Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

Remivsremi

Vše, co bylo špatné na Ragnaroku, je tady ve větší míře. Navíc se to i upgradovalo. Thor je již vyloženě parodující figurka. Jestli se snímek v nějaké části pokouší o vážnější tón, je tento pokus o minutu později sestřelen kupou infantilních momentů, které vás nejenom otráví , ale i zhnusí. Já nedokážu pochopit, že člověk, který vytvořil Jojo Rabbit je v pohodě i s touto slátaninou ignorující cokoliv, co jim připravili předchůdci. Pokud Johnson v osmé epizodě pohrdal universem, pro který vytvářel film, Taika zde evidentně trollí a do ksichtu se směje všem za poskytnutí financí a volnosti na vytvoření projektu, který je mu zcela u zadku a bere ho jako dojnou krávu pro svou následující rezidenci. Tohle je čistě produkt, vytvořený jen proto, aby naplnil místo v kalendáři kinosálů. Nic jiného tady nenajdete. Dobře, možná si dokážete užít Balea, ale to je maximum toho, co vám Love and Thunder nabídne. Místo pro nejhorší MCU film má nový zápis, jmenuje se Thor 4. ()

Motinski

Po Ragnaroku ďalší Waititiho autorský úlet. Rovnako farebný, odľahčený a vizuálne nastajlovaný, no bohužiaľ aj omnoho detinskejší a plný bizarnosti a humoru čo išiel mimo mňa. A to tak že ani neviem či som videl Marvelovku kde mi tak moc vadilo ako sa vtipy bijú s vážnymi témami. Jediné čo sa mi páčilo bol Christian Bale ako Gorr. Vďaka nemu som mal chuť to dopozerať, inak som sa väčšinu času chytal za hlavu, nudil alebo čakal či nepríde niečo čo zdvihne dojem. ()

filmmovier

Infantilnější a ulítlejší než Ragnarok, což bohužel není pochvala. V některých okamžicích to bylo také lehce trapné (kozy a bohužel taky Russel Crowe). A je to škoda o to větší, že Christian Bale je jako Gorr naprosto fenomenální a scény s ním patří k těm nejtemnějším (nejlepším) z celého filmu. A taky proto, že výchozí komiks rozhodně není žádná prdel. Waititiho můžu, jeho styl mi absolutně nevadí, bavil jsem se i tentokrát, začátek se Strážci byl super a konec pro změnu správně osudový, což je všechno v pořádku, ale tady toho blbnutí bylo opravdu občas trochu moc. Tohle mohl být úžasně temný a drsný Thor a já to beru jako docela promarněnou šanci. A po Temném světě je tohle bohužel druhý nejslabší díl. A takové to mohlo to být lepší ale i horší, se mi už o Marvelovek pomalu začíná zajídat, protože to sakra platí i tady. Ale bavil jsem se, to jo. Soundtrack naprosto luxusní. 70 %. V kině jsem na tom nakonec nebyl a nevadí mi to. ()

Johnny.ARN

Klasická dráma s chorôbkou, s láskou a splnením kvót. Do toho veľa farieb, hlbokých myšlienok, bleskov a mečiacich kôz. Štvrtý Thor je veľmi vtipný. Hneď od úvodu to srší vtipom a tá linka sa tiahne celým filmom. To je asi jediné veľké plus. Inak je to ultra dlhá kecačka, s pár súbojmi, lietaním po vesmíre a posunom univerza do novej sféry. Bale bol ale fantastický a dal taký výkon, že serus nazdar. Môžme si len predstaviť, ako by scénu na "Olympe" natočil a nasteagoval Branagh. Mám tušenie, že Zeus ešte zamieša karty. Táto linka ma bavila a snáď bude aj v budúcnosti veľmi fajn. Nie som si úplne istý, či je kino nutnosť, ale ak áno, tak 2d úplne stačí. 3 z 5 (Kino Žriedlo - Bardejovské Kúpele) ()

Ryuuhei

Nemůžu si pomoct, ale od jedničky se humor postupem času dostal až na absurdní úroveň. Zatímco v Ragnarokovi to ještě šlo, mělo to svůj osmdesátkový šmrnc a dynamiku ve spojení se zbytkem, Láska jako hrom to podle mě až přeháněla. Neříkám, rád se u Marvelovek pousměju (nejsem jeden z těch, co by řval smíchy na celý sál jen kvůli dvěma uječeným kozám), ale čeho je moc, toho je příliš. Že by otisk Taiky Waititiho, jehož režisérského zásahu se všichni právem obávali? Nevím. Jinak se vesměs jednalo o zábavnou jízdu, kde nebyla jediná chvilka hluchá a příběhová linka týkající se Jane si vzala na bedra veškeré pozitivně-negativní emoce, jaké ve výsledku příjemně vyzrály jako víno. Ale groteskní příběh, ne zase tak úžasný záporák a celkový přístup ke všemu to celkem dost stáhl ke dnu. Humor byl přehnaný, rádoby děsivé scény vůbec nepůsobily děsivě a emoce se podařilo vykřesat opravdu jen o kozí bradku. Plus čím to bylo tentokrát jiné od původně originálně retrospektivně podbarveného Ragnaroku? To samé ve vyblitě modré. 3* dávám jen vzhledem sympatii, jakou k sérii chovám, ale i s přihlédnutím na typicky kvalitní prezentaci, jíž Marvel nešetřil ani zde. No, přesto bych se nebál jít s hodnocením i níž, být to větší průšvih. Díkybohu jsem očekával průměr, nedobrý film, jaký vyváží neomezený přísun jídla a pití, takže jsem z kinosálu neodcházel vyloženě zklamán. /// Viděno v rámci VIP v Cinema City Chodov. ()

LUKICKK

Na film jsem kvůli dovolené šel s odstupem a když jsem viděl, kolik % to má zde na čsfd, tak jsem se začal bát, ale každopádně můžu říct, že jsem mile překvapen a tohle je hned po No Way Home nejlepší MCU projekt po Endgame. Je zde i pár věcí, které mi vadily, ovšem ty jsou celkem lehce přehlédnutelné. Christian Bale jako Gorr, dopiče to je asi po Thanosovi nejlepší záporák, co zatím MCU nabídlo, skvěle zahrál a do role se kurevsky dobře položil. Ostatní postavy taky super, až na Jane, ta mě občas trošku štvala svým na sílu hláškováním, které tam vůbec být nemuselo. Myslím, že důvod proč tento film má tolik %, kolik má, je ten, že se jedná o romantickou komedii a myslím, že ta hodně lidem do tohohle světa nesedla, je to hold dost specifické a nejde o něco obecného, co by se líbilo všem a našlo si z většiny pouze obdivovače, takže to asi chápu, ale mě to přišlo dost fajn. ()

viperDavid

Vtipy byly fajn. Kolikrát jsem se i docela zasmál, ale Thor a romantika nejde moc dohromady. Dobrý asi bylo, že šlo opravdu o hodně volné pokračování. Spíš nová linie. Teda doufám, že i poslední :D ()

Papa Wu

Slovy Kirka Lazaruse a.k.a Roberta Downeyho Jr. ”Everybody knows you never go full retard.” Jak Ragnarok patří k té koukatelnějši části Marvelu,tohle si fakt nesedlo. A to mám slabost pro hovada za kamerou bez dozoru. ()

DragonnCZ

8/10. - Upřímně čekal sem, že mě film zklame a bude to komediální stupidita a proto sem třeba v kinech upřednostnil druhý Top Gun. Teďka když jsem na to koukal, tak ono vlastně ne 😀. Byl jsem opravdu překvapen jak je to vyšperkovaný film. Ten humor je opravdu dokonalý a k příběhu sedne. Postavy jsou suporvý. Scénář a příběh jsou taky libovka i když to smrdí menším klišé. Gorr byl naprosto senzační a to ještě v podání Christiana Bala a Taika Waititi zase ukázal svou kreativitu. Sice musím se přiznat mám radši prvního vážnýho Thora bez humoru a Raganarök mi nesedl. Ale tohle se mi líbilo daleko víc i přesto, že jednička může mít koncipovanější příběh a postavy že jdou víc do hloubky. Tak tady mi přišlo, že to je lepší v humoru. V tom, že už se vědělo do čeho Taika jde. A víc to ukazuje jeho kreativitu. Plus ta Thorova láska samozřejmě Natálka zářila jak maják na ostrově. Film mi přišel hodně krátký a dal bych mu daleko víc na nějaký dokonalý prokreslení všeho víc to rozvést. Přišlo mi, že film daleko víc spěchal a nezastavoval se. Jen házel joke jeden za druhým a třeba díky tomu se mohli i daleko víc zaměřit na Gorra ukázat jeho pořádný charakter, minulost a nějaký pořádný záměr pro jeho plné pochopení. Takový 2,5 hodiny to fakt mít mohlo a Láska jako Hrom by si to zasloužila. Strážci ti tu byly jakože letem světem halo sme tu ale jen na začátek a letím do Strážců Galaxie 3. Ale byly skvělý jinak líbila se mi ta sekvence s nimi. Hudba byla fajn nedala se ve filmu přehlédnout. Po nějakým audiovizuálu a produkci je toto fakt lahůdka a pastva pro oči ty barvy 😍. Heleďte třeba plně rozumým i lidem co ten Thor nesedl těm táborům rozumím. A taky patřím mezi lidi co mají radši Thora 1, ale furt si to dokážu užít. A taky podle konce to vypadá že Taika šel do Thora 4 s tím že si udělá nejspíše i 5 díl a já bych se tomu ani nebránil. 😀 ()

Qitek

Waititi skoro neustále tancuje s trapasem, který není bohužel vtipný v tom, jak je trapný. Navíc kostýmy a téměř nonstop green-screen prostě neumožňují plně se ponořit do téhle vesmírné rádoby taškařice. Ale když přistoupíte na tuhle hru, někde za půlkou se začnete bavit. Né vše je jen trapné. Russell Crowe je jako kretének Zeus přímo k sežrání a Baleův God Butcher je dostatečně děsivý a creepy. Ten člověk zahraje opravdu všechno. Já, nějak obměkčen rodinou kolem sebe, přistoupil. A nutno dodat, že jsem se bavil. Škoda že ne božsky. Je to sice o několik levelů horší než Ragnarok, ale pořád je to zábava, občas i dost smutná. ()

Lachtaan

Protože vím, kde si člověk má stále držet úroveň a potlačit negativní emoce, jež by nemusely působit úplně vhodně, pozdržím se vypsání všech pocitů, které ve mně kolují po právě asi nejzbytečněji strávených 2 hodinách celého roku 2022. Věděl jsem, že nejdu do dobrého filmu, byl jsem si jistý, že už tu nebudu mít co pohledávat, ale že Waititi dokáže Thorovu značku pohřbít hlouběji než se daří obdobně masochistické Fast sáze, tak skeptický jsem zase nebyl. Tahle Marvelovka je příkladem sebedestrukce nejvýdelečnější filmové “série” v dějinách. A od teď už je mi dění v jejím ‘kosmíru’ fakticky u zadku. Slušně řečeno… [viděno na Disney+ 19.9.2022] ()

Mrkvič

V porovnání s Ragnarokem rozhodně horší. Ale pořád jsem se dost bavil, po delší době viděl Christiana Balea a musím i uznat, že jsem si dost užil ten emotivní začátek a konec. Na druhou stranu uznám, že všeho moc škodí. Kombinace humoru a dramata už tolik nefungovala. Těch vtípků bylo už příliš. Stejně tak efekty, kdy jsem zalitoval, že více dialogů by filmu prospělo víc. Chris Hemsworth ale pořád úžasný tahoun hitů, tak jsem po usnutí u filmu posledních 20 minut musel zkouknout ještě jednou. ()

Koocik

2019 byl pro Marvel universum zlomový rok. Relativně epický Endgame nejspíše opravdu zcela doslovně znamenal konec ságy trvající lehce něco málo přes jednu dekádu, kdy nás snímky z tohoto prostředí vrážely pevně a dychtivě do sedaček kinosálů. Nicméně ale mimo posledního Spidermana od tohoto momentu vznikají teda dost podprůměrné, řekl bych až chabé snímky, kdy původní fanoušek má teda co dělat, aby ty moderní novoty vůbec dokoukal až do konce. Pozitivně na tom vnímám, že by to mohlo znamenat jistou předzvěst alespoň toho, že na výsluní se dostane konkurenční DC (pro mě s daleko lepšími postavami). Marvel nám už asi to nejlepší ze svého repertoáru předvedl a zvedat se zpět tam, kde ještě před pár lety byl, očividně nehodlá. ()

oveckaoa

V podstatě to samé co Ragnarok přijde mě zde méně humoru což je velké plus a celkově to odsýpá. Gorr je dobrý záporák bohužel jeho origin je hodně zkrácený  zabije zde pouze jednoho boha  zbytek ukážou jen mrtvoly nebo se o tom mluví což je na údajně nejlepšího záporáka hodně málo to i Hella v Ragnaroku a Malekith v Temném Světě předvedly více navíc nevím proč , ale v českém dabingu mluví jak buzerant titulky budou nejspíše lepší navíc na to, že dělá různé tvory tak ti tvorové jsou slabí jak čaj a porazí je i malé děcka . Překvapilo, že na to že zde nezazní jméno Knull což nemůžou kvůli Sony a symbiontům  zde zazní často necrosword což by taky neměly, ale neřeší se to možná se Sony nějak domluvily potěšila Eternity a Darcy . Strážci Galaxie  jsou zde tak 10 minut ve scéně na traileru a pak v jakémsi resume ve vodě jinak nic. Jane je v pohodě a klině bych jí dal více prostoru klidně i na úkor Thora nebo Strážců Galaxie. Nejtrapnější  scéna je na konci s těmi dětmi to už je moc op i na Thora navíc vidět malou holku jak někoho ničí plyšákem jsem opravdu nemusel následována scénou s roznožkou . Konec se mě taky nelíbí, že se Thor stará o jakéhosi spratka  s nadpřirozenýma schopnostma (kde jich vůbec vzala, když Gorr neměl žádné a byl její otec?) a ještě jí dá stormbreaker. Ohledně potitulkovek u první se uvidí ohledně dalšího směrovaní zatím mě tam nepasuje ten herec a u druhé si myslím, že je to ukončení linky Jane. 80 procent ()

Zek

Tohle bolelo a hodně. Strašně jsem se na Thora těšil a hlavně jsem, byl rád, že film zase bude točit Waititi. Nakonec myslím, že kdyby to natočil nikdo jiný, tak by to určitě dopadlo daleko líp. Protože Waititi se snažil, tak moc zopakovat Ragnarok, až z toho vylezl absolutně průměrný film. Hodně částí, je tu zbytečných a některé scény, které mají být vtipný, mi teda moc vtipný nepřijdou. Dost to na mě působilo, že byl film určený pro mladší publikum. Co se mi ve filmu hodně líbilo, jsou nové postavy. Bale zahrál Gorra prostě perfektně, Natalie jako Mighty Thor pecka. Zeus mi přišel jako absolutní tragéd, ovšem to se dost změnilo v podtitulkové scéně, kde se ze šaška změnil v dost vážnou postavu. Doufám, že už takový zůstane. Celkově mi přijde, že už Marvelu prostě dochází dech, protože za poslední dva roky to co vydávají, jsou prostě průměrný filmy. ()

Dreaker.24

Bale to tahá, nebýt jeho, tak dám asi 3*. Waititi chvílemi už překračuje jisté meze, je to takový slabší Ragnarok, je to prostě letní blockbuster, když v tom nebudete hledat žádnou filmovou vědu, tak by si to měla většina asi v pohodě užít. ()

tnp101

Regulérně dětinské, a vůbec ne v dobrém. Dvě uřvané kozy a bůh knedlíček jsou zdejším komediálním vrcholem, což mluví za vše. Trapná, nudná, vizuálně hnusná slátanina, kterou bere vážně asi jen Christian Bale. Ostatní vůbec netuší, zda točí parodii, film pro děti nebo vztahové drama a nejspíš to neví ani Taika Waititi. Objektivně to sice na jednu hvězdu není, ale čtvrtý Thor mě doslova otrávil. 30% ()

ywo666

MCU je definitivne vycerpane. Myslel som si to uz viac krat. Ale teraz aj nadejne snimky koncia ako tuctovky. Kapitan Amerika 2 mal fajnu akciu. Thor 3 bol vtipny. Gardiens of the Galaxy 1 boli vysoko zabavni. Ale nic uz z toho nefunguje. Aj Thor 4 je len priemer. Podme k filmu. Bale je slusny zaporak, ale trochu nevyuzity. Chemia medzi Thorom a Jane, nic moc. Akcia je marvelacke, stale to iste. Ako su tu aj dobre hlasky. Obcas som sa zasmial. Ale kopec veci je nasilu. Obcas som stracal v ocividnych suvislostiach s inymi filmami, ktore som nevidel alebo zabudol. Taika sa snazi. Cela pasaz s Russellom Crowom parada. Hemsworth je stale poriadna korba a ocenujem ze si postavu Thora musel odmakat. Na 3* to staci, ale uz by cele toto MCU peklo mohlo skoncit. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)