Štyri roky po udalostiach zachytených vo filme Halloween zabíja žije Laurie s vnučkou Allyson a dokončuje svoje pamäte. Michaela Myersa od tej doby nikto nevidel. Lauria sa potom, čo mu dovolila určovať a riadiť jej realitu po celé desaťročia, rozhodla oslobodiť od strachu a hnevu a prijať život. Ale keď je mladý muž, Corey Cunningham, obvinený zo zabitia chlapca, ktorého strážil, zapáli to kaskádu násilia, ktorá donúti Laurie, aby sa raz a navždy postavila zlu, ktoré nedokáže ovládať. (Cinemart SK)

Campbell

Pozor možný spoiler.Tak tohle trochu bolelo. Na rovinu říkám že tohle není nejhorší Halloween co jsem viděl. To ale nemění nic na tom že to není moc dobrý film. Bavilo mě to o trochu více než Halloween Kills. Co ale zabolelo je hloupost kterou film provází. Hlavně co udělaly s postavou Allyson. Ta je v tomto dílu tak hloupá že mě to fyzicky bolelo. Hlavně na konci když pošle Laurie do prdele s tím že zabila Coreyho, To jsem nepochopil, maska ležela vedle něho, a ona svojí babku pošle do hajzlu s tím že ho zabila? No a Corey...... Ono by to bylo v pohodě kdyby to nebyla součást Halloweenu, vůbec jsem nepochopil proč ho Michael nezabil. A to mu jako v tom kanále předal nějakou schopnost, či co? Co to do háje bylo. Pak jsem moc nepobral jak mohla přežít ta ženská co měla žárovku v krku v předešlém díle. Navíc Michael se objeví v nějaké 50 minutě. Vražd není tolik jako v předešlém díle ale to nebylo na škodu. Vražda DJe byla docela komická. Nejvíce filmu škodí že je to série Halloween, bylo by lepší udělat separátní scénář, to by možná fungovalo lépe. Chtěl jsem dát 2* ale film zachránila aspoň konečná skladba od Blue Oyster cult a to že film vypadá zatraceně dobře po produkční stránce. Jinak ale poměrně slabota. ()

PetrPan

Michael Myers v kanále, jak příznačné.  Vzhledem k již podivné předchozí části jsem do kina nešel s téměř žádným očekáváním  a dobře jsem udělal. Předtitulková scéna se přitom docela povedla. napínavé, přímočaré a lehce předvídatelné halloweenské hlídání dětí s nezvratným koncem. A pak pan Gordon Green rozehrál další komunitní psychózu, lehce pocukrovanou milostným příběhem a Laurie Strode chodící doslova od ničeho k ničemu, ale stále celou městem nenáviděnou. Místo odstěhování si koupí dům v Haddonfieldu a hraje si na normální život... tak určitě. Nechci se hrabat v té téměř hodině a půl psychologického  podivna kolem  ústředních postav, kde Gordon Green vaří jednoho druháka za druhým a jen dokazuje jak moc si vlastně s Myersem neví rady. Bubák je prostě bubák, debile a nepotřebuje opodstatňovat a vysvětlovat. Zlatej Rob Zombie, ach jo.  A po téhle úmorné a předvídatelné nudě jsem  sám sebe překvapil. Konečně došlo na masakr a já se poprvé při vybíjené neskutečně nudil a nebyl vzhledem k "velevážnému" předchozímu camrání  se v hovně ochoten odpouštět klišé, kraviny a tuposti, kterých  si při těchto šťavnatých scénách obvykle blahosklonně nevšímám. V tomhle ohledu byl nejhorší skeč na šrotovišti. Dokonce i "nejrozkošnější" scénka s "olizováním gramodesky" mne nijak výrazně nevzrušila. Vlastně jsem si z té poslední půlhodinky užil jen fatální bitvu Laurie a Michaela. Halloween tedy už  zase končí, osobně doufám, že minimálně  jsme slyšeli (a bohužel i viděli) poslední slovo od Davida Gordona Greena. Hvězdičku spíš z úcty ke Carpenterovi a z lásky k Míšovi. ()

silentname

"Halloween Ends" je nakoniec asi úplne iný film, než sme čakali. Popravde som z neho nadšený podobne ako som bol z "Halloween Kills", ale na druhú stranu z úplne iných dôvodov. Oba filmy sú pre mňa nudné, no oba na to majú úplne iné dôvody. Kým v jednom filme má Michael Myers so svojou maskou superschopnosti, v tomto ho zase skoro vôbec nevidíme a miesto toho sa venujeme úplne inej postave, ktorá prechádza svojim prerodom. Možno to mal byť niečo ako nový origin... a keby to poňali tvorcovia trošku lepšie, možno to mohlo fungovať. No pôsobí to v skutočnosti ako keby niekto mal rozpracovanú drámu o dievčati, ktoré sa zamiluje do budúceho psychopata...a niekto nevedel ako ukončiť trilógiu Halloween a tak to dali dokopy a máme tu tento zlepenec. A keď sa pozriem na to, koľko scenáristov mal tento film, možno sa niečo podobné reálne aj stalo. Pre mňa skutočne slušná dávka nudy, no tých niekoľko solídne vyzerajúcich vrážd ma presviedča, aby som tomu dal o bod viac. Ale asi je dobre, že film sa volá "ends". Tak dúfam, že nekecá. Hodnotenie: C ()

Arsenal83

Končí a konečne. Návrat Halloweenu splnil svoj účel a to zarobiť. A určite aj skalných potešil, ostatné je už na posúdení nezainteresovaného diváka. Rozlúčka to bola ale celkom dôstojná. Hoci na filme aj tak ostala najlepšia tá hudba. ()

Chrustyn

Halloween končí, alespoň doufám. Po skvělém Greenově restartu a hloupé ale pořád zábavné dvojce přichází zbytečný a mizerně vymyšlený závěr, který prakticky vynechává samotného Myerse i horor jako takový. Film nudí, nestraší a nezachrání to ani hororový závěr, kde konečně dojde na nějaký ten kill. Zbytečný a špatný film i v porovnání s předchozím dílem. ()

SeBig odpad!

Tahle bez prominutí céčková jebka neměla ani začínat. Curtis trapná, z Majerse jde strach asi jako z majonézy, příběh horší jak Halloween 3.. né vážně je to fakt urážka Johna Carpentera. Jak takovýhle hovno může hrát v kinech je mi otázkou. Škoda slov. PS: až bude mít zas někdo geniální nápady jako tady pan Gordn Grýn, že začneme tam, kde původní jednička skončila a všechny díly serem a uděláme to "LÍP" ohoh ojoj.. tak příšte zkus třeba Matrix od dvojky nebo Pátek třináctého od osmičky.. třeba se zadaří ty umělče. ()

rollman1

Michael Myers je zpět v epickém finále. Ehm, vlastně ne. V roce 2018 pan David Gordon Green přivedl hororovou ikonu zpět k životu. Jednalo o skvělý zářez a důkaz, že pod šikovnýma ručičkama se dá dobře navázat na starou značku. Po oznámení, že nás čeká trilogie jsem řval nadšením. Druhý díl byl bohužel už horší a já si tak říkal, že na finále přece není co zkazit. No, pletl jsem se. Tohle je opravdu pro mě rána do rozkroku. Michael se od posledního zúčtování schovává někde pod Nuselským mostem, abychom sledovali hodinu budování nové postavy jménem Corey, která má pro příběh důležitou hodnotu. Ve výsledku ale celá tato postava i její dějový oblouk absolutně postrádají jakýkoliv smysl a celý film to tak posílá do kytek. Michael je zde děsně upozaděný a jeho čas na plátně se bohužel rovná asi 10 minutám. Co hodně bolí, že dlouho slibovaný konečný souboj je ukázán až těsně před koncem a je za mě dost lajdácky zpracovaný. Na tohle jsem čekal 4 roky? Abych ale jen nebyl za toho bubáka, tak chválím úvodních 15 minut, které jsou skvělé a kdyby se v tomto duchu nesl celý film, rozhodně bych nepsal takhle naštvanou recenzi. První polovina je opravdu úmorná, ale jakmile se přejde do té druhé začíná se konečně vraždit. Vražd je méně než minule, stále jsou však brutální. Teda minimálně jedna je neskutečná chuťovka. Jako vždy je skvělý celý soundtrack včetně klasické melodie, která je opět trošku upravená. Celkově film prostě funguje spíš samostatně než jako konec trilogie. Oceňuji směr, kterým se režisér vydal a že zkusil naservírovat něco nového, netradičního a prostě jinak. Mě to ale bohužel nesedlo a určitě nebudu sám. Snímek sice dojde k nějakému logickému ukončení všech příběhů, přesto si myslím, že ten dopad mohl být mnohem větší a divák, který je už po první hodině solidně otráven tu konečnou vlnu už nevnímá tak silně. Halloween opravdu skončil, jen to bylo docela dost bolestivé. Stále tedy vede Halloween z roku 2018 a to i po příběhové stránce. Druhý Halloween Kills, ačkoliv je dějově hloupý, tak měl aspoň nekompromisního Michaela. Tady bohužel není ani jedno a je to škoda. ()

TheEvilTwin

Halloween FINALLY Ends! Tahle série, která se kdysi dala nazývat kultovní, se poslední roky proměnila v nejhloupější béčko a všechny jenom srala. A to, že se finální díl věnuje z 90% nudné lovestory mezi dvěma nezajímavýma postavama a Myers se objeví všehovšudy 5 minut, rozhodně není důstojné zakončení ságy. Další prodělečný brak, který si nezaslouží pomalu ani tu lítostivou jednu hvězdu. Greene, ty teda dokážeš věci posrat... ()

Pítrs85

!!Obsahuje větší než malé množství spoilerů!! Byť tedy už jen ten samotný název filmu asi dává tušit (a spoileruje), jak to vlastně tentokrát dopadne. Pač chápu, že zastřelit, podříznout nebo upálit Michaela nejde, ale tu drtičku už přežije asi těžko. Poslední (doufejme a modleme se ke svatému Carpenterovi) Halloween je sice o něco menší provar, než byl díl předcházející (ale to bylo vážně peklo), nahoru ho tahá hlavně hlavní (anti)hrdina (pač to je psychopatická držka k pohledání), ale jinak to co do scénáře zase plave. Navíc když točíte film o jednom z nejikoničtějších murdererů a on tam vlastně celý film není (a když už je, tak spíš tak nějak navíc), je to prostě na prd. A nechci do toho paní Curtisové kecat, ale měla by si říct, jestli má ve svém věku něco takového (mlátit se tam z důchodcem Myersem) ještě zapotřebí... Happy Halloween! (Ale abych jen nefrflal, v kině to zážitek i byl. Docela. Trochu). ()

SOLOM.

Když v roce 2018 natočil David Gordon Green první díl této trilogie, byl jsem hodně zvědavý, jak se s tématem Halloweenu popasuje. Nikdy jsem nebyl žádným zarytým fandou série ani Michaela Myerse, ale za to Jamie Lee Curtis jsem měl hodně rád. Ukázalo se, že jde o lehce nadprůměrnou záležitost (dal jsem tomu tehdy 60%) a další dva díly jsem si tedy nehodlal nechat ujít. Jenomže když v roce 2021 přišel film Halloween zabíjí, dostavilo se první zklamání. Postava Laurie byla odsunuta do pozadí a kromě povedených masakrů hasičů a staré černošky a jejího manžela (která to záhadně přežila a objevila se i zde), mě to vlastně ani moc nebavilo. Nebýt návratu některých postav z minulosti, nedal bych tomu ani to průměrné ohodnocení a tak jsem doufal, že trojka přijde s něčím výjimečným.    To se ale nestalo. Halloween Ends je bezesporu nejhorším dílem celé trilogie a to po všech stránkách. Obrovské zklamání započalo už jen tím, že uběhne skoro 40 minut, než se Michael objeví poprvé na obrazovce. Celou dobu jsem si říkal, jestli si tvůrci z nás udělali jen srandu, nebo to myslí vážně. Místo toho sledujeme jakési romantické drama mezi vnučkou a usvědčeným mladým vrahem, který to v hlavě nemá zrovna v pořádku a kterého celé městečko nesnáší a dělá si z něj srandu. Ten borec mě popravdě absolutně nezajímal a jeho cestu ZLA jsem mu taky nezbaštil. Proměna v chladnokrevného vraha, který se chce vyrovnat místní legendě – dokonce se s ním i popere o Michaelovu masku, no nevím, čekal jsem něco mnohem víc. Vždyť i ta partička výtržníků byla naprosto lichá – profackovala by je i osmdesátiletá babička…   Naštěstí si to kultovní zabiják ke konci rozmyslel a z té smradlavé stoky vylezl. Moc paseky sice nenadělal, ale pár mrtvých si na své konto připsal. Důchodcovský souboj v kuchyni se mi docela líbil, ale chtělo to větší grády. Čekali jsme na to tak dlouho, ale těch pár minut bylo jen chabou náplastí. Jamie Lee Curtis zachraňovala situaci, protože dostala více prostoru než minule, ale vůbec se jí nedivím, že prohlásila, že tohle bylo už naposledy, co ztvárnila postavu Laurie. 40% ()

ARI50

Už tak bylo moc co dokázal vydržet, a šlo vidět že tvůrci byly v pasti jak to celé ukončit. Teď už Michael nevstane, i když oni ho samozřejmě nahradí někým jiným a pojedeme zase dál. Slabý masakr, velká škoda protože to mělo být velké ukončení série. Na pár záblesku slušný jinak velka škoda. ()

ancientone

Remixovanie pôvodného halloweenskeho soundtracku je stále paráda a prináša pútavé variácie, čo sa však nedá povedať o (sub)žánrovom remixovaní samotného filmu. Napriek všetkému ale Halloween Ends (aká to náhoda) zachraňuje jeho záver, predstavujúci veľmi intenzívnu horrorovú polhodinku s presahmi do absurdnej komédie. Neprestáva ma opäť fascinovať tá potreba psychologizácie, ktorá sa vždy  remakoch Halloweenu objavuje. ()

JASON_X

Eh, nerad to říkám, ale z filmů o Michaelu Myersovi se už pomalu stává regulérní osina v zadku. Už u posledního (loňského) exempláře jsem byl docela otrávený, ale tenhle byl ještě mnohem neuspokojivější. Nebavila mě stereotypní Laurie, nebavila mě její přehrávající vnučka Allyson a její dementní lovestory na první pohled, a i když mi zpočátku postava Coreyho přišla jako dobrý nápad a zajímavé oživení, nakonec mě vůbec nebavilo, kam se jeho příběh posunul. A že Halloween "ends"? Nenechte se vysmát, dost dobře si dokážu představit díl třeba 38 z roku 2040, ve kterém přestárlá Laurie, už na vozíku a s dýchacím přístrojem, bude svádět bitvu na pušky a nože se svým opět obživlým bráchou v nemocničním pokoji na nějaké LDNce pro geronty. Z tohohle Halloweenu stojí za zmínku snad jen slušný předtitulkový úvod o zabití nesnesitelného spratka, a pak třeba ještě roztomilý záběr na uříznutý jazyk na otáčející se gramofonové decse. ()

luka4615

Zbytečné a extrémně stupidní pokračování, u něhož je Vám trapně i za tvůrce. Nastalou zoufalou situaci už bohužel nezachrání ani několik opravdu vydařených násilných scén. Je vážně trestuhodné, že tak kultovní hororová značka končí tak šíleně špatnými filmy. ()

matestlust

* Obsahuje možné spoilery. Chápu, že to hodně lidem to nesedlo, film se absolutně vymyká celé sérii, Michael je tady víceméně na druhé koleji a celkově je prostě jiný, divnější, pomalejší, zranitelnější a celý příběh nabyl jiného směru. Navíc, většina filmu patří úplně někomu jinému a celkově jinému příběhu. Každopádně, proměna z chudáka na čiré zlo je skvělá, temná a vážně nepříjemná. Jako by to byl film ve filmu, kdy vše to, co se Myerse netýká, je vynikající. Nakonec se i na Michaela dostane, ačkoli to není žádná hitparáda. Asi jsem to ale celé kousl lépe, než by si zasloužilo a celkový zážitek z filmu mám nadprůměrný. ()

Lucasion

Tohle bylo těžký kafe. Pro mě dost možná nejrozporuplnější film roku. Na jednu stranu oceňuji, že film je absolutně odlišný od traileru a vydává se totálně jiným směrem. Na druhou stranu jsem si posteskl, že jsem se nedočkal té epické jízdy, co jsem si sliboval od prvního dílu. Ten se totiž u mě zapsal jako jeden z nejlepších hororů a stal se oblíbeným filmem v předvečer všech svatých. Dvojka na druhou stranu tímhle získává vlastně plus, protože se držela (víceméně...) osvědčeného koktejlu a tím pádem vlastně byla vydařený sequel. "Vydařený" prosím. Ale trojka Končí a vlastně tvoří Halloween bez Myerse. Dvě hodiny dlouhý film není hororem, není slasherem, není epickou bitvou mezi Laurie a Michaelem. Je to psychologická sonda do role vrahů a zla kolem. Představoval jsem si takhle závěr tak dokonale načaté trilogie? Rozhodně ne. Byl jsem zklamaný? Nejspíš ano. Ale nechci trojku zahodit jen proto, že vize režiséra je naprosto jiná než ta moje. Svoje pocity po skončení filmu tak neumím popsat. A neumím je dost možná popsat ani teď. Je to zkrátka jiné, horší, odlišné... Já nevím. V rámci dvou předchozích dílů jsou ale ambice absolutně v troskách. (48 %) ()

Mordenroth

To sa tak nerobí do psej matere! Tento film je v podstate odpadová záležitosť, na ktorú radšej rýchlo zabudnem. Scenár musel napísať fakt dement... Jednu hviezdičku si však zaslúži za tradične vynikajúcu hudbu. Snímka Halloween Kills mala byť tou poslednou v duchu hesla, že v najlepšom treba prestať. ()

ScarPoul

Už len samotná predstava toho, že mal David Gordon Green k dispozícií kultovú klasiku a možnosť pretvoriť ju na niečo iné, nové, aktuálne, len aby z toho spravil toto, je na facku. Prvá hodina je prapodivný béčkový Joker, a potom, bližšie k vyvrcholeniu, jedna absurdita strieda druhú. Ten film skrátka nefunguje. Rovnako ako nefungovala druhá časť. Chápem o čo tvorcom išlo. Chápem tie náznaky a prevedenie, ale zároveň ste lenivci lenivý a hlupáci hlúpi. Nič nie je horšie, ako vidieť nenaplnený potenciál. Nič nie je horšie, ako vidieť postavy ktoré namiesto vývinu menia charakteristiku uprostred diania, a nič nie je horšie, ako vidieť niečo, čo kedysi naháňalo strach, pôsobiť tak veľmi smiešne. Nič tam nedáva zmysel. Všetko je tam tak veľmi absurdné, až z toho človeka zabolí hlava. A tá plejáda nezaujímavých a zbytočných postáv!!! Zbytočná trilógia s dobrou hudbou. ()

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (viac)

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

28.09.2023

Ačkoliv jsme se posledního filmu ze série Halloween dočkali loni, kdy režisér David Gordon Green se snímkem Halloween končí uzavřel svoji hororovou trilogii navazující na úplně první film, podle… (viac)