Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

PhoenixTears

Od té doby, kdy nás opustil Stan Lee, to jde s Marvelem do ...nechci být vulgární. Každý točí co chce, a stojí to za prd. Až na pár výjimek, byl film jak parodie, kterou měli v režii bratři Wayansovi. Naprostá splodnost nesmyslů, jako například homosexuální Zeus atd., atd., jeden nesmysl za druhým. Podle mně, nejhorší z nejhorších Marvelovek. Tohle zpitvořené vydání, nemělo vůbec, ale vůbec nic společného s Thorem. Jedna hvězda je za Tessu Thompson, Christiana Balea a jedna hvězda za konečnou scénu a vtipy, které jsou téměř celý film. ()

OsOscar

Díval jsem se na to natřikrát, nakonec se mi to přece jen podařilo dokoukat. Druhý den po shlédnutí se mě dcera ptala, jak to skončilo. A já jsem nebyl schopný si na to vzpomenout… Tak asi tak. Je to v podstatě jedno velké WTF - plné trapných pokusů o humor, možná občas trapných pokusů o ironii (nevím) a mj. díky tomu tam nefunguje prakticky nic. (Ragnarok mám rád.) ()

hypnos11

Další chod do gulášového menu Marvelu (nebo DC, to je fuk). Příběh tradičně prostinký. Spousta triků, ze kterých se má divák posadit na zadek. Velké množství nenápadité akce, která ve všech těch komiksárnách vypadá na chlup stejně, je neumětelsky prokládáno emotivními scénami. Do toho nějkaý ten humor, spousta dalších, bláznivě poskládaných ingrediencí, aby tam toho bylo co nejvíc, protože čím víc, tím líp, a voilá - gulášek je na světě. Je jedno, že gulášek moc dobře nechutná, důležíté je, že krásně voní a je pěkně načančanej. Ale to je asi v pořádku, protože skoro všechny ty současné komiksové filmy vypadají přesně takhle, a to je asi to, co si jejich obecenstvo přeje. Soudě dle toho, že se tyto bijáky točí stále stejným způsobem, jako přes kopírák, klidně několik kusů za rok. A asi se v dohledné době velké zlepšení očekávat nedá. ()

petopetovic

Těm co se nelíbil Ragnarok nebude se líbit ani tento díl. To je zapotřebí zprvu říci, já jsem od snímku měl takřka nulové očekávání, to je dle mého nejlepší divák pak může být maximálně mile překvapen že?. Co dodat Bale si scény krade pro sebe a je naprosto úžasný, celkový děj filmu a hlavní motiv záporáka je sice jednoduchý, ale jak se říká neurazí ani nenadchne. Osobně jsem si film v celku užil a příjemně jsem se i pobavil. Není to top strop, ale na večer když není co dělat pěkná podívaná. ()

Zaks

Veľmi rozporuplný film, miestami zábavný, inokedy nudný, občas vážny, vzápätí trápnym humorom ironický, zo všetkého kúsok, ale spolu mi úplne neladil. Emócie vôbec nefungovali, vďaka infantilnostiam dokonca ani v závere sa nedarilo uroniť slzičku. Naopak plusom je hudba Guns N' Roses a rôzne spojenia so spevákom Axl Rose, vizuálne efekty a pobavila aj postava Russella Crowe. Waititi sa síce riadne vybúril, určite dal do projektu všetko, čo dokáže, ale mne jeho spracovanie celkom nesadlo. ()

Slash_Flash

Nudné, CGI splácané, trapnými vtipami zkurvené, nesmyslné a prostě a jednoduše otřesné. Taika a Marvel umí dělat dobré filmy. Například Ragnarok se mi celkem líbil. Ale na co si tahle pičovina hraje, jde fakt mimo mně. Jen prostě aby to pobralo prachy, uspokojilo minority a sluníčkáry, a aby se Taika nenudil. Jak někdo může nabrat Chrisťu Balea, mít chytrej a nadějný nápad na film, a do toho mít ty prostředky na to to vše nádherně zkonit dohromady, a pak nakonec to vše zahodit do hajzlu a zgýchat takovou nesnesitelnou kokotinu, to mi prostě fakt hlava nebere. ()

PetrDuda odpad!

Strašná sračka. Kdy už jen tato doba filmů plná hypertrapných keců skončí? Opravdu strašné, k tomu skutečně ani není co dodat. ()

LEFTFLANK

Zrevidujem koment na jednoduchší po druhom pozretí. Je fajn, že dotiahli Portman do pokračovania. Už len tá chýbala z plejády blízkych postáv k Thorovi. Rozmýšľal som, čo je zlé na 4 samozrejme okrem Waititiho. Totižto už po štvrtý krát Thor nevie kam patrí, štvrtý krát vidíme, že o niekoho dôležitého príde k čomu "Thor will return" nedávava veľký zmysel. Ono až teraz nezostal bohu hromu nikto. Valkyriu a Korga nerátam. Takže v ďalšom Thor: Forever by hádam mal umrieť on. Inak Chris zamestnal vo filme asi celú rodinu, aj zopár Waititi sa našlo v titulkách. To vážne v Disney odklepli taký mini "rodinný podnik" týmto ľudom? Osobne po strmhlavom páde celej štvrtej fázy som našiel malý ostrovček prežitia. Mňa tá linka so superhrdinskou Jane Foster bavila. Taký priemer. Menej Waititiho, menej farieb, vyšperkovať dejový oblúk a možno by to bolo aj na červené čísla. Z ďalších pokračovaní ma zaujíma len finiš trilógií mravčiara a strážcov. Obávam sa ale najhoršieho. a Potom to celé môže skrachovať ()

AJensen

Marvel už není co býval... Do teď jsem si myslel, že nejhorší Thor byla dvojka, to už, ale neplatí😓 Příběh děs a tak nějak vlastně úplně o ničem, herecké výkony toporné, vtipy asi dva, konec děs. To mě opravdu zklamalo. ()

Muffynka

Úuuuuuuplnyyy úuuuuleeeeet... Čekala jsem epické hlášky a že to mám brát s humorem jsem pochopila v prvních minutách, takže asi dobrý, Bože!! :) ()

gramofonix

Po čom siahne Disney, ako keby potom siahla smrť. Toto je toho ďalší dôkaz... Prvý Thor bol super, ale toto ? Farebná nudná blbosť, plná lgbtq+-*/ propagandy. Dialógy ako z psychiatrie. Pre mňa prepad na dno. ()

lestatie

Nemám úplně znalost ostatních podobně laděných filmů - se superhrdiny. Na film jsem šla do kina s manželem a 14letou sestrou bez jakéhokoliv očekávání (i když doufající, že to nebude úplně škvár -protože Waititi umí). Jaké překvapení pro mě bylo, že jsem odcházela s úsměvem. Film si sám ze sebe dělá legraci a docela jsme se u něj zasmáli. Neznalý člověk musí trochu rozdýchat ten překombinovaný vesmír, ale jako akční oddychovka super. Lepší tři hvězdy, skoro čtyři. ()

ppfox

Ač opravdu nerad, dávám 3 hvězdy a to ještě tak tak...první marvelovka po mnoha a mnoha dlouhých letech, která mě prostě nějak nebavila...snad jen vynikající Bale ()

DynamiteDawe

Od tohoto dílu jsem moc neočekával a dobře jsem udělal. Proto to možná nebylo tak strašné a občas mě to i mile překvapilo. Byly tam scény, kdy jsem se i zasmál jako u jiných dílů Thora, což u tohoto znamenalo příjemné osvěžení. "Záporák" byl dobrý, Zeus byl vtipný, i kozy mě pobavily. Vztah mezi Thorem a jeho současným a minulým nářadím byl taky dobrý. Nicméně musím říci, že to film bohužel nezachránilo. Připadalo mi to celé nějaké takové špatně uchopené a Thor na mě místy působil jako pětileté dítě. Dva tatínkové, no je to dnes asi "móda" a nezbytná nutnost. Když to srovnám s Ragnarokem, na který se vždy rád podívám, tohle si asi znovu už nepustím. A to je Thor má nejoblíbenější postava ze světa Marvelu. Škoda, příště se to snad povede více. ()

Battlekingx odpad!

Nezvladnute tema a premrstena politická korektnost... Jane je na jine "planete" a dela jako by to byla normalka a snazi se trapne hlaskovat.. Cely film je plny trapnych hlasek a ja si rikam, kam ten svet kinematografie speje? Marvel byl trapny od black panthera ale drzel se zajetych stereotypu, ktere i kdyz byly obcas trapne, tak byly trapne fakt jen obcas.. tato nova faze mcu je trapna od zacatku do konce... Filmy na sebe nenavazuji, nic neprinasi... Jen podivanou pro casual divaky a matadori co jsou u marvelu od zacatku a maji krapet soudnosti? Marvel je hazi pres palubu... Jde slepejemi amazonu a ja si rikam, jestli ma stale cenu to dal sledovat... Premrstena des a hruza... Vizual krasny, ale k cemu to, kdyz dej a namet celkovy je trapas? Svet filmu skoncil... Ps: nejhorsi film co jsem kdy videl.. chudaci herci ze se k tomu fiasku upsali ----------- bylo tam vsechno, buzeranti, lezby, trapne sceny, decka atd atd... naprosto prehnane jak se ve filmu objevuje politika ;-) Tohle marvel hodne prehnal a prestrelil a prohral na plne care ;-) ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)