Strážcovia Galaxie: Sviatočný špeciál

(TV film)
  • Česko Strážci Galaxie: Sváteční speciál (viac)

Strážcovia galaxie sa vydávajú na planétu Zem, aby pre Petera Quilla zohnali dokonalý a nezabudnuteľný vianočný darček. (Disney+)

silentname

"Vianočná výzva 2022 - 27. film - Pôvodne som nerozmýšľal, že by som si toto pozrel, nakoľko som mal obavy, že z toho môže byť poriadna kravina, no nakoniec som sa rozhodol dať tomu celému šancu. Aj z titulu, že odozva bola pozitívna a nakoľko aj "I Am Groot" ma bavilo viac, než som si myslel, že ma bude. A tak sme tu. "Guardians Of The Galaxy: Holiday Special". Čo k tomuto môžem reálne povedať? Pre mňa ide o solídnu zábavu s postavami, ktoré mám rád a vždy ma vedia pobaviť. A fakt, že to dokonca má aj reálnu story ohľadom Mantis ma celkom potešila. Nie je to niečo, čo by som si pustil asi každé Vianoce, ale ako jednoduchá oddychovka to stačilo. Lebo to nikdy neprestrelí do roviny čistej trápnosti. Drax je stále rovnaký ako vždy a vie ma svojim správaním pobaviť. A Mantis je na tom podobne. Úvodná skladba je tiež dobrá a Kevin Bacon sa svojej role zhostil tiež solídne. Plus všetky tie dialógy s ním fungovali. Čo viac dodať? Ako Marvel fanúšik je toto malý predčasný vianočný darček, ktorý potešil. A vôbec som to nepredpokladal. Hodnotenie: B+ ()

Trevor

Pre ľudí ktorým na Vianociach a Marvel záleží pecka, pre mnohých ďalších trapas. Ako sa píše vo viacerých komentároch mohlo to byť určite kratšie, podstatná je však myšlienka príbehu. Keď naše zhruba 8 ročné ja nechápalo že prečo u starých rodičoch sú pod stromčekom iba prázdne škatuľky s darčekmi už tretí rok po sebe a naše ja očakávalo čo tam nájde zároveň nechápalo že pre nich je zmyslom Vianoc to že sme s nimi dlhšie ako inokedy. Svojim spôsobom autori do bodky vystihli podstatu Vianoc, dospelý ľudia by aspoň raz zatúžili aby ich pocit z tohto sviatku bol rovnaký aký majú deti a nie taký, že čo komu zase kúpim, zase budú plné obchody, kurwa kedy už budú salónky v akcii...A super faktom je aj to, že zarytý liberáli a odporcovia kresťanskej viery sa tiež potešia, keď na tento sviatok nájdu pod stromom (dúfam že umelým) nový Apple 13. Vtedy netreba pičovať na prázdne kostoly a náboženských fanatikov, kurňa nový mobil, tablet či notebook je dobrý aj vtedy :-D ()

UhLee

Marvel Vánoční speciál - (8/10). Je mi docela líto všech těch zarytých Marvel fanoušků, kteří musí všechno hned okamžitě vidět v den vydání. Já jsem taky velkým fanouškem tohoto velkého komiksového kolosu, ale čekání se vyplatilo. Těšně před Vánoci tato kravinka funguje famózně. James Gunn je prostě muž na správném místě a upřímně moc nechápu ten hate, který se kolem něj točí. Chápu, že v DC dělá nepopulární rozhodnutí, ale občas je třeba dělat těžká a bolestná rozhodnutí, aby se později přetavily v rozkvět celé značky. Vánoční atmosféra z tohoto speciálu jenom sálá a hlavně z toho jde cítil láska. To je o Vánocích extra důležité - cítit lásku kolem sebe. Nic víc člověk nepotřebuje. Líbilo se mi, že to používalo odkazy a vtipy napříč všemi díly Strážců Galaxie. Kevin Bacon je ve své podstatě hrozně jednoduchý nápad, ale skrývá se v něj obrovské gesto. Posunutí Mantis na popředí bylo výborné rozhodnutí. Fanouškům přirostla mnohem víc k srdci a ve třetím díle na ni bude mnohem více lidí napojeno. Nejlepší scénou celého speciálu volím pěvecké vystoupení, které si mě okamžitě získalo a ideálně mě to naladilo ke sledování. Je to přece jenom jeden obrovský paradox. Marvel speciály (Vánoční a Halloween) se mi líbily daleko více než většina filmů čtvrté fáze, které měly větší rozpočet a viděl jsem je v kině. Díky Bohu za Spider - Mana a tyto jednohubky. ()

agentmiky

Tak od tohoto speciálu jsem upřímně čekal více. Neberte mě špatně, Gunn si dozajisté neuřízl ostudu, ale odvařený z toho též nejsem. Celý nápad s unesením Kevina Bacona mě dokázal pobavit, sváteční vánoční atmosférou to je prosáklé skrz naskrz. Ale uvítal bych zkrácení tak o 20 minut. Ono se to místy totiž dost vleče. Jinak asi jako jednohubka v pořádku. Za mě 6,5/10 P.S. Soundtrack boží! Song od Bacona luxusní! ()

Maynard.

Přišlo to ve správnou dobu, jednak je před Vánocema a jednak se teďka objevil trailer na Strážce Galaxie 3. Tohle tedy beru jako spíš takovej dlooouhej trailer. Je to každopádně vtipný a jakožto fanoušek týdle potrhlý partičky sem spokojenej... Je to asi jedinej Marvelackej "film" ve kterrým neí žádnej záporák :o) ()

• Text písně od skupiny Old 97's, která zazní v úvodní části speciálu, napsal sám režisér James Gunn. (Kubaaa97)

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (viac)