Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

SteewCZ

Tak tohle byla prdel jako hrom! Možná až příliš, možná až příliš ujetá. Co mi vadí na filmu je, že to má nálepku MARVEL a že to má komiksovou předlohu. Těžko se mi to tedy hodnotí, film mě po stránce humoru bavil neskutečně, po stránce vizuálu a hudebně snad ještě víc, ale co se týče příběhu, klišé jako hrom. V podstatě víte od prvních dvou minut jak to skončí a není tam nic, co by vás mohlo překvapit. Krom těch naprostých bizarností, ale co se týče příběhu, nula. Přesto dávám 70 % a tedy 3,5/5 ()

Honzich

Tak tu máme další marvelovku která si rozhodně nebere servítku před ústa protože to co vás čeká zejména v prvních 30 minutách budete rozdychavat ještě dlouho. Christian Bale jako Gorr je naprosto senzační a bylo vidět že se do role opravdu ponořil. Co mě ale zklamalo tak byl prostředek filmu který mi přišel pomalý a nudný jinak fight v černobílem filtru byl naprosto geniální nápad. Co mě ještě štve je to že pořád ale nevíme kam má vlastně Marvel aktuálně namířeno k čemu to všechno bude směřovat tak doufam že brzo se toto téma rozjede ()

mokki5

Nový Thor je šílený, zábavný, vizuálně magický, a také místy dojemný. Baleův záporák s sebou přináší i prvky temné a hororové, (místy by se dalo říct že se snažil, opravdu snažil divákovi znečistit spodní prádlo) takže ačkoliv je padouch generický, tak bravurně zahraný. Škoda, že se Waititi snaží příběh odvyprávět jaksi honem, honem, protože nápad s veškerou tou mytologií byl skvělý. 85% ()

Lares4

Nemůžu si pomoct ale za mne je to o stupeň horší a možná i o dva než trojka a určitě o dva než dvojka. Myslím, že ta snaha režiséra o to aby byl film vtipný se trochu vymkla kontrole a místy to bylo i trapné. Bale byl jako záporák možná lepší a zajímavější než samotný Thor. Zklamání to teda bylo. ()

LadyLokiLili

Poslední dva filmy o Thorovi se nedají hodnotit jako klasické marvelovky. I tento snímek se teda nese v takovém sci-fi/comedy duchu. Jestli teda čekáte sci-fi akčňárnu ve stylu end game, tak vás zklamu.  Skvělý Taika Waititi nám opět ukázal, co umí nejlíp. Takže celý film se v podstatě budete skvěle bavit a nějaké té akce si taky užijete.  Zprvu jsem byla zaskočená podstatně kratší stopáží, než bývá u marvelovek zvykem, ale ve výsledku filmu nic nechybělo. Nakonec čas byl úplně ideální a prakticky pořád se něco dělo, takže se divák nenudil, jak by tomu mohlo být v případě, kdyby se snažili nahnat minuty na nějakých zbytečných scénách.  Myslím, že herecké výkony ani komentovat nemusím, všichni jen dostáli svého jména a opět nám potvrdili, jaké kapacity to jsou. Ještě si vyzdvihnu Taikyho a jeho ikonickou postavu Korga, která filmu svými trefnými poznámkami dodává skvělé grády.  Já vše hodnotím pozitivně, prakticky asi nemám co vytknout. Oproti Dr. Strangeovi, jsem dnes z kina odcházela spokojená a to jsem ani na nového Thora neměla takové očekávání…  Příjemně pobavilo, ale v zásadě ničím moc nepřekvapilo, za což ,jak už jsem psala, se vůbec nezlobím. Takový odlehčující, skvěle udělaný film. Při tomto hodnocení se snažím ho fakt nebrat jako klasicky všechny marvelovky, protože pak by hodnocení bylo asi menší, ale klidně bych dala solidních 8/10 a jak i sám Taiki řekl: “kéž by Ragnarok nebyl tak skvělý, protože tohle už těžko překonám” ()

Orion12

Thor láska jako hrom je už čtvrtým pokračováním Thora, které se vyvíjí směrem kterým se vyvíjel Ragnarok. Film jde hodně v jeho šlépějích. Je zde klasický Taikikovský humor, někdy až moc (na tom startu) Pokračuje se v komickém ztvárnění Thora a tady se spousta lidí rozdělí. Láska jako hrom funguje v jednoduché zábavě, je to autorské dílo a je vidět Waititho rukopis, těm kterým se nelíbil Ragnarok se nebude líbit ani tohle a mě se Ragnarok dost líbil, začal Thora ubírat trochu jiným směrem. Bez Gorra by tohle byla pohádka pro desetileté děti je tu milion barviček, kostýmu, většinu cringe taikikiho vtipu na které jsme si už zvykli, ale nesralo mě to tolik. Třeba celá ta první pasáž asi 20 min byla nejhorší věc co jsem kdy v MCU viděl, chtělo se mi zvracet a chtěl jsem odejít. Strážci tam byli nacpaní prostě jen tak a fajn že to někam vede, ale nemuseli tam ani být. Naštěstí pak přistoupil Gorr a zvedl film tak o 4 latky výš, Jeho příbeh, motivace, úžasně zahrana postava Christiana Bala, rozhodnutí, vizáž, schopnosti. Bez Gorra a jeho příběhu, temné černobílé planety by to bylo tak na 3* For real :(. Naštěstí Gorr si mě i za těch pár minut uplně omotal a jeho děsivé scény, ta s těmi dětmi a jak si to užíval zachránil celý film. Ještě bych dodal, že tohle byl nejkratší MCU film vůbec a tempo filmu bylo dost zběsilé, moc se neřešily pocity postav a prostě se jelo. Prostě letní popcornovka. Smutný že Thor měl potenciál větší. Bohužel si nehraje na nic většího. Každopádně konec byl fajn a dával smysl. Škoda Zeuse že nedostal moc prostoru ani ostatní bohové, třeba jak Gorr cestuje po galaxii a vraždí je. Snad příště uvidíme více Olympu. Největším tahounem filmu pro mě byl Gorr a vztah Jane a Thora, byla vidět chemie a téma lásky. Bohužel v komické stránce jsem asi byl špatně naladěn smál jsem se totiž jednou :). Tím jak film měl rychlé tempo chybelo i více postav - prakticky postavy ve filmu byl thor, jane, GORR valkyra a korg - ani Mieka neukázali kromě jedné scény. Zeus měl pro sebe tak 5-10 minut. Prostě jednoduchý koncept, jednoduchý příběh a jako oddechový film to funguje, škoda že tak skvěle vystavěný zaporák, nebyl větší hroznou nebo aspon větší build up. 7/10. Bez Gorra by to bylo za tři :). Musím ještě pochválit vizuál. Nemějte moc velké očekávání, prostě classic marvel na nic si nehraje. ()

slamic5

Bylo tam pár dobrých nápadů, ale taky dost blbostí a toho infantilního humoru už tam bylo opravdu dost. Podle mě škoda nevyužitého námětu a hlavně parádního záporáka. ()

Rebel24

Waititi napodruhe v Thorovi si ide úplne vlastnou cestou a vytvára svojský príbeh postáv, ich charakterov aj s príbehom. Thor 4 je Waititi's Thor 2 po Ragnaroku. Prvá polka je dominantná v rozprávaní Korga a jeho stories a tiež výrazným humorom, ktorému dominujú (naozaj) kozy. Ich mečanie bol jeden z najzapamatatelnejsich prvkov filmu co zas nie je úplná pochvala. Smejuce sa kino však nie je úplne pravidlo preto humor je skutočne svojský, ale zároveň perfektný. Experiment s postavami už tentokrát ale prešiel istu hranicu únosnosti a hlavne v zavere filmu po všetkých stránkach došiel dych. Film nie je tak kompaktný ako Ragnarok, prináša množstvo skvelých scén (úvodných 25min, útek od Zeusa), ale v sumari ide o tak primitívny príbeh bez akýchkoľvek zvratov, až sa opäť prejaví pachuť genetickej z viazanosti v Marvel phase 4 u dosiaľ všetkých tvorcov. Od Eternals pre mňa najlepší Marvel, ale Taikiki ma naviac. 77% ()

Eseter

Slabší průměr. Bavila jsem se, mám ráda Taikův smysl pro humor, ale v mnoha momentech už to bylo moc a v jiných momentech zase málo. Nějak to jako celek nefungovalo. Režie je ale hezká, najde se spousta krásných, vynalézavých záběrů. Sekvence bez barev byla opravdu povedená. Oceňuju homo vskuvky, přesto v těchto marvelovkách jsou spíš otravné, protože jde až moc vidět, že nikdy nedostaneme "the real deal". Příběh je jednoduchý s uspokojivým koncem, který nese pěkné poselství. Celkově je z filmu znát, že je inspirován Waititiho otcovstvím. ()

soukyd33

Poznámka: Film není tak naplněný, jako Thor: Ragnarok, ale dá se na to koukat. I když koukám, že v žánru chybí komedie, rozhodně by tam být měla. Film vás neustále dostává a 5 minut do salvy smíchu. 😄 Ať už hláškou, či scénou. Pokud by byla odfiltrována všechna hluchá místa, film by měl o cca 30 minut kratší délku. Herecké výkony super. Herecké obsazení super. Prostorový zvuk dobrý. Příběh slabší. Humor: ANO Emoce: ANO Efekty super. Hlášky TOP. Dialogy super. Scény dobré. Poznámka: Zaporák je zde dobrý, ale na konci je to trošku horší. Poznámka: Film má otevřený konec, a pokračování bude jistě zajímavé. Vlastně má otevřené dva konce. 🤔😳 Poznámka: Po skončení filmu následují další 2 scény. (Obě důležité!) Viděl v kině. Praha, Chodov, Cinema City, 4DX, 3D. (9.7.2022) Hvězdiček 3 ()

mottleone

Očekával sem trhlou dětinskou komedii a tu sem taky dostal..🤡🎥 Korgova úvodní rekapitulace = strop. Jane Foster girl-power nepůsobí na sílu a díky zamilovanému čtyřúhelníku Thor-Jane-Mjolnir-Stormbreaker, to celé šlape na klid. Zvláštní vypíchnutí zaslouží Christian Bale, jehož Gorr působil jako skutečná hrozba, měl motivace, patří k těm lepším od Marvelu. Naopak na mě nezafungoval Russell Crowe, ale to dávám za vinu celé té, pro mě nelichotivé premise, že bohové jsou v podstatě "Hollywood Star" blbečci. Závěrem - efekty standart, scénář slabší ale práce s postavama dobrý, skvělá 80' hudba no a pro mě padnoucí humor. Po těch posledních několika slabších projektech patří Thor❤️&⚡ konečně k tomu svěžejšímu - 70% a spokojené 3* ()

UncleMorty

Brý den, já jsem ten Taky Widličky a teď budete za trest několik let trpět moje zbytečně přemrdlý filmy, není zač. Pakliže Waititiho filmy vynesla jejich extravaganza do výšin během krátké chvíle, tak stejně krátkou chvíli trvalo se nechat takovým obsahem přesytit. Příběh nového Thora je přitom dospělejší, vážnější a ony komediální vstupy pak působí zbytečně, nevhodně a neúčelně. Zcela narovinu se nebojim říct, že kdyby se ona komediální část vykopla, byl by Thor skutečně skvělou Marvelovkou, která nás po dlouhé době zavede zpět do skutečných témat, o kterých se lehce mluvit nedá. Dva vesmírní vikingové z pěti. ()

66pepo66

Spoilery: Keď som videl prvé ukážky na Thora 4, cítil som z neho energiu, ktorá mi bola sympatická. Už som vedel čo môžem asi očakávať od Waititho, takže som bol pripravený takpovediac na všetko. Priznám sa, že vlažné recenzie ma veľmi prekvapili, ale na druhej strane sa asi aj dali očakávať. Je to film Taiku Waititiho. V mojom prípade som však odchádzal z kina plný nadšenia. Hudba, efekty, kulisy, kostýmy, to všetko bolo perfektné. Herečky výkon Christiana Balea nesklamal. Ako Gorr bol vynikajúci a dovolím si povedať, že bez neho by bol celý film slabší. Naháňal hrôzu, ale zároveň som chápal kam sa dostal a prečo.  Vzťah Thora a Jane bol nádherný a celá ta situácia ma dostala. Mrzí ma, že sa Kevin a Taika nerozhodli jej postavu podržať v tejto forme vo svete Marvelu dlhšie. No úplne chápem, že jej rozuzlenie má svoj veľký význam. Strážci Galaxie klasika, jediné čo môže mrzieť je to, že sa nezdržali dlhšie. Inak veľmi príjemný zážitok so všetkým čo k tomu patrí. Tých veci z LGBTI komunity sa už asi nezbavíme a asi to bude iba horšie, no v Love and Thunder to na mna aspoň nepôsobilo tak okato a rušivo. Láska, akcia, dojatie, dráma aj humor. Veľmi ma teší, že Marvel s Thorom nekončí a Hemswortha v jeho ikonickej postave uvidíme aj naďalej. Videné v Prahe, 2D titulky. 5* ()

bigmatko

nový Thor stavia v podstate iba na tom, že je to Thor. samotný príbeh už je poslabší a vôbec by mi nevadilo keby išlo o obdobie ktoré thor strávil so strážcami galaxie lebo za celý film je najzábavnejšia časť právé tá kde sú strážcovia. celkovo sa strážcom venuje veľmi málo pozornosti a pri tom majú taký veľký potenciál. ale raz darmo. sklamal ma aj koncept neporaziteľných bohov počnúc alkoholickým zeusom, ktorý by sa skôr hodil za dionýza ako za zeusa vzhľadom na svoj fyzický zjav. Ale nevadí. mali v pláne film z Thorom tak urobili film z Thorom. ešte dobre že tam dali Christiana, ktorý vniesol do filmu aj temnotu. Nápady od Waititiho ma vždy potešili a celkovo jeho produkty sú zábavné a svieže a rovnako tomu bolo aj v tomto prípade. Myslím, že viac by mu sedeli práve strážcovia galaxie. ()

Skylord99

Love and Thunder u mě hodně stojí hlavně na děsivém výkonu Christiana Balea. I tak je to ale zábavná popcornovka plná akce a typického Waititiho humoru, který baví i podruhé. Vizuál je sice umělé CGI pozadí, hudba je průměrná a nejde nevidět typický marvelovský kabát, ale velice kreativní černobílá scéna mě nadchla. 7/10 ()

Martin.Proko

Waititi se projevil opět jako super šílenec a tohle je barevná jízda bipolárního kozy, která šňupnula celou duhu..... Barvičky, barvičky,  glamrocková estetika  rádoby hewíkových drsoňů přelomu sedmdesátek....  ....situační a nenápadný slovní humor. Málo kdy to sklouzává k slapstickovým ubohostem...  ...záběry dobré plné různých narážek...  ...hudební podkres super...  ...samozřejmě, že nechybí ani vážná nota, která je podle mě, ale vyvážená. Nebo spíš není, protože komediální složka převládá.... ...Hlavně je to na motivy nikoliv podle Marvel komic.. Ale stejně na tom si někteří puritáni budou stavět...   ...a bacha na plyšáky. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)