Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Akčný
  • Komédia
  • Dráma
  • Fantasy
  • Dobrodružný

Recenzie (20)

plagát

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny (2018) 

Noo. Dlho som sa tomu vyhýbala (a to mám rada HP), ale nakoniec som o nič neprišla.  Začiatok vyzeral nádejne, ale ako u jednotky vás to navnadí na dobrý príbeh a nakoniec to zostane pri najnepodstatnejšej linke, hľadanie chlapca, ktorému chýba láska a aj to sa zvrtlo na zisťovanie pôvodu. Vadil mi výber Zoe Kravitz.  Vzhľadovo mi nesedela a ten jej výraz....Slabota. Plus zas to zdôraznenie černochov, mocný čarodej zo Senegalu a na to rozuzlenie.... Pravda, prekvapilo, ale nakoniec mi to prišlo až smiešne do tohto filmu.  Priznám sa že ma ešte prekvapil hľadaný pôvod (iní to určite vedeli) Kredenca.  Ako u niektorých postáv mi chýbala logika konania. Občas som myslela či Mlok nie je slepý.  Najlepšie na celom sú zvieratá. Najprv mi nesedel výber Jud Law ako Dumbledor, ale páčil sa mi. A ten boj s ohňom sa ešte dal. Zhrnutie, na to čo to mohlo byť, je to príbehovo slabý odvar. Škoda.

plagát

Rozhnevaný muž (2021) 

Temný akčnák s Jasonom. Dej ubiehal čisto. V textovej časti to mal Jason jednoduché :D.  Musím vyzdvihnúť hudbu, ktorá dotvorila celú atmosféru. Páčila sa mi aj práca s kamerou. Vydarený film.

plagát

Tri oriešky pre Popolušku (2021) 

Akože....Ešte ako tak to celkom slušne začalo, ale s blížiacim sa koncom to naberalo na grotesku.  Popoluška výzorovo fajn, princ nič moc, macocha zaujímavá, nevlastná sestra mimo, kamaráti princa vypelichané krovie, kráľovský pár  fajn. Scénar...základ a niektoré pasáže boli z pôvodnej Popolušky, a tie boli fajn. No tie dialógy, ktoré boli nové a novo naväzovali na staré, tak tie už boli nezmyselnejšie. A vcelku mi to prišlo celé také akoby pozliepané scény. Keď poznáte starú Popolušku tak vidíte tie useknuté dialógy.  Nóri to tiež poňali korektne s afro, hedikepom, LGB a emancipáciou.  SPOILER Koniec sa už líšil od predlohy. Za mňa zbytočná emancipácia. V podstate pôvodná Popoluška si pomohla sama. Čakala som že natvrdo odmietne princa. Úprimne, nechápem načo s ním začala randiť?, keď je to riadny neschopák a navyše k ničomu.  Hviezdičku dávam za peknú krajinu a zvieratká.

plagát

Matka versus android (2021) 

Po vzhliadnutí nízkeho percenta hodnotenia, som si to aj tak pustila.  Pozrela som vstup do deja a po ocitnutí sa v lese, som začala preskakovať a vida...stačilo. Vykecavanie sa, pár napínavých scén a veľa dojímavých chvíľ, ktoré so mnou nič moc nerobili (až na jednu) . Chloe bola fajn, hlavný herec nezaujímavý s postavou so zlým rozhodnutím. Aj tu bola vidieť politické korektnosť. Námet sa dá, ale príbeh slabý. Inak, neviem či vydať dieťa do Kórei by bola väčšia výhra.

plagát

Zaklínač - Série 2 (2021) (séria) 

Príbehovo horšie ako prvá séria a to je už čo povedať.  Priveľká politická korektnosť nie len vo farbe, ale už aj hedikepovaných, len aby tam boli....Oddialenie sa od príbehu s vymyslenými príbehmi, ktoré nedávajú extra logiku a sú zlé. Dialógy sú slabota. Zmena charakterov na blbcov.  Jediné čo je dobré je vizuál a Triss vlasy. Škoda, tak veľký potenciál a zabili to vymysleným kliše dejom a scénami.

plagát

Vysoká čokoládová (2021) (relácia) 

Pozerať sa na pečenie a v tomto prípade na modelovanie z čokolády je vždy zaujímavé. Koncept dobrý, že tam nevypadavali a bolo to robené ako forma učenia. No mám pocit, že aj v tomto bol Netflix politicky korektný 😁. Šéf Amaury veľmi zaujímavý, len študenti neboli extra sympatickí. Nepáčilo sa mi zobrazenie mimo tvorenia. Tak zbytočné robené robené do šou. Nepotrebuje to. Nakoniec som mala pocit, že tam bol výherca uprednostňovaný. Pozeratelne.

plagát

Britney vs. Spears (2021) 

Ukážka ako sa opatrovníctvo zneužíva v Amerike (znázornil to film A care e Lot) ...A desivé, že to prešlo u známej osoby. Zo začiatku mala asi psychické problémy (ale tak rozvod, veľká pozornosť, deti), ale ako sa spomína aj v dokumente, keď tak vedela veľa pracovať, tak je absolútne jasné, že nemala mať čo opatrovníka...Smutné je, že jej nepomohla ostatná rodina...

plagát

Lucifer - Série 6 (2021) (séria) 

SPOILER No, na tejto sérii bolo vidieť, ako bolo tá predchádzajúca vyslovene hrozná...Ale ani táto séria nebola žiadna sláva. Teda prvá polka série bola lepšie. Boli tam naozaj prekvapivé momenty a hovorila som si, že to má dobrý nábeh na poriadne finále...(prekvapivo sa mi páčila kreslená časť, prekvapko ohľadne Rory aj keď je to otrepaný námet). Ale potom sa to zvrtlo a až do samého konca to bola vata. Čo mi dosť vadilo bola tá téma, ktorej sa prehnane venovali, ako sú policajti zlí a ubližujú len Afroameričanom....Samozrjme, že Rory musí byť lesbička, lebo je tam len jeden pár lesbičiek. Z poslednej časti sa mi tak páčila scéna,kde nabehli do hangáru a zabíjali kriminálnikov, ale čo na tom že pomoc im nebola treba a pritom od finále sa očakáva veľkoleposť, a teda mali tam nabehnúť s kamošmi. Potom ďalšie nezmysli...ako ten kriminálnik ľahko uniesol Rory aj keď to vysvetlili rýchlim, že Lucifer to povedal Danovi....Alebo Lucifer tam len kľačí a nechá sa zabiť, keď protivník má len dýku....alebo klasické, nevenujem pozornosť zaisteniu kriminálnika (ok chápem, že v seriáloch nepodstatné)..A nakoniec všetko to bolo tak strašne nelogické a zbytočné....Už len základ Roryn prehnaný hnev na Lucifera, ktorý ešte nič nespravil. A osobne mi to ani nevychádza celá to pointa, že Rory to nemohla vedieť, aby sa vrátila, aby jej vlastne Lucifer pomohol..Tak kde je začiatok....Ona všetko zmenila, keď prišla z budúcnosti....ale normálne by sa to toho stavu v budúcnosti ani nedostali...A tak on nemohol odísť z pekla, ale Amenadiel mohol pendlovať hore-dole. A  čo na tom, že Linda podviedla Ameadiela. Ukázali nám a nič...Všetkých zdĺhavo prebrali a neukázali ani ako Amenadiel povedal Linde, že on bude bohom, aspoň malý pokec.Na koniec sme dostali aspoň pohľad na pekné Strieborné mesto,ale to je tak všetko. Škoda, že sme sa nedočkali viac zo Strieborného mesta a linky s tým. Asi Tom zobral veľký časť z rozpočtu a tak to zas bolo nízkonákladové. Celkovo pre mňa veľké skamenie. Posledná séria bola nakoniec len rodinná dráma s nezmyselným dejom.

čeština
plagát

Oblivion: Nevedomí (2013) 

Vizuálne pekné, hudba so mnou pohla. Tiež som fanúšik bazénovej scény. Príbeh hlavnej postavy je do hĺbky, no osobne mi chýba hĺbka aj aj u ostatných častí deja. Herecké výkony veľmi dobré.  Viac sa mi páčila prvá polka filmu s nádychom tajomstva. Potom mi to prišlo slabšie po odkrývaní. PREZRADZAM! Odboj bol dosť slabý a nepozorný. A naozaj nechápem mimozemšťanov s jednou riadiacou jednotkou, ktorá má síce stroje, ale potrebuje vytvárať  ľudské klony na útok a opravu. A teda to mi aj chýbalo lepší rozbor situácie okolo mimozemšťanov len než prišli na zdroje. Tá posledná scéna bola veľmi podobná z Deň nezávislosti.KONIEC. Celkovo ale film má kúzlo. Za mňa za 4 hviezdy.

čeština
plagát

Jako v bavlnce (2020) 

Zaujímavá téma na film a kvitujem jej propagáciu lebo v Amerike škaredý biznis s opatrovníctvom ľudí frčí (aj u známej Britney Spears). Hlavnej postave palce teda nedržíte. Skôr som záporakovy držala, ale ten ma mafiána bol taký neschopný...a kedže to nebola vyslovene komédia, nemohla som sa nad tým len tak  pousmiať. Zo začiatku film fajn no ďalej a ďalej to išlo do hlúposti.  Pôvodne som chcela dať za dve hviezdičky, ale  nakoniec to záver vytiahol na 3.

Ovládací panel

Reklama

Reklama