Štyri roky po udalostiach zachytených vo filme Halloween zabíja žije Laurie s vnučkou Allyson a dokončuje svoje pamäte. Michaela Myersa od tej doby nikto nevidel. Lauria sa potom, čo mu dovolila určovať a riadiť jej realitu po celé desaťročia, rozhodla oslobodiť od strachu a hnevu a prijať život. Ale keď je mladý muž, Corey Cunningham, obvinený zo zabitia chlapca, ktorého strážil, zapáli to kaskádu násilia, ktorá donúti Laurie, aby sa raz a navždy postavila zlu, ktoré nedokáže ovládať. (Cinemart SK)

cariada

Tady už opravdu dojí dávno vydojenou krávu. Tohle se už nedá donekonečna natahovat, teď už se zdá že už je to definitivní konec, ale kdoví film se několikanásobně zaplatil, tak snad to nebudou dál dojít. Tentokrát vraždí dva najednou. Jen ta stopáž je přestřelena. ()

Lenka.Vilka

Proč se film tváří jako něco, co chce uzavřít příběh (po tomhle doufám, že tu mrtvolu dlouho nikdo nevykope) Laurie a Michaela, když když celou dobu působí jako origin jeho nástupce (po tomhle se obávám že tu mrtvolu vykopou poměrně brzo)? To mě asi mrzí nejvíc a táhne film dolů. Že postavy nedostanou to, co si zaslouží. Přeci jen, to divák v posledním díle očekává. A pokud ne, jsem ráda, že já takový divák nejsem. Protože základ příběhu není úplně blbej, není originální, ale není špatný. Jenže je to všechno tak blbě podaný a v dost místech působí směšně. (Třeba přeskakující jazyk na desce.) Film na mě nepůsobil jako Halloween, ale jako další kanadský film na téma "Já a můj milovaný sériový vrah", který si můžete pustit na Prima love. Až si budu chtít pustit dobrý Halloween film, pustím si první původní a ty dva od Roba Zombieho. A dvojka je vážně ujetá, takže já proti experimentům nic nemám, aby bylo jasno. Když není dobrý scénář, myšlenka nestačí. Nedám filmu tři hvězdy, protože se snažil. Tohle není tělák na základce, kde dostanete dobrou známku za snahu, přestože je výkon hroznej. Tady na provedení záleží. Hodně. ()

Sludger

Sme v cieli. Konečne? Nová trilógia HALLOWEEN dorazila do svojho konca, čo je pre niekoho dobrá správa, pre iného negatívna. Ja som nevedel čo čakať. Prvá čast sa mi vyložene páčila, za to druhá skoro vôbec. Ako to teda dopadlo? Posledný HALLOWEEN sa vybral odvážnou cestou a pokúsil sa nám predstaviť pokračovateľa odkazu, dokonca so slušným originom, ale - ALE je pri tomto filme zásadné - celý nádejný nápad totálne stroskotá. V momente, keď mali scenáristi nabrať odvahu, hodia nápad do koša a nechajú ho úplne vyfučať do prázdna. Škoda. Snímok akosi nemá atmosféru a napätie, vraždy sa síce dejú (občas aj dobré gore), ale nemaju iskru a punc. Je to bezduché, prázdne a necítiť žiadnu „evil“ prítomnosť (ako v jednotke). Na konci dôjde aj na očakávaný súboj – Laurie vs. Michael, ale, opäť ALE. Finálna bitka je rýchla, bez nápadu a šmrncu. Na záver musím povedať, že až taký prúser ako druhá časť to nie je, ale tiež na jednotku zďaleka nemá. Pôvodný nápad bol slušný, len škoda, že ho nedotiahli do konca, ALE ho nechali úplne rozpadnúť na prach. Takto je to finále, ktoré rýchlo vyfučí z hlavy. ()

Juto

Tento film dokazuje, prečo to v prvom rade nikdy nemala byť trilógia. Tento film predstavuje úplne nový príbeh a postavu, čo nie je spôsob, akým uzatvárate trilógiu! Koncept okolo tohto je dosť zaujímavý, ale ako záver Halloweenu to nemá nič spoločné. Micheal Myers je zredukovaný a viac sa film venuje bizarnéj romantike a k tomu posledná konfrontácia prichádza z ničoho nič, bez akéhokoľvek uspokojenia! 5/10 ()

čidlo odpad!

Hlavně mu dejte natočit Exorcistu to bude trhák...v JůEsEj to bude hit jak cip. Tohle je Odpad nic víc a ti to co hodnotí kladně tak těm palec hore Ty vole :-) ()

CinemaRanger odpad!

Fuck it. Jsem tak rád, že jsem nešel do kina a počkal si ten jeden den, až bude tenhle masterpiss k upirátění. Green se totiž rozhodl, že si z fanoušků definitivně udělá prdel a místo epického vyvrcholení přes 40 let starý ságy natočil stupidní teen lovestory o psychopatovi a mé oblíbené Allyson, ze který navíc udělal největší krávu. Z Michaela udělal chabého bezdomovce a dal mu screentime neuvěřitelných 15 minut. Finální souboj mezi ním a Laurie nejenže přijde úplně random, ale také je plně bez emocí. Gore skoro žádný. Strach a atmosféra si vzaly dovolenou. Logika taky. Tomuhle se říká kompletní dehonestace a je mi z toho zle. Doufám, že na tenhle film co nejdřív zapomenu. Ovšem, opět pochválím Carpenterovu hudbu, do které zakomponoval také elektrickou kytaru a zní nádherně. ()

Immortal17

Věc se má tak - po 44 letech Halloweenu a honičky Michaela Myerse a Laurie Strode, bych čekala rozhodně větší odvaz než jak to ve finále dopadlo. Jsem zklamaná. Chyběla mi akce, více krve, hlubší příběh, celkově by zajímavější byl konec, kdyby zemřeli oba dva. Pozor, spoiler alarm. Kladu si otázku jakou odezvu by měl poslední díl Halloween Ends kdyby do drtiče skočila Laurie s Michaelem? Zajímavá úvaha, že?! Možná bych pak měla pocit naplnění, že je s Myersem konečně ámen. Nikoliv. Konec byl celkem slabá tečka za příběhem, který trval déle než čtyři desetiletí. Pro mě toto byl možná nejslabší výkon celé série. Jak nešťastné to počínání. ()

Nivenx

Jamie Lee Curtis prohlásí že je to naposledy a režisér ať se posere. Z ultra brutálního michaela udělal mrtvolu co čeká na svůj okamžik a máme zde kluka co se mění na to samé. Příběhově i tematicky v pohodě a lepší jak předchozí díl... atmosféra super ale jako ukončení slabé! Obzvlášť jak snadno šli záporaci sejmout! Finální souboj mohl trvat i s klukem klidně o dalších 20 minut více i s dalšími vraždami a dopadlo by to jinak. Na konci moc hrrr a Michaela jsme si neužili tak jak by jsme si zasloužili! ()

Sabrewulf

Ano, je to volovina a ano, asi je to i degradování známého instalatéra (nikdy jsem nebyl fanda téhle frančízy), všechno, co tu rozzuření fandové kritizují, je pravda. K tomu mi tam strašně lezl krkem ten otloukánek, o kterém byl celý film. Ale přesto, nebo právě proto, dávám jednu symbolickou hvězdu, protože konečně tu je snaha, přijít s nějakým jiným postupem a já nemusel čumět po milionté na to stejné přešlapování na místě, což bylo trapné minimálně od Halloween H20. ()

Triple H

WTF was that? To čo v r. 2018 začínalo s ambíciami vrátiť príbeh ku koreňom a započať uzavretú, premyslenú trilógiu, nakoniec skĺzlo do toho istého od čoho sa programovo utekalo - do X-tého pokračovania vyčerpanej série, ktorá varí z vody a vlastne už nielenže nebaví, ale stáva sa paródiou samej seba a úplným nezmyslom. Zamrzí to, lebo základný rámec v teórii neznie najhoršie - ignorovať okrem jednotky a dvojky všetky pokračovania a zamerať sa na patologický a vyčerpávajúci celoživotný súboj Michael Myers vs Laurie Strode. A urobiť z Michaela Myersa mýtus...krvavú legendu s maskou nehybnej tváre, ktorá zanechala permanentnu stopu na živote jedného mesta, nočnú moru, z ktorej sa tí čo ju prežili vlastne nikdy neprebrali a traumu, ktorú nikdy zo seba nestriasli...a nakoniec aj strašidlo ktorým rodičia plašia deti a pred ktorým môžete utekať kľudne aj celý život, ale vždy sa skôr či neskôr s obavou či nie je niekde v kúte budete budiť prepotení a plní strachu. A pod maskou človek, ktorý niekedy dávno predávno zvlčel, alebo sa taký skrátka len narodil, ale ktorý neprestane a na ktorého bežné kritériá smrteľnosti neplatia. A Laurie - vychová rodinu, snaží sa aby sa jej život nezredukoval len na dávne utrpenie či trápenie, ale dá sa takejto minulosti sa utiect? A chce to vôbec keď žije celý život v mieste svojej traumy, tvrdohlavo sa snažiac vzdorovať osudu tým, že mu ide naproti? A ľudia okolo týchto dvoch ďalej umierajú alebo na nich tá hrôza tak či onak dopadá, a napriek tomu že obaja slabnú a starnú, je jasné že účet otvorený pred desiatkami rokov sa bude musieť raz splatiť. Nie je to vôbec márne a dá sa okolo toho príbehovo vystavať viac než dosť. Ale asi nie tak, že Laurie na konci dvojky zahynie dospelá dcéra a trojku začíname tým, že hrdinka sa snaží túto tragédiu a oživenú traumu pretlačiť, konečne nájde mier, pečie koláče a robí babičku odrastenej vnučke, to všetko pri vedomí že jej brat tentokrát nie je mŕtvy ani zdanlivo a je niekde tam vonku. To už nie je ospravedlniteľné ani ako snaha minulosť konečne vytesniť, v kontexte celej série a toho čo si tvorcovia nastavili v r. 2018 to jednoducho nedáva zmysel. Asi sa na to nedá ísť ani tak, že vnučka síce patologicky učebnicovo, ale v tejto podobe diskutabilne inklinuje k mládencovi. oproti ktorému je možno aj Carl Childers zo Sling Blade sympatický bachelor. A to nehovorím o Michaelovi, ktorý sa ako správna mestská legenda á la Pennywise schováva po kanáloch, ale ktorý skúša mládenca mentorovať v tom ako sa správne kuchá a používať ho ako support vo vyššom veku?? Nemá to logiku, hlavu, ani pätu, ani spád, ani gradáciu, väčšinu času trávime s postavami, ktoré nás nezaujímajú a sú pomerne nesympaticke, záver v sebe nemá katarziu, pocit že sme na úľavnom konci a ústredný námet celej trilógie sa nerozvinul do ničoho čo možno vnímať ako vracajúce ikone dôstojnosť či kvalitu. Jedná sa len o ďalšie veľmi slabé pokračovanie, slabé doťuknutie reštartu a slabý odvar toho čo séria kedysi bola a čo mohla byť. Škoda, veľká. () (menej) (viac)

filmmovier

Je to lepší než Halloween Kills. Ale jako finále Halloweenu (ať už berete v potaz jakoukoliv dějovou linii), je to ale neuvěřitelnej průser. Michael tam skoro vůbec není, osudový finálový souboj Mike vs. Laurie se uskuteční v posledních patnácti minutách a osudový není skutečně ani maličko. Závěr tedy více než nedůstojný. Jenže ta hodina a půl před tím je docela zajímavá a překvapivě na mě fungovala, v rámci série zajímavé osvěžení, které rozhodně není špatně podáno, vlastně se mi to dost líbilo. Ale tahle zápletka měla přijít třeba minule, tenhle film měl být úplně o něčem jiném (a ten minulý třeba o tomhle). Furt je to těžký průměr, ale výsledek mě nakonec neurazil, ale k mým oblíbeným dílům se to fakt nezařadí, prostě je jen lepší než ty nejhorší. Ale furt teda nechápu, jak je možné, že se Halloween 2018 tak povedl. Doufám, že nový Halloween nějaký ten rok zase neuvidíme, bude to tak lepší a já se obejdu. A ostatní asi taky. 60 %. ()

Motinski

Čakali ste dôstojné ukončenie série? Zamerané hlavne na vzťah Laurie a Michaela? Budovaný počas celého filmu a na konci s final fightom na aký nas pripravovali trailery? Fuck you milý divak. Nič z toho tu nie je. (no dobre ten záverečný sôboj ano, ale cesta k nemu je tragická). Posledný Halloween je príbehom dvoch ľudí z ktorých ani jeden doteraz nebol hlavná postava. Chlapec Corey, vnučka Allyson a ich romanca. Áno, čítate spravne. Michael Myers sa schováva 4 roky v kanáloch a doteraz neviem prečo. Scenár je tak stupidný že sa mi ani nechce veriť že ho niekto poriadne čítal kým začali točiť. Nebudem spoilerovať, ale to ako sa postavy správajú a menia charaktery počas diania je až smiešne. Dúfam že Halloween naozaj končí, lebo keby takto mal isť ďalej tak sa z neho stane atrapa na staré slashery. Bez atmosféry, s pár fajn vraždami, no ako celok nezvládnutá. Najhorším filmom roka 2022 bol pre mňa suverénne Morbius, no teraz ho zosadil tento skvost ktorý keď som sledoval ma až unavoval a vyčerpával. ()

SniperG1

Debilnější zakončení této ságy snad ani být nemohlo! Michael Myers to má asi definitivně za sebou a teď už jen čekat až se najde někdo kdo nám dokáže, že i tohle Michael opět přežil... ()

BROKEN_

Absolutně rozumím tomu, co lidem vadí na tomto filmu. Tvůrci se pokusili o něco jiného a nesedne to každému. Režisér David Gordon Green natočil celou trilogii a všechny tři filmy působí, že je natočili tři různí režiséři. Ano Greenův rukopis jde cítit v každém filmu, ale svým stylem, lookem se všechny tři filmy liší. A já to osobně beru. Je to zajímavý přístup. Líbí se mi důraz na drama, postavy se snaží posunout dál po těch strašlivých událostech a přiznám se, že mě první polovina bavila více než ta druhá. Asi i proto, že to byl dobrý pocit nesledovat pořád to samý dokola (zabíjení, toho jsme se namlsali v předchozím filmu). To co udělali s Michalem Myersem v tomto filmu nebude snadné pro všechny. Mě se to líbilo a zároveň ne. Přesto mají ode mě tvůrci palec nahoru za to, že se pokusili o něco jiného. Zabíjení ve filmu super, to má celá trilogie na jedničku. Hudba od Carpentera jako vždy skvělá. Tentokrát ale byl větší důraz na dramatičnost a emoce, takže se Carpenter mohl předvést jinak než ho známe. A povedlo se mu to. Závěrečný souboj Laurie s Michaelem jsem si užil a jako fanoušek této značky nemůžu být moc negativní. Za mě osobně odvážné zakončení, které většině nesedne, ale já si to překvapivě dost užil. Přesto chápu ty negativa. Sbohem Michaele,pořád si pro mě můj nejoblíbenější zabiják. Jaime Lee Curtis je naše FINAL GIRL! 5/10 ()

DJ Rocco iNc

Najhorší koniec v celej filmovej histórii. Začiatok vôbec nenadväzuje na trápny koniec predošlej časti a začína trápnym zrodením nového Michaela Myersa, ktorého každý šikanuje, až mu prepne, nájde starého zabijaka v kanály a dá sa sním do vraždiacej partie. Tvorcovia už viac nemali čo ponúknuť a zrejme nemali ani predstavu o tom, ako by zakončili túto "duchaplnú" sériu, tak si vymysleli nového psychopatického zabijaka, ktorého existencia nemá aj tak žiaden význam. Takže tá celá pointa jeho zrodu uletela niekam preč, s vyhodeným časom stráveným pozeraním tohto epického záveru. A koniec  tohto "očakávaného konca" ? Podľa očakávaní.  Akcie alebo napätia je tam dokopy 15 minút. Takže je na vás, či strávite 100 minút sledovaním tohto "epického" konca. ()

Sfinkter

Halloween Ends nedělá této sérii ostudu a zdejší hodnocení není objektivní. Je pravda, že se vzdalujeme klasickému slasheru a rozehráváme opět tak trochu jiný Halloween. Více dramatický, více komplikovaný. ()

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (viac)

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

28.09.2023

Ačkoliv jsme se posledního filmu ze série Halloween dočkali loni, kdy režisér David Gordon Green se snímkem Halloween končí uzavřel svoji hororovou trilogii navazující na úplně první film, podle… (viac)