Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

MrInk0gnit0

Thor: Průměr jako Hrom. Nevím jestli přišel příkaz z hora nebo jestli je tohle vize Taiky Waititi, ale dostali jsme v podstatě Ragnarok, akorát víc pro děti. Je to škoda protože film obsahoval nejeden dobrý námět a hlavně jednoho z nejzajímavějších záporáků. Bohužel je vidět že Marvel cílovka je stále níž a níž a tak se všechno zajímavé a vážné prostě musí ukončit trapným vtipem na sílu. Christian Bale je stále top herec a ukazuje to i tu. Skoro bych řekl, že se vyplatí jít na film hlavně kvůli němu. ()

Erik.Nomilne

Nemôžem neporovnávať s Thor: Ragnarok, ten bol o niekoľko úrovní inde. Ale stále som dostal solídnu nálož humoru, pár cringe kameňákov a zároveň v pozadí silný príbeh. Gorr sa dostáva medzi jedných z najlepších Marvel záporákov, možno až škoda, že mu nedali viac priestoru. Duo Thor a Waititi mi sedí a rád by som videl ešte jeden diel. ()

KlariNLear

Waititi s Robinsonovou Thorovi udělali to samé, co John Moore se Skipem Woodsem před časem provedli Johnu McClaneovi. Brutálně jej znásilnili, a poté zabili. Původního tragického hrdinu neústrojně transformovali v uboze hláškujícího šaška. Trapná infantilita zde válcuje vše - chrám bohů, (ne)ohrožené děti, a do konce i rakovinu jedné z klíčových postav. Předchozí díl jsem schopen ještě částečně akceptovat jako nevinné zpestření nedělní kocoviny, ale tento paskvil nezná mezí. Nejhorší exkrement Marvelu za posledních cca dvacet let, Elektru nevyjímaje. Jediná hvězda je za přijatelného Baleova antihrdinu. Jinak hnus. ()

Updated_Cake

Thorova série začíná docela zklamávat. Po extrémně nudném a nezáživném 2. díle tu máme další kousek, který lze zařadit téměř mezi odpad. Dobře, nejdříve spíše ty pozitivní věci: film se snaží mít svůj vtip, svůj typický krok, tvoří tam docela na první pohled zajímavý příběh. Scénky jsou svěží a grafické zpracování, jak to u Marvelu bývá zvykem, je podané na jedničku (jako speciálně některé detaily s barvami jsou awesome). Z toho negativního je ale ten zbytek. Hezký příběh detailněji moc nedává hlavu a patu, prakticky se jedná o 18+ film, kde se na Thorových kladivech vystřídá polovina vesmíru. Najednou tvůrci narvou do nového MCU celý vesmír nových bohů, kteří se záhadně asi rozmrazili z času a neřešili do této doby nic. Ačkoliv film nese v názvu "láska", nějakých romantických scének nebo tak tam moc není a spíš to je ta horší část filmu, protože skoro jakákoliv narážka na to je trochu přitažená za vlasy. A vlastně pokaždé, kdy scénáristi mohli zajít o trochu dál, tak se to v ten moment utnulo a jelo se dál. A jsem to jen já nebo tam Taika Waititi vyloženě až moc cpal svoji postavu chvílemi? Občas to působilo až nepřirozeně. Ze začátku jsem tomu nechtěl věřit, ale skutečně to vypadá, že Tony Stark s sebou vzal asi i pár nápadů a zabil tvořivého ducha. ()

MikeFrost

Každej, kdo jde na Thora musí očekávat, že to bude jiná jízda, než ostatní MCU filmy. Taka Waititi se snaží dělat filmy jinak, přidat něco, co lidi baví. To se mu povedlo i zde. Spousta humoru, WTF momentů, častokrát překvapí a přitom příběh má hlavu a patu. Celkově prostě baví a to je přece hlavní důvod, proč na film chcete koukat. Pro mne a mojí ženu (a jsme velcí Marvel fanoušci) tohle bylo milé překvapení a film nás celkově bavil více než nový Dr. Strange.   PS: stále nechápu, jak někdo může z kina odcházet hned při prvních titulkách. Přesně v tu chvíli poznáte, kdo je MCU fanoušek. Ten totiž věrně po skončení sedí a čeká :) ()

Meety

Větší blbost jsem neviděl, jedinej kdo tahá ten film je Christian Bale který tu podává strašně dobré herecké výkony. Za mě odpad. Mrzí mě kam ten Marvel v druhém mcu spadá. ()

Malamadre

Jednoznačně nejslabší díl. Spousta rádoby vtipných hlášek, kterým se smály akorát děti, což už samo o sobě mluví za vše. Nebýt tam s přítelkyní, odcházím zhruba v polovině filmu z kina. ()

Cirno odpad!

Odpad, který nezachrání ani Christian Bale, jehož postava sice ukradne každou scénu, ve které se objeví, ale bohužel jich je příliš málo. Thor 4 mohl být průměrnou popcornovkou, ale zabil ho průchod střižnou, což se podepsalo na odnikud nikam plynoucím ději, který ani titulní postavu neposunul vůbec nikam (film končí stejně, jako začal, což z něj dělá naprosto zbytečnou investici). Z hlediska tržeb je to další průser, protože Thor 4 utržil za šestý týden v kinech o 2 miliony USD méně, než co paralelně s ním promítaný Top Gun: Maverick utržil po třech měsících. Celá čtvrtá fáze MCU negeneruje očekávané zisky, ale začíná generovat čím dál větší ztráty, což je dobře, protože to dokazuje, že i nenáročné publikum nevydrží konzumovat stále horší sračky. Jen pro představu: Thor: Ragnarok vidělo jen v USA v kinech o 8 milionů diváků víc, než kolik jich letos vyrazilo na nejteplejší Marvelovku všech dob. ()

Tycygo

Slabší z marvelovek jako celkově většina Thorovek, ale i tak pořád pohodové pokoukáníčko. Nenáročné s rozumnou stopáží narozdíl od posledního Strange, který byl natáhlý až moc. Dějově by to chtělo větší hloubku, je to až moc ploché a na CGI taky mohli přihodit pár zlaťáků navíc, je tam dost rozmázlých záběrů. Křičící kozy tenhle snímek paradoxně pozvedly, to si vyložte jak chcete. ()

Sekyn

Očekával jsem, že to nebude žádný zázrak, ale čekal jsem, že se aspoň pobavím, protože Waititi udělá humor i z jaderného výbuchu. Jenže pak přišla úvodní scéna a já byl ohromen. Napadlo mě, že jestli se takhle bude odvíjet i zbytek filmu, tak to bude super. A to byla právě ta chyba. Marvel kdysi vynikal naprostou vyvážeností prvků dramatu, humoru i akce. Jenže tohle byl naprostý filmový výsměch. Thor: Láska jako hrom je naprosto učebnicovým příkladem pro filmové školy, v kapitole "jak zabít drama" nebo také "jak udělat z filmu smaženici". Na konci zjistíte, že to bylo vlastně celé k ničemu. V ústech ucítíte pachuť humoru, který nebyl rozhodně na místě. Uznejte, když vám někdo líčí dojemný příběh, slza se vám téměř dere z pod víčka a najednou plácne rukama a řekne: "a teď se jdeme smát!" tak jste přinejlepším zmatení. Možná se opakuji, ale ten film měl opravdu potenciál a mohl to být nejlepší Thor ze všech. Jenže Waititi tohle prostě neumí. Celý to pohřbil do dětinského humoru, jemu vlastnímu. Byla to parodie na všemožné mytologie s neuvěřitelně nutnou drzostí všem divákům nacpat do hlav zase něco ze světa LGBT. Nevím, proč si někdo myslí, že chci poslouchat něco o tom, jak dva muži kameny mají spolu malé kameňátko!! ()

GabrielG

Skrátím to a rozdelíme do dvoch častí. Pokiaľ sa vám páčil Raganrok a Thor ktorý hláškuje a tak nejak zabudol na minulosť v dieloch Thor 1 a 2 tak verte že si film sakra užijete. Ak ale patríte k tým ktorý majú radi drsného Thora ktorý by len tak nemal zabudnúť na svoju minulosť a stal sa z neho opäť ten nezodpovedný debilko tak verte že budete sakra sklamaný. Film totiž až na Jane úplne vymazáva všetko čo sa stalo v Thorovi 1 a 2. Z Thora sa stáva automat na vtipy a z celého príbehu aj napriek vážnym témam stáva paródia na seba samého. Na jednu stranu tú máme veľmi silné témy ktoré sa ale úplne bijú zo zbytkom filmu. Dostaneme pár priemerných akčných scén. Niekoľko dosť zábavných situácií a tak nejak je koniec filmu. Nastane začiatočný problém. Bum expozícia akcia. Bum ďalšia expozícia akcia. Emočná chvíľa. Tupý humor. Akcia. Wtf záver. Takto by sa dal zhrnúť celý film. Jediné čo sa dá naozaj pochváliť je záporák Gorr. Ktorý je v podaní Christiana Balea naozaj skvelý väčšinu času. Síce vo filme skoro nič nespraví a jeho plán na zabitie bohov skončí niekte na počte 2 ale aj tak je asi to najlepšie na filme. Pokiaľ sa teda chcete dobre zabaviť. Choďte do toho. Pokiaľ ste ale druhý tábor tak je len na vás či túto farebne prepáčením jazdu zvládnete. ()

kesinaa

Chtělo to víc Gorra a míň uječených koz. Úvod filmu dokonalý, ale potom už to bylo jen horší, s výjimkou skvělých scén na Gorrově černobílé planetě. Za mě zklamání. ()

Avras.ell

Samozřejmě. Když to srovnáte s ostatními Marvel filmy, jako třeba Endgame, tak se dostanete v hodnocení dolů. Pokud ale budeme srovnávat obecně s komediemi, tak luxusní odpočinková jízda. Není tu ani nijak násilně rvaná woke agenda. Ano, je to ulítlé, ale to už přeci ustanovil Ragnarok. Za mě 95%. ()

HitAgent

Film u kterého mi bylo trapně už od začátku. Totální ptákovina, herecké výkony velmi chabé. Celkově je to strašně překombinované a je tam tolik barev+trapných příšerek, až si má velice tolerantní povaha řekla, snad to bude aspoň vtipné! Nebylo! Totální shit, ve kterém je jediná zajímavá postava Christiana a Russella, který byl jako Zeus dobrej kokot! 40% ()

Aleshgang

Předchozí filmy tohodle superhrdiny Boha jsem neviděl, ale nějak částečně jsem pochopil děj. Hodně se tam mluvilo o Asgárďanech (nevím jestli to píšu správně) co jsem pochopil jsou to obyvatelé nějakého ostrova Kde žije Thor. Potom tam byl divný Zeus, který Thora svlékl do naha. Naštěstí nebyl vidět celej (bohu dík) (doslova). Zase tam měli dobré hlášky,(např a čenčnul pivní pupek za pekáč buchet). Proto 3* ()

Milan2511

Upřímně jsme cekal od tohohle Thora mnohem více. Je tam jasně cítit to jak se z toho Waititi snaží spíš udělat víc komedii než akční fantasy . Efekty a akce byla super ale prostě to nebylo ono hold na třetího Thora to nemá . Snad horší byl už jen ten český dabing . Pokud bude další díl tak doufám že se poučí a nebudou se z toho snažit dělat komedii a trošku sníží rozpočet protože 250 milionů je hodně a ten film za to rozhodně nestál. ()

PachoSK

Chris Hemsworth opäť valcuje. Prvá polovica filmu mala gule, no potom sa to začalo výrazne "prasiť". Za všetko môže novodobý cirkusant a kazič filmov - režisér Taika Waititi. Nerozumiem , prečo tento herec dostáva zrazu toľko režisérskych príležitostí práve v takýchto multimiliónových blockbusteroch. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)