Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

Juto

,,Thor: Láska a hrom" sa pokúša preskúmať témy lásky a straty, pričom vydáva znova Thora na cestu sebaobjavovania. Bohužiaľ to nefunguje tak, ako by malo, kvôli rýchlemu tempu a príliš veľa vtipov, ktoré takmer nikdy nie sú vtipné. Christian Bale je jedným z lepších záporákov MCU s dobrou motiváciou, ale žiaľ obmedzený čas, a k tomu hrozný materiál mu nedávajú šancu, aby film bol lepší. Waititiho štýl poznám a páči sa mi, ale teraz som sa cítil ako v zlej paródii. 4,5/10 ()

Pajky3

Zájem o Marvel u mě už dost opadl a i když je Thor jedna z původních postav, tak mi trvalo docela dlouho než jsem se na tohle pokračování podíval. Vím, že za ním stál Taika Waititi, takže jsem čekal něco šíleného a ten styl mě úplně nepřekvapil. Pořád to mělo slušný soundtrack, záporák Christiana Balea nebyl vůbec špatný a cením si toho, že závěr nebyl přeslazený. Ale už je to jen jeden z řady filmů, který jednou zabaví, ale vícero promítání se mu asi nedostane. ()

NiWi

Ragnarok 2.0, který se nezabývá ničím zásadnějším než láskou a hromem. Taika s Chrisem dostali plnou volnost, a rozhodli se nám nabídnout další smršť hlášek, gagů a sebeparodie zabalené do mytologického dobrodružství. Příběh je skutečně osekaný a nikdo si s nim moc nelámal hlavu, ale způsob vyprávění zajistí, že nějaké větší opodstatnění vlastně není třeba. Film má velké srdíčko podobné jako všechny Waititiho filmy, a na tom záleží nejvíc. Výtky však jsou. Humoru je přemrštěně a ztrácí kouzlo Ragnaroku. Možná jsem jen zbytečný cynik, ale ani v sále sem nepostřehl haldy smíchu. Vše kolem Gorra bylo skvělé, ať už skvělý výkon Christiana Balea, který ze sebe udělal démonicky děsivou postavu ve stylu Pennywise, či jeho design a celý koncept stínu a shadow realmu, který byl vážně originální a super. Bohužel stíny = tma a v akčních scénách se stínovými monstry nebylo skoro nic vidět, a to je velká škoda a výtka, až sem dostával trochu Venom vibes, a to je škoda protože siluety a obrysy monster vypadaly vážně creepy a dobře, dokud se nezformovaly. Akce v tomto extrémně nepřehledná, naopak souboje s Gorrem mě bavily hodně a byly povedené. Dále mi nesedělo, že Gorr je prezentován jako velká hrozba kosící bohy jednom po druhém, ale to jsme vlastně nikdy neviděli, naopak to bylo zbytečně zlehčováno a to moc příběhu nepřidalo, a zachraňoval to až Bale svým výkonem a pojetím postavy. I když je kouzlo a překvapení Ragnaroku za mě pryč, pořád je čtvrtý Thor filmem s duší a emocemi, který dobře utíká a i když vám předkládá jen to nejnutnější, stačí vám to, a o zbytek se postarají sympatické a dobře zahrané postavy, a také příjemný retro výpravný styl. Nebude to můj nejoblíbenějších MCU film, ale věci si v něm sedly a Waititi s Hemsworthem nám předvedli zábavnou jízdu, které nechybí vše co je potřeba. ()

c.tucker

Gorr je výborný záporák. Pár vtípků a hlášek super. Škoda jen, že to nijak neposunulo MCU, alespoň nějakou zmínkou k padouchovi z multiversu. ()

FrankSusta

MARVEL mě už poslední dobou začíná zklamávat čím dál víc... jeho filmy a seriály jsou točeny čím dál více na jedno brdo, už nefungují jako samostatné filmy či seriály, a zkrátka se začínají propadat kamsi do ztracena. Však naštěstí studiu stále vypomáhají dva kontroverzní režiséři, co ve svých předešlých projektech svobodnou ruku dozajista měli: James Gunn a Taika Waititi, který stojí za nejnovějším výplodem studia, a to za filmem, na který nyní píši recenzi; Thor: Láska jako hrom. Jeho předešlý počin (nepočítám samostatnou tvorbu) Thor: Ragnarok mě zkrátka bavil, bylo to něco nevídaného (silné slovo), skvělá komediální záležitost a mělo to přitom docela dobrou strukturu příběhu. A proto jsem se těšil na tento film... ale ouha! Něco se zde za těch pět let jaksi posralo. Již tam necítím Taiku a jeho chvílemi až trapný, ale funkční humor (ten je jen chvíli na začátku). Již to spíše působí, jako by se Kevin Feige pokusil napsat vlastní verzi scénáře ke Thorovi, a pokusil se při tom použít Taikův humor... který ale prostě není napodobytelný. To je první věc, co mě štve. (věc, co mě ale fakt pobavila, byly kozy, jelikož byly tak neuvěřitelně přesně vyobrazený (uřvaný svině!!!)) Druhá věc je ta, že i přes to, že má film 2 hodiny a je poměrně uspěchaný, stane se tam úplný, ale úplně úplný hovno!!! Nebo spíš, je to až moc uspěchaný na to, že se tam stane poměrně málo věcí. Dále bych rád poukázal na to, že mi též celou dobu připadalo, jako by studio Taikovi nedůvěřovalo a dalo mu malý rozpočet, jelikož efekty nepůsobí moc dobře, jsou podivné, rozmazané, zasekané (scéna na lodi jak Thor pije a před ním proběhne koza, Thor se na vteřinu dvě zasekne), levné a zkrátka působí jako něco, co samotný MARVEL nechtěl aby vzniklo. Dále zbytek provedení; herci docela fajn, však jejich postavy byly ploché, ať už šlo o Thora, Korga či Jane (která teda musela naposilovat, aby nebyla plochá aspoň fyzicky, ale charakteru to nijak nepomohlo). Nejlidštější postava je však Gorr, v podání skvělého a děsivého Christiana Balea, který je prostě padouch, do kterého se však dá skvěle vžít a je napsán z celého filmu nejlépe (až na jednu scénu v kleci). Jo, a pak je ještě super Zeus v podání Russella Crowea, kterej je ale jako zbytek bohů ve filmu stejnej zmrd jako postavy z The boys. Pak tu tedy máme výpravu, kameru, kostýmy apod., které je prostě dostačující a netřeba to dvakrát rozebírat víc. Jenom scéna na černobílé planetě je megacool! A soundtrack Guns'N'Roses a Dio je fajn a nevadil mi, klidně si ho pustím hned teď znovu. 6/10, ale 3 hvězdy.    videorecenze ()

LasT_Olt

Na marvelovky už moc nekoukám. Čtvrtá fáze Marvelu mi totiž pocitově připomíná, když dohraješ nějakou dobrou videohru a pak jdeš dodělávat side questy. Taika Waititi tady zadělal na pořádný průser, nevím jak moc mu do toho kecají lidi z Disney a jak moc se podílel na scénáři, ale on udělal z nejvážnějšího Avengera toho největšího klauna, který hází joky víc jak Deadpool a navíc, ke smutku všech sledujících, střílí slepými. Jednu věc vůbec nedokážu pochopit. Vezměme si příklad Wandy (červená čarodějnice, nebo jak ji říkají, nevim už), ta ve svém arcu zotročuje a zabijí nevinné lidi a ztrácí imaginární postavy a já ji mám podle všeho litovat. Thor na druhou stranu přišel o defakto celou rodinu i svůj svět(!!). Je to nejtragičtější postava celého MCU a tvůrci chtějí abych se mu smál. Wtf. Nevim kde se stala při výrobě chyba, ale dost mi to smrdí prosazováním genderové rovnosti, která se vymkla z rukou a jde ostře proti mužskému pokolení. Viz ta scéna s nahatým Thorem, která má být vtipná, ale udělat tohle u ženy tak se ten film ani nedostane do kin. Nevim no, takhle na to asi koukám jenom já. ()

Šimpy

Nevím jak ostatní, ale já se bavil. Hlavní dějová linka je v pořádku (zrod zaporaka a jeho porážka), humor funguje, za otravné považuji jen Korgovo vyprávěcí vsuvky a pak nápad s jeho obličejem. Naopak, čekal jsem víc barevnosti a víc rozjuchaného popíku. Trailer navnadil na větší komedii. A scéna s Diem luxusní. Spoilery. Opravdu jsem doufal, že při scéně z Valhaly se tam objeví ruka Sif.😁 A nevím, jak funguje přání u Eternity, ale nemohl by si tam Thor taky něco přát? ()

campix

Úpadek Marvel impéria v přímém přenosu. Lidem se evidentně přejedlo hned několik filmů a seriálů každý rok. Navíc jejich kvalita upadá bleskovým tempem. Po velmi rozpačitém Doctoru Strangeovi a hodně tragické seriálové tvorbě posledních měsíců (snad mimo Moon Knighta) tu máme čtvrtého Thora a Marvelácké vysvědčení přinejlepším ukazuje opět maximálně známku dostatečnou. Taika Waititi sice tuto sérii nakopl třetím svěžím dílem, sršícím vtipem a nadsázkou. A i ve čtvrtrém Thorovi se snaží tento trend posouvat dál. Bohužel už je to vzhledem k tomu, co tento žánr snese, poměrně za hranou. Waititi je výborný komediální tvůrce, nicméně není režisérem blockbusterů, takže dostanete něco jiného než byste asi čekali a rozhodně je toho méně než by bylo záhodno. Dostáváme se do slepé uličky a Marvel by měl rozhodně zpomalit nebo alespoň najít novou vlajkovou loď a opět se nakopnout. Jeden Spiderman všechno nezachrání a s koncem Avengers fáze Marvel marně hledá svěží vítr. ()

CinemaRanger

Jak jsme se všichni těšili na Taikova Thora, tak tohle byl až moc Taika film. Humor zatáhnutý až do takového absurdna, že to vlastně nebylo ani vtipný. Dobře, párkrát jsem se zasmál, ale jenom tak 5ti procentům všech vtipů. Akční scény celkem slabé a ikdyž se film snaží o nějakou tu dramatickou linku, skřípe to. I tak odcházím spíše spokojen. Proč? 1)Bale je bůh herců a svým výkonem odpravil všechny záporáky MCU. 2)Po celým filmu hrajou Guns N Roses, dokonce i DIO a Slash (doufám že to byl on) si v soundtracku střihne solíčko, takže moje metalhead duše zaplesala. 3)Našel jsem se v Thorovi a jeho depresivním hledání štěstí. 4)Marvel a to je hlavní, dává konečně čím dál větší prostor režisérům uskutečnit svou vizi a jsem za to rád. PS: Jak se ukázalo, český překlad je opět mimo. ()

Deyw

doprdele...tohle musim nechat uzrat..na jednu stranu jsem se strasne bavil..ale strasne me sralo dost veci a ten konec tomu moc nepomohl 😔 3 se zdaj malo ale 4 zase asi moc..fakt nevim 😩 ()

alisa.upir

Zdá se, že co nový film od Marvelu, tím horší. Tohle taky. Některý scény vůbec nedávají smysl, story wriritng taky nejjednodušší z jednoduchých, ale hlavně že to hezky vypadá… ()

sir-dave

Komiksové filmy už mi lezou krkem a začínám se jim vyhýbat. U Thora jsem udělal výjimku, byl z těch snesitelných superhrdinů, jenže už musím říct byl. Bláznivé, až absurdní pojetí v retro nádechu. Palec nahoru za Thorovu scénu před soudem s popadanými děvčaty. ()

Radiq

Přímočarej děj, bez cestování časem, bez alternativních dimenzí, bez nesmrtelností. A vtipné. Třeba ta divadelní společnost, chch. A dobré hlášky. Někdy dost dětinské, ale dobré. Zeus taky dobře pobavil a navíc to vypadá na odvetu v dalších filmech. Jsem rád, že film se drží v nějakejch rozumnejch kolejích a ani Christian Bale mě nijak nezklamal (podle různejch reakcí, co jsem slyšel/četl prej měl). A vyloženě pobavili Strážci galaxie, na které se tím pádem můžu těšit v jejich týmové trojce. Akorát se nám v poslední době rozšířil takový nešvar. Prcat to ale bohužel není. Je to to neustálé sympatizování s LGBTadalšípísmenka, jako jsme toho svědkem v posledních filmech a seriálech z MCU. Jako mě je jedno, kdo co dělá a ať si to klidně dělá, ale všichni už kurva v dnešní době víme, že tolerovat by se to mohlo/mělo a tím, že to pořád cpou všude, lidi spíše naserou, než aby je přesvědčili. Téma na dlouho a nechci to už tady řešit, ale zohlednit to musím. Jinak spokojenost. ()

Sabrewulf odpad!

Budu nosit dříví do lesa, když napíšu, že tohle už je přehnaně komediální fraška s humorem pro desetileté děti. No co, podle prvotních reakcí jsem to čekal, takže jsem se snažil proti tomu nějak obrnit předem (chtělo by se napsat - vypnout mozek, ale na tu hlášku už jsem alergický). Nedával jsem to ani tak. U totálně IDIOTSKÉHO vřískání těch koz jsem musel vypnout zvuk, páč by mě z toho jeblo (pouštět to vězňům ve smyčce, přiznali by se i k tomu, co není pravda). Se skřípáním zubů jsem se tím prodíral dál a dál, přece jen jsem si říkal, že scény se záporákem Balem budou takové nadechnutí čerstvého vzduchu z té hromady hnoje, ostatně i ve trojce byly scény s Helou spíš vážnější. Zvlášť když hromada komentářů tvrdí (teď už vím, že nepochopitelně), že jediný Bale to zachraňuje. Oh, jak šeredně jsem se mýlil. Když jsem v polovině filmu uviděl, že i Baleho postava ze sebe dělá totálního kašpara (doslova) a jeho projev vypadá jako od retardovaného gaye, počal jsem film překlikávat vpřed. Nutno podotknout, že jsem udělal dobře, protože to, čeho jsem byl svědkem (např. scéna se Zeusem) by ze mě udělalo lobotomizovaného. Co se týče děje, tak ten je neskutečně nezáživný a nudný, všechny postavy s jejich osudy mi byly naprosto ukradené. Písniček je tam tentokrát až moc, Waikiki si naivně myslel, že když se mu ve trojce povedlo finále za doprovodu Led Zeppelin, tak že čím víc rockových songů, tím víc Adidas, jenže už to vůbec nefunguje. Každopádně se Waikikimu podařil husarský kousek. Když song Welcome to the Jungle od G N´R přidáte k libovolné akční scéně z nějakého filmu, přidáte dané scéně koule. Waikiki to udělal opačně, vytvořil tak strašně moc jalovou scénu, že namísto toho, aby přidal koule své scéně, tak odebral koule písničce. Popkulturizace je zde strašně otravná (že Axle?) a malí útočící fakani za doprovodu November Rain jsou jedna z nejvíc cringe věcí, jaké jsem za svůj život viděl. Neskutečná zoufalost tahle Marvel fáze. Hrozná urážka diváka a bez nadsázky je to na stejné úrovni jako Kameňáky. ()

Nivenx

O dost slabší jak předchozí díly. Vážná rovina není už vůbec jen komedie a vztahy. Co se týká bitev také slabší. Škoda! ()

Triple H

Waititiho štýl mi nikdy úplne nesedel, ale v Ragnaroku vydal so snaživými hercami za niečo celkom osviežujúce a sympatické. Tu zostal slabší odvar, ktorý síce chce byť naďalej odviazaný, ale súčasne si tak veľmi dáva pozor aby úplne neuletel (čo sa ponúkalo), že nakoniec nie je nijaký. Chápem (myslím) prečo sa Waititi držal trochu na uzde a je to pomerne uvedomelé a rozumné - výsledok zachránil od úplnej frašky, ale za cenu že je bez chuti a zápachu. Ťažko povedať či mu to mať za zlé, lebo mal v zásade len dve možnosti - buď v tej fraškovosti a komediálnosti ešte pridať, alebo ich kus umierniť, pričom za oba výsledky by tak či onak schytal aj kritiku. To je možno nevyhnutný dôsledok a úskalie celého jeho prístupu - skrátka keď posuniete nejakú postavu a jej svet do sebaparódie a cirkusu, ťažko sa vám odtiaľ vracia naspäť, alebo stavia na takých základoch ďalej. Bale popravde sklamal, jeho postava nemá dramatický náboj takej sily, aký si od nej tvorcovia možno sľubovali a Bale IMO dosť prehráva a nie v dobrom. Nie natoľko že by niečo výraznejšie pokazil, ale MCU a Waititi mu podľa mňa nesadli - na jeho pomery a štandard je jeho výkon skoro až nepresvedčivý alebo nie úplne zvládnutý, čo je škoda. Ani Hemsworth nemá úplne svoj štandardný šarm a film tak vytrháva pár podarenejších vtípkov a Natalie Portman a jej dejová línia, ktorá má aj silnejšie emócie a je svojím obsahom pomerne kontrastná s tým čo v marvelovkach mávame bežne. A je možno škoda, že Waititi v tej dramatickosti nepritlačil pedál ešte trochu viac, myslím že po 11-tich rokoch od prvého Thora a po oscarovom Jojo Rabbit si to mohol dovoliť. A môj subjektívny dojem je, že podobne ako pri poslednom Strangeovi začína byť cítiť únava materiálu a franchise fatigue - prvá potitulková scéna to len podčiarkuje. A bude zaujímavé čo bude ďalej, lebo keď uvážim všetko od Endgame, začínam mať dojem, že Fáza 4 funguje najlepšie keď sa nostalgicky ohliada dozadu alebo keď žmýka emócie a pohyb vpred či novým smerom veľmi nevychádza a určite ani zďaleka tak ako počas Fáz 1 až 3. Čo vlastne ani neprekvapí - skrátka tá krasojízda započatá prvým Iron Manom už začína trošku strácať dych, za čo sa ale po 14-tich rokoch určite nemusí nikto zo zúčastnených hanbiť. Ale ak to pôjde takto ďalej a ak sa to začne odrážať aj na tržbách, Downeyho a Evansa bude Feige a Disney vyťahovať z rukáva možno skôr ako pôvodne plánovali. **1/2 ()

miguel_111

Asi najslabšie Thorovo dobrodružstvo z všetkých dielov. Musím vyzdvihnúť komediálnu stránku filmu ta sa náramne podarila a aj slovenský dabing nebol najhorší, len zamrzí akým smerom sa uberajú posledné filmy od Marvelu. Akcie bolo dosť málo a nebola najkvalitnejšia. Vizuálne efekty boli občas dosť slabé a často by som povedal, že až hanebne odflaknuté. Herecké osadenstvo v pohode a chémia medzi Thorom a Jane je vynikajúca. Záporák sa podaril a jeho pohnútky celkom rozumne vysvetlené, ale mohlo to byť trošku viac dejovo rozvinutú. Návštevu kina neľutujem, ale čakal som trochu viac. Pre mňa 65% ()

UhLee

(6/10). Pokud jsem do něčeho letos vkládal veškeré své naděje, tak to byl právě premiérový čtvrtý superhrdinský film od Marvelu. S ohledem na to, že ve mně Druhý Strange zanechal rozporuplné pocity, tak kdo jiný by to měl napravit, než právě božský Thor s andělskou prdelí Chrise Hemswortha? Se zlomeným srdcem jsem musel sledovat, jak ubližují jednomu z mých nejoblíbenějších hrdinů a dělají z něj totálního trotla. Taika Waititi je šikovný tvůrce, ale udělal z Thora, něco, co už trochu hraničí s karikaturou. Chápu, že diváci na humor slyší, ale tady toho je až příliš. Ze začátku jsem se opravdu bavil, ale postupně to omrzelo. Vtipy se opakovaly a začaly být trochu otravné. Hlavně teda ty kozy. Navíc se to celou dobu bije s hrozně náročnými tématy jako je ztráta blízkých, nebo třeba rakovina. Film potom působí hrozně rozpolceně a nedrží pohromadě. Kde se poděla chemie mezi Thorem a Jane? Na druhou stranu takový Christian Bale jako vždy předvedl geniální výkon. Bez něj a jeho planety bez barev by film už opravdu neměl prakticky co nabídnout. Tím, že Marvel solí jeden film za druhým, tak je těžší a těžší něčím zaujmout a filmy nemají potřebnou péči, kterou si zaslouží. Thor: Průser jako Hrom je tak dalším letošním zklamáním na mainstream korálcích jménem Marvel. Dny, kdy jsem odcházel nadšený z kina, nebo jásal po potitulkové scéně, jsou nenávratně pryč a už mě to začíná unavovat. Jestli mě zklamou i třetí Strážci Galaxie, tak nad Marvelem definitivně lámu hůl. Raději utratím za něco, co si mé peníze zaslouží. ()

griph odpad!

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ  Thor a Thor? Super, takže už dvojnásobná síla krindž kladiva je na světě. Řeknu vám, že to pro mě bylo víc snesitelný, jak Strendž, ale furt žádná, ale žádná sláva. Tenhle film mi přijde dost podobný včerejšku, hromada sraček po kopě, akorát narozdil od dneška to včera fungovalo a přišlo mi to zajímavý, dobrý a zábavný. Navíc ještě k tomu začínají srát všude ty děti, který fakt nejsou dobrý herci. Tady jde o záchranu děti, ve Strendžovi má zase Wanda něco s tím svým. A to nemluvím o těch vztazích, nějaká wannabi romantika nebo nevím, co to serou. Nechce se mi ani věřit, že mě Marvel, kdy bavil, tak bych to nenazval, holt koukl na to bez listování. Ať je to podle předlohy nebo ne, já komiksy nečtu a asi k tomu mám jasnej důvod. Ten, kdo tohle tvoří jede na pěkným sajrajtu a měl by přestat. Ale přijde mi, že kdysi to bylo lepší. Džast máj opinyjn. :) ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)