Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

kklepkaa

Za mě je 4. fáze zatím nic moc. Na seriály jsem teda ještě nenajela, ale filmy jsou celkem bída a začínají do*ebávat, co dřív skvěle fungovalo, proč?! ()

svobik

Co to proboha mělo být? Nekoukatelná infantilní sračka, která nikdy neměla vzniknout. Marně jsem hledal něco jako scénář, humor, osudovost nebo snad sympatické postavy. Čtvrtý Thor je suverénně nejhorší marvelovkou, která mě po většinu stopáže akorát urážela. Považuju za skandální, že za toto chce někdo v kině peníze. Adekvátní by byl spíš pořádnej výprask Mjolnirem všem zúčastněným. Totální úpadek, kterej dává poměrně zásadní signál, že Marvel se ve svých celovečerácích už vyčerpal. 3/10 ()

Ravi

Tento Thor si milosrdnost jen kvůli tomu, že je to Marvel, nezaslouží. Je naprosto o ničem, neuvěřitelně hloupý, nudný a plytký. Musím říct, že mě nějaký film dlouho neurazil, ale tomuto se to povedlo. Mnohokrát jsem si během děje řekl, proč na to vůbec koukám. Motivace nedávají smysl, hlavní postavy jsou jako na tripu, dialogy jak z C filmů pro dospívající. Musel to nejspíše vymyslet chorý mozek. Jediné, co stojí za zmínku a co bylo trochu normální, byl hlavní záporák Bale. Jinak to byla přehlídka naprosté zbytečnosti a zoufalství. Když se tak zamyslím, tak abyste získali přehled o ději, stačí vám k tomu bohatě trailer. Nic víc ve filmu není. Tušit se to dalo, už když jsem si četl rozhovor s Natalie P., kde řekla, že se ji před natáčením tohoto filmu Waititi ptal, že je docela fajn herečka a jestli si také nechce někdy zahrát v nějakém Star Wars filmu. No... zkrátka, dalo se to tušit. Stan Lee se musí obracet v hrobě. Jenom se divím, že to zde má 60%. Ale posledních pár let mě vkus lidí zde už asi ani nepřekvapuje. Možná bych si ale být některými zašel za doktorem, jestli mi někdo neprovedl lobotomii. Viděl jsem už mnoho filmů za 50% kvalitnějších, než toto "dílo chorého mozku". 15% = 1/5 ()

KASUGI

Tohle už je naprostý úpadek Marvelu, jak vyšitý. Waikiki si z toho začíná dělat hudební videoklip. Tentokrát na hudbu Guns ´n´ Roses. Při všech tě musicvideích na youtube - píseň Welcome to the Jungle nezněla nikdy tak impotentně, jako právě tady. Gradovací pasáž November Rain při malých děckách, jak bleskama (a plyšovýma medvídkama) likvidujou příšery je už tak maximum cringe, že by mě mohli prodávat jako AKU vrtačku, jak jsem se studem zavrtával do gauče. Triky příšerné, příběh nezajímavý. Nestačí, že zprznili Valkýriu negerským pojetím, ona to ještě musí být lesba a ten kamenný buzik na konci už jen plní korektní kvóty v tomto smutném zkurveném světě. Primárně odpad, o tom žádná. Zachránil to pouze Ronie James Dio v potitulkové písni. ()

Slaava

tak toto mi fakt nesedlo. prvni pulkua solidnich 7/10 ale jakmile se dostanou z Omnipotence city tak mne to relane prestalo bavit a zajimat a tesil jsem se na konec. Russel Crowe ovsem vynikajici. ()

Anet21

⚪Parodo-doku-komedo-drámy sa snažil Waititi nakrúcať už od počiatku, veď, Čo robíme v temnotách je toho jasným dôkazom, až na to, že tam tá parodická forma a vedomie si, že je to všetko prestrelené účelovo akosi viac zapadlo, tu to nedáva žiadny význam. Pokračoval aj v Ragnaroku, ktorý už bol žánrovo a formovo pekne mimo, ale, z nejakého mne neznámeho dôvodu, na 80% rovnaká hlúposť ako toto utŕžila v 2017 ovácie, a tak nabudený Waititi ,,začal byť hladný."⚪Celý film pôsobí ako mokrý sen akéhosi mladého režiséra - začiatočníka, ktorý si chcel nakrútiť film v niekoľkých žánroch, ktoré ho bavia, do každej scény ukryl pofidérne vtipy a narážky ako zo stránky ,,emefka" a to všetko doplnil svojimi obľúbenými rockovými retro piesňami. Vyliezlo z toho čosi, čo....som ešte nedokázala pomenovať, ale čosi to je. Niečo bez jasného žánru, bez pointy, bez jasnej formy, bez charakterových vývinov postáv, bez deju, ktorý by na seba aspoň jemne nadväzoval, parodizujúce v podstate všetko, čo sa na obraze objaví, od postáv až po repliky.⚪A pobaví, že Waititi si o sebe myslí, že v takomto mišmaši sa ešte môže snažiť o nejaký presah či sociálnu kritiku, napr. ľudí, ktorí využívajú svoj tragický osud na medializáciu, popularizáciu a speňaženie (scéna s Mattom Damonom, ktorému už tiež asi koruna nesmrdí), no, k jeho sklamaniu, všetko zostáva tak na úrovni snahy.⚪Najviac komentované (a memované) aspekty, t.j. kričiace kozy a lietajúca cgi hlava sú skvosty, ktorých otrasnosť dokážete doceniť až sami, po zhliadnutí. Potom sa vám v hlave usadia myšlienky, ako napr.: Ako je možné, že vytvoriť toto prišlo niekomu ako dobrý nápad? Ako na tento film vôbec zohnali partnerov a producentov? Ako si Waititi stále môže myslieť, že je komediálny boh? Ako je možné, že jeho kroky v scenári a réžii nikto nesledoval a neusmernil a dali mu toľko voľnej autorskej ruky? A hlavne, ako je možné, že účasť vo filme vôbec nejakí herci prijali, keďže 90% času sa všetci zúčastnení tvária, akoby boli na pľace z donútenia, buď ani nevedia, kam pozerať, alebo len postávajú, buď prehrávajú alebo nehrajú nič. Aj ten Bale nestojí za ,,starú bačkoru."⚪Marvel vďaka podobným počinom a svojej ,,firemnej politike" do piatich rokov utíchne a do ďalších piatich zatíchne :D, o tom som presvedčená už teraz.⚪ ()

LukyHell

Nejhorší Marvelovka, zatím, jakou nám MCU naservírovalo. Film, rozhodně není nuda a to je pozitivní, ale je to míchánice, která nabízí několik témat aniž by se věnovala jedinému pořádně. Co mi, ale vadí nejvíc je postava Thora, narozdíl od jeho dřívějších vystoupení tohle je už parodie na sebe sama. Na první podívání OK, ale napodruhé už to zanechá jen ošklivou pachuť. ()

Hollohlaway

Bohužel je to celkem blbost, teď už ale z ranku nezábavných. Připomíná to místy spíš svojí vlastní parodii, konec je podivnost a proč je Valkýra lesba a kamenný tvor gay taky netuším. Thor seká hlášky až moc zběsile a povedených je méně než křečovitých. Pobavil Rusell Crowe, další malá camea a některé vtipy. Ale jinak jsem celkem otrávenej a znuděnej. ()

Ludivitto

Je to cringe. Ale má to pár naprosto skvělých komiksových vizuálních momentů. Další díl už by ale měl Waititimu někdo lehce přistřihnout křídla. Silnější 3*. ()

blackkocour odpad!

Hrome, to byla sračka. Tchóř mě o mnoho bavil, když měl těhotenské břicho, lil do sebe dvacet škopků budwaisera za druhým, a bylo to líné hovado, s leností si ještě vytřít prdel na záchodě (tak víte, kdo by nejlépe reprezentoval čecha..), ale jeho krize středního věku, a uvědomování si sebe sama je stejně zábavné jako čumět na šukání dvou jezevčíků. Bejkárnu jak hrom nezachrání ani vtipný snědý protinožec Tsatsiky. V ruku v ruce si společně s Jančou Kullkou dost střílí na účet teplých homohrdinům, a přistřihávájí jim červený plášť hanby a ostudy, svým bláznivým a napokraji sil i mírnou parodizací. Jen je rozdíl v tom, že Kullka maká u Wepříků a u DC Comics, zatímco Waituti pod křídly, nebo spíš za uši giga korporáta zdechlé krysy, co jen za vidinou mastnýho výdělku tahá za cecíky, a za ledviny, každou cenzuru, jen aby vydělal. Dalo mi to celý zabrat, ono víte, když už nějaký pátek nevidíte žádnou marvelovku, ještě k tomu normální, je těžké se zorientovat v nových postavách, hlavně odhadnout kdo co nosí mezi nohy. Jen by mně nenapadlo, že i komiksy se mezi sebou vykrádají, a udatný Viking se musí utkat s dalším fialovou špínobublou z kosmíru, s osečeným trávníkem na bradě. Ale tentokrát pro záchranu dětí, tak charita vždy každého okouzlí. Christian Bojler mě zklamal, protože jsem konečně pochopil americký cipo, a jsem zvyklý ho vidět jen v psychopatických rolí, ale tady mi přišel jak vyschlý pedofil v dětským koutku, takže mám dilema. No a, s Natašou Portmanovou budu mít nadále erotický sny o eutanaské anální a jedné noci, ta holka nikdy zklamat nemůže, tak prosím, nedělejte z Natálky chlupatého chlapa. A velký kopanec do mrtvoly. Proč Iron Golemu, Kapitánovi Amegayriky stačí jenn uhozené tři díly, ale rozmazlený princátko z assgardu musí mít vždycky něco navíc? Třeba čtvrtej díl? ()

greath

Riadne strelený, akčný fresh odľahčený nárez s blyšťavým vizuálom. Neviem, no povedal som si, že OK, veď nejde o život, je to len Taika Waititi, buď sa páči alebo je to trash. Ide predsa o komixovku, tam je dovolené úplne všetko. ()

jefff

Ze začátku mi ten přepálený vizuál vadil a dost jsem zvažoval, jestli to přežiju, Pravdou je, že postupem času jsem v tom našel i trochu zalíbení a ocenil vlastně originální přístup. Ale jinak je to blbost, o tom žádná. ()

Maynard.

Na Thora sem se bezesrandy těšil nejjvíc z celýho roku, teda po Avataru 2. Ale jak to tak už v pohádkách bejvá, když chce moc, nedostane nic. No, nic sem rozhodně nedostal. Ale pomalu si začínám myslet o Waititim, že je na nějakejch až moc šílenejch droggách. Takle přeplácanej film sem už dlouho neviděl. Záporák dokonalej, to se zas Bale jednou vytáhnul, dal tomu všecko a díky němu to je hodně nad průměr. Z Thora udělali tak trochu blbečka, což mi docela i vadí, chápu, že Marvel má na prvním místě pobavit diváky, ale udělat z legendy takovýho debílka, nevím no... Jeho příběh s Natalii Portman mě jen utvrdil v tom, že rejža přitvrdil v drogách. V trojce to do sebe všecko zaklaplo, sice tam bylo dost postav, ale nebylo to takle přemrštěný... Zas je hezký, že si ze sebe dokážou udělat srandu. Ale ještě jednou to musím zvopakovat, že jje to prostě překombinovaná směsice. Barevně ovšem jako vždy dokonalý. Víckrát do kina nemusím. Za mě byl teda Dr.Strange 2 lepší... PS. Nějak se to po smrti Tonyho Starka celý hroutí čoveče. No, snad to černej Cpt.Amerika vytáhne zase na vrchol :o) ()

kenkaku

Minule co Waikiki předvedl bylo zábavné a svěží. Tentokrát příliš tlačí na pilu a za každou cenu se někam snaží nacpat jakože humor. Př. ty řvoucí kozy jako jeden příklad za všechny. Už když se to vřískání ozvalo poprvé jsem měl pocit zbytečné trapnosti. Po patnácté mě už to doslova sralo. Nebo Zeus. Nechápu proč z něj musel udělat vyloženě komickou postavu (v sukýnce balerýny!?) s retardovaným přízvukem. Naprosto zbytečné. Film jako celek díky tomu vůbec nefunguje a je v některých pasážích neskutečně otravný. Navíc hned ze začátku je vidět jak amatérsky je vyrobený (scéna v oáze je paskvil… Bale má znaménko chvilku na jedné straně, pak na druhé - proč potřebovali zrcadlit záběr? Nebo semínka na obličeji v každém střihu jinak… ale udělat z toho woke sračku, na tom si dali záležet určitě). Pozn. Hodně se tu v recenzích srovnává a plive na druhého Strange. Za mě raději 3x ten Multivesmír, než jednou čtvrtého Thora. ()

sedm.1

Mám už upřímně ale opravdu hodně blízko k tomu definitivně nad čtvrtou fází Marvelu zlomit hůl. Aby totiž zatím jejím nejlepším filmem byl Doktor Strange, což je jedna z mých nejneoblíbenějších postav, to už je na pováženou, a naopak, jednu z mých nejoblíbenějších, Thora, takhle zazdít? Přitom jsem ale tomuto snímku tolik věřil a očekával jsem návrat na starou dobrou vlnu, a to především díky režii Taiky Waititi, jehož dosavadní tvorba je úžasná, a slibování šílené podívané mi vkládalo v nového Thora velké naděje, ovšem ve výsledku je to tedy fakt slabota a šílené to tedy rozhodně není, tedy alespoň ve směru, ve kterém jsem to očekával. Love and Thunder totiž pro mě až šokujícím způsobem chybí akce a humor, tedy dvě věci, které jsem od toho očekával především. Ono tedy ne že by se tam ani jedno vůbec nevyskytovalo, i když tedy té vtipnosti je tam skutečně jen velmi pomálu, spíš mě ale až zarazilo, jak nefunkčně bylo oboje zpracováno. Jak jsem zmiňoval, hlášek a vtipných momentů minimum a navíc zcela bez efektu, a akce též spíš méně a hlavně byla dost nepřehledná a vyloženě nudná, na nějakou velkolepost v tomto směru pak může divák zapomenout úplně. Další co mě hodně zneklidnilo, bylo zpracování Thorovy postavy, jelikož tu byl pojat prostě jinak, divně, jako takový dětinský otrapa, který se navíc snažil být za každou cenu strašně cool, ale nebyl v tom vůbec přesvědčivý a chvílemi spíš působil snad až rozpustile otravně. Navíc ani jeho spolubojovnící, tedy Jane Foster, alias žena Thor, Korg a Valkýra nepůsobili kdovíjak zábavně, prostě ani v podobě partičky to příliš neklapalo a když vezmu další postavy, tak za zmínku stojí snad jen Zeus v podání Russella Crowea, ovšem zmínka to není též pozitivní, jelikož byl vyloženě trapný. A tak co se týče postav, tak jediný, kdo si zaslouží být oslavován, je Christian Bale jako Gorr, který jediný přinesl výraznost, emoce a kus parádního herectví. Zápletku jinak též považuji za takové malé fiasko, jelikož i ona oproti ostatním Marvel filmům, o třetí fázi ani nemluvě, vyznívá neskutečně mdle, opravdu hodně jednoduše, bez nápaditosti a co se přímo závěru týče, to byla pořádná scenáristická křeč. Celý film zkrátka až příliš hodně vsadil na emoce, které tedy ne že by úplně nefungovaly, ale film nad vodou neudrží, zbytek každopádně ale prostě působí jen jako dost překvapivé tápání ve tmě, které mě příliš nebavilo a nezaujalo. ()

MsUtahraptor odpad!

Pokusím se vyvarovat vulgarismů... Na tomto... ?snímku?... jsem našla přesně jednu (1) dobrou věc, a tou je Natalie Portman. Ta se snaží šeč to jde, kdykoli se mihne na obrazovce. Bohužel krom zdrcující nemoci není moc co hrát. Ono i vážné téma zabalené do sra*ek nakonec zasmrádne, ale kdybych skutečně MUSELA hodnotit nad nulu, veškerá chvála by patřila právě jí. A tomu, co měl na starosti její rakovinový make-up, protože to se doopravdy povedlo. Bohůmžel mi tahle dvouhodinová slátanina sežrala pět hodin života (a její kritika mi vysloužila několik nenávistných anonymů na tumblr), takže hodnotím upřímně- je to ODPAD! ()

666Carnage

Ulítla fantasy komedie ulítleho režiséra, který zde trochu przni severskou mytologii. U Thorových filmu pro mě byla a vždy bude nejslabší dvojka ale tenhle díl je hned v závěsu. Byla to sranda to jo, ale nebylo jí nějak moc? Proč je Thor takovej jednoduchej týpek? Já se při filmu bavil, ale ve finále to občas šlo přes křeč. Gorr je hodně povedená záporná postava, co vždy když se objeví na scéně, tak jí vládne. Dokonce i vztah Thora a Jane měl nějakou hloubku. Škoda jen, že všechno muselo být podtrženo nějakým humorem. Je to velký, barevný, uřvaný, kde v dálce znějí Guns and Roses, ale taky je to dost dětský a trochu patetický. Je to příjemný film, ale muselo to dopadnout takhle? Jinak finále není vůbec špatný protože takhle jsem ho nečekal. 65% ()

Rudinsky

Meh...Lobotomická woke rozprávka s unaveným Hemsworthom, ktorú síce čoraz menej vtipný Waititi drží pevne v rukách, ale ako celok svojou disneyovskou šablónkou nudí. A to dosť. Neprekvapí žiaľ ani Christian Pale, a ani príjemný, na marvelovské pomery originálny záver s Carpenterovou škôlkou (vlastne jediné veľké plus filmu). Fáza 4 žiaľ dokazuje, že MCU po štrnástich obdivuhodných rokoch začína citeľne dochádzať dych (nehovoriac o uvedení ďalšieho fialového záporáka). Ziiiv ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)