Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (Cinemart SK)

Muel odpad!

| Walt Disney | Nemám vo zvyku podhodnocovať alebo vysmievať sa filmom, ani MCU, pretože ma jednoducho bavia a nesnažím sa to overthinkovať, ale toto je na smiech. Taika sa buď musel strašne sfetovať, alebo sa mu proste nechcelo a natočil... toto. Je to proste zlé a nie, od Marvelu nečakám extra kvalitné scenáre, ale doslova by som napísal lepší scenár za týždeň. CGI je vyslovene otrasné, vizuál jakbysmet a celé to jednoducho strašne nefunguje a ani ten chudák Bale, čo sa tu jediný aspoň trocha snaží to posúvať do priemeru, nezmôže nič, pretože o tri sekundy tam padne ďalší otrasný joke a celé to pochová do levelu SNL scény s, opäť, fakt hrozným CGI. A naschvál budem poukazovať na CGI, pretože ten film stál 250 miliónov dolárov a je mi na zvracanie, ako otrasne ten film vyzerá. Viac TU. | Hodnotenie: 0/10 | ()

Greg25

Nový Thor je specifický v tom, že příběh se v něm v podstatě začne vyprávět až po první třetině filmu. Možná je to tím, že tvůrci museli navázat na události po Avengerech a kdyby Thor a Strážci Galaxie spolu pařili v jednom celém dlouhém filmovém příběhu, bylo by to fakt super, ale takhle se tady v první třetině řeší to, jak vlastně navázat, výsledkem čehož první třetina obsahuje jeden parodický a vtipný skeč za druhým, ty samostatně fungují skvěle, ale jako celek tomu chybí vlastně cokoliv souvisejícího. Takže tu nakonec nezbyde tolik prostoru ani pro Natalie Portman jako ženského Thora, pro Christiana Baleho jako záporáka, ani pro pořádný příběh. Spíš se tu posouvají postavy a uzavírají linky než se vypráví příběh jako takový. Herci si to evidentně užívají a Tessa Thompson je jako Valkýra fakt skvělá. Waititi má vtipné, neokoukané nápady a i hrůzostrašnější scény mají dobrou atmosféru, jen to moc nefunguje jako celek. A co tomu trochu chybí je dynamika vztahu Thor x Loki, která třeba z Thora: Ragnaroka udělala zřejmě nejlepší film Marvelu. Nicméně soundtrack se skladbami Guns N´ Roses je trefa na cíl, skvěle se k jednotlivým scénám hodí.  70% ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 4/10    Art: 4/10    Akce: 6/10    Vtip: 8/10    Napětí: 4/10    Láska: 6/10    Soundtrack: 6/10         8/2022 ()

petikacka

Tentokrát jsem šla do kina se svým človíčkem jako na popravu. Nevím proč jsem měla v sobě zasutou myšlenku, že to bude strašná, ale Strašná kravina. Ovšem co by jeden pro človíčka neudělal, že? Tak jsem si zpruzeně sedla a čekala nevyhnutelné a to ještě navíc nesnáším komiksy! A stal se zázrak...! Já se bavila jako dlouho ne, řezala jsem se smíchy a strašně mě to pobavilo. JUPÍÍÍ...Díky tobě můj človíčku, tak příště zase v kině :-))) Za mě 85% ()

rotel

Prvá marvelovka o ktorej napíšem - je to hrôza... Ak je toto smer ktorým sa chce Marvel uberať, ja určite končím. Nechcem si pokaziť to dobré, čo som videl pred týmto paškvilom. ()

Sunny.69

Nechápu, proč tenhle film nemá v popisu "KOMEDIE". Je to hlavně komedie, pak až teprve možná nějakej akční film. Film podle mě od začátku do konce paroduje sám sebe, ale v dobrém slovasmyslu, prostě se nebere vážně. A tak by ho neměli tak vážně brát ani diváci. Christian Bale je neuvěřitelně děsivý, a opět se potvrzuje jak skvělej je to herec, a co ve vás dokáže vyvolat jen správným výrazem ve tváři. Kdyby to byla o trochu míň komedie, dám čtvrtou hvězdu. Ale jelikož nejsem fanda komedí z MCU... ()

husokachna odpad!

Taika spustil úplně stejnou písničku jako minule, akorát teď zahrál každej tón falešně, a styl, kterej kdysi tak dobře nastolil James Gunn prvními Strážci galaxie, mistrně zabil a spláchl do hajzlu. Ani nevím, kde začít, ale na novým Thorovi pro mě (kromě Christiana Balea) nefunguje vůbec nic. Chris Hemsworth a jeho Thor už je parodie sebe sama, Hemsworth proklamuje jako ochotník v amatérském divadle (což už bylo na hraně v Ragnaroku, který se mi docela líbil, ale teď je to daleko daleko za ní), střídání akce a trapných hlášek je na sílu, bezzubý a otravný. "Ústřední pár" a jejich drama o lásce a umírání ve mně nevyvolalo žádný emoce, ústřední linka je standardně hloupá a nesmyslná a jakkoliv se Bale snaží a je úžasnej, hlavní záporák v podstatě nedostane žádný prostor, vždycky jenom přijde švihne mečem, vyvolá zrůdy, co nejsou pro jistotu vůbec vidět a tím to pro něj hasne. Když pak film nefunguje v základní rovině, o to víc vyvstanou WTF jednotlivosti, jako třeba Russel Crowe, mluvící jako parodie Roberta de Nira, v roli Dia, který je teď asi teda gay, nebo co, nebo Thor v kostýmu přijímající zprávy o rakovině a podobně (nehledě na nesmysly stylu - Thor neví, jak funguje automat na cukrovinky, i když jsme před půl hodinou ukázali, jak žil dlouho na zemi = srat na diváka, jsou to debilní děcka a my jsme vytvořili další humor => budou prémie). Závěr už jsem úplně vzdal, závěrečný souboj je tak tmavý, že není nic vidět, děti teď očividně můžou s úsměvem krájet zrůdy na kousky, hlavně ať neřeknou něco kontroverzního, a když už to malilinko na rovině emoční zachránil Gorr a jeho vykoupení, přijde absolutní závěr v podobě Thorových rodičovských radovánek a to byl poslední pomyslný hřebíček do mé divácké rakve. Byl bych asi smířlivější, ale s ohledem na neskutečnej produkční aparát, kterým Disney/Marvel disponuje, nedokážu pochopit jak můžou něco takovýho s klidným srdcem pustit ven, budu neúprosnej a volám do světa - Přestaňte jim už na to do prdele chodit, ať si uvědomí, že to stojí za hovno! Nula mečících koz a zatím nejhorší film roku. ()

Illy

Jo, já vím že to není klasická marvelovka, nejede v těch kolejích, ale právě ten komediální a parodický feeling mě fakt bavil.  Myslím že Marvel už po Endgame nikdy svůj obrovský úspěch nezopakuje, dělá stejnou chybu jako frančíza Star wars a zahlcuje nás zbytečnými seriály a filmy, místo aby se snažil MCU sjednotit a udělat maximálně jeden film za rok.  Rozdrobil svůj vesmír na malé kousky ve kterých se fanoušci ztrácejí a klesá jejich zájem. Jsem tam určitě bude pecka jako poslední spider-man, ale abychom počítali dny do premiéry jako u posledních avengers... To bych považoval za zázrak. ()

Gore

Už nenechávejte toho přestárlého zastydlého puberťáka z NZ režírovat a pohřbívat cokoli, co bylo dosud kvalitní a úspěšné. Humor zhruba pro 12 leté dítě, tam kde by měly být emoce, tak není nic a jakžtakž to zachraňuje Christian Bale, ale přál bych mu lepšího režiséra, pak by to byl excelentního padouch, jakého jsme dlouho neviděli, takhle to je jen záplata, která zachraňuje něco smradlavého a mazlavého. Tak nějak mi to připadá, že Marvel spolu s některými hrdiny Avengers: Endgame zemřel také. On tohoto filmu se nedokázal se žádným filmem dostat nad průměr, a s většinou šel spíš pod a jestli to takhle půjde dál, tak za chvíli už po Marvelu neštěkne ani pes. ()

Flopik

Uf, tak toto šlo opäť mimo mňa, čo sa to deje s tými marvelovkami. Snaží sa to o vtipný podtón podobne ako v predošlom diely, tuto však veľmi mimo misu a väčšinou je to trápne a nie smiešne. Celé je to hrozne uspechané, a scény ktoré netreba, kradnú čas scénam potrebným. Opäť to mohol byť skvelý príbeh, záporák bol famózny ale tak hrozne nevyužitý. Koľko dostal Gorr priestoru ? 10 minút (5tvoria) bitky.... Čo chválim je Gorr v podaní Bale ten bol úžasný, akciu kde bitka v čiernobielom svete je originálna a natočená skvelo a to je popravde asi všetko. Finále ?! Keď tam začali behať deti so silou Thora, sorry za spoiler šiel som grcať. Ledva ledva sa to vyšplhalo na 3* a chvalabohu Taika končí ako režisér. Marvel má naviac a toto je jedna z najhorších marveloviek. ()

KubykF odpad!

Tomuhle filmu se povedlo to, co předchozím dílům ne. Začal mě srát už po půlhodině. A ty hovna teprve v průběhu filmu začaly gradoova!!! Neuvěřitelná slátanina. Waititi už pro mě nějakou dobu symbolizuje nevkus ať už svým hereckým či režisérským "uměním". Snažil jsem se přistoupit na tu hru "obrátíme postavu Thora vzhůru nohama" a dokážu rozumět záměru zesměšnit žánr a jeho klišé, ale tady to na mě moc nezafungovalo. Při natáčení "Co děláme v temnotách" asi zrovna baštil medikaci, jinak si to neumím vysvětlit. ()

Shagrath19

Co to jako kurva mělo bejt?To jako vážně?Už v Ragnaroku z toho byla šaškárna,ale tady dosáhla svého vrcholu.Sledování filmu mě opravdu bolelo a jen jsem kroutil hlavou jak tohle může Marvel posrat.Kam se poděla kvalita marvelovek?Asi do nicoty.Tu jedinou hvězdu dávám vlastně ani nevím za co.Možná za kozy ()

Cermbo

Na čtvrtého Thora jsem se poměrně těšil, jelikož mám rád tuto postavu, předchozí Ragnarok se mi poměrně líbil a celkem mě baví i rejža Taika Waititi. Nicméně jak tak čtu zdejší recenze, tak zase vidím přeceněné dílo, které absolutně ničím nevyniká. Klasický Marvelovský humor, který se opakuje pořád dokola, maximálně pobaví pár hlášek, tuctová akce, ale zejména bídná kostra příběhu. Ten byl přehnaně šílený, klišoidní, spíše vynucený a prostě ničím zajímavý. Strážci Galaxie se pyšnili na většině propaganičních materiálů, aby tam nakonec byli 5 minut. Bohové (Zeus) jsou opravdu stupidní až to bolí. A těch nefunkčních pilířů tohohle snímků tam bylo bohužel vícero. Myslel jsem si, že to bude aspoň za 3* ale bohužel jde o další nezajímavou Marvelovku. Zlatý Doctor Strange 2, který byl úplně někde jinde. ()

ROCK,THE

Událost roku je za námi a můžeme si k tomu něco říct. Thor pokračuje tam kde jsme se s nim loučili v Endgameu čili bojuje bok po boku se Strážci Galaxie kde jak jinak je “týmový hráč”. Příběh je hezky rozvinutý ať co se linky Gorra týče kde jeho příběh je pomstou či příběh Jane kde všichni pochopíme proč zvedla ono legendární kladivo Mjölnir. Celkově to krásně plyne a film baví od začátku až do konce. Jediné čeho bych na filmu jemně ubral je až na krev přehnaný Waititiho humor z Ragnaroku kde ho v tomto snímku máme až přehnaně hodně, a do některých scén se bohužel ani tento humor nehodil ale jak říkám to je jen maličkost, tak pro příště by to chtělo opravdu jen jemně ubrat. Co se audiovizuálu týče tak je to opět krásná barevná pohádka pro oči ve stylu Ragnaroku a šmrncnutá noir stylem pro hlavního záporáka což je absolutně nádherná kombinace, audio je perfektní každý efekt zdůrazněný jen ty kozy (smích) ty bych rád umlčel. Hudba nádherná a skvěle zakomponovaná do filmu nejen perfektní orchestriální soundtrack Michaela Giacchina ale celkový výběr rockových pecek zejména od Guns’N’Roses bylo skvěle vybráno a opravdu to samo o sobě vytvořilo krásný zážitek spojen s perfektními akcemi. Chris Hemsworth je jako vždy skvělý v roli Thora která je opravdu jak napsána na něj a bude vás bavit od začátku do konce, Natalie Portman tomu zas dodá dramatické vyjádření své Jane a zkrátka skvěle zahráno a to ode všech. Taika prostě umí a jeho humor pobaví jen pro příště ho jemně ubrat jak jsem již psal a dodat špetku vážnosti. Takže utíkejte do kina na tuhle popcornovku letošního rocku! A poté se sejdeme někde u lávy s Kronanem jménem Dwayne. THOR LOVE AND THUNDER 7.5/10 ()

Aurus

4/10. Nejprve byl film za mě 7,5/10 ale potom sem nad filmem týden přemýšlel nad Thorem a jeho předešlímy díly a musím říct že tenhle díl je sklamání. První trailer mě vůbec nezaujal ale druhý byl lepší ale ne o moc. Můj názor na Thora samotného v tomto filmu je že se stal už jenom generátorem vtipných hlášek a já osobně nechci aby se tadytím Marvel vydal. A ještě to že když Thor bojuje tak místo toho aby tam hrála jeho hudba tak místo toho tam hrajou slavné songy a to sem si říkal WTF?! Co se týče příběhu tak ten je dobrej ale postavy už tak moc ne. Thor je zde docela dobrý a i ta typka z Thor Ragnarok je dobrá ale ta bejvalka byla lepší v předešlých filmech a to v Thor a Thor Temný svět, zde už mi tak dobrá nepřišla. Co se týče záporáka tak ten byl výborný ale bohužel byl jen na jedno použití. A ten Zeus,  tak tohle byla a je ta nejhorší postava z Marvelu a ze všech filmů které jsem kdy viděl! Když sem si myslel že je mrtvý tak sem byl nadšený ale on přežil a bude asi záporákem, no to snad ne a ještě na Thora pošle svého syna a ten je asi tak zájímavej jak leták z Tesca! Ach bože no co se týče mě tak za mě sklamání a to přitom Thor Ragnarok byl výborný film ale tohle je sklamání. Za mě nejhorší Thor film. A ještě ke konci filmu jak Thor předá moc kterou v sobě random náhle našel těm dětem pane bože to bylo tak cringe! ()

rexino

Phase 4 dochádza šťava. Každý film sa hraje na vlastnom piesočku a potitulkové scény nám hintujú postavy, ktoré NAOZAJ NIKTO nechce ďalej vidieť (ale tak v sračkoidnosti potitulkových scén neprekoná ETERNALS nič). O absolútnej nepodstatností seriálovej tvorby MCU asi nemusím ani hovoriť. Čo sa týka Thora ako standalone movie, tak je to presne to, čo sa dalo čakať. His Taikiness si pripravila šialenú story, ktorá má aj nejaké srdiečko a kopu streleného humoru. Na tempo a šmrnc Ragnaroku to síce nemalo, ale nuda to teda nebola. Lazy writing je v MCU Phase 4 asi heslo každého filmu a čím viac ho tam bude, tým lepšie. Soundtrack zachraňujú rôzne hitovky, ale Giacchino musí byť z MCU už váááážne vyhorený. On vie oveľa lepšie, ale tu by to bez hitoviek naozaj nefungovalo. Je veľká škoda, že Taika nepokračoval po Ragnaroku so synťákmi, čo bol jeden z najlepších soundtrackov pre MCU. Slabšie 3,5. ()

MiniMinion

Thor: Love and Thunder přichází téměř po polovině dekády jako pokračování veleúspěšného Ragnaroku (2017), který v rámci Marvel Cinematic Universe zcela redefinoval postavu Thora i dění kolem něj, a z opomíjeného seriózního boha udělal přes noc jednu z nejoblíbenějších postav v celé sérii, a to hlavně díky  režisérovi Taikovi Waititimu, který viděl Thorovi i v Chrisi Hemsworthovi skrytý potenciál a geniálně jej využil. Waititi se do režisérského křesla vrací i pro čtvrtý díl, otázka tedy je, zda dokáže dosáhnout stejné kvality jako minule, či ji snad ještě navýšit. A upřímně... nedokázal. Základní problém je v samotném scénáři, a to hned v několika vrstvách. Zaprvé jako by film nedokázal pořádně najít svůj jednotný tón - na jednu stranu je tu spousta klasické "Taikovské" komedie, která ovšem oproti minule působí více tlačená na pilu a ne zdaleka vždy zaboduje, a samozřejmě nemůžou chybět šílené vizuály a soundtrack. Na druhou stranu jsou tu velice vážné a emocemi nabité scény a témata, jako například Gorrův příběh či Jane a její rakovina, které by si zasloužily prostor a nějaké seriózní zpracování, ale místo jsou vždy tyto scény narušeny levným, prvoplánovým vtipem který tento moment naprosto shodí a ve výsledku nemá vůbec žádnou váhu. Přitom tohle byla vždy Waitiho silná stránka, například jeho minulý film Jojo Rabbit byl (úmyslně) dětinsky vtipný, ale také plný srdce a duše a velice vážných a tragických témat, a Waititi tyto dvě stránky dokázal geniálně vybalancovat. Zde to však jaksi nezvládl. Dále je film neskutečně uspěchaný, uprostřed filmu jako by prostě chyběl kus příběhu, úplné finále s Gorrem se jen tak odbije za pár minut a vůbec přitom jeho motivace k tomu, co pak udělá, nedává smysl, a v jednom momentě se u Thora objeví zcela nová schopnost, o které nikdo netušil, není vůbec nijak vysvětlena a zcela mě z děje vytrhla. Příběh Jane je také velice uspěchaný, a hlavně oproti komiksové předloze působí jako velice slabý odvar, což by se ostatně dalo říci i o Gorrovi. A v neposlední řadě samotný Thor - dosud se mi jeho charakterový vývoj velice líbil, jak používá humor jako obranný mechanismus protože je příliš tvrdohlavý a hrdý na to, aby se někomu otevřel, jenže tentokrát už z něj vážně udělali idiota. Když na začátku sice zachrání jednu civilizaci ale zničí jim přitom to, co je pro ně nejsvatější, a nevykazuje žádné známky lítosti či pocitu vinu, říkal jsem si, že to by přece udělal Thor z prvního filmu, a tímto Thorem on už přece dávno není. A podobných momentů je filmu hned několik. Ovšem nemůžu rozhodně jen kritizovat. I přes jeho nevyužitý potenciál je Christian Bale jako záporák naprosto prvotřídní a opravdu by tento film dokázal herecky unést na zádech. Naštěstí nemusel, protože Chris Hemsworth i Natalie Portman mu zdatně sekundovali a dokázali pobavit i dojmout. Již zmíněné vizuály byly výborné, až na pár zvláštních a upřímně řečeno zbytečných CGI momentů byly konzistentně kvalitní a téměř ta černobílá bitka známá již z trailerů byla velice podmanivá. Ze všech Thorů se právě tenhle také nejvíce ponořil do severské mytologie. Potěšila mnohá, opravdu mnohá napojení na MCU; nejvýraznější byli asi Guardians, kterých se tedy ovšem film zbavil možná až moc rychle, nebo třeba Celestiálové či jedno vážně překvapivé, zato však velice příjemné cameo. Různé zajímavé nápady z komiksů, o kterých jsem si upřímně nemyslel, že je v MCU kdy uvidím, zde byly na filmovém plátně "zvěčněny" (mrk). A celkové téma filmu, láska a její variace (ztráta, pocit viny, sebelítost, nenávist, touha po pomstě a odpuštění), ze bylo, když to vezmu kolem a kolem, vlastně ztvárněno dobře, a bylo z filmu jasně a zřetelně čitelné. Jako celek je však film po excelentním třetím dílu zklamáním. 65%. () (menej) (viac)

Monisek

Co v Ragnaroku fungovalo (Ragnarok byl proste super!!), tak chteli pouzit i tady, ale proste to prepiskli. Prekombinovany, prehlaskovany, nedavajici smysl... Jsem celkem zklamana :-( Necham tomu jeste cas a uvidim, jak se mi to bude libit na druhe shlednuti... ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)