Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

NejkubaCZE

Vtipné to nebylo, možná jen pokud máte dvojciferné IQ. Jediné co jsem žral byl zaporák a vztah Thora s Jane, bohužel toho bylo příliš málo. ()

ElvisP

Ach jo... oblíbený superhrdina ani ne tak z marvelu jako ze severské mytologie, a oni z toho udělají takovou kravinu. Děj je tak 50/50 temný vs komický (ale v tom trapném smyslu). Bale jako záporák se mi dost líbil, dokáže se do té role opravdu vžít. Byť dobrý nápad, ale chycený za špatný konec. Opravdu až moc rádoby humorných poznámek tohle docela kazí. Děj na konci trochu kulhá, protože Thor vlastně vše mohl zvrátit (nebudu říkat kvůli spoilerům jak). Takže závěr díky tomu za mě vyřešený hloupě. Waititi mi prostě do těhlech filmů nesedí, už u Ragnarogu to bylo trochu přitažený za vlasy, ale tímhle "dílem" pro mě Thora fakt zabil, i přesto, že tam pokračování evidentně bude. A s lítostí musím říct, že žena řekla (větší milovnice marvelu než já) že jediná slušná scéna byla, když Chrise vysvlékli... a bohužel žena asi měla pravdu. ()

Jurrisek

Cinemax 2D, já Vám nevím, sliboval jsem si od taťky Taika hodně, po Ragnaroku jsem byl nabuzenej, že takhle jo, ale po Bleskové Lásce přišel hromový smutek. Film tak strašně naplácanej, že jsem vysloveně zapomněl o čem to vlastně bylo. Ne, myslím to Vážně, je to týden a já mám jen matné záblesky, co se tam vlastně dělo. Mělo to být vtipné, ale Kino se více smálo u ukázek na budoucí filmy. A ječící kozy? díky za připomenutí 15let starého Meme. Jak byl Korg v Ragnaroku vtipnej, tak tu sem si přál ať už sakra zavře Hubu. Příběh žádnej. záporak nudnej a zápletka ubíjejícně neexistující. 2.5hvězdy za barevnost, a roztomile debilního Thora. ()

mnp.3

Než se pustím do samotné recenze, povšiml jsem si čím dál častějších připomínek k tomu, jak byly některé filmy ( i poslední Thor) zklamáním. Co si budem, Infinity sága byla pecka a nasadila laťku opravdu vysoko. I když by to bylo super, kvalita filmů prostě bude kolísat, ani Marvel nedokáže s každým filmem a seriálem neustále překonávat sám sebe, měli bychom se s tím smířit. Thora bych popsal jako "NOT GREAT, NOT TERRIBLE." Marvelýcký rukopis Taika Waititiho byl znát, humoru a akce byla dost, jediným velkým zklamáním byla pasáž s Russelem Crowem aka Zeusem. Namísto Gladiátora jsem viděl boha, který by mi nestál ani za výsměch. Chemie mezi triem Thor, Jane a Valkyrie funguje, postavy se doplňují a dialogy byly dobré stejně jako vtipné na správných místech. Jane jako Mighty Thor se mi líbila,Christian Bale jako záporák naprosto úžasný. Konec jsem prožíval a málem i slza ukápla. Vtípků bylo docela dost a většina byla povedená, ještě že můj Mjölnir co mám doma, nežárlí na jiné Marvel artefakty. První potitulková scéna byla super, druhá mi ale moc nedala, jelikož Valhallu považuji za konečnou, neumím si představit kam by se mohl nějaký případný budoucí příběh ubírat zrovna tímto směrem. ()

DanielKubica

Od začátku premiéry byly na tento film velmi špatné recenze. Já jako fanoušek Thora jsem tomu moc nevěřil a chtěl jsem si udělat vlastní názor. Co se ale nestalo. Thor s podtitulem Láska jako hrom byl zklamáním. Byl jsem přesvědčen, že když Taika Waititi opět usedne v režisérském křesle bude tento film stejnou parádou jako předchozí film Ragnarok. Hlavní problém tohoto snímku je balanc mezi vážností a humorem. Ano, humoru je zde strašně moc (některé jsou parádní a některé jsou vyloženě trapné a v určitých úsecích filmu absolutně zbytečný). Jako příklad bych uvedl oznámení špatného zdravotního stavu jedné z hlavních postav, které bylo v zápětí zničeno zbytečným vtipem. Tento film je vyloženě dělaný pro to aby měl co největší rozsah pro publikum a byl ,family friendly’. Film zásadně porušuje jasné vybudované pravidla v minulých filmech. Celá linka Thora a jeho společníků působí jednoduše a nijak nevybočuje z marvelovských kolejí. Další věc, co mi vadila a lezla na nervy bylo přidávání přehnaně moc LGBT šaškáren do tohoto filmu (viz. Valkýra a Korg). Nejsem odpůrce LGBT komunity ale zde mi to přišlo velmi nucené a trapné. Abych jen tento film nekritizoval, chtěl bych vyzdvihnout Korga a referenci na The Rocka, která mě pobavila. A hlavně hlavního tahouna filmu záporák GORR. Christian Bale ztvárnil záporáka  perfektně. Skvěle fungovala výstavba jeho postavy na začátku. Jedná se o jednoho z nejlepších záporáku v sólových filmech. Lepší jak thor: temný svět ale horší jak zbylé dva filmy 5,5/10 ()

Oup

Štvrtá fáza nám pomaly stráca dych, lebo je tom veľa úbohostí, ale Thor si drží latku. Som veľmi rad, z kina som išiel vysmiaty, lebo bo som sa v ňom dostatočne nasmial. Skvelá komédia. ()

mariannda

Nezlobte se na mě, ale výjimečně souhlasím se všemi negativními komentáři. Jak já milovala Thora..do včerejška. Od té doby,co začali strkat všude duhu, jde to s filmy (všemi!) naprosto do háje (všiml si toho někdo?!). Poslední Marvel,na který jsem šla do kina,toto nestojí snad ani za to si to pustit v telce. Parodie, výsměch,všude samé barvičky včetně Dia. Takový frajer (včetně herce) a oni z něho udělají takového debila, ach jo. Přemýšlím pořád, jestli to jako studio myslí vážně, nebo si už že všeho taky dělá jen pr... Hvězda za aspoň ucházejícího záporáka, fakt z něj šla docela hrůza (takže aspoň nějaká stará dobrá normálnost..) a druhá za to něco mezi Thorem a Jane. Všechny ostatní míří do nejen filmových pekel. ()

Lobo35

Prostě jsem se bavil i s celou rodinou. Chce to přestat řešit kde co a jak, fáze 4 atd. Spousta narážek a hlášek...za mě palec nahoře.... ()

Foghorn

Z tohohle je mi trochu smutno. Jsem v zásadě superfanda Marvelu, takže je pro mne každý film malým svátkem. Tohle bylo směšné (not in a good way), ploché  a parodické. Ani ta parodie nebyla dotažená do bodu, kdy by byla vtipná (Deadpool), takže to vlastně byl takový fanmade film. Zlehčování emotivně vypjatých okamžiků z minulých filmů, naprosto nezajímavý soundtrack, komické přehrávání, neschopnost vyvolat takřka jakoukoli hlubší nebo zásadnější emoci, dětské vtipy, pokusy o memes, nefungovalo nic. Líný vypravěč/režisér řekne všechno co chce, zcela nezávazně na tom, zda to děj potřebuje a všechno co se nám líbilo na Ragnaroku je tady ve větším množství a v horší kvalitě. Ve filmu je patrná snaha o lgbtq+ reprezentaci, kterou velmi cením, ale tady je podivně tokenizovaná bez hlubšího rozmyslu. Náhlá a drastická dějová prozření se objevují náhodně uprostřed filmu a je komické, že jediný způsob, jak je vyřešit je (navzdory polyteistickému kosmíru) opět Bifrost severské mytologie. Jediná redeeming quality je samozřejmě Christian Bale jako Gorr the God Butcher, který je fantasticky strašidelný a vypadá z Marvel padouchů nejlépe. Jeho pohyby jsou jak z jiného světa, záběry s ním jsou kouzelné a jedinečné a jako jediná postava má v celém filmu jakoukoli hmatatelnou váhu. Celý zážitek byl flacidní, beztížný a místy cringe (Van Dame split? vážně?). Film působí jako zhmotnění přebujelého ega Taiki Waititiho, které Bale zpupně odmítá respektovat a vnucuje mu kvalitní herectví a smysluplné emoce. ()

Filmozrout7

Nový Thor má zajímavý příběh s velkou dávkou humoru, někdy je ho “bohužel” až příliš. Christian Bale zahrál Gorra The Butchera skvěle a za mě se jedná o jednoho z nejlepších, ne-li nejlepšího jednorázového záporáka Marvel filmů. Někdy stojí film ale na hraně parodie s obrovským rozpočtem, jestli to dokážete přijmout, je jen na vás. ()

JayJay5

Film se mi celkově líbil. Určitě lepší, než Ragnarok. Akce dobrá, hezky to vypadá, záporák a jeho motivace zajímaví. Co mě hodně štvalo byla na sílu tlačená ženská síla (Valkýra, Jane mě bavila) a nutnost, aby aspoň půlka osazenstva byla teplá. Bylo z toho filmu cítit, že to sem prostě být musí, aby se splnila uměle vytvořená kritéria. Mě to tedy dost rušilo a kazilo zážitek. ()

suprimeboy

Uf...ťažko sa to píše, lebo u Marvelu nie som zvyknutý na odpad, ale raz to asi muselo prísť. Námet nudný, oničom, scény rozhádzané zas po celom vesmíre ale čo je najhoršie...ten "humor"!! Kým Ragnarok bol svojím spôsobom originál a niečo nové, v love and thunder je humor trápny, detský, na urovni 5 ročných. Z Thora spravili obyčajného sraba a šaška a rola Mighty Thor pripadala až hlúpo. Čo je horšie, potitulkové scény tiež vyzerali zle a neveštili nič sľubného. Mám Waititiho rád, ale dúfam  že ho už k marvelovkám nepustia. ()

guy_1

O dost lepší než Strange a Spider-Man, ale už to nemá na ty staré dobře vypadající Marvel filmy děj/efekty, teď je vše jenom zelené plátno. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)