Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým vraždiacim monštrom menom Michael Myers, až sa rozhodla zmeniť taktiku. Prestala utekať, začala bojovať a nalákala Michaela do dokonalej pasce. Tá síce vyšla, ale … Príbeh filmu Halloween zabíja začína v okamihu, keď predchádzajúci film skončil. Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice a v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Bohužiaľ, nielen mačky majú sedem životov. Ubehne pár minút a Michael Myers už zase chodí ulicami mesta, ktoré sa pripravuje na halloweensku noc, a úspešne zvyšuje počet svojich obetí. Správa o tom, že z jej pasce unikol, sa dostane aj k Laurie, ktorá si je istá, že keď Michaela porazila raz, porazí ho aj druhý raz. Len bude potrebovať pomoc. Bude ale nutné presvedčiť obyvateľov mestečka, aby sa Myersa prestali báť. (CinemArt SK)

kacir

Tak je to určite sklamanie oproti minulej časti, ale zase až taký prúser, ako tu takmer všetci plačkajú, to naozaj nebol. Som zvedavý na ďalšiu časť, asi finálnu, a ak to bude pičovina tak skratka tieto dve časti zmažem z mozgu a nebudem ich vôbec brať, tak isto ako tie dve chujoviny od roba zombieho, ostane mi tým iba Helloween z roku 2018 a bude pokoj. ()

hematop92

Ano je to strašně hloupý film. Ano, nelogičnost všech postav je do nebe volající a ano! Bubáka z Haddonfieldu prostě nejde zabít. Od filmu jsem absolutně nic neočekával a dostal jsem přesně to, co od takového žánru mám čekat. Jeden masakr za druhým, film krásně uteče a není tam snad jediné hluché místo. Zlo dnes zemře, zlo dnes zemře, zlo dnes zemře. Další díl prosím Myers vs Michal David. Zlo totiž jednou musí zemřít! ()

petrsponar

No,, já vám nevím, po skvělém Halloween z roku 2018 jsem se na tento díl celkem těšil, nenechal jsem se odradit ani nízkým hodnocením, něco bylo opravdu dobré, např. Flasback na začátku filmu, dále i Michaelovo řádění, ale celý to je takový nemastný neslaný guláš, čím se dostávám k negativům, dokola opakující se slovo zlo dnes zemře, dále opět nelogické uvažování postav, a dosti i dost špatné úmrtí některých postav. Ale na jednu stranu to nebyl až takový průser.. Podtrženo sečteno Halloween Kills si odnáší 5,5 /10 ()

Taron

Tak jsem náhodně viděl první film Halloweenu a asi jsem od toho ani nic moc jinýho nečekal :). Chvílema je to až bolestivě hloupý, ale Myers je fakt povedená postava a určitě mě to nalákalo sjet i staré Halloweeny. ()

Nikolas__

Rozhodně jsem nečekal hororovou revoluci, ale až takovou trapnou nelogickou sračku určitě ne. Halloween kills nezvládá napnout, nezvládá zaujmout, nezvládá být ani pohodovým slasherem! Jediné se dá brát jako plus je hudba a kamera, to je obávám se, všechno. Jeden z nejhorších dílů série a jedna z absolutně největších tragédií roku. ()

Facerr

Nadšení ze stylového začátku střídá zklamání z toho, že místo na Halloweena člověk jen s otevřenou pusou kouká na celovečerní díl večerníčku A je to! s podtitulem "Jak Pat a Mat chtěli dostat psychopata". Tak dementní chování některých postav se prostě hned tak nevidí. ()

xxmurphyxx

.......................Ok, začnem pozitívami. Má to v názve Halloween a postavu Michaela Myersa vo filme. To je tak asi všetko. Mimo to tu sú tu už len dve hlavné postavy z minulého dielu, párik teplošov, čierny šerif ( začínam mať pocit, že v Amerike bieli robia už len pochôdzkarov ), banda tragédov ozbrojená palicami, fľaškami a svojím egom mysliac si, že natrhnú prdel Myersovi, nejaké staré, olezlé baby a pár faganov. Plus mínus nejaké to ďalšie krovie slúžiace na krvavé jatky. Tie sú mimochodom vo väčšine trápne, nudné a postrádajúce akýkoľvek gore alebo nápad. Sú extrémne kvalitatívne nevyvážené, niektoré ako smrť dôchodcovského páru majú ako tak gule, šťavu a grády. No a potom sú také, ktorých je väčšina, ako tá s hasičmi, čo je lacno pôsobiaca, nelogická kokotina. Podobne na tom je herecký prejav osadenstva, niečo priemer, niečo čistý amaterizmus. Niečo na facku. Príbeh nejaký je, zaujímavý alebo premyslený asi ako moja cesta do roboty. Do toho sa tu niekto snaží premeniť čistokrvný slasher na niečo viac, na nejakú alegóriu spoločnosti alebo čo to malo byť. Neviem. Jedno viem ale iste, Halloween je slasher a na nič iné sa hrať nemusí, dúfam, že si to už kurva niekto uvedomí do budúcna. Keby tento diel nevznikol Halloweenske univerzum o nič nepríde, skôr by jeho meno neutrpelo ďalší šrám. ()

blondboss

Gordon Green dokonal sériu. Dokonal ju v tuposti, otravnosti, katastrofálnych dialógoch a ešte dementnejšom chovaní postáv. Snažiť sa vybudovať celkom slušne hororovú atmosféru a následne to sprzniť všetkým, čím sa dalo, to je jeho jediný prínos do tejto série. Naozaj od polovice filmu som mal pocit, že pozerám na veľmi trápnu slasher komédiu, pri ktorej si človek hovorí, že toto ozaj nemohli myslieť vážne. Škoda toho, lebo jednotka tohto reštartu nebola nejako zlá. Toto ale už ozaj nie. Tú druhú hviezdu pridám už len kvôli Jamie Lee Curtis. 30 % ()

a0001 odpad!

Ak by mal dáky film stelesniť dokonalú primitívnu, brilantnú, bezhraničnú tuposť tak je to presne tento brak. Navyše viacerými prvkami vypovedá o všeobecnej gýčovosti a typickej stupidite výraznej časti USA filmov. ()

wallax odpad!

Ak by som verejne používal expresívne slová napíšem, že to bola nehorázna pičovina. Keďže ale tento typ slov verejne na internete nepoužívam napíšem, že to je hrozná ale hrozná blbosť. ()

blesstheDezz

Přijde mi, že většina zdejších musela vidět úplně jiný film než já, protože já, vyjma zcela zbytečné davové scény v nemocnici, vidím stále velmi nadstandardní slasherové řemeslo, které výborně navazuje na skvěle fungující počin z roku 2018, v rámci atmosféry a hudby jej místy možná i překonává. Ztěžovat si na logiku a chování postav mi v rámci žánru přijde zcela irelevantní, to tu bude vždy a já už se s tím dávno smířil ()

Tomko87

Halloween Kills Predchádzajúci film sa snažil držať v atmosfére jednotky, čiže pomalší plíživý thiller. V pokračovaní im úplne jeblo a odrhli sa z reťaze. Čo na tom že je tu väčší bodycount. Čo na tom že zabitia sú brutálnejšie, keď z Michaela spravili posratého Rasputina líznutého Terminátorom.m, na ktorého neplatia guľky, nože, vidly, škrtenie, oheň, proste ani hovno. Hlavná trojica postáv, Babča, jej dcéra a jej dcéra odstupujú na vedľajšiu kolaj a hlavná postava je.... Kurva celé mesto, ktoré poľuje na Michaeal !! Zatiaľ čo ho lovia, on si veselo behá od domu k domu a užíva sa. Žiadny dej, žiadne napätie, len Mišo mäso na porážku. Do piči čo Myers tu ustál, to som si nepredstavoval ani vo sne. Hlavne keď mu prizvukovali vek, to že to je len blázon ... Ako ak si chcete užiť len zabíjanie ..oukej. Ale v tom prípade vypustite akúkoľvek logiku a súdnosť z hlavy. ()

SpicyNugget

Michael Meyers přežil požár. Ten chlap přežije snad vše. Ani vidle ho nezastaví. Ani deset kulek. Obyvatelé Haddonfieldu se naštvou a jako pořádní vesničtí burani zorganizují hru na loveckou sezónu. S vidlema a pochodněma se snaží Meyerse dostat. Pobavila mě hloupost těchto lidí - Meyerse mají před sebou, ale nejsou schopni na něj vystřelit, zato nevinného člověka s klidem nechají umřít. Absolutní nelogičnost postav. Skvělý byl jen konec - konečně nějaký posun! Skvělý plot twist na konec. Ale jinak byl tento díl celkem slabota. Musím si jít pustit předchozí díly, abych si celou sérii připomněla. ()

safixxx

Úplně absurdní až dementní reakce a chování všech postav ve stylu zombie - nemáme mozek, je nám u prdele na koho se vrhnem - scénař to pohřbil. ()

halberdier

V roce 2018 natočil David Gordon Green povedený reboot/ sequel Halloween, který kromě svých kvalit měl i obrovský komereční úspěch. Proto hned režisér Green začal mluvit rovnou o celé trilogii. Teď přichází Halloween Kills  a opět to vypadá, že to bude hit. Nicméně s kvalitou už to tak slavné není. Kdo neviděl přechozí film, nemá smysl jeho pokračování vidět, protože začátek navazuje přímo na předchozí díl. Já i když jsem ho viděl, byl jsem první půl hodinu celkem zamtený, protože se na plátně objevila velká spousta postav, některé dokonce z původního filmu z 1978 a děj byl relativně nepřehledný. Postupně se to trochu zlepšilo a dojem z filmu se tak zvedl. Může za to především postava Michaela Myerse, která je v tomto filmu ještě větší bestie než kdy dřív, mordů je víc než dost a film se nebojí i slušného gore. Bohužel za celý film se toho moc nestane, motivace samotného Myerse mně unikala. Celkově tak Halloween Kills opravdu vypadá jak prostřední díl plánované trilogie - bez pořádného začátku i konce. Nejnověší Halloween je stále celkem zábavný slasher, na předchozí film se ale nechytá a zapadne tak mezi bezpočet předchozích sequelů. ()

Buywhat

Po zhliadnutí dalšieho Myersovho vraždenia som ostal mierne zmätený a uprímne neviem, ako sa k danému filmu postaviť. Ale pravdepodobne by to malo byť rovnako, ako sa film postavil k divákom. Reálne som mal miestami pocit, že si o mne scenáristi myslia, že som totálne hlúpy, kedže mali neustále potrebu mi oznamovať “zlo dnes zomrie” a “Michael terorizuje ľudí už 40 rokov”. Doslova každý druhý dialóg obsahuje tieto dve tvrdenia. Pričom pri prvej spomínanej už dopredu vieme, že to všetko (dúfajme) skončí až v Halloween Ends. Neviem čím to je, ale začínam čoraz viac fandiť záporákom v hororoch, keďže tak hlúpe a primitívne obete som ešte nevidel. Aby som však na film len nenadával, kamera a hudobná zložka tu výrazne excelujú. Jeden človek mi raz povedal “keď je kamera a hudba jediná dobrá vec na filme, niečo je veľmi zle”. A mal pravdu. On samotný slasher subžáner tažko príde s niečim inovatívnym v druhej dekáde 21. storočia. Pamiatkárov poteší nostalgický vibe a mladí sa aspoň príjemne zabavia. Krvavé scény a gore je skvostné, avšak to je všetko čo vám Halloween Kills môže ponúknuť. Za mňa veľká slabota a sklamanie. Snáď v záverčnej časti Michael konečne umrie a s ním aj táto franšíza. ()

Kushina

Dopíči! Opět trapárna největšího kalibru co se mohla natočit. Musím teda být v jedné věci i příjemně kritický. Bylo to asi o 5% lepší jak minulý díl, protože těch sraček tam bylo o trochu méně, za které bych těm lidem usekl hlavu ještě jednou! Nesmrtelný Michael řeže jednoduše krky a břicha a každý mu jde naproti jak retard. Na tohle prostě nemám a useknout mu prostě hlavu nemůžou když už leží na zemi tomu nesmrtelnému kokotovi. Trapárna prostě.... 35% ()

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

18.10.2021

Poslední souboj, nový film režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Vetřelec), měl minulý týden v zámoří premiéru a jestli se někdo těšil, že se v budoucnu dočká více podobných historických velkofilmů,… (viac)

O čem bude pokračování Halloweenu?

O čem bude pokračování Halloweenu?

30.07.2020

Režisér David Gordon Green nedávno poskytl rozhovoru serveru Total Film, ve kterém odhalil pár detailů týkajících se chystaného pokračování Halloweenu s podtitulem Kills. První zásadní informací je,… (viac)

PF 2020

PF 2020