Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

Krabak

Tak tohle je absolutní zneuctění Thora. Nemám rád Waititiho jako režiséra, jeho filmy mi totálně nesedí a tady si musel dát asi řádnou lajnu koksu, aby vymyslel takový propadák. K tomu musel uplatit spousty lidí, aby mu vůbec dali zelenou s tímto projektem. Jinak netuším, jak to mohl někdo pustit do kin. Efekty jsou na Marvel celkem podprůměrné, hlášky žádné, vtip nulový, příběh celkem trapný, chování postav debilní... Nevidím na tom absolutně žádné klady. Chtě nechtě tenhle počin zasazuji hned vedle trapných Eternals a Black Panthera. Začínám si říkat, že se Marvel měl na cokoliv po End Game už vysrat. --->25% ()

tom.nosek

Já nevím, co všichni tak mají. Ano, nůžky se rozevřely. Thor 4 dokáže být vážnější než 3 a zároveň vtipností ujetější než 3. Byla lepší trojka? Asi ano, především kvůli tomu překvapení po dvojce. Ale že by čtyřka byla tak zlá? Vůbec. Že by čtyřka byla horší než dvojka? No tak to už vůbec vůbec. U filmů to nepíšu často, ale zrovna tu by se mi líbilo, aby těch 20-30 minut ještě přidali a některé postavy vykreslili ještě o kousek lépe. Gorr v podání Balea byl super, práce s barvami taky super, vtípky občas přepísknuté, ale pořád jsem se ještě chytal, Natalie Portman byla taky fajn. Přišel mi trošku slabší Korg, i jeho animace mi přišly občas takové laciné, nejslabší pak byla nakonec asi Tessa Thompson, jejíž postava měla takový zvláštní posun neposun, tu bych rád viděl vykreslenou asi lépe. Na závěr můj Marvel žebříček: 1. Guardians of the Galaxy I, 2. Thor III: Ragnarok, 3. Guardians of the Galaxy II, 4. Thor IV: Love and Thunder, 5. Iron Man I, 6. Spider-Man I: Homecoming, 7. Avengers IV: Endgame, 8. Ant-Man II and the Wasp, 9. Avengers III: Infinity War, 10. Spider-Man II: Far from Home, 11. Captain America I: First Avenger, 12. Iron Man II, 13. Avengers II: Age of Ultron, 14. Iron Man III, 15. Spider-Man III: No Way Home, 16. Ant-Man I, 17. Black Panther I, 18. Captain Marvel, 19. Doctor Strange, 20. Thor I, 21. Captain America III: Civil War, 22. Thor II: Dark World, 23. Avengers I, 24. Captain America II: The Winter Soldier. ()

SpaceOdyseus

Thor je nejsilnejsi, kdyz se venuje zaporakovi. Baleuv prepaleny a smrtelne vazny Gorr si film krade pro sebe. To ale neni moc tezke, kdyz mu oponuje infantilni Hemsworth, ktery meni polohu roztomileho blbecka s odhodlanym bohem, jak se zrovna scenaristum hodi. Ono to vlastne plati pro vsechny kladne postavy. Detinske vtipy, hloupe chovani a kriklave barvicky strikaji z kazdeho zaberu. Holt prodavat film rodinkam s detmi je jednodussi nez komiksovym geekum. ()

Dallon

Tohle bylo fakt úmorný sledovat. Je smutný jak marvel postupně zabijí svoje filmy a postavy. Tohle je jasný příklad toho že marvel se soustředí jen na humor, akci, a je mu úplně u prdele děj, nebo charaktery který se postupně budovali, teď je jednoduše splachuje do hajzlu. Film je strašně úmorný, debilní, snaží se být vtipný ale jsou to pořád dokola opakující se debilní vtipy, pro šestileté děti, které mě osobně už fakt nebaví. Marvel byl pro mě vždycky alespoň záruka vizuální kvality, ale tohle ? To si snad dělaj prdel, většina filmu fakt vypadá hrozně, nechutně mázle, a má to strašně vyblitý a odporný barvy. Na postavy se tu prostě sere, a vůbec tu nejsou rozpracovaný a prohloubený. Příběh je stejný jako u X dalších marvelovek. Christian Bale je jako záporák dobrej, ale všechno ostatní to zabijí, mohl bejt xkrát lepší. První 2 minuty to hezky odstartovali.....mohlo to bejt fakt dobrý, silný, smutný, ale místo toho je to zase další zeblitá marvelovská kvaška, která nemá vůbec nic. Chápu že mladší a nebo méně náročné diváky to může uspokojit. Ale mě fakt ne. Začínám cítit jak marvelu klepe smrt na dveře. 2/10 ()

Hanys_

Příliš mnoho toho samého. Co v Ragnaroku působilo neokoukaně a zajímavě, se tady už celkem přejídá. Fórky většinou míří mimo, a  celé to až moc často musí zachraňovat pecky od Guns N´ Roses. Bale si střihl zajímavého záporáka (určitě jednoho z nejlepších v universu), boužel ve filmu, který se klasikou nestane, takže se i po té postavě asi zapráší (narozdíl od Hely). 6/10 ()

alouch

Co to mělo být??? Jestli to byla parodie, tak pěkně o ničem, jestli ne, tak to byl hodně špatný vtip. Jedna hvězda za Christiana Balea, který nedostal prostor film zachránit, a jedna za normální závěr. ()

.baris.

Čtvrtý Thor je jízda od začátku až do konce a já se královsky bavila. S výjimkou posledního Spidermana je nejnovější fáze MCU zatím víc než rozporuplná záležitost, ale pro Thora to až tak neplatí.. Má totiž něco, co u nových postav v MCU často postrádám, a v podstatě pokračuje ve stylu, který načal Ragnarok. Potěšila přítomnost Strážců galaxie, skvěle nadávkované hlášky i humorné situace, které byly vtipné a nebyly na sílu (Croweova moderně gymnastická vložka byla doslova boží). Příběh byl sice předvídatelný, ale bavil a byl dostatečně nosný a místy i velmi dojemný, možná jen škoda, že se zdá, že bude dost oddělený a neposkytne příliš velkou návaznost na další filmy/postavy. Největším plusem snímku ale kupodivu nebyl nahý Hemsworth (který byl ale standardně skvělý), ale Bale. Já toho chlapa prostě žeru. Jeho výkon v tomhle filmu je absolutní řežba, neuvěřitelný, úžasný a smekám. Navíc byl dobře napsaný a já po delší době nemám pocit, že tu byl záporák, jehož motivace je vycucaná z prstu, ale mám tu komplexní postavu, jejíž pohnutky chápu a jsem schopná s ní soucítit. Celkově tedy velká spokojenost. Za nějaký čas možná půjdu s hodnocením níž, ano, místy toho humoru bylo moc a nějaké ty zápory a nesmysly tam byly, ale o tom až jindy - na první dobrou jsem spokojená. ()

mclenin

Videoklip ku Guns ´n´ Roses. V hlavných úlohách : Voldemort, Dva kozly, Čierna labuť, Kámen zde, Gladiátor, Strážci galaxie (Aj em grút), a Matt Damon. A samozrejme Mr. Odinson. Je to zábavné (niekedy až nasilu), má to dynamiku a spád (niet priestoru pre hluché miesto), má to skutočne fajn záporáka a koncepciu farebnej schémy, čo-to z politickej korektnosti, no a to je celé. Úlet za 3,5 hviezdičky. ()

HydraCZ

Tohle už mě fakt nebaví. Za mě je to stejná pohádka jako druhý Doctor Strange. Thor: Láska jako hrom je totiž nahláškovaná humorná akční jízda od začátku do konce, ve které se furt něco děje, akorát že vlastně vůbec. Jakoukoli serióznost a důležitost příběhu podkopává halda trapných vtipů. Jasně, od Waititho jsem samozřejmě čekal komedii, ale když se po desáté celé kino zasměje ječícím kozlům, tak už se fakt radši svírám hanbou v sedačce. Podle recenzí to vypadá, že většině tento styl sednul, ale mně opravdu ne a čekal bych, že mě aspoň na chvíli bude záležet na postavách nebo na čemkoliv co se na plátně děje. Musím podotknout, že tentokrát jsem se poučil a od nové marvelovky opravdu nic nečekal, a tak se i stalo. Film ve mně nic nezanechal. ()

kwoky

Můj první Marvel. Chvílemi jsem se bavil, většinu času jsem ale přemýšlel nad tím, jak pejsek s kočičkou vařili dort. Nejvíc jsem si užil souboje, které byly správně přehnané. Bohužel je hrozně cítit, že je to točené jen pro prachy. ()

Sufferer

Thanos mal pravdu. Toto je skutočne bohapusté plytvanie prostriedkami. Moje spojenie so zdieľaným vesmírom Marvelu začalo korodovať prakticky už v počiatkoch, dnes je definitívne v šrote. Neviem zo seba striasť dojem, že všetko po Avengers: Endgame je nadbytočný apendix. Koniec éry, ktorému posledné cameo Stana Leeho s odstupom času dodáva priam poetický nádych. Na jednom ramene ruka korporátneho monolitu, na druhom ruka politickej korektnosti a uprostred Taika Waititi ako garant remeselného štandardu, ktorého rozpoznateľný rukopis a humor na mentálnej úrovni detského pieskoviska robí z Thora horúceho ašpiranta na otcovské zaucho. Aby nedošlo k nedorozumeniu, popkultúra vždy nejakým spôsobom reflektovala dobovo aktuálne fenomény a spoločenské témy, zakaždým ale nenásilne a omnoho zábavnejšie. Štvrtá fáza už v žiadnom ohľade nedokáže saturovať potreby širokého publika, sekundárne cieliť na náročnejšieho diváka ani naplniť základný potenciál odpočinkového filmu. Plne rešpektujem, že tomu prirodzený rezervoár divákov zložený hlavne zo sopliakov a zanietených listovačov kresleného média môže nadšene tlieskať, táto vyšľachtená forma komiksového žánru v Disneyho podaní je však vo svojej ošúpanej podstate iba technologickou revíziou doby, keď boli okostýmovaní hrdinovia takmer každému na posmech. ()

Honzeek95

Fantasmagorická, hloupá, infantilní crazy-komedická slátanina, která se musela narodit ve fantazii zmatené desetileté Američanky, jinak si to nedovedu vysvětlit. Marvel se naprosto vyčerpal a požírá sám sebe. Pokud Deadpool kdysi přinesl do marvelovského světa nadhled, parodizaci a legraci, bylo to něco unikátního a velice zábavného. Pokud ale začnou být všechny marvelovky Deadpoolem, ztrácí naprosto smysl. Ano, tento film je možná zábava, ale zábava chaotická, která nemá ani hlavu, ani patu, naprosto ponižuje a dehonestuje postavu Thora a nepřináší žádný nový nápad do univerza příběhů, kterými nás Marvel zásobuje už tolik let. Kupa nevysvětlených i nevysvětlitelných nelogičností, náhodné přidělování superschopností náodným postavám, vysmívání se mytologii, naprostá relativizace všeho. Zkrátka totální chaos a ztělesnění současné západní sodomie. Jedna hvězda za efekty, druhá za dějovou linku Thor-Mighty Thor, která je kapkou normálnosti a rozumu v oceánu blbosti a šílenství. ()

Wiluna

Veľká somarina, ale zábavná. Tvorcovia mali zrejme náladu odhodiť vážnosť bokom a dať filmu parodický šat. Mne sa páči, ak si pán herec alebo pán spevák dokáže zo seba urobiť srandu (napr. Karel Gott). Zeus, ktorého stvárnil R. Crowe ma úprimne prinútil dvihnúť kútiky a zasmiať sa v kine. Nie je to síce už ten starý, pružný Maximus Decimus Meridius z pred 23 rokov, ale pristalo mu to a vyzeral skutočne. „zlato“ (brnenie). Miestami vyhrotený a zbytočný humor a scény, no zniesť sa to dalo.  Nebudem si z filmu pamätať asi nič - but Zeus! 😁 ()

Prochy38

Jako skomírající fanda Marvelu v posledním tažením, než zlomím svou hůl, se marně chytám posledních stébel z Avengers, což do teď byli Scarlet Witch, Dr. Strange a Thor. Tímto filmem ale začínám o Thorovi dost pochybovat. Z top hrdiny se stává tak trochu mamlas a nebýt super hudby, stále kvalitních efektů a zde super záporáka v podání Ch. Balea, asi jsem to ani nedokoukal. Návrat N. Portman moc prima, ale jindy pro mě jistý T. Waititi zde dost ztratil na kurzu. Mrzelo by mě, kdyby měl Thor končit v tomto duchu, ne děkuji. ()

Ingtar2

Cítim potrebu obhájiť si tento rating (to raz spravím aj pri Stranger Things season 4, prisahám!), keďže myslím, že tento film skončí na takých cca 65% (kiežby som sa mýlil!). Začnem teda veľmi odvážnym tvrdením: bavilo ma to OVEĽA viac ako Ragnarok - dokonca som tu chvíľu uvažoval nad 5*. Prečo nakoniec teda 4? Pretože tak ako vždy, sa tu plače nad kozím mliekom (haha) a hlavný hrdina dokáže zmeniť záporáka pár slovami (aj ja chcem byť tak eloquent! (Jo a takisto chcem vstup na Diove orgie wtf)). Množstvo popkultúrnych narážok a iných narážok hraničiacich s paródiou (najlepšia je snáď tá na Hemsworthov príspevok na IG ohľadom leg day), výborná hudba - čím nemyslím len staré 'kaleráby' od GnR ale aj original score od Giacchina, čiernobiely filter (moja umelecká časť vtedy asi zažila vizuálny orgazmus), fantastický Bale v roli démonického strýka Festera, pardón, Gorra ...a úplne dodrbané až Cringe finále. Takto sa v podstate dá zhrnúť tento film. Mojim osobným tohtoročným favoritom naďalej síce zostáva MoM keďže Lizzie Olsen, ale aj Thor má obrovský komediálny potenciál, hoci ide v podstate o úplne zbytočný film. Jo a hento bol Galactus, ne? Tl;dr: veľmi dobré ako komédia, ale už slabšie ako akčný/dobrodružný film. V podstate typický Marvel, v ktorom neočakávajte nič nové ani objavné, len tradičnú popcorn zábavu. 85%, 4*. Jo a aj ja by som privítal nejakú slečnu na držanie si rúk nad lávou... pričom sa vôbec nemusí volať Dwayne :) ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)