Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

agi

Tak jo, musím se přiznat – fanoušek Marvelu zrovna nejsem. A jeden z důvodů, proč jsem vůbec chtěla vidět tento film bylo obsazení Christiana Bale do role hlavního záporáka – Gorra. Film byl fajn, ale nijak zvlášť mě nezaujal. Možná to bylo mnou, protože sci-fi a fantasy opravdu nepatří mezi mé oblíbené filmové žánry. Na druhou stranu ale vidím, že spousta lidí má stejný názor. Chápu, že série Thora je spíše brána jako komedie, ale prostě mi tady chyběla nějaká akce, větší zápletka. Líbilo se mi, že na začátku byl zobrazen příběh Gorra, který mi připadá jako velmi zajímavá postava, proto nechápu, proč byl ve filmu tak málo (když je ještě navíc k tomu jedna z hlavních postav). Také zde byla zajímavá zápletka ohledně Jane (nebudu spoilerovat). Ale jinak se ve filmu nic moc nedělo. Moc se mi ale líbily efekty ve filmu a práce s filmovou technologií. Hodně lidí bylo sice ještě před premiérou filmu nespokojených kvůli tomu, že Marvel nepoužil CGI technologii, co se týče vzhledu Gorra. Mi tohle ale vůbec nevadilo a myslím si, že maskéři vyvedli velice dobrou práci a Christian Bale zahrál roli opět dokonale. Za mě je teda film fajn, ale nečekejte nějaký velký zážitek. Pokud jste fanoušci Marvelu, bude vás film určitě bavit, mi ale připadal poněkud slabší. ()

laker4life

Bizarní fraška. Quo Vadis, Marvele? Ragnarok byl super, ale tohle? Pokus o odhlečený přístup, podivná crazy komedie, všichni herci přehrávají, hláškují a vtip se ne a ne dostavit. A nezachrání to ani řvoucí kozy. Nechce se to brát vážně, ale výsledkem je totální bizár. Vesmírný viking Hemsworth jako přestárlá emo metalová hvězda. Thor byl vždycky trochu hovado, teď je i k smíchu. Dvě hvězdy za noir černobílou bitvu, G´n´R, temného Balea a skvělou Natalie Portman. ()

Noosal

Ten film ve me zanechava rozporuplne pocity, je to vlastne neskutecna kravina, ale ocenuji troufalost Taiky udelat si z celeho MCU totalni prdel a natocit temer parodii do ktere i tak dokazal vlozit skveleho zaporaka a celkem zajimavou linku s Jane. Takze na jednu stranu je to totalni bizar ktery nasere vsechny skalni fanousky tehle nekonecne a cim dal tim levnejsi zabavy, ale na druhou stranu je to svym zpusobem genialni. 60% ()

Blackcream

Thora/Chrise mám rád. Taiku mám rád. Guns N' Roses mám taky rád. Ale tady už je všeho příliš. Nedivím se, že se Hemsworth nechal slyšet, že jestli se vrátí jako Thor, bude ten další film muset být naprosto odlišný od tohoto. Jednomu se pak vcelku těžko věří, že i jemu o něco jde, že něco bere vážně, když ze sebe skoro celý film dělá takového blba. Soundtrack bude nejspíš album Appetite for Destruction nebo nějaké jiné, tak ani nemá cenu se namáhat ho nějak shánět. Nejlepší na celém filmu je Ch. Bale. Tomu dávám všech pět hvězdiček. ()

Tomas129

Směska všeho možného i nemožného. Jako jo, občas jsem se zasmál, ale jinak hrůza. Popravdě u Thora člověk očekává, že uvidí spíš něco velkolepého a důstojného. Začátek 5* - Gorr - poměrně zajímavý příběh o vrahu bohů, který je však likvidován trapným humorem a totálníma kravinama, na které se prostě nedá dívat. Malá holčička likviduje svým plyšákem netvory? Zbraně, které jen tak někdo uzvednout nemohl a měly téměř neomezenou kinetickou energii jsou teď hračky? No to mi polib kladivo! ()

Koudy_96

Takže si to shrneme…… jedna z postav, která jako jedna z mála měla v MCU největší charakterový posun se zde stala v podstatě parodií sebe sama a celý vývoj postavy šel tímto v podstatě do p*dele. Po Ragnaroku jsem od tohoto filmu neměl žádné očekávání a jelikož to točil Taika Waititi tak jsem věděl do čeho jdu a dostal jsem to co jsem čekal…. Jediné, co jsem čekal mnohem lepší je skvělý Christian Bale v roli Ghorra the god butchera. I když byl skvělé zahrán zase se jedná o klasickou MCU šablonu záporáka na jeden film, za mě měla tahle postava mnohem větší potenciál. Dále tu máme humor, který mi přišel vyloženě trapný a ani jednou jsem se nezasmál. Efekty poslední dobou od Marvelu vypadají opravdu špatně, a i tu jsem měl pocit, že jsem se vrátil 20 let do zadu. Bohužel je to tím, že Marvel, respektive Disney produkují tolik projektů, že pracovníci ani nemají čas vytvořit kvalitní efekty, kvantita zde převažuje kvalitu. Za mě slabých 4/10 a doufám, že pokud vznikne další film tak ho bude režírovat někdo jiný než Taika. ()

vinson003

Rozhodně ne 60 procent, to jste mě urazili, protože scénář rozhodně nebyl ala nový spider man, hightimů tam bylo jenom pár, např. meditoval jsem, medituješ? ne, to je nuda apod. prostě malých excesů pro náctileté nebylo tak moc, což snímek řadí jako zábavu i pro starší. Celá pointa byla fajn, důležitá osoba umře i s dcerou, samozřejmě pro celou kongregaci pouštní :) je to velká událost, protože byli poslední a jejich nejvyšší je nevyslyšel, protože nemyslel, že je tak důležitý, ovšem ten nejvyšší žádal okamžité odnětí hlavy, no a tak začalo, zajímavé, že se to všechno odehrává v jakýchsi paralelních světech, kde jsou všichni odhmotnění, jakémsi ráji, je tam spoustu malých noticek...moc pěkná práce, předešlý thor plný bláznivých soubojů a násilí, tady jenom příjemné blesky a krásný boj dobra se zlem. Thor a láska nabídl dospělý námět, přesvědčivé, velmi přesvědčivé výkony a samozřejmě krásné efekty spolu s kvalitními i některými fóry...prolínání se světem matérie, všimli jste si, zase realita a paralelní světy...podle mě hodně dobře odvedená práce, jak by místní řekli, v daném žánru, doporučuju...ps - co nám v té americe ještě vyzvoní...pouštějte i děti, ať si zvykají na nebe :) ()

bittrich

Normálně se nikdy do recenzí nepouštím, ale tady jsem musel. Na tento film jsem se po předchozí sáze dobrých marvelovek těšil. Bohužel byl pro mě jedním velkým zklamáním. Děj je hrozně přímočarý, nudný a s minimem hlášek. Přišlo mi, že z této série tímto dílem přešli na filmy pro děti, ale jen zdánlivě. Neboť ze všech vedlejších postav museli udělat LGBT vyrovnaný jedince. Nyní už to není jen o akci a zábavě. Nyní udělali z Valkýry lesbu a z kamennýho týpka buzeranta. Proč? Proč by tím kazili ten film. Takhle to není ani pro dospělé a kvůli těmto móresům ani pro děti. Bohužel. Dávám **. Tu první za cameo Strážců galaxie a tu druhou za skvěle zvolenou hudbu od Guns n' Roses. ()

Vilda_Vii

Nechápu, jak Taika Waititi, který před lety natočil Thor Ragnarok, mohl nyní natočit takovou …. nepovedený film.  Režizér bohužel naskočil na módní vlnu, kdy se divákům Thor zalíbil jako komičtější postava, proto nyní celý film natočil jako osmdesátkový nesourodý shake komedie, temného napínavého thrilleru a fantasy. Zápletka s jeho bývalkou musí naplnit povinnou dávku romantiky, akční scény jinak splašený koncept vyvažují, ale na konci si asi dost lidí řekne: „…tvl co to bylo?....skvělá hudba, akční nářez, divná komedie, Thor je teďka tajtrdlík? ……. Z filmu si odnáším dokonale smíšené pocity... ()

radm8

Film se mi líbil. S postupem času však zjišťuji, že film je jen hrstka akčních scén pro pobavení publika. Já očekával dobrý film, který posune MCU dále. Ragnarok byl vtipnější než původní thor ale každý si našel svoje. Zde jde pouze o zábavu, záporák nevyužitý, hlavní postava neustále schazovaná, veškeré zápletky jakbysmet. Při tom to mohl být epický film. Jane má rakovinu, Gorr, nový Assgard, záporák Zeus, Strážci Galaxie, Heimdallův syn, cokoliv. Mohlo to posunout Thorovu linku dál. Nestalo se. Z filmu se stala podprůměrná komedie. To si můžu pustit 21 jumpstreet, prcičky, různé parodie, staré komedie. Taika upřednostnil humor před příběhem MCU a to se fakt stát nemělo. ()

vecnykritik2

Taika Waititi vzal úspěšný Ragnarok a napumpoval ho steroidy (stejně jako Hemsworth) - čím více humoru tím lépe? Bohužel. Infantilnímu humoru jsem se zasmál párkrát na začátku, pak už jsem se spíše smál filmu jak je stupidní. Film nedokáže být ani chvilku bez humoru, což se vzhledem k vážnosti části filmu absolutně nehodí.    Christian Bale zahrál dobrého záporáka a upřímně je ho škoda pro tento film. ()

vasek113

Jediné prvky filmu, které za něco stály byly kozy a Gorr. Příběh se mi zdál velice uspěchaný a zároveň o ničem. Pokoušeli se vážný příběh pojmout až příliš komicky řekl bych. ()

Skimmy

Vidět během pár dnů Black Adama a Thora láska co sračky přináší je dost silné kafe… ani u jendoho filmu není nic, co bych potreboval vidět ještě jednou. Jedna hvězda za sebetrýznění. ()

sml41

to uz neni Thor ako ho pozname, je to schizofrenik, ktorý sa snaží byť vtipno-zabavno-vážno-dramaticky v každom okamihu. Jediny kto je tu "normalny" je Christian...Taika tymto jednym snimkom dokazal dokurviť všetko čo si Thor rokmi vybudoval. Zbytočné pokračovanie..pre mna osobne to konči Ragnarkom. ()

Pohanka.T

Když nám Taika Waititi předložil Ragnarok, musím se přiznat, že jsem změnu kurzu od předchozích dvou filmů vítal. I když v něm byl humor někdy tlačený na sílu, možná až absurdní, převažovaly dobré momenty. Tehdy bych nevěřil s jakou nostalgií budu na Thora i Temný svět vzpomínat. Láska jako hrom otevřela několik potenciálně zajímavých a hlubokých dějových linek, aby následně je i postavy poplivala, pošlapala, vytřela se s nimi a pak je odhodila. Film samozřejmě není celý špatně, některé momenty byly vtipné, akce byla slušná, Ch. Bale jako poměrně zajímavý záporák, ale film měl rozhodně větší potenciál, než co nám nakonec nabídnul, a celé to jde za Waititim. Hodně slabé tři hvězdy. ()

hujerita

Neviem prečo, ale takéhoto Thora milujem a ako sa zdá tak som dostal dva filmy a ďalej to bude klasický Thor. Pre mňa škoda a vy si užite toho super extra mega giga vážneho, ešte budete banovať a plakať za Taikovým Thorom. ()

RecenzentM

Thor: Love of Thunder (2022) Doposiaľ sme mali od každého superhrdinu po troch filmoch. Thor je prvý super hrdina, ktorý má už svoje 4. pokračovanie. No, keď som čakal od toho niečo viac, tak som sa mýlil. Podľa mňa film už prekročil všetky hranice. Korg, ktorý nám rozpráva príbeh nás zoznámi so začiatkom Thorového dobrodružstvá. Ak to môžem nazvať dobrodružstvom. Je pekné, že Thor dokázal naspäť nabrať svoju fyzickú formu, ale je škoda a je smutné, že postava ako Thor, boh hromu, dosť upadla. Začínal ako charakter s božou kultúrou so zásadami. V tomto pokračovaní už jeho postava, ako ju poznáme z prvých filmov sa vytratila. Z Thora sa stal hlúpy šašo. Marcel dosť upadol, do každého filmu sa snaží pretlačiť toľko vtipov, že už to stratilo efekt. Love of Thunder je toho najväčším príkladom. Film, ktorý by mal byť založený na vážnosti sa snaží stále vtipkovať a na konci filmu sa všetci máme tváriť vážne, lebo ide o dosť vážnu a smutnú scénu. Nehovorím, že by sa mali vtipné hlášky vytratiť, hlášky k tomu patria, ale tak, aby film a hlavné postavy nestratili dôstojnosť. Najviac sa mi vo filme páči postava Jane Foster, ktorá má vo filme úžasný lore. Spoznali sme nové prostredie, ako napríklad Vševedúce mesto - chrám bohov, kde sa stretávajú všetci bohovia a čiernobiela planéta - Svet tieňov, sú to úžasné prostredia, ktoré sme mohli vidieť.   Moje hodnotenie filmu je 4/10  - Film je dobre natočený, úžasné dramatické scény.  - Nepáči sa mi, ako postava Thora dosť upadla. - Film stratil na vážnosti  - Pekný príbeh Jane Foster.  Film sa mne osobne nepáči. Nájdu sa ľudia, ktorým sa to bude páčiť a sú tu ľudia, ktorí so mnou budú súhlasiť. Vždy je to vec názoru. Ale pre mňa to je premrhanie potenciálu Thora. Postava už nemá nič spoločné s predchádzajúcim Thorom. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)