Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

Merenre

Opojen úspěchem prvního filmu se Waikiki rozhodl přitlačit na pilu. Pořádně to rozjet a ukázat, co umí...jenže ejhle. Ukázalo se, že na přepálených pičičandičkách a nuceném humoru se dobrý film staví těžko. Jo, jsou géniové jako Alain Chabat (RRRrrr, Asterix: Kleopatra), kteří dokážou vytvořit kultovní dokonalé fenomenální snímky z hravé, bizarní, dadaistické mozaiky. Waikiki na sobě však musí ještě pracovat, nebo na to prostě možná nemá. Ale jako dobrý... není to úplně špatný film, to zas ne. Asi nejvíc smutné mi na tom ale přijde zabití opravdu vynikajícího námětu. Komix o boji Thora s Gorrem jsem náhodou četl a je to úchvatně atmosferický nářez. A co z něj tady zbylo? Taková promrdaná šance!! A taky Waikikimu neodpustím, že udělal z Dia debila. To už je i na mě moc kacířské. Nicméně objektivně nemohu dát méně než tři, ale ani více. ()

Taarg

Po dlouhé době velmi odlehčený film z MU, který dokáže parafrazovat patos jiných dílů docela vtipně. Rozhodně lepší, než si hrát na přesahy a zmrvit to, jak se podařilo dvojce dr. STRANGE. ()

v.indruchova

no něco mezi 3 nebo 4 hvězdami. Mísení žánrů, komedie a šup drama.. někdo tu má rakovinu. Je to až moc ohrané. Tato nemoc je brána jako nevyléčitelná takže je často využíváná, řekla bych až nadužíváná. Emoce jako na horské dráze. Vizuál fajn, hodí se ke komixovém světu. Děj nic překvapivého, ale to snad ani nikdo nemohl čekat hluboké drama. Je to komedie která si dělá legraci ze sebe i z ostatních žádrových i mimo žánrových filmů. Trapnohumor není můj styl, ale nějaké vtipy OK :) Co to přehrávání až do trapna. V některých chvílích se Thor chová jako puberťák, to mi přijde divné. Asi to bude natočeno pro puberťáky. Vztahově jsou tady postavy dost nevyzrálé, no i když někteří lidé nedospějí nikdy. Jako by postavy byly hloupé a nezkušené. Líbí se mi že se zde bohům už neklaníme ale ukazujeme že nejsou dokonalí a dokážou být dokonce horší než my. Je na čase přestat, těm se zdánlívě větší mocí přestat klanět! Je pravda že film pokulhává, začne nám ukazovat dějové linky a nedokončí je. Co žárlivost mezi kladivy? JAk to dopadlo? Thor a paní Thorová jsou sexy! A Hlavní záporák je úžasnej. CH. Bale. A dá se tu najít i nějaké ponaučení. ()

Winster

Trapně trapný těžení trapnosti. Bojovat může kdykoli a kdekoli s čímkoli! Krademe si zbraně. Lítame si po mapě jak v tucet špinavců a letící mise. Do toho fůra divno hlášek. Sprostá slova. A jeste opetovný patos. Dnešní filmy se už ani nezmohou na umírání ( Tod bude ten hodnej co se nakonec zcvokne). Toohle přežívání si pro příště odpusť. A ty super holka s holkou kluk s klukem to je taky fakt pecka :))) tak si dejte livance a šup bojovat s bezejmenou armadou jako dříve s thomsonem proti vojakum v COD 2. ()

david141474

Tak a je to! Film na kterej jsem se opravdu těšil, zvlášť potom co mě druhý Strange dost zklamal. Měl jsem vysoký očekávání a jak se ukázalo, na Marvel filmy se nevyplácí mít velký očekávání. Tenhle film je velký zklamání! První půlka filmu je skvělá, ale ta druhá je jednoduše sračka, která za to nestála. Christian Bale jako Gorr je skvělej a zahrál ho skvěle, ale ta postava je jedno velký What? Děj, o tom radši nemluvím. Děj je v tomhle filmu jeden velkej omyl. Jane Foster se sice vrátila, ale za moc to nestálo. Aby se neřeklo, někdy tam byli dobrý vtípky, ale ty ten film nezachrání. Prostě promarněnej potenciál, kterej za to nestál a nikdy jsem se nenudil víc než právě u finále filmu, tam se dějou takový věci, že jsem si říkal jestli náhodou nekoukám na něco od Asylumu, ale ne já koukal na Marvel. Když si představím to, že chce režisér tohoto filmu dělat Star Wars film, tak si říkám jestli to vůbec bude stát za to. No prostě Marvel už není co býval a nejsem jedinej, kdo si myslí, že to s Marvelem jde do prdele. Marvel tady bude ještě do roku 2031 a jestli bude šlapat v podobných šlépějích, tak se s Marvelem jak ho známe můžeme rozloučit, protože od No Way Home jsou ty filmy takový nic moc, spíš na hovno. 6/10 Velký zklamání! (Olympia - 11.7.2022) ()

Predator77

45 Procent, Jo tak tohle bylo teda velké zklamání a tak nějak jsem doufal že nám pan režisér opět nadělí kvalitní marvelovku ale bohužel se tak nestalo a co tenhle snímek tak pro mě sráží hodně dolů tak je dost trapný humor, z naší hlavní postavy thora nám tu dělají vyloženě kašpara a co se týče ostatních postav tak ty jsou na tom podobně dále co mě taky štvalo tak byla délka snímku která by se dala klidně prodloužit aby jsme tak měli dostatek prostoru pro nové postavy které nám tu byli představeny ale bohužel se tak nestalo a snímek tak potom sice rychle uteče ale máte pocit že je to zkrátka málo a vše co jsme měli možnost vidět tak přes to se prolítne rychlostí blesku, dále co jsem taky už dost nepobíral tak je konec snímku kdy jsem si už jenom říkal že nám sem autoři dali sekvenci z dětský školky nebo vážně nevím jak se to stalo ale abych jen nekritizoval co mě na tomhle snímku vyloženě nadchlo tak byla postava Ghorra zahraná vynikajícím Christianem Balem který tady asi jako jediný za mě podává dobrý herecký výkon a scény s ním jsou pro mě to nejlepší na celém snímku zbytek je vyloženě katastrofa tak že za mě se ve výsledku jedná o dost špatnou marvelovku na kterou doufám hodně brzo zapomenu !!! ()

Skylwalker42

Myslím, že Thora již bylo dost. Marvel se po Endgame se výrazně pohnul kvalitou dolů...navíc fakt jako debilní scénář a zaporák alá Bale, těžké zklamání. ()

Stoctyrec124

Když bych to měl porovnat s Thorovýmy začátky tak je to naprosto diametrálně odlišné. Postupem času se totiž z Thora stala nejdříve uplná troska a pak vtipkující mánička. Samozřejmě že film má i svoje povedené scény ale v celkovém měřítku to je prostě průměr. ()

TesterX

Thor se zvednul ze sra*ek a spadnul do bahna. Po posledním odpadu filmové scény nám bůh trapnosti servíruje další odpad, z kterého občas zavane překvapivě vtipný moment, náznak originality a dokonce temná linka, o kterou se především postaral mistr Bale. Oproti tomu tu bůhvíproč co pět minut šíleně řvou gigantické kozy, přiteplený Zeus se producíruje v baletní sukni, Thor neví, zda své city věnovat Jane, kladivu nebo sekeře a Jane zase potřebuje být ženskou kopií Thora - ano, skutečně se to děje, nevymyslel jsem si to. Jedná se tedy o podivný a rozhodně ujetý slepenec všehomožného, na který budete s otevřenou pusou zírat až do konce - paradoxně se nelze nudit. ()

aannemer odpad!

Jediná scéna, která mě trochu pobavila, byla divadelní fraška na motivy předchozího děje z některého z minulých filmů, kde excelovala Melissa McCarthy. Jinak to byla bezduchá sračka vyjadřující evidentní zoufalství současného US filmového mainstreamu: vykrádat i to, co už bylo 100x vykradené, protože diváci za mořem jsou postiženi hlubokou debilitou, když jsou ochotni za tohle dát peníze. Ještě tak bych to doverdl pochopit jako ubohou parodii. Již nikdy více! ()

Mangano

Do očí bijící kontrast úchvatně hrajícího Christiana Balea v blátě odporné režie a hloupoučkého scénáře Taika Waititiho. Toho už ke kormidlu nepouštět! Minimálně ne bez doprovodu. Nástup Natalie Portman na scénu jako superhrdinka byl jeden z největších cringů týdne. No a co teprve ta rádoby emocionálně vypjatá scéna na lodi...co to proboha bylo? Portman zprzněná nesoustředěným režisérem, nehrajícím Hemsworthem a pomateným střihačem tam opravdu vzbuzuje soucit. Fuj. Ono celkově se pak jedná o Marvelovku bez tradičního humoru, našlapané akce a dalších aspektů, na které jsme si za ty roky zvykli. Nic se v tomhle Thorovi vlastně ani neděje a když už ano, nikoho to už asi nezajímá. 2022 byl fakt blbej rok pro Marvel...samý koniny. ()

Lenny_cz

Říkal, jsem si, že by Thor 4 nemusel být tak hrozný, když se ve snímku objevuje herec Christian Bale. Který mě dokonce ke snímku nalákal, když v jednom článku řekl, že přijal roli Gorra, protože ho scénář nadchnul. No a já po zkouknutí filmu si řekl, co tu mělo nadchnou mě. Velmi zajímavý záporák, který jde zabíjet bohy, protože na jeho lid, sr*l. Mohlo to mít tak zajímavou temnou atmosféru jak postava Gorr. Místo toho tu dostaneme 100x vtip o nějakých kozách, které mě tak štvaly. 1x možná i 3x bych to snesl, ale to snad bylo furt něco. Vyspělý lid Asrgardu nám taky pěkně degradoval, když teď žijí v Disneylandu. V nepříznivé situaci, aby bohy řešili orgie místo Gorra nebo další stupidní věci ve filmu, jako že najednou má Heimdall dítě nebo úplná ztráta charakteru Thora. Tohle všechno je nic oproti tomu, co che Gorr. A to je si splnit PŘÁNÍ ZABÍT BOHY. A to už bylo na mě moc, to ve mě vyvolalo tolik otázek. Proč to přání nechtěl Thanos, mnohem jednoduší než hledat kamínky po vesmíru. No a kdyby to nevěděl tak o přání věděl Thor, proč on nešel pro přání, aby vrátil půlku vesmíru. Nebo kdyby film vysvětlil, jak to přání funguje. Je jen 1 přání pro každého nebo 1 přání pro všechny. Kdyby bylo jen 1 pro všechny proč tam nešel Zeus, aby si přál burrito, a Russell Crowe by měl dalších 5 kilo navrch. Asi jsem nad tím moc přemýšlel. Klasika na konec, stačí promluvit se záporákem a najednou otočí o 180 °. Fanoušci Marvelu těm je to jedno, ti tady budou milovat každou tvorbu tohoto vesmíru, ale já mezi ně nepatřím. ()

MorraEddie

Thor se řadí mezi mé nejoblíbenější postavy ze světa MARVEL, ale začínám nabývat pocitu, že směr jakým se v posledních dvou filmech vydal není ten správný. V Ragnaroku působil Waititiho styl svěžím dojmem a konečně se do Universa přišlo s něčím zase novým. Jak po stránce stylizace, tak vyprávení tam nebylo nic moc co vytknout. Jenže v Lásce jako hrom jakoby Taika zrtatil veškerou soudnost a dostal maximální volnost v tvůrčí kreativitě. Výsledek je až přílíš CRAZY a často sklouzává k parodii v né tom dobrém slova smyslu. Občas jsem měl pocit jakoby film natočilo nějaké dítě a né člověk co stojí za takovými skvělými filmy jako je např. Hon na pačlověky, nebo Králíček Jojo Z vládce hromů udělal absolutního troubu a to si podle mě nezaslouží. O nějakém gender trendu se nemá smysl ani rozepisovat, protože na ten si hold musíme všichni zvyknout. Největším plusem tak zůstává postava Gorra v podání opět skvělého Balea. Tentokrát dávám ještě 7/10 a to hlavně z důvodu. že mám postavu Thora tak rád, ale pokud příště dostanu něco podobého jako tentokrát, tak s hodnocením půjdu podstatně níž. ()

exe. odpad!

Prvý Thor bol skvelý skoro po všetkých stránkach, akcia, dej, vývoj, to všetko fungovalo. Pri ďalších dieloch začala značka čoraz viac upadať a nedokázala si navodiť ten feeling z originálu, ale tam sa to nieslo ešte na hranici pozerateľnosti a znesiteľnosti. To však nemôžem povedať o Love and Thunder, ktorý stavia na totálnych absurdnostiach a nezmyselných až uspávacích dialógov, slabej akcie, ktorá sa odsunula na vedľajšiu koľaj a viac sa film venoval uspávacej romantike s hromadou zbytočných kecov a s odfláknutým endingom. Štvrtý samostatný filmový Thor mi prišiel ako paródia na vlastnú značku s kopou nasilu tlačeného humoru, z toho je viac ako trištrvtina nevtipná až trápna, teda pokiaľ nie ste žiak prvého stupňa základnej školy. Vtipy suché a trápne na úrovni Gabriela Žifčáka, ktoré namiesto toho, aby bavili, tak dokázali nabudiť skôr facepalm, čiže o komédií sa tu hovoriť nedá. Romantická stránka je ďalším mínusovým aspektom, ktorá dokázala prehĺbiť moje utrpenie ešte viac, pretože vývoj Thorovej "lásky" je ako humor, čiže suchý, nezaujímavý, priam až uspávací. Romantická a komediálna rovina zlyháva na plnej čiare a tak som dúfal ešte v jedno záchranné koleso na potápajúcej sa lodi - akciu. Tá si viedla nie najhoršie, ale rozhodne sa z nej dalo vyťažiť viac, takže taktiež bieda. Akčné prvky s celkom dobrým CGI dokážu aspoň trochu pridať vierohodnosti filmu a Christian Bale bol dobrá voľba na zápornú postavu, ktorá mala celkom dobrý vývoj a len kvôli nemu by som bol ochotný zvýšiť hodnotenie, ale lepší a zaujímavejší koniec by napísal aj týpek s alzheimerovou chorobou. Vzhľadom k tomu, aký výkon podával Christian Bale počas celého filmu, tak finálny súboj je odfláknutý a je to pľuvnutie Baleovi a aj divákom do ksichtu. S Thorom to je ako s Titanicom - prvý Thor sa vydal na zaujímavú plavbu bez menších problémov. Druhý a tretí diel narazil na ľadovec, kde sa začal pomaly, ale isto potápať a Love and Thunder dokázal dosiahnuť dno Atlantického oceánu. ()

Ironhead

Ačkoli komiksové filmy už nějakou dobu nemusím, zvlášť ne ty barevné pláštěnky MARVEL, tak tady jsem se překvapivě celkem bavil. Protože tady se nějakým omylem dostali ke kormidlu filmu lidi, kteří toho seriálového MARVEL pojetí a vší té kreslené osudovosti mají už taky dost a natočili si paradoxně (to je na tom to nejvtipnější :_) za peníze Marvelu a Disney takovou menší parodii na jejich běžné filmy, kde si z toho vyloženě dělají srandu, hlavně asi Taika. Ale já si myslím, že víceméně celému štábu muselo být jasné, co natáčí. Je to skoro takový komiksový Lionádový Joe, i když jeho kvalit samozřejmě zdaleka nedosahuje :_) ()

kishi_SO

toto bolo prilis farebne aj na mna. Ako sa hovori blesk neudrie dvakrat na to iste miesto a tak aj Waititi nedokazal po dokonalej 3 priniest pribeh s Asgardu, ktori by bavil, drzal v napati alebo agitoval za LGBTQ+. Pockat to posledne sa mu podarilo. ()

Bestfan112 odpad!

Thor Láska jako hrom je sice dobrej film, která ale vyznívá spíš jako ujetá bláznivá komedie, která  nehlídá svou hranici a co se týče kvality, tak to spadalo hodně dolů, na to, že jsem při pandemii probrečel X dnů jen kvůli tomu že nevyšlo Thor Love and Thunder, a vzhledem k tomu, že všechno odkládali a já miloval Marvel filmy, tak jsem měl deprese, výbuchy vzteku, a v důsledku toho jsem skončil v léčebně ( Neberte mě za blázna, tam jsou lidi kteří chtějí ostatním lidem pomoci ), ve které jsem byl už třikrát, před pár měsíci jsem tam byl potřetí ( moje soukromí už ani ne částečně znáte ). Teď zpátky k filmu, jak jsem už říkal, tak film mě zklamal, protože sice se Waititi snažil být vtipný, ale vůbec se mu to nevedlo, začátek teorie: ba naopak se beztak snažil dělat film trapným a propadákem, on byl prostě líný natočit další topovku jak Ragnarok, a třeba to nechal točit němomu jinému, který se neumí slušně, a udělal z Lásky jako hrom totální hovadinu, asi konec teorie. Shrnutí: Film byla totální hovadina, a kdybych věděl že to bude taková krávovina, tak bych nebrečel a všechno. A za to, co jsem vám prozradil z mého soukromí, tak dávám hodnocení: ODPAD!!!!!!!!!!!  Film: 0,1/10 ()

Sevprince

Bál jsem se, že se Waititi nechá nakonec unést sám sebou. Ragnarok byl na hraně, tohle už je sebe parodie. Thor je moje nejoblíbenější postava, ale já měl z toho vlaku vážně vystoupit po Endgame. 65% ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)