Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

Kryton

Jsou tu dvě skupiny - 1) Ragnarok ok, ale chci raději tu vážnou verzi Thora 2) Ragnarok ok, ale Waitiky se měl více rozjet, ať je to více EPICKÝ. První skupina nadává, druhá taky, protože to není tolik podobné Ragnaroku. Hádejte, kde jsem? Jsem ta třetí - Tadadá! 3) Chceme se trochu rozjet od MCU, ale dej nám svůj samostatný kousek, který si stojí na vlastních nohách. Jo, tak tam jsem.  Nebudu se stydět, jak mě tohle bavilo. Čisté dvě hodiny zábavy s romantikou. Já, který nemá rád většinou romantické komedie se tu telelil blahem. K tomu ta ujetost, stylizace a vizuál. Tohle si hodně zadá s GoG a proto tam jsou. Gunn i Waititi mají svůj rukopis. Mě nevadí, že se Thor vydal tímto směrem. Co mě vyrazilo dech byl Bale. Gorr je v jeho podání nejvíce zajímavý záporák ze všech samostatných filmů. Ten si tu roli užívá a je to takový Joker pro něho. Je jen velká škoda, že tu není tolik a hodně stopáže s ním asi zůstala ve střižně. Za mě je Thor: Láska jako hrom poctivých 84%!  Hodnocení OST: GNR mám hodně rád a DIO na konci titulků hodně potěšil.Už dlouho jsem si nezaházel hlavou v kině!Každopádně bych Džákína vyznamenal za jeho téma "The Ballad of Love and Thunder". 8/10 ()

maddy

Thor: Priemer ako Hrom a prvé vážne zakopnutie Marvel Univerza po štrnástich rokoch existencie. Čo je síce výkon v rámci celej Marvel filmovej frančízy rozhodne chvályhodný, bohužiaľ na štvrtom Thorovi už nie je veľmi čo chváliť a je priam dokonalou ukážkou všetkého čo nefunguje na filmoch v marveláckej Phase 4. Osobití režiséri síce dostali voľnú ruku, ale Marvel by nad tým všetkým chcel mať stále kontrolu a doručiť typický marvelovský produkt pre všetkých a tak je výsledok zakaždým iba polovičatý. Eternals chceli byť v podaní Chloe Zhao ukecaným meditačným sci-fíčkom a neklaplo to, Doctor Strange 2 v podaní Sama Raimiho zase hororovejšou komixovkou a tiež to neklaplo, a Thor 4 by chcel byť potrhlým sebaparodizujúcim úletom ako celá doterajšia tvorba od Waititiho a ukazuje sa, že podobne svojrázni režiséri si s typickou Marvel tvorbou pre celú rodinu až tak veľmi netykajú. Thor 4 je síce tým potrhlým sebaparodizujúcim úletom ako sa dalo od Waititiho po Ragnaroku čakať, je evidentné, že dostal omnoho voľnejšiu ruku, zároveň však nie natoľko, aby natočil tak svojský film aký by Waititi natočiť chcel. A tieto dva prístupy sa bijú medzi sebou. Namiesto sebaparodujúceho filmu tak dostávame skôr trápny film, kde humor funguje len minimálne (a to píšem ako niekto kto Waititiho tvorbu zbožňuje), kde sa postavy skôr strápňujú, nežby boli vtipné (podela sa preč ako charizma Chrisa Hemswortha, tak herecké schopnosti Natalie Portman, ktorá sa do podobných komixových filmoch skutočne nehodí) a podela sa preč aj akákoľvek osudovosť (emočne a príbehovo nefunguje Love and Thunder prakticky vôbec), a aj charizmatický záporák v podaní skvelého Christiana Balea je len ďalšou postavičkou, ktorá v priebehu úvodných troch minút (doslovne!) prekoná prerod z utrápeného rodiča na ultimátne zlo. No a nakoniec aj ten humor si vlastne film predstavuje tak, že tu otravne budú dvadsaťkrát za film bečať prerostlé kozľatá. Takto fakt nie ... všetko tu je na seba nahádzané bez ľadu a skladu až mi to svojím zúfalým pokusom byť za každú cenu rádoby cool pripomínalo nefunkčnú Justice League. A to určite nie je spoločnosť, ku ktorej sa chce Marvel zaradiť. PS: a keď si už myslíte, žeby film mohol mať odvahu aspoň v úmrtnosti postáv, tak nastúpia na scénu potitulkové scény, kde sa ukáže, že Marvel vie dementne zaradiť postavy do deja aj bez toho, aby ich potreboval ťahať z multivesmírov. Prakticky sú tu tak všetci večne živí, uf, kam sme sa to dostali, resp. kam Marvel tvorba smeruje, keď tu už do budúcna nemôže byť absolútne žiaden strach o ktorúkoľvek postavu. CELKOVO: 5/10 ()

Adasin

Už trailery se mi nelíbily, děsil mě tam ten Korgův vypravečskej monolog a doufala jsem, že ve filmu už nebude. Samozřejmě, že tam byl! I bez toho je ten film strašně kýčovitej a přestylizovanej, ale Korgovy debilní průpovídky tomu nasadily korunu. Byť Ragnarok je za mě asi nejlepší Thor, tak už tam mi byla trnem v oku přehnaná stylizace a i na poměry Marvelu příliš místy až infantilního humoru. Ragnarok měl ale ještě nějakej příběh a ty vážný momenty nebo nějakej charakterovej vývoj hrdiny to ještě dokázaly vyvážit. Tady už ne. Předtím měl Waititi nad sebou dozor, kterej mu řekl, kde je hranice s tím humorem. Tady zjevně žádnej nebyl. Buď si Feige a spol. po Ragnaroku řekli, že to byl takovej úspěch právě kvůli tomu humoru a přehnaný stylizaci, což doufám že ne, nebo to už Feige všechno nezvládá. Tak jako tak výsledek je naprostá tragédie. Doteď jsem nikdy úplně nesouhlasila s tvrzením, že MCU jsou jen „trapný omalovánky“, protože vizuálně mi MCU filmy vždycky přišly na nějaký snesitelný úrovni. O čtvrtým Thorovi tohle tvrzení ale platí na sto procent. Čtvrtý Thor je strašně přeplácaný, tak přeplněný přesaturovanými barvami, až to bolí. Normálně mám ráda vizuálně výrazný filmy, ale tohle bylo moc i na mě. Tady to navíc ani nemá žádný opodstatnění, nevytváří to žádnej novej svět, je to jen Thor přes filtr. A ani to nepomáhá zakrýt skutečnost, že ten film je prázdnej. Z příběhu si pamatuju leda tak dost slušnej začátek s Gorrem, scény s Gorrem (překvapivě nejen pro vizuální odlišnost od zbytku filmu), Jane jako Mighty Thor a pak ten konec. Z postav zaujali jenom Gorr, kterej byl jak z úplně jinýho filmu a byl jedinej, ze kterýho neudělali šaška a blbce a Jane, která však nakonec podlehla a začala sypat rádobyvtipný hlášky. Nejvíc zamrzí, že z Thora zase udělali toho arogantního floutka z jedničky, jeho vývoj především z Infinity War a Endgame vyletěl oknem. Nevěřila bych, že to napíšu, ale zlatej obtloustlej Thor z Endgame, tam to aspoň mělo nějaký odůvodnění a nebyl to čistě komediální prvek. Zamrzí i osekání příběhů Gorra a Jane na minimum nezbytné k pochopení. Oboje zatlačené do pozadí srandičkama, přitom to má neskutečněj potenciál. Musím souhlasit s tím, co Mr. Hlad říkal v MovieZone Live, a sice že Waititi neumí prodat ty vážný momenty a co nejrychlejc utíká k vtipům. Je to zvláštní, když v Ragnaroku to ještě aspoň trochu fungovalo a v Králíčkovi Jojo vlastně taky, i když i tam musel nutně být komediální prvek. Waititi by asi měl točit jenom komedie. Věci, co by měly bejt vážný, on vždycky bude tlačit do komedie a hovadin. Ale hlavně ať už netočí žádný sci-fi nebo fantasy, ten jeho styl se k tomu vůbec nehodí. ---- Čtvrtý Thor je za mě jedna z nejhorších Marvelovek a určitě poslední film, co jsem od Waititiho viděla. 4/10 ()

Paxxx.cz

Tak tohle se vážně nepovedlo - jednoznačně nejslabší Thor. Tak nucený humor jsem ve filmu dlouho neviděl, nesmál jsem se tak u 90% věci, kde by to tvůrci čekali. Příběh je tuctový a vůbec ničím nezaujme, navíc u mě nevyvolal naprosto žádnou emoci. Reputaci filmu trochu zachránil alespoň záporák Bale. Výběr hitů ve filmu taky nezklame, ale když sáhnete na nestárnoucí časem ověřené songy, tak to bude fungovat. Předešlý Ragnarok se Waititimu podařil, ale tohle je naprostý opak, po kterém jsem z kina odcházel s velmi rozpačitými pocity - za mě zatím zklamání roku a 40%. ()

agentmiky

O Waititiho jsem čekal více. To skloubení vážného dramatu a skoro až parodické komedie dokázal daleko lépe ukočírovat v předchozím Ragnaroku. Zde to ale nedopadlo. On zde totiž vsadil vše na šílené dávkování vtipů, kde většina bohužel nepadla na úrodnou půdu. Málokdy jsem se od srdce zasmál. V CGI bych asi takový problém neviděl, ale ano, Ragnarok v tomto ohledu svého soka poráží slušným rozdílem (ocenil bych více scén v reálných exteriérech). Za mě to zachraňuje hlavně postava Jane, jejíž interakce s Thorem filmu nějaký ten bodík navíc přihrává. A dále Bale coby Gorr. Trestuhodně málo využitý, to souhlasím, na druhou stranu si všechny scény při pobytu na plátně kradl sám pro sebe...Bale prostě tyto fyzické transformace zvládá na výbornou. A ještě musím pochválit závěrečnou černobílou pasáž. To jsem hltal jako malé děcko! Nic světoborného, ale jako jednohubka zabaví. Za mě 6,5/10 ()

Praxis

Nebylo to dobrý. Fakt ne. Už druhá marvelovka letošního roku mě zklamala. Tahle asi o něco méně než pan Divný, ale zklamala. Waititi zběsile házel ulítlé scény jednu za druhou. Zároveň v několika málo scénách ale ukázal, že chce řešit i vážné věci (hlavně linku Jane-Thor), ale pak se zase rychle shodí, protože prostě Bůh Knedlíčků tyvole. A přitom to začne fakt fajnově. Strážci Galaxie pomůžou svěžímu rozjezdu, který působí fakt odlehčeně, ale pak se začnou kupit křečovité scény s až parodickým přesahem. Digimrdník pestrobarevně pastelový a přitom působí už ale hodně uměle. Mým očím naštěstí odlehčil velmi fajnový černobílý svět. Soundtrack fajn, Hemsworth taky fajn, a hlavně Natálka, ta je přímo ultra fajn. Takže ve výsledku je to o něco lepší než Dr. Strange, ale čtvrtá fáze Marvelu teda zatím nic moc. 68% ()

ArsenalEagle

Upřímně mě celkové hodnocení filmu dost překvapuje. Všichni snad totiž přeci pochopili, že se Thor Ragnarokem posunul z lehce "vážnější Marvelovky" na komicko-parodickou úroveň Strážců galaxie. A musím říct, že tahle verze Thora mi sedí o něco víc a čekal jsem přesně to, co jsem od filmu také dostal. Bláznivou jízdu, která si utahuje z vlastních postav a celého universa, výborného záporáka, spoustu vtipu, kvalitní hudby, akce a barev. Krom toho funguje i vážná linka, za což jsem upřímně rád. Možná by místy neuškodilo pár minut navíc a neměl bych co vytknout. Člověk totiž musí vědět, co od filmu očekávat - na Marvelovku se půjdu vypnout a pobavit a to bylo splněno stoprocentně. ()

Wysch

Takových tak trochu slabých 7/10 z mojí strany. A to vlastně jen díky absolutně úžasnýmu Christianu Baleovi. A těm uřvaným kozám.  Příběhově jinak fakt slabota a rádoby humoru tak moc, až to bylo vlastně infantilní snůška infantilních keců. ()

Baronne

Hroznej paskvil, jednoznačně nejhorší Marvelovka, úchyl Waititi se tady teda vyřádil. Postavy ztratily úroveň a charisma, dokonce i Valkýra, která jinak byla naprosto boží. Půlka, hovno půlka, 3/4 vtipů totálně trapnejch a zbytečnejch. Velká škoda, záporák Gorr byla “světlá” chvilka, ale i ten byl natočenej zvláštně, nešla z něj taková hrůza, na kterou měl potenciál.. Waititiho mám rád, ale fakt spíš na ty úchylárny, do Marvelu už prosím ne. ()

Laxik

Taika umí humor (pokud vám jeho styl humoru sedí). Ale je zoufalej ve vyprávění příběhu a i přesto, že se o to vždycky taaaaaak strašně moc snaží, je neschopnej vyvolat v divákovi emoce. Akce byla OK, průměrná marvelovka. Gorr bavil, ale jeho i Baleův potenciál zůstaly zoufale nevyužity. ()

Bordoshut

3/10 – Čtvrtá Thorova sólovka je nepoživatelný mix absolutní ztřeštěnosti Tai-Wantitiho, jenž MCU propůjčil sebeparodické prvky, debilního scénáře plného klišé, víceméně ohrané zápletky, pásové kamery a rádoby vážných vložek, díky nimž vzniká ještě nechutnější paskvil, který se zkrátka totálně utrhnul ze řetězu a to v tom špatném slova smyslu a svým potrhlým sluníčkářským pojetím, které nepřipouští špatný konec, si vytírá zadek se všemi vážněji laděnými projekty typu Infinity War a Endgame, jež mu předcházeli. Vůbec se mi nelíbí, že se Thor stává modlou slintajících třináctiletých holek, které se k němu na kolenou na koberci modlí každý den v poledne, odpoledne, za soumraku, v noci a za úsvitu, otočeny směrem k Novému Zélandu. Biografické okénko: Kritizovat tento... "projekt" je pro mě o to těžší, jelikož stejně jako někteří vyrůstali na Star Wars a jiní zase na Harrym Potterovi, tak já jsem vyrostl na prvních Avengers, kteří se tím stali první superhrdinskou komiksárnou, kterou jsem kdy viděl, a instantně si mě zaháčkovali. Tohle opojení na pár let polevilo, když jsem umanutě hlásal, že Marvel tvoří obsah pro malé děti, a raději sledoval co nejkrvavější snímky (jako pravý dospělý), nicméně někdy v průběhu karantény jsem si ke komiksárnám zase našel cestu. Beru je jako tupou zábavu, která nenudí a občas se u ní člověk i zasměje. Například Spider-Man: Homecoming a první Doctor Strange se mi moc líbili. Taika Waititi se svým druhým Thorem ale bohužel překročil pomyslnou hranici mezi vypatlanou akční jízdou a nehoráznou ptákovinou a já od tohoto díla dávám ruce pryč. Nemám tušení, jak budou chtít tuhle bezstarostnou notu, na kterou mi Thor brnkal, propojit s lehce horrorovým Docotrem Strangem. Stručně a přehledně: "Tai-Wan Kitty to přepískl, až mi z toho hvízdá v uších. Co je moc, to je moc." ()

Alementina

Tak trochu jina Marvelovka, protoze Taika je Taika a neda si pokoj, aby to na tom filmu nebylo videt a to cim dal vic. Extremni humor, sranda ze vseho, shazovani vlastnich vtipu, ale hlavne navrat do 90tek v plne sile, ale pak po scene s Diem to ztrati dech a zavěr je zklamani presne ve stylu druhe potitulkove sceny. Ale s tou Abbou mi udelal velkou radost. 3.5* ()

slord

Taika Waititi naservíroval ešte šialenejší Ragnarok a ja mu to žeriem. Humoru je tu množstvo, čo určite každému nesadne, ale ja som sa bavil skvelo, a páči sa mi, že tie vážnejšie scény ten humor nekazí, balansuje to veľmi dobre a hlavne na konci na mňa emócie celkom doľahli a cítil som trošku mokro v očiach. Návrat Jane ma potešil, v tejto polohe ma bavila a iskrenie medzi Thorom mi prišlo dosť fajn, ďalej určite môžem len pochváliť ústredného zloducha Gorra, ktorého Christian Bale stvárnil výborne a konečne to nie je len taký zabudnuteľný záporák, ale má svoje dôvody, ktoré sa dajú pochopiť. Sympatická a zábavná Marvelovka, ktorá sa nehrá na niečo čo nie je a dáva to čo sľubovala a ja som s tým veľmi spokojný. A plus ešte chválim výber hudby, Guns n Roses milujem. 9/10 ()

sonnak

Fucking nothing burger. Ukecanej, uspěchanej v dialozích i akci. Komedie plná špatnýho timingu a převážně nefungujících vtipů na hranici cringe. ()

italka63

Chvílemi to bylo tak blbý, až se mi to líbilo což zní sice divně, ale je to tak. Úplně fantastický Zeus ve zlatém pancíři, s bílým spodkem tuniky, kterým rozmarně mávne, to mě odrovnalo. Je radost vidět herce, který si roli zcela vychutnává. Výborný Bale, Hemsworth klasika, přednášející různé typy hlášek, tudíž Thor pošuk. Vizuál fajn, jen škoda začátku v Ásgardu, zbytečně temné, příšery jsem si ani neužila. Hřebíčkem do rakve byl pro mé uši Axel, jehož zpěv bytostně nesnáším. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)