Štyri roky po udalostiach zachytených vo filme Halloween zabíja žije Laurie s vnučkou Allyson a dokončuje svoje pamäte. Michaela Myersa od tej doby nikto nevidel. Lauria sa potom, čo mu dovolila určovať a riadiť jej realitu po celé desaťročia, rozhodla oslobodiť od strachu a hnevu a prijať život. Ale keď je mladý muž, Corey Cunningham, obvinený zo zabitia chlapca, ktorého strážil, zapáli to kaskádu násilia, ktorá donúti Laurie, aby sa raz a navždy postavila zlu, ktoré nedokáže ovládať. (Cinemart SK)

iXtr3m3

Tak to teda zakončili túto skvelú sériu, doslova ju zabili. To čo malo byť? Keď si predstavím celú sériu, tak tu máme jednoduchý priamočiary slasher a oni sa v úplne poslednej milióntej časti rozhodnú moralizovať, teoretizovať a vôbec, rozbiť celú fungujúcu konštrukciu a nahradiť ju "dekonštrukciou"? WTF? Toto nemalo vzniknúť, alebo možno ako nejaký alternatívny prequel resp. skôr spin-off, ale toto? To už aj rozporuplne prijatá Halloween Kills bola od tohoto ďaleko lepšia. Z úcty dávam aspoň dve hviezdy, ale v skutočnosti by som len z princípu naparil aj menej. Neodporúčam pozerať, pokazíte si celú sériu. Doslovný záver možno skúšal napraviť to, čo sme videli v minútach predtým, ale nestačilo to. Séria mala skončiť na vrchole a nie takto na úpadku. ()

Han22

Halloween po 13 dílech a 44 letech už proboha snad doopravdy končí. A takové sračkové rozloučení si Mike Myers nezasloužil. Po dementním konci dvojky, kdy Michael vyvraždil v jedné krátké scéně půlku města režisér pokračuje v sešupu do žumpy. Uplynulo několik let, Michael zmizel a přežívá někde v kanále a film kromě traumat lidí z Haddonfieldu sleduje příšerně nesympatického dementa, který randí s vnučkou Laurie a pomalu se mění na vraždícího psychopata. To vše ve velice pomalém tempu, kde když je občas nějaká ta vražda, tak kamera uhýbá stranou. Proboha PROČ?!! Kdo o něco takového stál? O Halloween bez Michaela? Tohle je s přehledem nejhorší díl celé série, horší než brak z roku 2002, horší než ten díl bez Michaela s keltskými roboty. Bylo to doslova utrpení to sledovat a vzalo mi to i chuť na další nové horory. A teď trošku SPOILERů: Naštěstí ten dement nakonec zařve, režisér si vzpomenul co točí a v posledních 10 minutách vystřihne famózní zůčtování Laurie a Michaela s ultimátní a definitivní likvidací (takovou, kterou měli udělat už dávno). Takže to nakonec je za 1* za finále a doufám konečné završení série. ()

Corpsegrinder odpad!

Tragický. Majký upozaděn a místo toho sledujeme přeměnu nákýho no name buráka v psychopata alá Super Dark Times, zajímalo by mě proč neni na obalu když víc než půlka filmu je o něm. Hezká Andi taky zmrvená scénářem, Jamie silně komická. Selhání na všech frontách, možná kromě srandovního zabití dítěte na začátku kde jsem vyprskl smíchy. ()

Marius_ss

Tak oproti totálne hlúpemu predchádzajúcemu dielu, je tento aspoň umne natočený, a hlavne... má bohovský soundtrack. Za mňa spokojnosť. ()

Kejf.

Na dustojny zakonceni pribehu trvajici 44 let je to sakra malo! Hodinu a pul sledujeme socialni drama, aby to 10minutova finalova bitka nemela sanci zachranit… kdo tohle dopustil?! Ale aspon doufam, ze k Michaelovi chodil na navstevu Pennywise! ()

b.dragonfly

Pevně doufám, že Halloween už opravdu skončil, protože tohle byl shit. Poslední díl, který měl vše uzavřít, ale akorát mě nas*al stupiditou celého filmu. Myslím, že si Michael Myers zasloužil mnohem víc. ()

mosnak odpad!

Tak to už by snad stačilo. Vykrádání Halloweenu každý Halloween je ubohé. I když se trochu obávám, že dokud bude Jamie L. Curtis hrát tak Halloween neskončí NIKDY. 6% ()

gumolit

Najhoršia filmová hororová trilógia skončila...odkaz Michaela Myersa bol zničený. A David Gordon Green je hrozný režisér hororov drámy mu idú lepšie. A ja dúfam že Michael sa už nikdy nevráti. A ani sa nemal. ()

PanTumnus

Halloween končí má  relevantní nápad, nedokáže ho ale uspokojivě podat. Dvě až tři další revize scénáře by velmi pomohli. Chybí zde jakékoliv napětí. Chybí zde uspokojivé tečky pro většinu postav (mimo hlavní hrdinku) a je díky tomu bolestně jasné, že tvůrci měli vymyšlený třetí akt, ale cestu k němu ne. Halloween končí, a já doufám, že tomu tak opravdu, nebo alespoň na dlouhou dobu, je. ()

Wancohoff

Mozny spoiler ! Nepochopil som tu linku s mladym zabijakom, ktory aj tak zomrel.keby prezil, a niesom "odkaz" Miša, tak to chapem, ale inak to bolo uplne zbytocne a tak je cely film o ? Hovne ! ()

Thomas_xxxxx

Mám z toho rozporuplné pocity. Prvá polovica filmu je o ničom, žiadne vraždy, ani náznak hororu, v druhej polovici to začína nadobúdať prevádzkovú teplotu a škoda, že len posledná tretina stojí za to. Ale dávam tri hviezdy kvôli tomu, že to celkom rýchlo zbehlo, aj keď do dokonalosti to má veľmi ďaleko. ()

Warhorr

Já myslím, že se tahle závěrečná trilogie Greenovi povedla. Dobře, v tomto díle už se mele z posledního, ale kdo očekával nějakou super příběhovku, tak musel s takovým průběhem počítat. Mohl bych to ohodnotit stejně a vlastně i z toho mám stejný pocit jako z druhého dílu, takže jsem výrazně zklamán nebyl. Gore, byť mírně slabší, tak pořád ucházející a záporák taky ušel. Finále slavné hororové ságy v kuchyni na stole, no budiž ale rozhodně jsem čekal větší kolotoč. Jen jsem zvědav, jestli už je po Michaelovi definitivně a byla to konečná. Budu doufat že ano. Je to hold složitý. První díl trilogie byl bomba. Green si ukousl velké sousto a popral se s tím náramně, předčil v onom díle očekávání a věřím, že hororoví fans byli nadšeni. Jenže vymýšlet novou dějovou linii zrovna v Halloweenu, který má asi 10 dílů nebo kolik, není jednoduchý. Potom to s reakcí ostatních vypadá tak jak vypadá. Co by měli lidé chtít a co očekávat ? S čím inovativním chcete v něčem tak profláklém jako je zrovna jedna z nejtradičnějších hororových sérií přijít ? Tady můžete zapůsobit maximálně tak povedeným gore a nějakýma originálníma vraždama a za mě to účel splnilo. Když se podívám na některé jiné reinkarnované horory, tak je to mnohdy jedna velká blamáž a po půl hodině to chcete vypnout. Pro mě osobně je celá trilogie Halloweenu zábavnou vyvražďovačkou, u které jsem se nenudil a fajnovou poctou a ohlédnutím do minulosti, kdy jsem zavzpomínal na starší časy, když jsem s horory začínal. Nemějte přehnaná očekávání, užijte si gore a Curtis v jejím dost možná posledním hororovém vystoupení a třeba budete spokojeni obdobně jako já. ()

Flopik

Oživenie série bolo fajn, Kills malo aspoň kopec zabíjania no a END a veľká rozlúčka, je príbeh kde Mišo dostane 5 minút slávy. Prečo vo filme, kde všetko končí (niekoľko desiatok rokov) má titulná postava 5 minút a druhá tak 10 fakt nepochopím. Nepochopím ani to, na  kerú riť tu je celá tá romantická linka, keď v podstate je pre film absolútne zbytočná a zaberie hodinu a pol... A to fakt nepreháňam. Zabití málinko, poteší aspoň jedno drsnejšie. Finále super. Vystrihnúť tak 90% filmu, pozrieť si scénu kde sa objaví Mišo a koniec a neprídete skutočne o nič. Na finále slabšie 2*. ()

DavidHolub

Začátek nadějný, ovšem sledovat ve velmi očekávaném závěru většinu stopáže jinou postavu, to mi hlava nebere. Hlavně to bylo nezajímavé, vraždy slabé, některé až vyloženě vtipné, jak to bylo debilní. Finální souboj ušel, ale byl jsem tak znechucen z toho, co bylo před tím, že jsem ho ani nijak moc neprožíval. Viděno v kině - 25% ()

ROCK,THE

Tak a máme tu finalni díl nové trilogie Halloween, upřímně po minuloročním “Kills” který to opravdu Kills jsem se třetího dílu do jisté míry bál, jediná výhoda je že díky druhému dílu z minulého roku jsem měl tu výhodu že jsem film shlédnul bez špetky očekávání. Musím tedy říci že film celkem překvapil, stále to nemá na první díl této nové trilogie z roku 2018 ale rozhodně tento díl překvapil. Dostáváme hned z prvopočátku úplně odlišný příběh než by díval očekával, v podstatě si člověk myslí že sleduje úplně nový a odlišný příběh a to je na tom to zajímavé, bude to opravdu jiná linie příběhu nebo se to někde spojí? Tak přesně takové otázky vám víc jak půl filmu vrtali hlavou což diváka drží do jisté míry v napětí a to je na tom skvělé a co hlavně fungující. Sledujeme totiž příběh mladého muže který nešťastnou náhodou zabil kluka kterého měl hlídat a od tohoto okamžiku ho celé městečko Haddonfield považuje za nové monstrum a nástupce Michaela ikdyž mu byla soudem dokázaná nevinna tak ho všichni považuji za vraha a právě v tento moment se divák pozastaví nad tím jestli budeme sledovat nový příběh nového vraha z Haddonfieldu nebo se to někde protne. Vzhledem k tomu že Michael Myers se neukázal od chvíle kdy zavraždil dceru Laurie Strodeové tak si všichni mysleli že je mrtvý nebo prostě zmizel někam dál ale opak je pravdou, mladý Correy který nechtěně zabil kluka a je denně šikanován a pomlouván jako nový vrah města se dostal do potyčky s jinými vrstevníky kteří si jej dobírali a shodili Correyho pod most kde je vchod do starého kanálu a najednou vidíme rychlý záběr jak Correyho kdosi vláčí právě do toho kanálu. Dále nebudu nic prozrazovat skrz děj, jen řeknu pár slov okolo. Co se týče příběhu je zajímavý ale mnohdy má své mouchy a některé scény jsou dle mě zbytečné a některé zas až moc dlouhé u kterých chybí dynamika a napětí, na druhou stranu tu máme mírné oživení značky právě již zmíněným zajímavým směrem. Hudba jako vždy perfektní a dokonce značně inovovaná. Dále už snad ani není co dodávat, tudíž vyražte do kin s udělejte si názor sami, za mě je to příjemný překvapení ale stále to ani v nejmenším nedosahuje kvalit “prvního dílu” 2018. ()

Aurus

10/10. Za mě perfektní zakončení této Halloween trilogie. Jsem moc rád že po tomto Halloween stále nekončí a budou další díly takže mám mega hipe. Téhle film si zaslouží ne posraných 51% ale tak minimálně 80% určitě. Takže všichni co dali 3* a méně tak ať jdou do prdele. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je perfektní, atmosféra tu je solidní, napětí je zde hodně časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Doporučuji. ()

warrenur

Tolkokrat vydojeny kultovy horror, az to nie je "slusne'. Naopak, kazdym dalsim filmom dehonestuju povodny film. Pre "ozivenie" scenara na chvilku spriahnu dalsieho typka so slabnucou legendou, obcas napadito, obcas cez kopirak zabiju par otravnych charakterov a to ma byt duchom povodneho Halloween-u?! Ani nahodou. Trapas, kde atmosfera funguje snad len par minutiek v uvode, pri pohladoch bezdomovca a v kanaly. Neodporucam. 30% ()

melloun odpad!

Tohle nebylo ani béčko ani céčko. Totální maglajz bez jediného nápadu a co je horší bez pořádných lekaček. Nuda podpořená nesmyslným dějem. Jedinou dobrou zprávou je, že už snad doopravdy končí. ()

chelsea17

Vstřebával jsem zážitek nějakou dobu, takže recenzuji až teď. Celý rok jsem se těšil na pořádný nářez a doslova epický závěr. A proč by ne? Předchozí díly by D. G. Green byly skvělé. Temná atmosféra, logický děj, Michael jak ho známe a jaký má být. A hlavně inovativní hudba se základem od Carpentera bez kterého by to nešlo. Co se dalo tedy od tohoto dílu očekávat? Něco v průběhu a hlavně jak dopadne závěr. A právě k tomu se teď blížím. Něco. Začal bych hudbou. Ano, halloweenská klasika proběhla, ale té záplavě rockové směsi jsem nerozuměl. Jo, nabízí se to. Motorka, tak se to tam vecpe..ale ne, tady se to nehodilo. Do toho už se dostávám k postavám. Corey, ten který nechtěně shodil kluka a na kterého se to hodilo. Zvláštní, ale celkem sympatický úvod. Nečekal jsem, že tam bude mít hlavní roli a hrozně mě to zklamalo. Proč? Ani mi tak nevadilo, že ho nechal Michael z kanálu jít .. vadilo mi, že se najednou z něho stal poskok, kterého potřebuje...nebo možná ani to ne. Vadilo mi nejvíc to, že si jen tak ku*va nakráčí do toho kanálu, zjebe tam Myerse jak svoje dítě, pere se s ním delší dobu a nakonec mu serve masku stylem "jsi jen člověk v masce". To byl konec, zlomil jsem druhou hůl. Ta první totiž obsahovala "krásné" romantické drama Allyson a právě Coreyho. Dejte si to tam, why not, ale ne na 45 minut a pořád s tou pitomou motorkou a hudbou. Banda fracků v autě bohatého tatíčka byla fakt na zabití, což se stalo, ale nebylo to nejhorší. Laurie se pomaličku dala dohromady, ale ve výsledku byla upozaděná a na to, že to byl její zavěrečný film, bych čekal něco víc. Samotný Michael Myers se musel dát dohromady, nabrat energii ze zabití lidí, přenést zlo na dalšího a postupně se dostávat do formy. Budiž. Vím, že reálně je už celkem starý, ale v Ends mi právě přišel skoro až senilní... jak kdyby zestárl minimálně o 10 let. Ta energie a síla .. vůbec jsem to tam necítíl. Sice něco ukázal, ale nepřišlo mi to ono. Možná jsem příliš staromodní a vyžaduju zaběhlou klasiku s troškou nových věcí jako v první části trilogie nebo Kills. Nemůžu se zbavit dojmu, že tady to bylo skoro jako nájezd na Kult Michaela Myerse, který známe z dřívějška. Noc, listí, hutná atmosféra apod. to jsem zase tak nějak čekal. Nejspíš by se mi režisér zavděčil vlastně jen oprášenými předchozími díly s luxusním závěrem a odešel bych na vrcholu blaha. Pořád to samé dokola? To asi ne, viděli jsme, hlavně v Kills i plno jiných věcí. Fungovalo to krásně, ale tady ...vůbec, ale vůbec to nesedlo. Závěr bude určitě spoiler. Na ten čekal každý a každý věděl, že o nich měl být tenhle film. Ano, musí být nějaká vycpávka kolem, v tomhle díle to nemohu jinak nazvat, jen jsem oba dostatečně neviděl. Nemohu si pomoct. Polapení Michaela v kuchyni malinko snadnější, když porovnáme ten rozdíl v ostatních dílech... tím se vlastně dostávám k té strašně urážlivé senilitě, ale nemohu jinak. Bojoval... nestačilo to. Pořád se mi ale nelíbí ( už zase něco) i jeho smrt. Podříznutí, viditelné ..možná bylo cílem udělat to jasně. Já bych si představil i jasnější useknutí hlavy jako v H20. S pozdějším odkrytí masky apod. A ani žádné davové procesí .. i když to v rámci kompletního ukončení chápu a tolik mi to nevadí. Setnutí hlavy na zahradě pod rouškou tmy, odmaskování a odhalení popálené hlavy, nic velkého, ale zase v rámci epičnosti a důstojnosti za 44 let něco pořádného. A nemohu se zbavit dojmu, že zůstává i pár dalších nezodpovězených otázek z filmů minulých. Například při odjezdu od hořícího domu, kde byl MIchael uvězněn a spálen, drží Allyson jeho nůž, detailní záběr. Ano, odkaz na malou neteř Jamie z předchozích dílů, která byla s Michaelem propojená. A? Odpovědi jsme se od D.G. Greena nedočkali. Resumé.. zklamání, veliké. Škoda, že se nenatáčel Kills a Ends najednou a scénář poté prošel úpravami. Co dál? Čekat co Malek Akkad má v úmyslu dál. Za 6 let nás čeká 50 leté výročí. Počet hodnocení: 799 () (menej) (viac)

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (viac)

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

28.09.2023

Ačkoliv jsme se posledního filmu ze série Halloween dočkali loni, kdy režisér David Gordon Green se snímkem Halloween končí uzavřel svoji hororovou trilogii navazující na úplně první film, podle… (viac)