Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

CheeseFigure

Najhoršia Marvelovka? Určite nie. Najhorší Thor? Ale prosím vás, toto nie je Temný svet. Láska a hrom je v pohode film. Neprišiel mi prepálenejší ako Ragnarok. Bavil ma. Bavil ma Thor snažiaci sa nájsť sám seba, bavila ma nová Jane Fosterová bojujúca s rakovinou a snažiaca sa byť hrdinkou. Korg a Valkýra ok, i keď mi prišlo, že mali menej priestoru. Ale naozaj málo priestoru mal Bale ako šialený Gorr a to je škoda. Pretože Gorr ma bavil. Čo sa týka akcie, nič také výraznejšie som si nezapamätal. Čo sa týka hudby, nemôžem sa sťažovať. A otravné uvreštané kozy? Tie zrejme mali liezť na nervy. Nechápem ten hate, ktorý sa na tento film zniesol. Je to pohodová výplachovka plná akcie, hlášok a farieb. Šlo by to spraviť temnejšie? S postavou ako Gorr určite. Ale Waititi sa rozhodol pre takýto štýl. A mne to vôbec nevadí. ()

Baru.Class odpad!

Trapný, trapný, trapný a neuvěřitelně trapný, navíc dehonestující všechny předchozí díly. Vtipy co absolutně nejsou vtipný, dokoukala sem jenom přes veškerou snahu. Je mi upřímně líto, co se postupně z Thora stalo. Stupidní zábava pro všechny věkové kategorie. Smutné. Nemůžu dát ani jednu hvězdu. ()

Bohulib

Pro mne je to nejslabší film z celé marvelovské ságy. Působí značně nesourodě - místy jako akční podívaná a místy jako parodie sama na sebe. ()

Torak

Taika je skvely v satirickom zanre, ale Marvel mu vobec nejde. Predosli Thor este ako tak. Ludom sa to pacilo, lebo to bolo nieco nove. Kazdopadne mi pripada, ze sa snazi byt lepsi ako Gunn (ktory komiksami zije), ale to mu vobec nepasuje. Prilis vela lacneho humoru pre deti do 10 rokov, prilis vela blaznivych zvratov (ta zaverecna scena kde dal superpowers tym detom - wtf) a zbytocnosti. Trailer bol snubny,zostava zaujimava, vysledok na nie viac ako 40% z mozneho potencialu. Vacsinu filmu bol Thor znazorneni ako keby mal IQ nizsie ako stormbreaker (ktory neviem z akeho dovodu bol ako ziarliva partnerka) a dejove linku nedavli zmysel. Kazdy tam na nieco zomieral a pritom sa to hralo na primitivnu komediu. Tesil som sa, sklamalo. 2/5 (max.). Taiki chod nazad ku "What we do in the shadows", lebo tam si dobry. ()

GalahadCZE

Jakožto člověk, který vyrůstal a v podstatě stále vyrůstá na filmech od Marvelu, stále více pociťuji, jak Marvel „neroste“ se svými diváky. Kupodivu mi to ale nevadí. 4. Thor je ten typ filmu, od kterého čekáš jen čirou zábavu a ne šíleně propracovaný příběh k zamyšlení, či přímo oscarové výkony herců. Podle mě film splnil přesně to, co jsem čekal. Bavil jsem se a opravdu hodně. Skvělá hudba i výborně zpracovaný záporák. Samozřejmě se našli nějaké ty mouchy jako filmová klišé, či občas lehce nesedící pozadí vinou LED obrazovek vytvářející okolí děje. To však nebránilo tomu, abych si film pořádně užil. Za zábavu a skvěle ztvárněného Dia Russellem Crowem dávám 4*. ()

Lukas__ odpad!

Začnu svým názorem na předchozí Thory, 1. film nám tu postavu nastavil, 2. nějak nevěděl co s ní a tak tento film dopadl hůř, 3. z vážného boha udělal hláškující vtipnou postavu a lidem (včetně mě) se to líbilo, ale 4 - toto není Akční / Dobrodružný / Fantasy, toto je parodie! Thor parodizuje sám sebe, řvoucí kozy přijdou možná směšné na poprvé, ale zkuste se na ně kouknout podruhé a pokud je vám víc jak 10 už to směšné nebude, bude to tragické co se děje ve filmu s jedním ze 3 posledních původních Avengerů (to jsou Thor, Hulk a Hawkeye). Taika Waititi může být dobrý režisér, ale od MCU ať dá ruce pryč, protože celý tenhle film bral jen jako vtip! Stačí zmínit, že v novém Asgardu mají obchod se zmrzlinou a na reklamě rukavici nekonečna - to, že zmizela polovina vesmíru je jen vtip! Rakovina, kterou trpí Thorova láska Jane je taky jen vtip! Thor najednou se zbraní, kterou sundal Thanose nedokáže ani "komunikovat" - ano z jeho sekery a vzkříšeného kladiva se stali rozumné vědomé bytosti a sekera na kladivo žárlí - supr co? Navíc sekera ještě chlastá pivo. To že to samotný režisér nebral vážně ukazuje i nulová konzistence, on sám zapomněl, že postava kterou hraje (ten kamenej chlápek - Korg) má matku! V Ragnaroku prohlásí, že na jeho revoluci přišla jen jeho Máma s jejím přítelem - tím "blbem", ve 4 prohlašuje něco o písni kterou mu zpíval jeden z jeho 2 tátů! A pak ještě jeden detail - slovo and = a, ne jako -> Film se jmenuje Láska a Hrom! Nejhorší je, že tenhle film měl obří potenciál, propojit tu hláškující figurku a vesmírného dobrodruha z Ragnaroku, vážného Asgardského boha z 1 a Temného světa i deprsivního opilce, kterým byl v Endgamu. A ještě nejhorší finální souboj! Uvědomujete si, že vzhledem k tomu, že je tato parodie brána vážně, může Thor dočasně propůjčit svou moc blesků i dětem? Proč ji nepůjčil celé té obří proti-Thanosovské armádě v Endgamu aby byli všichni silnější a uměli metat blesky?! V zásadě to jediný co mohu na tomhle filmu pochválit je brilantní záporák v podání Christiana Balea. ()

surprise

Může tohle někoho bavit? Znalost skandinávské nebo i řecké mytologie nebude velká a proto si z ní dělat legraci vychází naprázdno. Zůstávají jen znudění bohové a díky tomu i znudění diváci. Snad různé kejkle a efekty ocení fanoušci teletubbies. Vždyť i Thor si dělá vítěznou armádu z dětí a huráááá!!! ()

BEROUNAK

Když jsem se koukal na film, nevěděl jsem, jestli si ze mě náhodou někdo nedělá legraci. Film byl na tu temnost z traileru dost barevný a zábavný, což mi nevadilo, ale film nenabral žádnou seriózní vlnu. Jako to finále, na které se celý film schyluje a fanoušek snad doufá, že to bude alespoň nějaká podívaná bylo naprostá legrace, která nešla brát vážně. Některé vtipy ve filmu byly troch trapné, ale film měl veselý vibe. Není to marvelovka, na kterou bych zrovna měl hype, ale jako nějaký film na odpoledne je to celkem dobrý. ()

TondaCer

Problém tohodle filmu tkví v tom, že vlastně sám neví co je. Je to hustá akční marvelovka? Komedie pro desetileté děcka? Nebo drama s opravdu vážnými tématy? Taika nám v Králíčkovi ukázal, že druhý se třetím bodem může fungovat a i přes negativní hodnocení jsem mu docela věřil. Přeci jen, nejsem fanouškem marvelu, a tak si prostě užiju oddechový film a třeba překvapí. Když si však projdu ty tři výše zmíněné body, tak akce je parodující (doufám), Thor se prostě rozeběhne a všechny pomlátí. Zábava to každopádně není a neuvěřitelně kýčovitý vizuál (též doufám pokus o vtip) to ještě zhoršuje. Po akční a testosteronové stránce snímek působí jak nějaký špatný béčko. Světlou vyjímku tvoří akční sekvence z tý "černobílý" (neumím lépe popsat) miniplanetky. Vtipy se občas povedly, a občas byly docela trapný. Bálo se to zajít ke ztřeštěnosti normálních Waititiho filmů a vynechat humor by nešlo, páč jinak by se to nemohlo jmenovat rodinné. Dramatická část zafungovala jen malinko, protože je naprosto narušovali všechny ostatní složky. I nějaká dynamika scénáře nebyla úplně patrná, především kvůli neustálému vysvětlování úplně všeho aby to pochopili i kojenci. Herecky to bylo ok, nikdo nezklamal, zároveň však ani nezaujal. Pochválit tedy lze sem tam povedený vtípek, zajímavý dramatický nápad, který ovšem úplně nefunguje, dobře zvolenou hudbu, fajn herecké výkony a to je asi tak všechno. Furt je to docela dobrá oddechovka, ale opravdu to není nic víc a já už se nedivím negativním reakcím. 50% ()

Bohdy67

Sorry jako... Když pominu ten festival negrů, buzerantů a lesbiček, s čímž bych asi až takovej problém třeba neměl, tak udělat parodii z filmu který se doteď tvářil jako seri)ozní komiksovej blockbuster??? Ano, vtip a odlehčení provází jak Thora, tak třeba strážce galaxie, ale tohle...??? Jako parodie by to bylo klidně na čtyři hvězdy, protože to sem tam i vtipné bylo,ale znovu ALE... Pokud pracuji s nějakou frančízou či dokonce v rámci celého Multiversa, mělo by to mít nějaké hranice....Tady to vypadá že si Wajkiki ubalil hooooodně kvalitní zbožícko od Snoop Doga, pustil si Scary Movie na jednom monitoru, Strážce galaxie na druhém a Thora na třetím a řekl si "Tak tohle kurva zremixuju a udělám z toho celovečerák o Thorovi", přičemž mu ještě na pozadí v telce běžela Zkrocená hora... Ona všeobecně kvalita Marvelu jde dolů a čim víc to bude LGBT+/-/*// a sběračích bavlny tak to asi bude cool pro novou generaci homoidních veganů, ale prostě koukat se na to nedá. Poučení? Co se stane když kámen bude prcat kámen? Vznikne mluvící kamínek co vyroste a bude pomáhat zachraňovat vesmír.... Jak kouzelné....18% ()

Foyd

Film bych označil jako barevný plivanec do tváře všem fandům MCU. Taika Waititi po tomhle filmu u mě klesl dost hluboko a dal jasně najevo, že mu na tom ani moc nezáleželo. Příběh, který mohl mít obrovský potenciál, zcela okleštili a nechali jakousi změť čehosi, co by zvládl udělat i student základky a kde jakákoliv logika věci chyběla. Postavy na tom dopadli ještě hůř, na těch se snad napáchalo největší svinstvo. Charaktery všech postav, které jste znali předtím, vymazali a nahradili je rádoby komedianty, kteří střílejí jeden špatný vtip za druhým (nehleďe na trapné hlášky, kterých je tam bohužel, taky požehnaně...). Výtvarné ztvárnění je snad jediné obstojné, to se ovšem už nedá říct o CGI a dalších efektech ( sám Waititi žertoval o tom, jak jsou špatné...nevím, tohle mi jen potvrzuje, že je mu to bylo vlastně ukradené, a že mu na tom nezáleželo...). Tenhle film se u mě propadl tak hluboko, že i Thor 2 na kterého všichni nadávají mi přijde, jako oscarový snímek. Film ode mě dostal 1 hvězdu a hodnocení 3/10. Nedoporučuji nikomu ( možná masochistům, kterým nevadí bolest...). ()

Milo384

Tak nebylo to úplně špatné. Některé vtípky se mně líbily, ale celkově mě to nedokázalo udržet. Takový hodně rozporuplný film. Nefungoval jako komedie a ani jako Marvelovka. Dohromady prostě divné a ulítlé. Dětem, které se na to dívaly se mnou, se to líbilo více. Já musím hodnotit 2-3* ()

horrormaker

Toto bolo pre mna celkom slabsie. Mohlo to byt omnoho lepsie. Ako bezny divak som sa necitil uspokojeny tymto snimkom trvajucim tolko casu.  Uvod dobry, bez debat, ale dalej dobre, zle, zle, dobre... netusim uz poradie a je mi jedno, ake poradie je spravne. Bolo to jednoduho s dobrymi motivmi, ale niektore ,,vtipky´´ boli vazne k mojej prekvapivosti trapne a parodicky parodicke. ()

babuška

Takhle debilní dialogy, společně s muzikou nejvíce přeceňovaný kapely, dali vzniknout téhle slátanině, takže podívaná pro pubertťačky asi nejspíš, ale mám rád natálku i tessu tak za ně dvě. ()

Krkavec

Jak vznikl Thor: Ragnarok… To si takhle Taika Waikiki dal pár rekreačních drog a napadlo ho, že by bylo cool udělat Thora v silném vibu 80 let. A světe div se, ono si to sedlo jak hrnec na p*del! A tak si tento režisér řekl, že by bylo cool zkusit tento postup i podruhé. Jenže někdo mu měl tentokrát říct, že kombinovat houbičky, LSD, extázi, perník a kokain dohromady je už opravdu hodně blbý nápad.  A tak tu máme Thor: Love and Thunder, tedy pořádný "haluz trip", který hodně koketuje přímo s trapností. Taková promarněná příležitost se jen tak nevidí, humor je až příliš laciný a jak z dílny dnešních pořadů pro děti. Občas jsem se v kině i zasmál, ale stále jsem si říkal, že to prostě není ono a něco tomu chybí. Bale jako záporák Gorr drží film relativně ještě nad vodou, ale je to opravdu fuška, když máte táhnout uřvané kozy, nebo takový (rádoby vtipný) trojúhelník mezi Thorem, Stormbreakerem a Mjolnirem. A to nebudu ani zmiňovat úplně zbytečné odhalení Hemsworthova skálopevného pozadí. Suma sumárum Waikiki to tímhle svým "drogovým raušem" opravdu přestřelil a tím si zpečetil svůj osud, co by možného režiséra Thora 5 (pokud bude). Celkově bych to shrnul slovy Cimrmana: „Nápad jistě dobrý, výsledky nebyly dobré!“ ()

7Filip7

4/10. Pro mě asi nejhorší film z celého MCU. Toho velmi dětinského humoru tu bylo až příliš. Z Thora se už stal jen šašek MCU a jeho postava se nedá brát vážně. Celý závěrečný souboj byl celkem velký úlet (to že Thor dá sílu malým dětem a spolu porazí kata bohů Gorra? To je pěkná blbost). Ale Christian Bale svou roli antagonisty Gorra zvládl velmi pěkně a je jedno velké plus mezi všemi mínusy tohoto filmu. ()

Andy.222

Nejsem žádný odpůrce komediálního Thora a Ragnarok jsem si celkem užil. Přesto zde mi některé fórky přišly už dost na sílu, sklouzávající až do trapnosti a díky nim, pak vlastně nefungovaly ani ty emoce, které jsme tu asi měli cítit. Ocenil bych však záporáka a u čeho jsem vysloveně slintal blahem, byly vizuální hrátky s barvami na "Šedé planetě". Za mě jedna z těch slabších Marvelovek. ()

sh4ris

Nope, tohle se nepovedlo.. Thor je dlouhodobě ukazován jako spíše humornější postava. Když měl u toho i pupek a v ruce lahváče, oukej, dalo se to. Ale když měl v Endgame konečně důvod, dokázal být i tvrdý a ne jen taková vtipná postavička. Prostě co mu zase narostla paruka, stojí to za prd. Celá dějová linka byla nudná, jen Bale to výkonem zachránil. Dvě hvězdy max, ač mě to mrzí. ()

Milole

Bleee. Och. Nie. Prosim, nie. Tento film kričí... chcel by som byť B-čkovým filmom, ale som tak maximálne D. Strata 2 hodín. Úplná. (v skutočnosti som bol lepší ako toto a po 20 minútach som to vypol a šiel sa radšej opiť !!! ()

Dodagrad

Mám rád tvorbu Taika Waititiho a i když mi zde jeho humor přijde lehce až středně přemrštěný. Pořád si myslím, že je tento film neprávem zdehonestován. Teda pro ty, co tvorbu Taikiho (It´s a dumb, but briliant) sledují. Ano film je vytříbený pro určitou škálu fanoušků a už jsem to psal i u Doctora Strange 2 . Jde spíše o režisérskou záležitost Marvelu, než typickou Marvelovku. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)