Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

Vyhy

Po skvělé éře marvel filmů, která vyvrcholila Endgame, jsem si skoro žádný další projekt neužil (čest výjimce Eternals). Buď Marvel začal cílit na mladší publikum, nebo já stárnu. Pro mě to je moc přepálené, humor na hranici trapnosti. Skoro žádné vážné téma, vše bráno s humorem. Nemám z toho žádný pocit, jen, že to bylo barvité a až moc legrační, ale bohužel jsem se pousmál jen párkrát. ()

Chen

Taika se trochu utrhl ze řetězu, ale nemůžu říct, že by mi to vadilo. Tempo je bez ohledu na ne úplně krátkou stopáž rychlé, akční scény fajn, hromada easter eggs a cameo rolí také, záporák je povedený, jediné, co mi trochu vadilo byla občas infantilita, ale bavil jsem se. ()

M.i.k.e

Taika Waititi vzal rodinu, kamarády a jejich rodiny a natočili si spolu za velký peníze šílenou ptákovinu, která sice nemá s regulérní marvelovkou nic moc společného a MCU nikam neposouvá a nijak nerozvíjí, ale sama o sobě funguje slušně jako odpočinková komedie a pořád je lepší než thorovská dvojka a osobně sem se u Love and Thunder bavil víc než u druhého Strange.Co mě dost mrzí je trestuhodné nevyužití Christana Balea a jeho Gorra, protože Gorr je výborný záporák s pochopitelnou motivací a zasloužil by si jednak víc prostoru a jednak rozumnější film v rámci MCU.A ač mám Waititiho rád, Ragnarok považuji za jednu z nejlepších marvelovek a ani tohle mě po vlažném příjetí vyloženě nenas*alo, příště - pokud nějaké bude - už by ho mohl někdo trochu krotit...70% ()

ZoltanCZ

Trochu to vypadá, jakoby Taika Waititi vlastně nevěděl co natočit, a tak vznikly tři verze Thora - nudná romantická komedie, dětský dobrodružný film a stylový horor s výborným záporákem. Pak se opil a sestříhal to do jednoho mišmaše. Místo aby se soustředil na to nejlepší - tedy tu temnou část příběhu s výborným Christianem Balem, vznikl bizarní kočkopes s ubuleným Thorem. Mimo Gorra tam ještě pár světlých momentů je, ale jinak... ()

Figu

Ty vole, jako že se Thor vypravil po jeho druhé sólovce trochu jinou cestou a šlápl na pedál "sama sebe zesměšňování" (viz především poslední díl Avengers), to jsme si snad už zvykli. Navíc oceňuju samotnýho Hemswortha, že na to má fakt koule! Takže co jsme od Lásky jako hrom mohli čekat? Asi stále ten pedál na podlaze, kterej tam fakt je! Vím, že spousta diváků snadno odsoudí, já naopak vypl standartně palici, hodil kopyta na lustr a bavil se plnejma... Mě se líbí, že když má bejt prdel, tak v tom jedou všichni! Třeba Crowe alias Zeus. Pecka! No a to co předvedl Bale? Gorr byl naprosto luxusním záporákem, jakým snad není ani samotnej Thanos! Lepší díl jak Ragnarok! 75% ()

Martin741

Tchora brem len ako dlasiu Marvelkvku, ktora aspon u jednicky  a  dvojky brutalne na seba zarobila. Ragnaroku 2017 som dal tusim 82%, tu uz ale musim ist s percentami nekompromisne dolu. Kvalitou  scenara  sa prili vela ludi netrapilo, teda ak vobec niekto. Thor ma superschopnost, ktoru neukazal ani roku 2011, ani 2013, ani 2017  a az tu s objavila  a to az  na konci filmu. Ta Postava s rakovinou  - no tak to bol ciry scenaristicky bordel, logika isla evidentne na dovolenku, musim aj smutne skonstatovat, ze primitiv vo filme az prilis casto vitazil nad silou rozumu. Ani tej akcie nie je vela, videl som aj babu zvanu Melissa McCarthy /Gilmorova Devcata, Spion 2015/. No a  Portmanovic Obluda tu nemusela byt, aj tak je priserne precenovana   50 % ()

Elyssea

Waititi se tentokrát neuhlídal a přebil obsah formou. Čtvrtý Thor působí spíš jako slepenec více či méně vtipných scén a epizod, které drží pohromadě jen motivace Christiana Balea dopřát svým dětem taky nějakou marvelovku a smysl pro humor Chrise Hemswortha. Zápletka je jinak totiž chaboučká, práce s emocemi slabá (nicméně slečna vedle mě se dojala, takže jsem jen možná příliš cynická), a Natalie Portman se sice očividně bavila víc než v prvních dvou dílech, ale chemii s Hemsworthem zkrátka nemají. Kde Ragnarok byl vítaným osvěžením s myšlenkou (rodina a koloniální základy Asgardu), <i>Láska jako hrom</i> hledí do budoucnosti k dětem a nutnosti se nebránit lásce, ale drolí se v místy infantilních vtipech a roztříštěnosti příběhu. Což je rozhodně škoda, zvlášť, když se marvelovkám stále daří přitáhnout prvotřídní herce. ()

cariada

V celkovém kontextu to není špatné. Co bych tomu vytknul je až příliš směřování ke komedii a to je možná chyba . Velké plus je hudební doprovod kdy je tam několikrát Guns n Roses. Herecké výkony jsou místy průměrné  někdy dost přehrávají což je určitě příčina oné komediální stránky, která převládá nad celým dějem. Uvidím při další projekci jak se mě to bude líbit. ()

Attta

Na tento díl jsem už po hodnoceních nešel ani do kina, ale nakonec to nebylo zase tak hrozný jak internety říkaly, vlastně jsem se docela dobře bavil. Jediné co mě vyloženě vadilo, bylo ztvárnění Zeuse. ()

Streeper

Od jiných filmů s Thorem se to hodně liší, je to víc rodinný a přijde mi, že to spíš bylo určené pro dětské publikum než vyloženě pro dospělé. Za mě nejlepší aspekt celého filmu byl Christian Bale, byl děsivý, temný a naprosto dokonalý. Film jako celek je spíše průměr, který hodně sází na vtipy než na příběh nebo samotnou zápletku, což je škoda, mohlo to být daleko lepší. ()

bourec

Ten film vypadá přesně tak, jak zní jméno režiséra. Chvílema je to temnější, ale jinak přebujelý barvama, dětinským scénářem, a zcela bláznivým dějem. Už je asi úpně jedno, co studia Marvel a DC natočej. Bude to stát povětšinou za hovno.  30%. ()

Lenka.Vilka

Po trailerech jsem se postupně začínala bát a ubývalo těšení, ale ten film není špatný. Právě naopak. Příběh začne vyloženě barvičkově, aby šel postupně dolů jak náladou, tak zbrklostí tak moc, že jsem to nečekala. Asi bude můj nejoblíbenější Thor už napořád první, ale tenhle se snaží poměrně urputile ho dohnat. Navíc bylo fajn, že to uteklo jako voda. Já koukám a on je najednou konec. To nebylo jako na Strangovi 2, kde jsem si připadala jako že to snad nikdy neskončí. Ano, tenhle film má dost chyb. Vlastně po dějové stránce tam není nic šokujícího nebo překvapujícího. A možná je moje nadšení tak velké, protože poslední Marvel mě zklamal. Ale zase mám před sebou tenhle měsíc další tři filmy, z kterých očekávám, že dva budou kvalitou lepší než Thor, ale i tak dávám tomuhle pět hvězd. Byla to zábava. Pokud si odmyslím dvě slečny hned vedle, pro které bylo vrcholem filmu cokoliv ohledně vtipkovaní na téma koz, tak tentokrát to bylo i během sledování ok :) ()

Kempe

Absurdní, ale skvělé svým způsobem. Dokonalá hudba, super akce a vynikající Gorr. Humor někdy přes čáru, ale taky hodně nadprůměrný. Jsem zvědav, co bude se Zlatovláskou dál. ()

C0r0ner

Tak nevím, co se tady komu nelíbí, že to má stejné hodnocení jako ten hnus Eternals. Za mě je to bezva odvázaná nahláškovaná jízda, která si umí dělat prdel především ze sebe a jako bonus má špičkového záporáka jen o kousek horšího než Thanos. Velká spokojenost. 90% ()

Cheeter

Na lepší hodnocení to nemá. A uvažoval jsem o jednu hvězdu míň, ale jestli tento film něco drží pohromadě, tak je to Gorr, kterého hrál Bale. On tyhle podivíny prostě umí. Jinak to místy hraničilo s trapností. Nemůžu srovnávat s dalšími marvelovkami, viděl jsem jich jen pár, ale tady mi to přišlo místy dost za hranou. A to i na jiné filmy. ()

epicek

Taika Waititi se totálně utrhl z řetězu, znovu a já v přesně tohle doufal. Skvěle ukočírovaný a zábavný film, který dokáže ten mix humoru a emocí dotáhnout až do úplného konce. Bale jako Gorr je největší highlight, což se předpokládalo a Natalie Portman udělala parádní comeback do své postavy Jane, který byl až překvapivě přirozeně a smysluplně vysvětlen. Naprosto jednoduchá zápletka a její premisa ale dokázala být pojata tak odlehčeně a s humorem, díky čemuž to celé prostě funguje tak, jak se po Ragnaroku asi očekávalo, ale je mi jasné, že spoustu lidem to nebude po chuti. Po zpackaném Dr.Strangeovi je tohle aspoň malá náplast. You are not like the other gods I've killed.  ()

necisty

Hodinu se tam snaží být za každou cenu vtipní, až je to mega trapné. Jediné co mě vždy pobavilo (ač je mi blbé to přiznat) byly kozy. Já nevím jestli si toho už tolik všímám, ale proč tam zase melou o tom, že král je vlastně ženská, která truchlí po ženě (ok, to asi v komiksu je) a ten kamenožrout zase popisuje jak tvoří děti s jiným kamenožroutem? Pak pestrá plejáda různých národností a nakonec bitva, kde pomůžou nabušené děti ... achjo a to jsem si myslel, že do do háje to jde jen s Hvězdnýma válkama. Temný závěr i díky Baleově postavě byl velmi dobrý a možná kdyby to nenatahovali kravinami, tak si to vyslouží větší obdiv, ale ani ta dojemná chvíle prostě nebyla dojemná. Bohužel od Endgame jsem neviděl kvalitní Marvel. Asi jim nevadí, že v DC to konečně pochopili. ... MKUH ()

Martrix

Krapánek se nám Taika utrhl ze řetězu. A tentokrát je to na škodu. Ten příběh sice nebyl veselý, ale mohl slušně fungovat v podobném režimu, jako druzí Strážci. Občas vtípek, pár cool scén, srandacamea... . Ale když je to na vážnou notu...bylo lepší držet to v těch správných emocích...vytvářet k těm legráckám kontrast. Jenže tady to byla divočina. Co být rozvedeno mělo, to bylo uspěchané, aby bylo víc prostoru na pičičmundoviny, které byly jen na efekt. Pokusů o vtip bylo nespočet, ale spousta z nich vyšuměla do prázdna. Přitom šlo o regulérní drama, umíralo se. Kostra scénáře byla dostatečně nosná, ale výsledný dojem kazí ta výplň, vata, která nafoukla stopáž na dvě hodiny, z nichž nejlepší byla poslední třetina. Prostřední část mi místy evokovala večerníčkovou čančanádu obsahově stejně složitou, jako Krkonošské pohádky. Thor: Láska jako hrom, tedy navazuje na kvalitativní sešup Marvelu, který započal Captain Marvel...kdo by to byl tenkrát řekl, že příjdou ještě horší celovečeráky i seriály. Bale byl jako Gorr skvělý a je škoda, že se nepodařilo najít mu nějakou trvalejší roli v MCU...i když je mi jasné, že on by se na x projektů neupsal. Portman si to poštěkávání v předchozích Thorech vynahradila a její Thorka byla v pohodě...jinak asi nestojí nikdo další za řeč, protože Crowe...no, celá ta pasáž v Chrámu Bohů, působila jako parodie na hodně blbý film, který nakonec nebyl uveden ani na videokazetách. Na druhé shlédnutí je to lepší, ale pravdou je, že bych mnohem raději viděl Thora temného, bezradného a zlomeného, kde by nebyly ty fatální ztráty a bolest pochovány pod nánosem srandiček, ale naopak obnaženy. ()

PavelVanekArt

Můžu to s klidem zařadit vedle kokotin jako GotG 2, Ms. Marvel etc. Taika se celkem utrhnul a naplno rozvinul svůj infantilní humor a vychrtlej scénář. Je jak prcačka, někdy je to super (JoJo) a někdy to stojí za hovno. Tady mě nebavilo absolutně nic, celá story se nikam nehla a ani ten Gorr nebyl bůh ví co. Pochválit ale musím efekty, výpravu a hudbu. Zbytek nestojí za řeč. 2* a.k.a 35% ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)