Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

e.Boďo

pre mna je to dost odvec sledovat takmer zhodny film s jednotkou,stacilo by lem pozmenit zaver jednotky a hned mohla byt armada temnot ale ked je tak je,nech sa paci. ()

IronRocky

Evil Dead 2 mi přijde jako humorně pojatý remake prvího dílu. V druhém dílu jsou strašidelné scény, které se střídají s hodně komediálními scénami, ale pořád jde o dobrý horor s parádní atmosférou se skvělými herci a spoustou krve. Film je dobře natočen a masky jsou o hodně lepší než v dílu prvním. První díl Evil Dead se mi líbil víc, ale druhý díl je taky hodně povedený. Pořád jde o dobrou zábavu. ()

Hellsniper

Druhý díl z trilogie Lesní Duch. Tentokráte jiný začátek, ale podobný děj jak v jedničce končí dimenzionální bránou do minulosti. To už není horor jak jednička, ale takový polohoror a polokomedie. ()

carott

Kult béčkových hororů, sice se u toho člověk moc nelekne, ale zábava je zaručna po celý film, co na tom že kulisy a masky jsou trošku nízkorozpočet, vše to kompenzuje schizoidní kamera a potoky červené barvy (záměrně nepoužívám pojem krev, protože si myslím, že ani sami autoři nechtěli aby obarvená voda jako krev vypadala). Pro fanoušky Eddiho z Iron Maiden a GWAR absolutní povinnost. ()

Lilien

ono o pokračovaní sa veľmi hovoriť nedá, skor rozvinutý remake. Také vylepšenie kultovej prvej časti. Aby sa dalo na film nadviazať ďalším pokračovaním. Sam Raimi objavil ten bod kedy horor s malým rozpočtom, takmer bez scenára, sa nestane sračkou a neupadne do zabudnutia,no stane sa KULTOM. Čo bez pochyby celá séria je. A ten záver je bombastický ten som nečakal. ()

Miagy

Dvojka sa mi páčila o hviezdičku menej ako jednotka. Príliš komediálnych scén sa mi do hororu takéhoto žánru nehodí. Takže som sa ani nevedel rozhodnúť či sa dívať na film ako na horor alebo ako na bizarnú komédiu - vyhrala asi komédia a tým pádom musím z hodnotenia ubrať. PLUS: Masky, herecké výkony, dej bez nudných scén, niektoré vtipné scénky.... MINUS: komediálne prvky, bizarné scénky, uvrešťané herečky, nelogické a otravné správanei postáv.... 60 %. ()

HarqAlAda

Tri a pol hviezdy za tento skôr remake ako pokračovanie. Nič proti remakovaniu vlastných filmov, no diváka ktorý videl "jednotku" môže zmiasť poradové číslo v názve filmu. Viacmenej komédia ktorá sa neberie moc vážne a vidieť že Raimi si tvorbu užíval plnými dúškami. Čo sa týka mrazivosti, tá bola zabitá práve humorom. Ak chcete vidieť horor, radšej siahnite po "prvom" dieli. ()

darthhokro

Ještě ujetější nežli první díl, navíc přibila hromada černýho humoru a peckovních hlášek. Bruce Campbell, je Pan Herec,což tady jasně dokazuje. Co víc dodat, prostě kultovní skvost, který má u mě právoplátné místo v Topce. ()

giaruj

Po dlhom, dlhom,d lhom období som sa odhodlal k tomuto skvostu. Tak okato evidentné triky, bábky až sa to úplne bralo vážne. Normálne som mal miestami strach. Hororovú atmosféru okoronenú komédiou to teda malo poriadne. ()

Duke90

Když chci pocítit strašidelnou atmosféru z opuštěné chaty uprostřed lesa, bez váhání si pustím první Evil Dead. Tehdejší "tým" Sama Raimiho dokázal s malým rozpočtem a omezenými triky natočit horor, který svým provedením snad nikdy nezestárne. Pokud mám zrovna chuť na odlehčenou variantu stejné látky a chci se hlavně zasmát, tak o šest let mladší dvojka je jasnou volbou! Nejste-li zapřisáhli odpůrci zvrhlého humoru, ale zároveň to máte v hlavě v pořádku, není důvod se Raimiho duchovi vyhýbat. Na legendární scény s rukou, chechtajícím jelenem nebo sklepní mrtvolu v podání Teda Raimiho se prostě nezapomíná, ale je toho díky hravosti tvůrců mnohem víc. Bruce Campbella jako Asha jsem si ovšem pořádně užil až v závěrečném pokračování původní trilogie... ()

Homerking

V tomto remaku nebo chcete-li pokračování (mezi prvním a druhým dílem není žádná souvislost) se náš hlavní hrdina Ash (Bruce Campbell), vrací zpět do chatky uprotřed lesů aby znovu čelil zlým démonům. Tato verze má trochu větší "šmrnc" dokáže fungovat lépe jako komedie + je tu o něco víc akce a efektů (efekty bohužel nefungují tak dobře jako v prvním díle). Já osobně preferuji první díl a to hlavně kvůli hororovým prvkům které toto "pokračování" trochu postrádá. ()

Sir Ludvig

Evil dead 2 je viacvrstevny, neuveritelne urobeny film. Zaujme najme jeho psychologicka rovina. Tvorcovia sa v nej snazia pomoct ludom, ktorych postretlo hrozne nestastie. Priklad: spokojne soferujete svoj luxusny sportovy automobil, volant zatial drzite oboma rukami. V tom straslivo naburate a pridete o jednu koncatinu, konkretne o lavu paprcku. Myslite ze vas zivot je v kely? Chyba! Nestracajte nadej a vzorom nech vam je Mr. Bruce Campbell. Strateny ud {naco vam vlastne cely zivot bol?} nahradime sexi motorovou pilou, ktora vas v noci bude upokojovat svojim sladkastym rapkanim {respektive pradenim}... Do pravacky patri brokovnica so spilenou hlavnou a ostava len otazka - co teraz? Samozrejme, vykon noveho arzenalu treba overit v praxi. Ako sa hovori - nejaka ta zakladna skola nie je nikdy daleko......... HAIL TO THE KING, BABY! ()

Kuba11

Krvavější než-li 1. díl a také spíše humornější!:-)Ale pořád naprostá bomba.Hlavně závěr.Jak to bylo ve středověku sem si lámal hlavu a pořád nad tím přemýšlel do příchodu skvěleho třetího dílu! ()

pepino

Fíííha. Tomuhle říkám strikce. Zbytečně nic nevysvětlovat a hurá do akce. Sice oproti jedničce přibylo trochu černého humoru ale ten se skvěle vyvážil s brutálními scénami. Posedlá ruka byla vážně excelentní :)). ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)