Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

Grid

Ve jménu lásky a LGBT ... IJKLMN, bezpohlavních oněch a jiných stvořeních. Teplých kamenožroutů a pátých, šestých až padesátých elementů. Ale což, po teplém Brumbálovi, je letos možné všechno. Přitom se zde najdou i dobré geky. ()

reccal

Hned prvních pár minut nás posadilo na prdel. Jakože cože? Jaký drogy to Taika bere? Super! Půl filmu jsme se řehtali. Jenomže ve výsledku nevím, jestli to měl být hrdinský blockbuster, nebo teen komedie či parodie. Bohové a hrdinové mluvící jako čtrnáctileté děti jsou po čase otravní a zřejmě nechtěně parodují sami sebe a cpát hlášky do silných smutných momentů prostě není úplně ono. Byla to jízda, to bezesporu. Ale nevím, nakolik si to budu pamatovat za týden. ()

Jenda1cz

Čtvrtá fáze Marvelu mě nebaví, přestože nevím, co bych jí měl formálně vytknout. Buď mě tyhle filmy celkově přestaly bavit nebo Marvel universum už vyvrcholilo 3. fází a teď to všechno působí slabě, fádně a nevěrohodně. Snaží se to spravit humorem a důrazem na život kladných postav, ale ani to vždycky nepomáhá. Láska jako hrom má pár opravdu brilantních nápadů, zejména posledních 20 minut je velmi nápaditých, ale dobrovolně bych se na ten film nedodíval. 6/10 ()

bergeron

bohuzel, akce moc nikde... humoru az prilis..skoda penez...najhorsi thor. Ragnarok bola spravna porcia vsetkeho, toto bola nespravna porcia nicoho.. ()

Cardo

Thor: průšvih jako hrom, tak měl asi znít název. Začnu u pozitivního: 1) Gor kat bohů byl jeden z nejlepších padouchů MCU, kterému jsem docela i fandil, Christian Bale ho zahrál naprosto dokonale. 2)Celá sekvence na Světě stínů (nebo jak se to jmenovalo) byla excelentní a hlavně originální. 3) Cameo Strážců galaxie nebylo bůhví co, ale bylo fajn je vidět 4)Některé vtipy A teď co se nepovedlo: 1)Vtipy, který nebylo mnohdy ani vtipný zabíjeli vážnou scénu nebo situaci (a možná proto nebyly vtipný). Nikdy mi nevadilo, že v marvelovkách přicházel vtip ihned po vážné scéně, protože jsem se tomu zasmál a nebylo to ve filmu konstantně. 2)Děj se víc soustředil na záchranu dětí než na Gora. 3)Film nemá žádný dramaturgický tvar. Na konci jsem vůbec nevěděl co si o tom myslet, protože to střídalo žánry jak Warner bros. herce v roli Grindenwalda. 4)Dětská legie na konci, proboha proč... 5)Za mě špatně provedená smrt Jane Fosterové (nebyla špatná ale mohlo to být lepší) 6)Gor měl na konci vyhrát a vyvraždit bohy (konkrétně měl chtít vyvraždit Vševidoucí město nebo jak se to město bohů jmenovalo) a neměl udělat co udělal. 7)Jsem zvědav jak naloží v budoucnu s Gorovo dcerou. Za mě to je nesympatická postava. 8)Zeus byl zbytečnej šašek 9)Ten, co dělal CZ dabing asi neumí češtinu, protože to má být královna Valkýra a ne král Valkýra, fakt dost mě to tam rušilo. 10)Korgovy vsuvky mi nesedly. 11)Je to tak moc LGBTQ+ a gendrově friendly až by z toho člověk vyzvrátil obsah žaludku. Dej bůh ať Marvel nejede podle "woke" trendu. Celkem, takže 2*.Zlatej Ragnarok, 4. fáze MCU jde do kopru, jediný dobrý byl Spiderman (a Strange jsem neviděl). ()

AnubisFSH

Taika Waititi mi nadělil přesně to, co jsem od tohoto filmu očekával. Chtěl jsem dát 3 hvězdy za to, že první polovinu filmu dělal z Thora až moc velkého troubu a za to, že některé vtípky byly až zbytečné a kazily vážnost situace. Pak jsem si ale vzpomněl na Gorra v podání C. Balea, kterého jsem hltal každou vteřinu a musel jsem dát 4 hvězdy. I když byl film občas fakt pitomost, tak to byla pitomost, u které jsem si užil každou vteřinu a ne jednou jsem se opravdu upřímně zasmál. ()

Malyszs

Podle mě je toto hodnocení trošku ovlivněno současnou vlnou hejtu na MCU celkově. Rozhodně by to nemělo být v modrých číslech. Vysloveně mě udivuje, jak Love and Thunder může mít nižší hodnocení, než Thor dvojka xdddd. Je to pro mě největší ČSFD error od faktu, že SW1: Skrytá hrozba a SW2: cosi s klonama nejsou v žebříčku nejhorších, ale naopak v žebříčku nejoblibenějších. Love and Thunder je za mě skvělej filmek, skvělá marvelovka. Jednu hvězdičku dám dolů za občas nepovedené vtípky a sem tam nějakej nesmysl ve filmu, a pár fejkových smrtí. Jinak paráda. ()

KuceraJohny

Upřímně jsem dost uvažoval na třema hvězdičkama, ale vzhledem k mé lásce k Thorovi jsem musel dát aspoň horší 4. Thor: Ragnarok byl a do dnes vlastně je jeden z nejlepších Marvel filmů vůbec. Waititi, tenkrát dokázal z nudného Thora udělat frajerského boha a všechnu akci vyždímat na maximum. Neuvěřitelně jsem se tedy těšil na Thora 4, akorát přišlo zklamání. Líbí se mi humor, ale aby musel být mermomocí v každé scéně, v každém momentě, to už je trochu moc. Jasně všichni jsme chtěli vtipný film, ale ne na úkor ostatních filmových prvků. Thor už vlastně vůbec nepůsobí jako frajer, ale spíš jako hlupák, jelikož vždycky musí prostě říct něco, ať už je to vtipný nebo stupidní, tak vždycky to musí zaznít. Jane Foster je taky docela dost jiná, až mi to přišlo zvláštní, ale na druhou stranu Valkýra je tady perfektní. Bezpochyby se jedná o nejlepší postavu snímku. Abych stále nemudroval, tak samotná akce mě taky hodně bavila a Guns and Roses miluju, takže to bylo taky fajn. Záporák si malou chválu taky zaslouží, ale co se týče všeho ostatního... No prostě se tvůrci utrhli ze řetězu a neuvědomili si, že nejde úplně ignorovat všechno co Thor dřív dělal. ()

Updated_Cake

Thorova série začíná docela zklamávat. Po extrémně nudném a nezáživném 2. díle tu máme další kousek, který lze zařadit téměř mezi odpad. Dobře, nejdříve spíše ty pozitivní věci: film se snaží mít svůj vtip, svůj typický krok, tvoří tam docela na první pohled zajímavý příběh. Scénky jsou svěží a grafické zpracování, jak to u Marvelu bývá zvykem, je podané na jedničku (jako speciálně některé detaily s barvami jsou awesome). Z toho negativního je ale ten zbytek. Hezký příběh detailněji moc nedává hlavu a patu, prakticky se jedná o 18+ film, kde se na Thorových kladivech vystřídá polovina vesmíru. Najednou tvůrci narvou do nového MCU celý vesmír nových bohů, kteří se záhadně asi rozmrazili z času a neřešili do této doby nic. Ačkoliv film nese v názvu "láska", nějakých romantických scének nebo tak tam moc není a spíš to je ta horší část filmu, protože skoro jakákoliv narážka na to je trochu přitažená za vlasy. A vlastně pokaždé, kdy scénáristi mohli zajít o trochu dál, tak se to v ten moment utnulo a jelo se dál. A jsem to jen já nebo tam Taika Waititi vyloženě až moc cpal svoji postavu chvílemi? Občas to působilo až nepřirozeně. Ze začátku jsem tomu nechtěl věřit, ale skutečně to vypadá, že Tony Stark s sebou vzal asi i pár nápadů a zabil tvořivého ducha. ()

randomgirl_1

Marvel si dost kazí svoji reputaci novýma filmama, ale Thor byl po dlouhé době celkem dost dobrý. Doktor Strange nebo Spider-man to nebyli za mě ty správné marvelovky toto sice taky ne ,ale o dost lepší, prostě marvel jde do sraček staré filmy jsou o dost lepší. ()

Sopholojong

Ak je Batman najsofistikovanejsim blockbusterom roka, Top Gun najnostalgickejsie pritazlivym, tak "forth Hammer Hand" je potom blockbusterovou (velmi farebnou) hrackou roka. Guns N Roses, "awkward divadlo", Van Dammeho roznozka, Van Dammeho otocka, lucenie s Guardians (LOL), upistane kozy (nevadili mi), rozkuskovanie Mjolniru (super akcia jak hovado), Jane Fonda & Jodie Foster (haha), rebelujuca sekera, zzenstily Zeus (a jeho solo s Thunderboltom), nahy Hemsworth, rozpadnuty Korg, prechod do ciernobielej (suboj na Shadow planete je estetickym zazitkom roka), carodejnicky Bale (prepaleny v dobrom slova zmysle), "We shall do our worst" decka s Thorovou silou (opat "Gunsaci" a odo mna standing ovation), nastup Portmanky verzus Bale ("Eat My Hammer" a druhy potlesk), Mjolnir lamajuci Necrosword (krasa!) a slzy dojatia na zaver (Jane, pochopenie carodejnika).  Taika Waititi je macher na pribehy s nadhladom v kombinacii s umeleckym ohurenim. Druha naj komiksova komedia (po Ragnaroku) pre geekov, ktory ziju audiovizualnymi zranicami a vsemoznymi (dobre urobenymi) popkulturnymi odkazmi. PS: Zase som raz veril nenavistnym recenziam a zmeskal kino. PPS: Chcem to vidiet este raz. Okamzite! ()

funkyman odpad!

Az teraz som videl dno Marvelu...hlboke a neodvratne...svet tam uz nebude nikdy podobny...a tie mena co to podpisali a strapnovali sa ...a ze Thor sa vrati...no samozrejme ..teraz bud s batolatami alebo  gerontami ...ale zasa uz nemoze byt horsie...ved laska a lievance vsetko  zachrania.. ()

Colomba666 odpad!

🚮 Thor pod vedením mr.Waititiho by měl už raději zdechnout rychlou smrtí. Větší změť trapných, zoufalých, rádoby vtipných průpovídek jen tak neuvidíte; předchozí díl byl velmi ubohý a slaboduchý, ale toto je echt průser. Pokud se dnešní mládež baví u takové s”ačky, tak potěš koště. ()

Doffy

Kdyby byla první půlka stejně tak jímavá a dramatická jako ta druhá, byl by to o patnáct procent lepší film. Ale nebyla. Bale to dost táhne, ale scén má skromně a Waititi tahá fóry z rukávu jak pominutý a marvelovský vesmír se během tohohle počinu nikam neposunul. Škoda. Přišlo mi, že to Taika tentokrát celkem odflákl. ()

Larikazka

Tři hvězdy jen za Chrise, protože vlhkost stoupá. Jinak asi zklamání... střípky příběhu se trošku špatně skládají dohromady, ale nakonec to tedy nějak drží pospolu hudba. Možná bylo potřeba neodlehčovat film do takové míry, jelikož záporák i vztah Thora měl vyšší potenciál. ()

MoziMedve

Nevím čeho se tento film pokoušel dosáhnout, pokud to bylo mne uspat, tak se mu to povedlo. Jsem hrozně rád, že jsem ho v kinech vynechal a počkal si na VOD. Film nemá co nabídnout co by omluvilo cenu za vstupenku. Vizuálně se snad 80% odehrává před zelenou stěnou, takže je Vám prakticky jedno co se s postavami děje, protože je to stejně jenom CGI mišmaš. Předchozí marvelovky taky trpěli na přehnané Effekty, ale většinou si to nechali jen do třetího dějství. Zde koukáte na počítačem generované všechno od začátku. Dalším bodem je ten "humor" který až moc tlačí na pilu. Pár vtípů sice ušlo ale čeho je moc, to nemá moc vysokou hodnotu. Děj je slabý, nikam moc nevede a ničím nenadchne. To není zrovna překvapení když samotný trailer na férovku řekl, že není plán. Co se mi líbilo byla chemie mezi některými postavami (kromě Korga, prosím zbavte se toho týpka), a samozřejmě záporák. Kat bohů nebyl nijak zvlášť zajímavý pro děj, ale Christian Bale ho hrál dobře a když je přítomen na obrazovce, je film docela dobrý.  Co následuje lze brát jako SPOILERY, tak tohle berte jako VAROVÁNÍ. Docela se mi líbil konec a myslím si, že film o Thorovy jak se snaží být otcem by mohl být fajn. Nesmí s toho ale udělat trapnou romantickou komedii. Chemie s Jane Fostrovou a i Valkyra se mi zdali v pohodě. Žárlivost mezi Thorovou Sekyrou a kladivem se mi zdáli jako zajímavý nápad. Jsem rád, že má Thor zpátky kladivo, protože tu sekyru jsem nemusel už od první chvíle co byla na obrazovce. Pokud by sekyra byla jak má Kratos v GoD mohlo to být dobrý, ale ta jeho přehnaná atrapa působí jak zbraň čínské kopie akční figurky. Když "zabili" korga, místo truchlení jsem jásal. Truchlil jsem až když jsem viděl, že to přežil...  Celkově film působí jako parodie Thora spíš než Thor. Pokud nic jiného nejde v telce tak ok na pozadí, ale není to film co mohu s klidem někomu doporučit. ()

Tobinos

Ale jooo, čekal jsem tedy že to bude o fous lepší, ale taky to šlo. Nevím jestli to je jen můj názor, ale marvelovky měli ukončit Avengers end game. Protože to co vyšlo po nich je už bída, až na poslední dva spidermany, ti ještě ušli. Tady jsem čekal, když tvrdili, že mají nejlepšího záporáka, jakého, kdy vytvořili (netvrdím, že byl špatnej a Bale ho zahrál suprově), ale chybělo mi tam, jak masakruje ty bohy aspoň nějaký a ne jen toho na začátku. Měli té postavě dát více prostoru a bylo by to hned za 4*. Takhle je to za 3 s odřenýma ušima. Škoda. No uvidíme jací budou strážci trojka, ale začínám mít obavy. :-( ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)