Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

Ardno.Lamalz

Ať na Marvel komiksárny jen neházím šablonovský, podprůměrný plášť stereotypu,  je mou povinností vyzdvihnout dalšího Waititiho Thora. Je tam všechno, co tam má filmovo a marvelovsky být, tak aby to navazovalo a spolu s už klasickým Taikaiho podáním, které jen potvrzuje  a opět ukazuje jeho nadání vidět radost v každé příležitosti, dalo vzniknout po delší odmlce opět i povedené marvelovce, která rozhodně vyčuhuje. Bavil jsem se a užíval si tu kreativní jízdu od začátku až do konce. Kéž by točil všechny následující počiny tohoto universu. ()

Zrzavakocka

dobrá komedie / parodie -  mám dojem že u nás se říká v nejlepším přestat, bohužel zde to ale vůbec neplatí, začíná to být jako nekonečná série, hlavně když zákazník platí a film vydělává,       nápady došly ,ale něco vymyslíme a ono se to chytne, co nás čeká dál  ???? ()

d.p.1

Pamatuju si, jak jsem měl rád Natalii Portman, jak mi přišla skvělá v SW E1, 2 a 3. Pak byla taková trochu slabší v Thorovi 1 a 2, ale pořád dobrý no a pak přišlo tohle. Teď už mě žádný film s Natalií Portman neláka, protože jsem se podíval na její videa k tomuhle filmu a je pro mě zrhuba tak sympatická, jako Brie Larsen,. No a jaký je film? Je tak skvělý, že jeho hlavní hrdina po něm diplomaticky a mezi řádky řekl, že už se k Thorovi nejspíš nevrátí. Jsem velký fanda parodií, ale tohle je parodie v tom negativním slova smyslu, tohle je parodie na parodii, prostě ten film nebaví. Spousta hereckých hvězd, využívá to dozvuky dobrého jména Marvelu, který teď (2023), už dobré jméno nemá a kdyby film přišel letos, určitě by dal o 200 mega míň. To, že se v předloze zobrazuje jméno Stan Lee je urážka, protože nevěřím, že by se pod tuhle přízemnost podepsal. ()

thiasruc

Dlouho jsem se na žádnou Marvelkovku netěšil tak, jako jsem se těšil na čtyřku Thora. No a zároveň jsem dlouho nebyl tak zklamanej, jak ze čtyřky Thora. Ze začátku se to jeví dobře, background Gorra a proč touží po smrti bohů ve mně vyvolali pocit, že to bude dobrý film. Jenže to pak Taika absolutně pohřbil. A to mám Rangarok fakt rád a patří mezi moje oblíbený Marvelkovky, jenže tady to prostě nějak nefunguje. Celý je to barevná slátanina, která absolutně nedrží pohromadě. Humor - špatně, CGI - ještě hůř, závěrečný souboj - úplně nejhůř. Já vlastně ani nevím, co hodnotit kladně. Christian Bale musí mít sakra rozdrbanou páteř po tom, co táhne celej tenhle film k tomu, aby byl aspoň hoden hodnocení "šlo to". Jenže já nechci hodnotit Marvelovky jako "šlo to". Mimo Gorra a černobílejch scén za mě hrůza. 5,5/10 ()

Megahead

Po výbornom predošlom diely je aktuálny celkom sklamaním. Dej filmu je nevyrovnaný, humor niekedy dobrý, ale niekedy až prestrelený a následne to vyznieva ako paródia na samých seba. Tie ujačané kozy mi miestami až vadili, rovnako ako opätovné pretláčanie LGBTQ. Dajte mi už s tým pokoj a radšer dotiahnite filmy do úspešného prepracovaného deja a nepresadzujte podprahovú agendu na oblbnutie mladých. ()

fcapab

Ach jo. Takové zklamání si člověk nezaslouží a přitom tam byl takový potenciál po Ragnaroku. I začátek je celkem dobrý, ale potom. Normálně by to bylo na *** ale fakt zklamání, takže jen dvě. ()

AtemuLukas odpad!

No tak tohle byla opravdu sra*ka. Cely film je přepravený, nasvícený po vzoru Strážců Galaxie a to i s humorem, který je tu jednoduchý, až pubertální. Chris tu působí jako špatný komik ve stand up comedy. Celý příběh je dost přímočarý a předvídatelný. Bale, který tu ztvárnil hlavního záporáka se tu vůbec nehodil, protože by krásně zapadl spíše do nějakého temného příběhu a ne do této sra*ky. Romance mezi Portman a Chrisem tu byla už spíše na obtíž a musím říct, že její postava byla jak už je u Marvelu zvykem dost přesílená.  Doufám, že už Marvel ukončí tuhle éru ždímání peněz z lidí, protože tohle byl už opravdu odpad. ()

poppy75

rezisersky absolutne nezvladnute...aj strih bol miestami priserny...o vybere hudby sa da tiez polemizovat..triky ? neviem sa rozhodnut ci to bol zamer aby posobili tak amatersky alebo to jednoducho bola len odflaknuta robota...nevedelo sa to rozhodnut co to chce byt-fantasy,alebo komedia alebo lovestory,pripadne nieco s posolstvom..,takto to bol nedovareny studeny gulas so svetelnymi  efektami...prva polovica filmu sa doslova nedala pozerat, zachranila to az ta druha...napr. sceny so zeusom mali aj vacsi filozoficky presah,hoci v tomto filmovom cirkuse si to vacsina asi ani neuvedomovala...davam 2 hviezdicky prave kvoli niekolkym vacsim nadhladom na vec a samozrejme kvoli chrisovi hemsworthovi-sice to znie povrchne,ale taketo zalezitosti tiez maju vyznam...vdaka jeho vyzoru som prezila aj fakt,ze scenaristi urobili z thora mentalne zaostaleho curka...inak by som isla s hodnotenim este nizsie..dokonca aj natalie portman posobila posahane a nejak prilis vyhypovane....christian bale bol jediny herec v tomto filme a veruze to daval na pana...laska ako hrom medzi thorom a jane bola brutalne zabita a uplne pochovana nasilnym vtipkovanim a neustalymi akciami...to waititi fakt posral...a zaverecne sceny s adoptovanou dcerou boli az trapne... ()

PanLord

Na Thorovi jsem byl za těch x dílů v kině poprvé. Docela dobrý, šlo to. Pěkný slaďák pro naše ženy, byly tam uvězněné děti. Takže teda i doják. Přiznám se, že jsem na film šel jenom kvůli, dle mého, nejlepšímu Batmanovi skrze celou kinematografii a také kvůli mé dětské lásce Padmé Amidale. Bylo to fajn vidět svě oblíbené herce, včetně Hemsworthova zadku, který mě donutil začít chodit do posilovny. Baleův výkon byl skoro na oskara, postava byla napsaná dobře, až na ten brutální propad ke konci filmu. Chudákovi nezachovali tu drsnou tvář postrachu všech Bohů. Ale to už tak u toho Waipipiho chodí. Nebojte se na film podívat, každý si tam najde to své, což je relativně dobrý bonus k těm dvěma hodinám vydařeného CGI. ()

los_ajajos

Co k tomu po všech recenzích dodat... Dávno ztracená myšlenka záchrany lidstva skupinou výjimečných bytostí se v případě Thora ve Waititiho rukou převtělila do barevných a rádoby ironických fantasy o namakaném přitroublém polobohovi, který se vydává na dobrodružství, v nichž se neustále hláškuje (humor je hodně o vkusu, ale za sebe říkám, že takto už fakt ne) a občas se něco děje. Bale úžasný, o tom žádná, vnesl do filmu temnotu (doslova) i osudovost, ale když se přistihnete, že si říkáte, proč se snímku upsal, je něco špatně. Jako ultimátní fanoušek Avengers jsem se chvílemi cítila hodně trapně. Škoda. ()

Apollo91

Existuje určitá hranice kde se směšné stává stupidní. Podle mého ji v Ragnarokovi Waititi odhadl dobře a až na jednu výjimku ji nepřekročil. V Love and Thunder však skočil daleko za ní. V podstatě vše zde je nebo má být vtip. Těžko pak brát jakýkoliv emoční moment vážně. Vrcholem pak je Thor dávající motivační řeč dětem před závěrečnou bitvou – to už definitivně patří do jiného filmu.     Příběh je hodně přímočarý, možná až příliš jednoduchý (dokonce i na Marvel). Film vypadá dobře, herci odvádějí dobrou práci (Bale je famózní ve své roli), akční scény jsou typické made by Marvel. A tady se dostávám k jádru toho proč vlastně tenhle film potřebujeme. Trochu jsem doufal, že se jím definitivně uzavře celá Thorova sága (i když definitivně je v Marvel vesmíru přehnané slovo) a to se zde rozhodně neděje. Film nepřináší nic nového (jako Ragnarok) a jednoduše zapadá do kolotoče Marvel universe. Nic významného se zde nestane, kromě tedy potenciálního nastolení dalších filmů, a celé to působí dojmem – to už jsem přece viděl. Nicméně pokud máte rádi Waititiho humor, který tentokrát už nikdo nebrzdil, film si rozhodně užijete. ()

leafroller

Problém se záporáky je v komiksových filmech bohužel velmi rozšířený. Většina je buď nějaká nedefinovaná síla z vesmíru, nebo oběť nějakého jevu, která je však veskrze dobrá a zlo páchá v podstatě z kladných motivací. Nebo proto, že nemá kontrolu nad vlastním tělem a myslí, to je taková druhá varianta. A to je bohužel i tento případ. Pan Bale je sice brutálně démonický a role mu výborně sedí, nicméně na závěr zklame (moje očekávání). Jediným skutečným filmovým badguyem tedy zůstává Joker. Pojmout filmy o Thorovi jako komedii byl opravdu geniální nápad. Zvlášť po trochu rozpačitých prvních dvou dílech. Ragnarok byl však již velmi vtipný a u tohoto dílu jsem se smál asi mnohem víc. Žádné předstírání reality, žádná umělá americká hloubka jako v Avengers. Thor se stal čirou zábavou, což je moc dobře. Působivou a efektní. Už to dávno není o tom, "kdo je hoden" a kdo není, je to o tom frčet dopředu a nesrat se s tím. Ano, přiznávám, že mi během koukání několikrát cukla ruka směrem k ovladači, zejména při přehnaně vypjatých romantických scénách, ale tím si celkový dojem nemusíme kazit. Co ho však pokazí spolehlivě, je dnes velmi rozšířená prezentace homosexuality jako něčeho běžného. A tak po panu Sulu, Batwoman a mnoha dalších, i zde máme kamínky, co se "vezmou večer u ohně za ruku" a ráno mají malý kamínek. Jsem možná poněkud konzervativní, nicméně jsem přesvědčen, že takové věci do filmů pro děti prostě nepatří. Penalizace 20%. ()

ThoumY

Totálně napráskaná komedie, která jede jako po másle. Dokonce tak napráskaná všema různýma otravnýma kokotinama a protkaná všemožnýma romantickýma klišé, že jednomu po dvou hodinách naprosto stačí. Kéž by místo nesmyslného multivesmírného přeskakování radši věnovali více času zatím nejzajímavějšímu a naprosto skvostně vyobrazenému záporákovi. Takhle to akorát zase sklouzlo do análů filmových dějin. A ne k těm, které si zapamatuju. Slušných 4/10 ()

stret

Tento druh filmov nedokaze opravit ani Waititi. Pozeratelnost skoncila v prvych 10 minutach, ked to prestalo byt vydarenou parodiou, a zacalo sa to brat vazne. ()

aburos

Na tento film jsem se velmi těšil a bohužel byl pro mě velkým zklamáním. Waititi se tak moc snažil přiblížit velmi povedené a zábavné trojce až to s tou zábavou úplně celé zkazil. Některé scény byly úplně navíc a kazily dojem z celého filmu. Plusem tohoto filmu byl Bale jako záporák, který držel hereckou úroveň na svém standardu, ale i tak to stačilo jen na 3/5. ()

MarKetVL

Jejda, tohle byla opravdu špatné, trochu balancuju mezi odpadem a jednou hvězdičkou. Měla jsem vlastně problém to úspěšně dotáhnout do konce aniž bych koukala do mobilu, stříhala si nehty nebo párovala ponožky. Film se snaží být ftipný, ale veškeré dialogy jsou jen hloupé, nudné a opravdu trapné. Vlastně ani moc nechápu kde se stala chyba - vizuálně slušné, herecké obsazení více než dobré, ale celé je to tak nějak bez tvaru a šílený scénář to dokopal úplně. Škoda. Dávám 10 % za závěrečnou bitku dětí, která mě bavila asi jako jediná. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)