Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

majorzeman13

Sice jde o fajn letní zábavu,ale také dle mé maličkosti už né nadprůměrný  snímek. Proti Ragnaroku je to minimálně o level  možná i dva horší podívaná. Holt lepší průměr !! Je to už moc utržené ze řetězu !! Neboli hodně divné,šílené,dětinské...... ()

Tania84

No neviem či sa toto dá vôbec slušne komentovať. Jednotka a dvojka super. Trojka má už nebavila a táto štvorka to je absolútna strata času. Vôbec som sa nebavila. Všetko otrepané. ()

FraFan odpad!

Vše, co jsme měli rádi je pryč. Vtip, radost, nadsázka. Malebnost, poutavost, vizuálnost. Nahradila je nuda, šeď, trapnost. A navíc k tomu ubohost, marnost a kýčovitost. Co trailer sliboval, to 100% nenaplnil. Celý průběh filmu přemýšlení, jestli jste si náhodou nespletli kinosál a díváte se skutečně na ten stejný Marvel, který stvořil desetiletý fenomén. … Ne, není. Jako fanoušek jsem po prvních recenzích šel s obavami. Přetrpěl dvě hodiny a odcházel otřesen, zhnusen, zklamám. Stašně zklamán. Když to shrnu do 3 bodů: 1. Otřesné. 2. Hrozně otřesné. 3. Uboze hrozně otřesné. ()

BigFoot

Celkové hodnocení: 40/100; Herecké výkony: 20/100; Scénář a dramaturgie: 5/100; Kvalita akčních scén: 25/100; Kvalita CGI: 20/100; Přiměřená délka: ne; Chci to ještě vidět: ne ()

GameOfThrows

Za mě sračka... Christian Bale 5*, zbytek filmu -3*.. celkově za 2*. Jednou vidět stačí možná je to i o jedno shlédnutí více než by bylo zdrávo. ()

Dawt

Přiznám se, že jsem čekal, že to bude výrazně horší. Rovnou říkám, že Waititi nezopakoval to, co se mu povedlo u Ragnaroku; bylo to kýčovité, místy infantilní a prvoplánové. Nemůžu ale říct, že bych se u filmu nudil nebo svíjel v záchvatech trapnosti. Mírnou lenost v některých pasážích příběhu bych tak ještě dokázal prominout, ale pachuti z pocitu, že ve střižně zapomněli i pár scén, které byly klíčové pro návaznost, se jen tak nezbavím. Jisté nedostatky lze najít i u speciálních efektů, u kterých se ale není čemu divit při přepracovanosti týmu. Co ale hodnotím vysoce pozitivně, je děsivý záporák v podání Christiana Balea, který u Marvelu nemá moc obdoby. ()

Fanatic72

Když se pokusíš opakovat humor jako v Thor: Ragnarok, ale už to přeháníš a ještě do toho zamícháš dnešní Hollywoodskou woke politiku, tak už to prostě nefunguje. Thor: Single Mom ()

jirikzaboj

Waititi si tentokrát ukousnul velké sousto, z kterého pro mě osobně nevzešlo nic dobrého. Všiml jsem si, že se fanoušci rozdělili na dva názorové tábory a to buď, že film milují a nebo je totálně zklamal. Kamarádi mi řekli, že na film musím jít naladěný tak, abych počítal s Ragnarokem 2. (Zmínit musím, že Ragnarok se mi fakt líbil a humorové osvěžení bylo v pořádku) , kdežto zde je ten nástřel přestřelem a to, kým kdysi býval Thor, je dnes parodií na sebe sama a proto nelze brát vážně byť jedinou kapku příběhu, protože i on sám neví, co je myšleno vážně a co je pouhou srandou. Zakomponování vážnějších témat, záporáků a situací proto působí opravdu divným, až zkyslým dojmem a absolutně to nefunguje dohromady s humorem, který byl takovým nástřelem, až byl nudný a snadno přehlédnutelný. Jsem opravdu zklamaný a Marvel mě čím dál méně přesvědčuje, že se po 4. fázi má ještě dít něco velkolepého a ojedinělého. Tento film je pro mě jedno velké meme a jeho stejnojmenná postava už vlastně taky a to od dob ENDGAME. PS: Wade Wright z podcastu Geekec úžasně citoval situaci postavy Thora a jeho vývoj. “Místo úžasného a epického příběhu ze severní mytologie jsme dostali hláškovacího kokota. “ :): ()

Omnid

Film se snaží ze sebe udělat ještě šílenejší a vtipnější film než je Ragnarok. Ok, od marvelu se to dá čekat, chtějí aby se děti zasmáli nad 90 % vtipů, které se ve filmu vyskytnou a také to chtějí udělat epické, aby děti žasli. To vše by bylo pro Taiku v pohodě a v pohodě to je i když se do toho přidá vážny (většinou vážný) Gorr ze kterého jde vidět že Bale si to užívá. Ale jsou tam další vážné věci jako třeba rakovina atd. to by mohl Taika v klidu zvládnout, ale ne, nezvládl - hned potom co Jane řekne že má rakovinu musí se tam dát vtípek, to se stalo dvakrát + ve finále Jane už umírá, ovšem to se nedá moc brát vážně, jelikož před chvílí odletěli děti do asgardu se schopnostmi Thora... jednoduše není čas smutnit rád by jsem taky prozkoumal víc mytologií, ale to by muselo být lepší cgi/vfx. Jinak je vše jako typická marvelko až na záporáka který je jeden z lepších. 7/10 ()

MatyRock

Schizofrenie čtvrtého stupně. Dobrá témata zabity formou. Tam kde mě Ragnarok bavil, tam mě Love and Thunder paradoxně nejméně seděl a mnohem víc jsem si užíval vážnější momenty. Těch tedy nebylo mnoho, Waititi valí jeden vtip za druhým, díky čemuž zabíjí veškeré emocionálně nebo vážně míněné scény. Všechny postavy, vyjma Baleova záporáka, jsou parodií sebe sama. Očividně to byl od začátku Waititiho film, hýří to nápady, ale ve výsledku se to pod jejich tíhou a ujetostí utopí. 6/10 ()

adelfilm

Jako moje hodnocení je takové, že Thor se stal komedií. Je to prostě a jednoduše zábava. Těžko říct jestli to tak mělo být. Jako vždy se mi líbila hudba, kostýmy trochu zaostávají. Ale bavila jsem se... ()

PepeDSt

Taika sa odviazal a to poriadne. Ale kým Raganarok bol zábavný, v "Láske ako hrom" Taika prekročil hranicu zábavnosti a posunul to do čistej trápnosti. Charakter Thora sa posúva stále viac k čistej debi..te tak ako aj humor a tie lacno vyzerajúce cosplay kostýmy tomu nasadili korunu. Prirovnal by som to kvalitou k detským seriálom na Disney channel, takže aspoň deťom sa to páčiť bude. Jednu hviezdičku dávam za výkon Christiana Balea, ale práve preto že je v úlohe Gorra skvelý tak mne do filmu nezapadal. ()

frenky0074

Špatně napsaná parodie, která dehonestuje Thorovu minulost a mitologii téhle postavy. Absolutně nechápu proč do takové "vtipné" slátaniny dávají témata rakoviny. Zkrátka když jsem vyšel z kina, tak mi z tohoto filmu bylo zle. Jo a nechápu názor, když někdo řekne, že to je to samé jako Thor Ragnarok, protože ten mi sednul a užil jsem si ho. ()

Orbeek

Trapná, umělá, hyperkorektní producentská nebetyčná fraška. Cílená ke "zblbnutí" dětí. Want"drugs"Disney dobře ví, kde jsou nej zisky. Zhovadilosti jen namátkou: drsnější souboj=stříkající zlatá krev, vikingské legendy a do toho asgardské (tedy severské) děti skoro bez bělocha, duhová pride BFLMPSVZ v každé třetí scéně,.... Komiksové předlohy nechytře mixovány a už přespříliš ohýbány, praskají. Stan v hrobě rotuje. Jedna hvězda za těch pár neotravných vtipů a začátek s Guardians partou. Druhá za skvělého Balea a Crowea. Ti do toho šli pravděpodobně kvůli vlastním dětem (uvedeným v titulcích, tak jako jiní špičkoví charakterní herci v předchozích snímcích) a užili si. Portman si zjevně oddychla, že už má flirt s MCU za sebou. Hemsworth BYL Thor, teď je paňáca. Je slátanina bez alespoň jediné zapamatovatelné, když už ne "dechberoucí", audiovizuální scény. Hudba G'n'R do toho vůbec (až na jednu mikro výjimku) nepasuje a i ostatní je marná. Waititi, kterému zřejmě ego a sebeklam narostly až nad Olymp, musel minimálně na jedno ucho ohluchnout a jedno oko oslepnout. Ke scénáři ho pouštět neměli vůbec. Byl mi podezřelý už přeceňovaným a hlavně vykradeným Králíčkem. (A to má, kurvadrát, dělat další Star Wars a AKIRU?!?) V naprosté většině scén dokonale otravný, tisíckrát viděný CGI bordel. Production design žádný. Pro tentokrát Thora Marvel Studios pohřbili "se vší parádou" a tak nějak se jim až na pár čestných výjimek MCU debilně rozplizá a infantilní. Feige by si měl začít drbat pleš. I když zjevně začali mířit hlavně na děti, nemusí tak být. Zářným příkladem je Pixar. Jako protiváhu ke zlepšení nálady a potvrzení výše uvedeného jsem synkovi (a především sobě!) po návratu z kina musel naordinovat Inside Out ; ) ()

CreepyJoe odpad!

Další chcanec od Marvelu, a poctivý odpad, rozepisovat se extra nebudu protože všechny marvelovky jsou úplně stejné chcacne, tak si najdete recenzi k nějaké jiné marvel chcanci co píšu. Odpad ()

Wiceman

Ach jo ... co proti tomu všichni máte? Vždyť to bylo boží :D Stejná prdel, jako byl Ragnarok (ne-li větší) a vy najednou nadáváte na Waititiho? Šmarja vždyť ten chlap dělá z nudnejch postav super postavy :D A to nemluvím jen o Lordu Thorovi, ale i o Lady Thor.... Natalie miluju už od Leona a tady je schopná super přepínat z dramatu na komedii jako ostřílená Asgarďanka :) Pravda ... závěr s dětma trochu kazí dojem z finále Endgame (kdo viděl, ví a tuší) ale i tak jsem se v kině děsně bavil a určitě bych na to zašel znovu!!! Lepší 4 hvězdy (Hercules se objeví až v potitulkovce! A že spoiler? To máte zato vy škarohlídové :D ) PPS: Christian Bale umí hrát nejen hrdiny, ale i zajímavý záporáky :) ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)