Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým vraždiacim monštrom menom Michael Myers, až sa rozhodla zmeniť taktiku. Prestala utekať, začala bojovať a nalákala Michaela do dokonalej pasce. Tá síce vyšla, ale … Príbeh filmu Halloween zabíja začína v okamihu, keď predchádzajúci film skončil. Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice a v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Bohužiaľ, nielen mačky majú sedem životov. Ubehne pár minút a Michael Myers už zase chodí ulicami mesta, ktoré sa pripravuje na halloweensku noc, a úspešne zvyšuje počet svojich obetí. Správa o tom, že z jej pasce unikol, sa dostane aj k Laurie, ktorá si je istá, že keď Michaela porazila raz, porazí ho aj druhý raz. Len bude potrebovať pomoc. Bude ale nutné presvedčiť obyvateľov mestečka, aby sa Myersa prestali báť. (CinemArt SK)

Juto

Green a McBride vytvoril presne ten druh hlúpeho, bezcenného pokračovania, ktoré vykrvácalo franšízu v 80. a 90. rokoch. 4/10 ()

Pajky3

První "novej" díl Halloweenu se mi docela líbil, ale tady už to nevyšlo. Michael Myers sice zůstal stejně brutální a nekompromisní jako v díle předtím, jen to znovu už nebavilo. Já vím, že u těhle filmů by si člověk neměl stěžovat na to, že tam chybí logika, ale prostě mi to nedá. Davová hysterie na mě nefungovala, celkové hodnocení odpovídá i tomu, jak to vidím já. ()

Jermann

Tuto sezónní instalaci budu raději považovat za průměrný recap pro nezasvěcené a nezbytnou výplň pro Halloweenu chtivé.. a coby přívrženec té druhé skupiny budu doufat, že Halloween Ends vše napraví a ságu rozumně zakončí. A že Laurie pro tuto příležitost zase vyleze z postele. ()

NiWi

Tak tohle snad ani nemůžou tvůrci myslet vážně. Klišoidní, otravná, neoriginální a hloupá podívaná, která je ztělesněním debility postav v hororových filmech. Tohle by se mělo promítat na filmových školách jako ukázkový příklad toho, jak to nemá vypadat. Atmosféru to relativně má, má to originální hudbu od Carpentera která funguje stále dobře, má to gore a killy.. ale to všechno zastiňuje příšerný příběh, ve kterém se obyčejní burani rozhodnou zastavit zlo, které jen tak bez obtíží rozmetalo na sračky 11 hasičů s vybavením. A tady se prosím proti tomu doktoři, babky pře důchodem a lidoví hrdinové s bejzbólkami vypraví s heslem, které nám ještě pro jistotu dvacetkrát zopakují, aby následně až přímo groteskně naběhli do náruče Michaela Myerse. Opravdu skvělá sebeparodie na hororové filmy, kde se u zabití spíše smějete a těm příšerným postavám ho přejete. Obávám se však, že takhle to tvůrci úplně nezamýšleli. Kdyby tento sequel měl na starosti režisérsky a scenáristicky někdo jiný, než předchozí opravdu skvělý díl, tak bych to asi nějak pochopil. Ale takhle nezbývá než jen kroutit hlavou. ()

CinemaRanger

Jsem velký fanoušek Halloween série a na druhou část nové trilogie jsem se velice těšil. Bohužel nedopadlo to dle mých představ. I na Slasher hodně nelogičností, až moc hloupě se chovajících postav, které jsou navíc otravné a zbytečných wtf momentů. Ale gore stojí za to a atmosféra se opět povedla, hlavně díky mrazivé hudbě. Kamera je také výborná a flashbacky zpět do roku 78 potěší. I tak se jedná o velké zklamání! Znovu už se nekouknu. ()

majo0007

Americkí burani z Vidlákova vs. Michael Meyers... Nový Halloween vás, ako sľubuje názov, dokonale "odrovná". Je dokonca ešte horší, než sračkoidné pokračovania z 80 a 90rokov. Čistá fraška. ()

okkac

Film navazuje hned, kde předchozí skončil,  takže se to odehrává během stejné noci. Michael taky vykuchá mraky lidí, ale ti jsou vám tak jedno, protože skoro všichni se chovají jako banda trotlů. Na USA tu moc lidí nemá zbraně, a pokud je mají, tak je většinou drží jak prase kost a střílí s přesností stromtroopera, takže Michael to v pohodě přežije a zblízka střelce podřízne. Člověk čekal, že angry mob začne Michaela nahánět a hra na kočku a myš se obrátí, což by mohl být oživující prvek, ale celý film se na tom obyvatelé Haddonfieldu jen domlouvají, aby nakonec se ukázali jako neschopní a nahání někoho jiného a ke konci už zbylo jen pár lidí. Uvidíme co Halloween Ends, ale zklamání to je 5/10. ()

Nivenx

Takové to máme pěkně našlápnuto a co teď s tím? Uděláme trochu více unreal a přidáme více vraždění  akce a pojmem to trochu free. Výsledek není ani výborný ani špatný. Takové trochu na půlce cesty co kurva s tím! ()

Sabrewulf odpad!

Vítejte v městečku Haddonfield, ve kterém se lidi, zvlášť policajti neumí pistolí trefit ze dvou metrů pomalu se šourajícího instalatéra. V městečku, které chtělo trhnout rekord v hloupém chování teenagerů v hororech a tak tu máme degešské rovnou celé město. Víš co, v Nočních můrách v Elm street své oběti Freddy Krueger překvapí snovými podpásovkami, proti kterým ti lidi prostě nezmůžou nic a v Pátcích 13. zase do Jasona lidi zblízka vypálí celý zásobník s vědomím, že mají vyhráno, netušíc, že jde o zombíka. Ale tady? Jak chcete řešit konfrontace s pomalým instalatérem, který má být člověk (byť přežívá nepřežitelné)? Ten nemá žádné trumfy a tak musíte po vzoru inkluze degradovat ozasentvo, aby vůbec ten instalatér dostal nějakou šanci je zabít. A tak nám vznikají situace jak z grotesky (ta celá scéna u auta je fakt pikantní). No a v úvodu, kdy hasiči hasí dům (v podstatě toho Michaela zachraňují) a on vyleze a za odměnu celý hasičský sbor samoúčelně vyvraždí, už chyběl jenom Leslie Nielsen. Každý druhý kritický koment je o tom, že ten první Halloween (2018) nové trilogie byl super a další dva stojí za prd. Nesouhlasím, za prd stojí všechny díly po dvojce, protože se pořád omýlá to samé do kola, bez snahy se někam posunout. ()

David.Darco odpad!

Ach Green čo si to prosím ťa porobil? Nech pátram v pamäti koľko len chcem, len ťažko sa mi vynára vhodnejší adept na zlatú malinu. Ale pekne od začiatku. Keď pred pár rokmi vznikol reboot série v podobe Halloween (2018) Tak sa vo veľkom diskutovalo, ako vlastne funguje ona nadväznosť na pôvodný diel. Dozvedeli sme sa, že Green sa priamo odpichuje od Carpenterovej pôvodnej verzie, pričom ignoruje, alebo si dokonca uťahuje z existencie sequelov. Tak prečo do.... Odrazu dopĺňa vo svojom pokračovaní Carpenterov originál? Prečo doň vkladá blbosti, ktoré nikoho nezaujímajú? Prečo preobsadzuje postavy z originálu, aby "obohatil" ich dejové línie? Koho to vôbec zaujíma? A teda, keď už sa rozhodol pre túto nešťastnú cestu potláčania postáv, ktoré sú pre diváka zaujímavé a má k nim puto minimálne z predchádzajúceho dielu, tak prečo si pre Boha aspoň nenechal záležať na scenári? Tie repliky sú čistá hrôza. Tie trápne prázdne frázy a expresívne herectvo predstaviteľa Tommyho mi lezú krkom ešte aj na druhý deň po projekcii. Halloween 2018 bol zmysluplným pokračovaním legendárneho slasheru, ktorý v rámci trendov neo-slasherov pracoval s inováciami pôvodných konvencií subžánru a bol by dôstojnou bodkou za legendárnym Michaelom (prosím je to Michael, nevolajte ho raz tak raz onak, označenie Boogeyman už stratilo váhu aj zmysel). Lenže to by tvorcovia museli mať iné, ako továrenské zmýšľanie. Pýtam sa, kde je čokoľvek, aspoň jedna jediná vec, čo máme na slasheroch radi? Vyvražďovačky sú (okrem asi jednej) úplne bez nápadu. Koncepty ako skazená mládež, sex, drogy, Final girl, alebo inovácie neoslasherov tu nie sú ani prítomné, ani inovované, ani sebaironizované. Nie je tu jednoducho nič. Na začiatku som povedal, že film vnímam ako najlepšieho adepta na zlatú malinu, na čom trvám. Ide o najväčšie sklamanie roka. O exemplárny príklad toho, ako zničiť dobre a ťažko vybudované meno len kvôli zisku. Škoda. Odpad dávam najmä preto, lebo sa mi 2018tka veľmi páčila. ()

filmmovier

Pominu teď to, že mě čím dál tím víc štve (ale hůř), že se ignoruje původní dvojka, protože k tomu pořád nevidím sebemenší důvod. Tahle nejnovější mytologie mi navíc absolutně přestává dávat smysl. Jak díl z roku 2018 byl (a pořád je) naprosto výborná, poctivá, atmosférická pocta jedničce, tohle už rozhodně žádná pocta není. Naopak, po Zmrtvýchvstání a dvojce Roba Zombieho je to nejhorší díl série. První čtvrthodina je skvělá, závěrečná čtvrthodina taky, všechny scény s Michaelem (kterých je žalostně málo) jsou výtečné. Zbytek se strašně vleče a je to absolutně nezajímavá nuda. Občas je to nuda větší, občas menší, ale furt víceméně nuda. A Laurie je tady absolutně zbytečná, stejně jako 99% ostatních postav. Ve výsledku tak Halloween Kills zabíjí jedině snad potenciál, který po minulém díle do budoucna rozhodně měl a nahajpované diváky. Nejhorší díl série to rozhodně není, ale zklamání je to sakra veliké. Naprostej průměr, nic jinýho. Koukat se na to jakžtakž dá a tenhle díl v budoucnu ignorovat nebudu. 50%. ()

Motinski

Michael Myers vs. Haddonfield. Po ako tak obstojnom reštarte takto posrať pokračovanie? Stalo sa to už veľa krát, no teraz som to úprimne nečakal. Scenár je od základov postavený na hlavu. Tupý, naivný a s logickými dierami v každej dlhšej scéne. Atmosféra tu nie je žiadna. Hororové braky z pred dvadsať rokov boli napinavejšie a s originálnejšími vraždami. V zaujímavostiach som čítal že ich tu je dokopy 28. Pri cca 20 z nich som sa smial. Vsetko čo sa odohráva v nemocnici je katastrofa. Príbehovo, dialógovo aj chovaním postáv. Dokonca aj hudba ktorú som na Halloweenoch miloval mi prišla od veci. Vložená do scén len kvôli nostalgií. A keď už hovorím o nostalgií, tak tá nefunguje ani pri príbehu ktorý chceli z veľkej časti postaviť práve na tom. Flashbacky a zbytočne prepojenia s minulosťou, to všetko pôsobilo sílene. Jediné čo bolo fajn tak úvodný epilóg. Pár surových scén a pocit po dopozerani že už mám film konečne za sebou. Halloween zabíja má najvýstižnejší názov zo série. Pocitovo ma postupne zabíjal od 15. minúty až do konca ktorý bol tak prestrelený že už s istotou viem že ďalšie pokračovanie nezapnem. Keď tak jedine opitý. ()

Avathar

Slabšie než minule, ale za mňa stále dobré. Osobne nechápem, prečo to práve tento diel od všetkých tak schytáva. Úplne v pohode slasher. Je to snáď ešte viac zamerané na fanúšikov série, čo asi mnoho ľudí neocení. Ja sa k fanúšikom počítam, takže všetky odkazy na mňa fungujú, atmosféra je super, Michael má stále „říz“, vraždy sú krvavé a nenudil som sa ani chvíľu. Je pravda, že celú sériu to vlastne nikam neposúva a po scenáristickej stránke si to mohli tvorcovia postrážiť a viac učesať. Znieslo by to trochu strihačských nožníc, niektoré dejové línie a vedľajšie postavy sa mohli vyhodiť a film by tak získal na väčšej svižnosti. Rovnako tiež pokusy o nejaký spoločenský presah a psychológiu boli dosť nevierohodné a naivné. Nelogičnosti boli, ale to pri slasheroch tak nejako očakávam. 7/10 a na tretí diel budem určite zvedavý! ()

BROKEN_

Nový díl Halloweenu je nejzábavnějším dílem z celé série. Což není úplně dobrá vizitka, když jde o hororový žánr. Děj Halloweenu Kills navazuje tam, kde předchozí díl skončil. Laurie je těžce zraněná po střetu s Michaelem a je na cestě do nemocnice. Michael při útěku z hořícího domu vyvraždí hasiče a městečko Haddonfield se z toho může zbláznit. Do toho tady máme komediální tvůrce. Režiséra Davida Gordona Greena a spoluscenáristu Dannyho McBrida, kteří stojí i za předchozím dílem a jak u toho předchozího, tak i tady se nevyhneme komediálním momentům. Problémem je, že jich je v tomto dílu více než je zdrávo. Jejich rukopis, že jde evidentně o komediální tvůrce se nezapře. Nechci to tady rozebírat do spoilerů, ale hodím jsem jeden příklad, který mě z celého filmu pobavil nejvíce. Ve filmu se vyskytuje homosexuální pár, který bydlí v domě ve kterém žil Michael Myers. Jeden se jmenuje Malej John a druhej Velkej John. Velký John si vezme do ruky malý nůž a pronese hlášku ¨ I got this knife ¨, Malej John si vezme do ruky velký nůž a pronese tu stejnou větu co Velký John. Takhle když to asi čtete tak vás to asi nepobaví, ale věřte mi, v tom filmu je to velká zábava. Té zábavnosti je tam toho víc a nebudu to tady rozebírat, zabralo by to celý můj komentář. Takže jdeme dál. Kamera ve filmu mě hodně iritovala a štvalo mě, jak se kamera při scénách přibližovala k postavě a oddalovala se. Někdy mi přišlo, že je kamera až amatérská. Herecké výkony jsou u většiny k pousmání, ale samotní herci za to nemůžou... ZA TO MŮŽE SCÉNÁŘ! Postavy se chovají jako idioti a při scéně v nemocnici kdy vypukne chaos okolo falešného Michaela ( proč tam ta dějová linka byla? NETUŠÍM ! ) se chovají jako hovada. Laurie v tomto filmu moc není a když už je, tak je pořád tou nejzajímavější postavou ze všech. Kdo ale nemá chybu a je naprosto dokonalý, tak to je náš oblíbený zabiják Michael Myers. Ten vypadá vzhledově děsivě a měl jsem z něho respekt. Michael se v tomto dílu opravdu s ničím nesere a zabíjí s obrovskou chutí. Samotné zabíjení je filmu hodně a všechny vypadali dobře. Hudba Johna Carpentera je opět vynikající a já se mu klaním, je to mistr. Carpenter stvořil démonický soundtrack, který se do daných scén hodí a vyvolává v divákovi ty emoce, které by měl cítit. Soundtrack: Main title, The Myers House, Rampage, Unkillable ( můj nejoblíbenější track ), Payback, First Attack ( u tohoto tracku musím ocenit Carpentera že se mu povedlo pěkně navázat na původní Halloween svým stylem ). Ve finále je to film, který dělá ostudu této značce skrz komedii, ale zároveň je tady to brutální zabíjení, ke kterému se pojí Michael a Carpenterova hudba která to zvedá hodně nahoru. V dalším dílu Halloween Ends, který má dorazit již příští rok bych si přál, aby to natočil John Carpenter, ale to je moje zbožné přání, které je nereálné. David Gordan Green bude znova režisérem, McBride znova spoluscenáristou a já se trochu bojím co vyvedou v závěru nové trilogie, která měla skvělý start. Každopádně se těším na závěrečný souboj Michaela s Laurie, jsem na to zvědav. P.S. Když si uvědomím, že má režisér Green natočit nového Exorcistu, tak se toho začínám vážně bát. 5/10 () (menej) (viac)

Johnny.ARN

No toto pokračovanie bola ale kvalitná chobotina. Bez atmosféry, bez pointy, s popieraním zákonov fyziky a ľudského tela. Ako keby chceli vyvolať emóciu ľútosti, čo mi v tomto žánri príde nezmyselné. Tak ako ma "prvý" diel nadchol a bavil, toto ma nudilo a cítil som sa trápne za tých hercov. Ako výplň času ale fajn. 1 z 5 ()

oveckaoa

S tímhle filmem mám jediný problém a ten už mám od traileru jelikož představte si, že Vás chce někdo zabít Vy se na to chystáte , že zabijete Vy jeho zabarikádujete ho do svého baráku a necháte a jste tak debilní , že Vás nenapadne, že ho (ten barák)  začnou hasit hasiči jako vážně? Dejme tomu, že je Laurie tak blbá přece jenom roky už tam jsou a mozek už nemusí tak dobře sloužit a trauma z dětství nicméně u ní bylo dalších x lidí to jí to nemohl říct někdo z nich? Jinak spokojenost je zde nejvíce mrtvol z celé série což je velký plus na slasher není zde žádná vata ( i když scéna kdy náhodně ´´zabijí,, jakéhosi vězně, který se tam objevil nevím proč je na hraně) a dobře to odsýpá. Konec už je takový divný, že prostě Michael přežije bodnutí vidlemi, několik výstřelů , pobodání a bůhví co ještě otázka zní jak ho chtějí zabít, když třetí díl je údajně konec trilogie osobně mám teorii , že se s Laurie zabijou navzájem, ale zase režisér tvrdí, že třetí díl nemusí být poslední . ()

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

18.10.2021

Poslední souboj, nový film režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Vetřelec), měl minulý týden v zámoří premiéru a jestli se někdo těšil, že se v budoucnu dočká více podobných historických velkofilmů,… (viac)

O čem bude pokračování Halloweenu?

O čem bude pokračování Halloweenu?

30.07.2020

Režisér David Gordon Green nedávno poskytl rozhovoru serveru Total Film, ve kterém odhalil pár detailů týkajících se chystaného pokračování Halloweenu s podtitulem Kills. První zásadní informací je,… (viac)

PF 2020

PF 2020