Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

ondyGAMESTV

Totální parodie na MCU. Thor se chová jako naprostý hláškovací idiot, u kterého nejsou moc cítit emoce a vážnost situací, např. když zjistí že je Jane nemocná, a na závěr tucet "bohů", co jsou buď naprosto vymaštěný jak hranolky v oleji, nebo lezou na nervy svými debilními proslovy. Je vidět, že se lidstvo nikam duševně neposunulo, jinak vůbec nechápu, proč si Marvel představuje boha, jako kdejakého troubu, co má nadpřirozené schopnosti. Vpodstatě jediné, co film nadzvedává jsou efekty, nějaké povedené vtipy s bojovou choreografií, někdy i chemií postav. Nečekejte nic, co byste si pustili jindy, než kdybyste se chtěly čistě jen zasmát. Není to zas tak špatné, humor je skvělý, až na pár divných momentů, jen to stratilo na vážnosti, kterou oplévali první 3 díly. Velká škoda, potenciál na nejlepšího Thora byl opravdu velký ⚡ 40% ()

Bogrant

Thor: Guns N' Roses. Keď celý film ťahá hudobný soundtrack a uvrieskané kozy, asi to nebude to pravé thorovské. Sranda áno, ale scenáristicky chaos, viacero nezodpovedaných otázok, nedotiahnutých sekvencií, divný záporák s divným motívom a konieckoncov zbytočné znásilňovanie značky. Ak to však malo za úlohu iba pobaviť, bez väčšieho zapojenie mozgových buniek, tak potom misia splnená. ()

PeDe

Aká škoda, že to s MCU ide do hája, ale nech sa zamýšľam ako chcem, ja som sa strašne bavila pri tomto Thorovi. Zeus bol nezabudnuteľný, soundtrack jedna radosť (Axl 4eva!!!!!) I keď pár nepodstatných, nasilu vtipných scén mohli aj vynechať, pri iných som sa naopak šúľala pod stolom. Waititi jednoducho nesklamal. Jeho humor je z môjho súdka, takže ja sa pri jeho filmoch nemôžem nebaviť. ()

dundu

Za mě jediné, co ušlo, byla hudba. Waititiho styl prostě není pro mě a čím víc má volnost, tím za mě hůř. Jsem ráda, že jsem nakonec na toto nešla do kina.... ()

flyer.nick

Takový sjetý rockový motorkářský videoklip. Čeho je moc toho je příliš a tohle bylo už tak přeplácané, že jediné co tam chybělo byl jednorožec (pegas je málo). Občas ty vtípky ze superhrdinských filmů byly fajn, ale to už předvedl Deadpool a líp. ()

Zoubek123

Ach ach....kde mám jen začít, to snad není možný. Bohužel se tento počin jinak dobrého režiséra umístil na TOP TEN nejhorších filmů z Marvel Universa a získává první místo Zlatého kokota. Cenu tak získává za scénář pro děti, levné scény a rozhovory, zesměšnění snad všech postav, za podporu a nasrání LGBTQ+další písmenka do filmu. To opravdu musí být každý druhý hrdina lesba, asexual nebo polymer (ano, naschvál). Nehledě na přibývající dětské hrdiny, které by člověk nejraději vzal a převychoval. Naprostá směsice bludů a přeplácaného bahna ze všech možných komiksů a mytologií. Chudák Gladiator Russell Crowe(a). Béčko bez emotivního příběhu nebo procítění k postavám. ()

Jaroslaw

4,5/10 Když jsem viděl Thor:Ragnarok říkal jsem si že Thor chtěl po dvojce svěží vítr do plachet,ale nečekal jsem,že Love and Thunder bude ještě horší než ne moc dobrá dvojka.Nejvíce mě asi (když nepočítám trapný humor a nesmysly kolem) zklamal Thor jako postava,pač když vás nebaví hlavní postava filmu,ale místo toho se těšíte na záporáka,něco je tu špatně.Gorr the God Butcher v podání Balea je to nejlepší z celého filmu a jeho motivace dává smysl a když člověk srovná začátek a konec filmu s barvičkovitým prostředkem,říkal jsem si o kolik je lepší komiksová předloha,ach jo a ne na pětku se fakt netěším a to jde co říct,pač Thora jsem měl rád. ()

Chicharron

Mohl by to být skvělý film s hlubokou myšlenkou a silným příběhem. Bohužel je to jen napomádované lejno... Jediný, kdo se do své role ponořil a dal jí doslova vše a bral ji smrtelně vážně, byl...Christian Bale. Překonal všechny ty kašpárky na plátně včetně Hemswortha a ta jedna hvězdička patří jemu. A Russel Crowe s hlavou jako dýně a figurou pivního sudu coby Zeus? To byl asi poslední hřebíček do rakve téhle šarády plné infantilního rádoby humoru a vyčpělé muziky Axla Roseho, která je totálně out, tahá za uši a vůbec se do filmu nehodí... Škoda, že Christian Bale nepochopil v jaké kravině hraje... ()

pichta

Thor stratil na kvalite. Bolo to také komediálne, akcia bola, ale podfarbené lacnými až paródinymi prvkami, čo mi kazilo dojem. Občas to bolo k smiechu a nie vtipné. Dalo sa to aj lepšie spracovať. Hudba AC/DC tomu skôr ubrala. Láska bola, chýbala vážnosť a serióznosť. Toto bolo skôr pre teenagerov. Nebola to ta kvalitná Marvelovka. Akčné triky OK, línia deju OK, ale nemôžem sa zbaviť toho dojmu paródie samé na seba. Škoda toho ()

Dataminer

Po skvělém Ragnarok u sklamání. Naprosto přepálený začátek, kde Waititi tlačí na pilu až moc a často je to vše jiné než vtipné, trochu zachraňuje film alespoň přijatelná poslední čtvrtina filmu. Hodnocen tak okolo 45 %. Zatímco na Ragnarok se podívám kdykoliv znova (a klidně bych si ho dal i 2x po sobě), tak u Lásky jako hrom to bude chvíli trvat než se rozhodnu se na ní podívat znovu. ()

ondrejxsima

Tento film mě zklamal. Pro začátek bych chtěl říct, že film není vyloženě průser. Nezačínal totiž vůbec špatně. Skvělé představení hlavního záporáka a jeho motivu. Skvělý úvod s thorem, který byl vtipný způsobem, který se do dané situace hodil. Ale od konce úvodu to šlo s filmem totálně z kopce. Do humoru se totiž zapletlo drama. Vtipy se smutnými scénami byly špatně vyvážené. Například: Jane s thorem na vesmírné lodi s pohledem na monumentální vesmírné delfíny vtipkují a baví se. Pak se najednou Jane svěří s tím, že má rakovinu, načež thor projeví lítost a o pár sekund později zase všichni hláškují a vtipkují, jako by nic. Film pak působí, jako by měl minimální hloubku a jako by neměl žádnou pointu. Dále lze opět vidět tlak na lidi pracující se cgi, jelikož po většinu soubojů nejde prakticky nic vidět, plno pásáží je pro děj absolutně zbytečných a finále taky za moc nestojí. (ve finále hlavní hrdina zase použije nějakou op schopnost, o které do teď nikdo nevěděl, že ji má) Jediná nápaditá část, krom úvodu byla černobílá, která ale taktéž mohla být provedena lépe. (je zajímavá jenom jejím vizuálem, nikoli příběhem) Zkrátka je film humorně nevyvážený, scénářově zkratkovitý, nesmyslný a hlavně překvapivě ne moc dobrý. Průměrný americký blockbuster s vysokým rozpočtem si prostě představuji jinak 5,5/10 ()

Medvjet

Unikatni zaporak s naprosto pochopitelnym a ospravedlnitelnym motivem. Nekolik super scen a rada naslapnuti na naprosto bomba film. Bohuzel celou dobu jsem mel pocit, ze kdyby nejaka silena feministka dostala moznost natocit film podle komixu, kterej vzivote necetla, ale kterej presto vi, ze nenavidi, udelala by to presne takhle. A to ani nekolik vykradacek z Thor3 nezachrani. Obrovske zklamani. A to jeste pred par lety byl svet v poradku :-( ()

SirAduard

Asi jsem jeden z mála, když se kouknu na hodnocení na ČSFD, ale mně 4. Thor dost sednul a překonal pro mě i Thora Ragnarok, především příběhem. Což neříkám, že by byl film dokonalý. To vůbec. Můj asi největší problém je některá nekonsistence schopností a zbraní, která byla vysvětlena v minulých filmech, ale tady najednou fungují o dost odlišně (hlavně co se týče přemisťování hlavních postav). Občas i humor trošku pokulhával, však nikdy se mi nestalo, že by mě nějaký vtip úplně znechutil jeho trapností a u některých vtipných scén jsem se i začal smát. Herci tu předvádí skvělý výkon a Christian Bale v roli Gorra je opravdu excelentní a jde vidět, že si tu roli užívá. Jeho charakter, vizuál, styl, motivace jsou tak hrozně dobře zpracované, že určitě patří mezi mé nejoblíbenější padouchy z MCU a vždycky když byl na scéně, tak jsem slintal blahem. Natalie Portman mě tady mile překvapila, protože jsem měl obavy, že bude akorát přesílená ženská hrdinka bez charakteru (ehm Captain Marvel), ale překvapivě je tu dobře prokreslená, dynamika s Thorem byla skvělá a u některých scén i slza ukápla. Co je hodně u filmu kontroverzní, je hlavní postava Thor v podání Chrise Hemswortha, protože vtipkuje a občas dělá šílenosti. Jak jsem už říkal, humor někdy nefunguje, avšak u Thorova charakteru mi to sedí, protože to má už od Ragnaroku v povaze a přijde mi to super vývoj, kdy byl prvních filmech vznešený a příliš nafoukaný, až se vypracoval do stádia, kdy se dokáže vcítit do lidí, zvednout někomu náladu a dělat si ze sebe srandu. To mi přijde jako dobrý charakterový oblouk, líbí se mi a rovněž se těším, díky konci filmu, že Thor bude mít do budoucna další těžkou zkoušku ve svým životě a může se dál jeho osobnost posunout. Ale chápu, když to někomu vadí a respektuju to. U mě však Waititi zase zabodoval. Předvedl, že dokáže spojit humor a vážná témata, aniž by se celý film sesypal nebo nějaká linka nedostala prostor. Na mě prostě tento film funguje. Nemohu si pomoct. ()

Holly_Molly

Waititi čapnul za koule svýho "Ragnaroka" (ve vší svojí temnotě a větší serióznosti přecejenom o něco lepší film), narval tam opět naprosto božího záporáka hranýho naprosto božím Kristyánem, udělal všechno ještě mnohem šílenější, over the top a tak nacpaný humorem, že je to skoro až na hraně parodie a na tom stojí i padá většina hodnocení..Sedl/nesedl ten až absurdní humor? SEDL! :-P ()

ardeas

za mna sklamanie, česť hlavnej myšlienke, ale prevedenie,... trápnosť. Najhoršia marvelovka aku som videla a to ich mam fakt rada ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)