Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

Jenda

Asi nejdětštější Thor. Asi proto tolik projekcí s dabingem. Pořád je to docela vtipný, má to skvělej hudební doprovod a dobrýho záporáka. Krásnej vizuál a celkově je to popkornová šou pro masy, která ale bohužel nemá na Ragnarok. ()

ARI50

Dobrý herec ve skvělé roli, ale potom už záleží jak dopadne natáčení a celý příběh. Výborná podívaná, bavil jsem se, mohlo to být lepší ale budiž. Akční scény dělo. ()

luka4615

Už je vážně načase si přiznat, že Fáze 4 rozsáhlého MCU nestojí ani za zlámanou grešli. Z předchozích snímků sice markantně vyčnívá poslední Spider-Man, avšak dále to je jen nuzná a otravná šeď bez nápadu a tvůrčí jiskry. Nejinak tomu bohužel je i v případě boha hromu a jeho dalšího (zbytečného) sólového snímku, na němž je tento bolestný aspekt vidět snad nejvíce. Režisér Taika Waititi zkrátka vzal všechny ingredience z předchozího snímku s podtitulem “Ragnarok” a co nejjednodušeji je narouboval na další prostinký příběh. Avšak to co fungovalo tehdy, už nyní prostě a jednoduše nefunguje. Gagy jsou křečovité a představené emotivní scény lacině vyznívají do prázdna. Celé to pak i díky podivnému VFX působí jen jako jakási nevkusná parodie režiséra, jež zjevně nedokáže dát snímku ten pravý dramaturgický tvar. Nastalou situaci už bohužel nezachrání ani excelentní Christian Bale, jehož záporná postava si dokonale krade celý film pro sebe. Tohle se vážně opravdu moc nepovedlo. Škoda. PS: Vážně by mě zajímalo, zda někdy opravdu uvidíme zfilmovaný epický komiksový event “Secret Wars”? (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) „Call the axe!” ()

JASON_X

Tak nevím, jestli jsem dlouhá léta nedělal chybu, že jsem všechny marvelovky o Thorovi důsledně ignoroval, protože ze VŠECH ostatních marvelovek, které jsem kdy viděl, jsem byl VŽDYCKY znechucený, ať už více nebo méně. Ale u tohohle nového Thora jsem se překvapivě dobře pobavil, pojmout ho jako komedii považuju za dobrý nápad, rozhodně tedy lepší, než pokoušet se v reáliích jeho fiktivního (a notně švihlého) vesmíru o nějaký "vážný" příběh. Syntéza nadsázky, sebeironie, přehršle vtipných hlášek, postav i gagů, plus hezkého digitálního vizuálna, mi perfektně sedla. A právě proto, že celý film je jedna velká nadsázka a sebeironie, mě ani příliš nerozčílil fakt, že v Ásgardu je víc černých než bílých, že královna valkýr je lesba a Thorův kamenný kámoš je gej (vlastně celá jeho rasa jsou gejové), u komedie tyhle moderní deviace občas i zkousnu. Baleův záporák je výborný (a má i dobrý příběh) a skvělý je třeba i Croweův obtloustlý a požitkářský slizoun Zeus. Možná se časem mrknu i na předchozí díly, i když s nadsázkou prý u Thora začal až pan Waikiki v Ragnaroku. ()

Lucasion

"Call the axe! - I'll call the axe when you call a dentist!" Tady zase budu patřit k té menšině, ale poslední fáze mě zatím nechává velmi chladným. Naopak Thor 4 to dokázal velmi dobře nakopnout. Je vidět že spojení se Strážci Galaxie mu svědčí. I když už zase nemám postavu jako superhrdina. Chris je přirozeně vtipný a jeho šarm jako Odinsona prostě ani nevyprchal a to ani ve čtvrtém díle. Velmi cením i Strážce i když jsou tam jen chvíli. Bale zase dokazuje, jak výjimečný herec to je a přeskakuje naprosto všechny záporáky ve všech Marvelovkách. Jeho Gorr je prostě naprosto fantastický. Škoda, že jako padouch zůstane pouze u jednoho filmu, ale takovéhle charisma antihrdiny mu může závidět i Thanos. Určitě potěší i Russell Crowe, který má roli na tělo (doslova) a krásně přehrává. Love and Thunder mě v kině bavil hned nadvakrát a užil jsem si obě projekce. Je mi jasný, že na takto zábavnou Marvelovku budu zase čekat dlouho. (88 %) ()

Morholt

S příchodem Waititiho se Thor přestal brát vážně a tady je to občas dohnáno až do krajnosti. Ale tak na druhou stranu proč ne? Několikrát jsem se od srdce zasmál, bavily mě uječené kozy i božský sněm, Natálce to v kostýmu seklo a Baleův záporák měl něco do sebe, ačkoliv si nemůžu pomoct, dokázal bych si ho představit v nějakém tom DC Universu, kam by se svým temným vzhledem hodil lépe. Navrch jsem dostal několik otřepaných hitů od Guns N´Roses, což je moje srdeční záležitost a příslib dalšího dílu, ve kterém by si to Thor měl rozdat s fakt těžkou váhou. Dalo by se tu najít x záporů, ale nemám potřebu se v nich nimrat. Bavil jsem se. 80% ()

mm13

S aj u nás nedávno vydaným Zabijákom bohov škoda porovnávať. Ale ani som sa o to nijak nesnažil, ani ma čerstvé spomienky naň v najmenšom neobťažovali. Tento Thor: Psíček a Mačička skrátka neobstojí ani sám o sebe. V žiadnom ohľade. Negatívna stránka MCU obnažená do maxima. ()

Mike.Myers

Gor jedna z nejlepších postav co Marvel představil 4 hvězdy. Thor v tomhle filmu slabý, každý jeho moment ve filmu zabitý nějakou srajdou 1 hvězda. Miss Thor byla to samé 1 hvězda. Děti byly strašná věc v tomhle filmu odpad! Zeus řekl jednu pravdu a pak úhrn sraček odpad! Suma sumárum za mě skvělá postava vložena do filmu kam se hodil nějaký no name záporák z Guardians 1. A jen kvuli Baelovi a hezké hudbě v závěrečných titulkách ( a to myslím až ty druhé, né tu fontovou slátaninu) tohle moc kladně hodnotit nejde. Když uz Wajtytytytty udělá hezký moment je okamžitě dobitej hovnem. ()

Luboshmir

Tohle už je celý špatně. Dám stranou ten nasraný pocit, že iron man a steve rodgers v tom kosmu neexistují, což mě sere jak svině, ale thor, který to jako jeden z posledních vždy zachraňoval, spadne do takový špatně napsaný sra*ky? Je to hrozný, rádoby odlehčení a komedie celý ten film zničila. Portman? jaktože je během vteřiny válečnice bez tréninku? Nelíbilo ani trochu. ()

ScarPoul

Nemôžem dať viac, ani keby som chcel. Naozaj nemôžem. Toto je skrátka zlý film. Pozliepaný z nefunkčných vtipov a zápletky, ktorá mala obrovský potenciál a pritom zostala naplno nevyužitá. Thor je v prvom rade mýtus. Ako mýtus k nemu treba pristupovať. A má tu záblesky tejto snahy. O to viac zamrzí ten trápny vtipný bordel, ktorý tomu neustále podkopáva nohy. Úvaha nad smrteľnosťou, božstvom, večnosťou sa nekoná. Sú to len kulisy k tomu, aby si postavy mohli povedať mám ťa rád. Už aj ten Morbius bol o kúsok lepší, lebo sa aspoň na nič nehral. Tu sa to snaží byť všetkým a nie je to ničím. GoG na začiatku nevyužitý a to isté sa dá povedať o každej jednej postavy až na Balea. Ale aj on je len kulisou bez výraznejšieho presahu. Či už sa jedná o staré známe postavy, alebo aj o tie nové, vzťahy a emócie sú nulové. Marvel je na úpadku. A každý ďalší film a seriál je len toho dôkazom. Veľké mená točia zlé filmy a ľudia im to stále žerú? Dokedy? ()

6thSun

Waititi jede jenom na půl plynu, ale pořád dostatečně rychle, aby to stačilo na předjetí všech marvelovek, který se berou nebetyčně vážně. ()

Gwaihir

Umění parodovat by zjevně mělo být provázeno schopností nepřekročit určitou hranici, protože méně často znamená více. Přepálená humorná linka tak sice zpočátku šlape výborně, nicméně postupem času kolísá a přechází místy až do trapnosti. Výslednou kombinací s ostatními dvěma osami, vážnou a romantickou, jež samy o sobě fungují bezvadně takřka po celou dobu, je pak relativně podivný slepenec, jehož devizou jsou především nádherně děsivý záporák, nová vládkyně kladiva a znovu perfektně vybrané hudební vypalovačky. 70 % ()

BoPo

Druhý najhorší, respektíve tretí najlepší film s Thorom. Záleží, ktorá formulácia je Vám milšia. Na takých 70% sa to tvári ako komédia, čo by mi vôbec nevadilo. Kozy boli fajn, rovnako ako kladivová/sekerová love story. Máme tu však hlavného záporáka, ktorý ako keby vypadol z artového filmu typu Sedmá pečeť. Ukecáte niekoho ako je Christian Bale a hodíte ho do marvelovskej crazy komédie? A necháte ho pritom hrať vážne mienenú postavu? Keď si totiž už zvyknete, že sa film nesie v komediálnom duchu, tak Vás z toho Bale vždy vyhodí temným výstupom. Tento kontrast či skôr mišung nefungoval. Mali sa vybrať jednou cestou a tej sa držať. No a hranie na city tým pádom nevyšlo už vôbec. Skvelo fungujúca chémia, Thor vs Strážci Galaxie, si zaslúži samostatný film a mal ním byť práve Thor 4. Už len dodám, že Tessa Thompson je stále sexy. ()

BigDeal

Ja neviem, či má Disney Plus inú verziu filmu, alebo či všetci zošaleli, ale podľa mňa je Waititiho druhý Thor výborný! Možno nie toľko ako Ragnarok, ale drží sa v podobnom duchu. Odľahčený a vtipný, štýlový, akčný a keď treba, nebojí sa ísť do silných emócií. Záporák dáva zmysel, romanca funguje. Normálne ľutujem, že ma recenzie odradili od návštevy kina. ()

MoiJe

Po nudnej a vaznej 2ke zistili, ze humor 3ky fungoval... a tak zo 4ky urobili rovno parodiu. Navyse velmi detsku, Eleste aj brnenie je ako z hrackarstva. ()

JohnCZ

Vlastně dost stejné jako Ragnarok - zbytečně přepálené, přeplácané a nekonzistentní. První polovina je opět spíše sledem různých více či méně zábavných gagů a teprve až poté se začne odvíjet hodně prostinký příběh načrtnutý v úvodu, který má ale díky skvělému Christianu Baleovi fakt grády. V téhle temné poloze mě Love and Thunder bavil velmi, v té barevné dětinsky groteskní not so much. Taika Waititi je sympaťák se specifickým přístupem a stylem humoru, ale prosím, raději skromnější autorské kousky, kde se to nebude tak lámat přes koleno se snahou uspokojit všechny. Mainstreamové marvelovky bych přenechal jiným. ()

Suzie05

Jako... Dívalo se na to moc dobře, o tom žádná. Vizuálně je to skvělá show... Akorát z Thora, jako snad ze všech novějších filmů, udělali přiblblou člověčinku s deseti srdíčkama, jako by byl problém trošku dýl se zamyslet a vyrobit něco méně kýčovitého a řekněme, že i méně trapného... ()

corpsy

Waititiho ďalšia thórovská šialenosť. Tu sa strýčko Feige rozhodol, že extravagantnému novozélanďanovi ešte viac popustí reťaze a dovolí ešte viac zaúradovať jeho sklony až k parodickému vyzneniu látky. Chudák Marvel Comics. Doba je iná, doba je naopak. GUARDIANS Vol 1 a RAGNAROK boli skvelým humorným odľahčením, v sérii často temných príbehov. Týmto dobrodružstvom režisér ešte viac nakopal divácke zadnice. Bavil som sa a viditeľne sa bavil aj svet, pretože to zarobilo love ako hrom a Thor will return, ale neviem či by opäť netrebalo zmeniť zadok aj na režisérskej stoličke. ()

DEXTER099

Noooo tak jsem to konečně s dětmi a přítelkyni viděl ( většinu Marvelovek vidím nejdříve a nimi jelikož když už tak jsem spíš fanda DC). A musím říct, že tento film přesně vystihuje nejvíce to co mám na Marvelu nejméně rád. Myšleno ten neustálý na sílu cpany humor, ale jelikož zde je to od začátku až k titulkem nebo kromě pár scén opravdu pořád tak paradoxně to není tlačeny humor ale humor neustálý a tak je k tomu potřeba přistoupit. Je to kolikrát spíš už jak parodie a dobře se u toho pobavíte, ale téměř nic jiného od toho nečekejte. Co se týče Thora samotného tak se moc nepletli ty názory které jsem předtím zaznamenal a to, že tady z něj kolikrát udělali docela troubu no. Takže pokud jste měli rádi Ragnarok tak tohle je Ragnarok na dvakrát. Pokud k tomu pristoupite takto tak se vám to asi zalíbí. Jinak největší plus filmu je Christian Bale, který opravdu hraje a trochu vyrovnává všechen ten humor a to nic proti humoru Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy ()

PauloZ

Hrozný žánrový guláš a ve značné míře utopení v Taikiho kreativitě, protože to má všechno ale ve výsledku vlastně vůbec nic. Na jedné straně tu máme parádní dospěláckou linku s Thorem vs. Natali a výborným záporákem. Na straně druhé hromadu parodických scén v čele s prásáckým Zeusem. Je to víc komedie než akce a je to víc parodie než solidní film. Vlastně to nemá jediný silný moment. Navíc to celé v mnoha záběrech vypadá hrozně levně.. jak je to možné? Ragnarok byl skvělý! Zdá se že po Avengers jde celý Marvel pomalu pěkně do prdele :( ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)