Pach krve

• USA Wrong Turn (viac)

Partia kamarátov prichádza do Apalačských vrchov, aby sa v miestnych lesoch odreagovali. Po príchode na miesto sa dostanú do konfliktu s miestnymi, ale neprikladajú tomuto incidentu žiadnu váhu. Situácia sa ale zhorší, keď sa v miestnych lesoch stratia a jeden z nich príde o život. Ani len netušia, že práve vkročili na miesto obývané tajomným spolkom nazývaným Nadácia, ktorý z nečakaných návštevníkov nemá vôbec radosť. (Marceloo)

BROKEN_

Ani jeden díl ze série Pach krve jsem neviděl a ani neplánuji. Nový Wrong Turn s touto sérií nemá nic společného a já se vlastně divím, že se takhle jmenuje. Stejně na tom bylo letos i nový Paranormal Activity. Wrong Turn má dobrý námět. Ve chvíli kdy se film dostane do lesa začne opravdu povedená hororová jízda a já byl nadšený, jak dobře to fungovalo. Sice tomu chyběly sympatičtější postavy, ale přišlo mi, že na poměry hororu, kde se partička mlaďochů vydává na výlet do lesa, se chovali poměrně rozumně/chápavě. Filmu nechybí i velká dávka brutality ( i když vám určitě mnozí řeknou, že by to možná chtělo ještě víc :-D ). Fanoušci hororů budou spokojeni. P.S. Na co rozhodně nezapomenu z tohoto filmu, tak je bezesporu scéna se soudem. Tam by se napětí dalo krájet. :-)    7/10 ()

Johnny.ARN

Toto je ťažká lobotómia. Nevidel som žiaden predchádzajúci diel, ale keď je toto reštart, tak ani nemám chuť vidieť ostatné. Od obsadenia, cez dialógy až po orientačný beh lesom, otrasné. 1 z 5 ()

Yoshimitsu

Podle názvu filmu jsem myslel, že jde o restart série "Pach krve", pač tam nebylo žádné pořadové číslo. S touhle sérii nechutných kanibalů to má společný, tak název a snahu zkopírovat, co jde. Nejvíce jsem postrádal bratry, co rádi lidské masíčko hlavně bílého pačesa aka pískače, který je unikátní v každém díle. Tady je to marná snaha vytvořit nějaké pořádné lovce a atmosféru, ale prej jsou tu všichni hodní a neublížili by, ani mouše. Dávám 40% ()

oveckaoa

Nejprve menší poznámky film je považován za remake/reboot filmu Pach Krve z roku 2003 (Imdb dokonce uvádí název Pach Krve 7) ačkoliv s ním má společného jen les. To je jak kdyby někdo natočil remake Vetřelce vraždil tam E.T. a přesto to byl remake Vetřelce tohle je úplně jiný film a nasrání některých lidí chápu jelikož všude je to prezentováno jako remake, který to není. Jinak problém je v délce skoro 2 hodiny je prostě moc navíc film je jakoby kombinace dvou filmů v prvních 50 minutách sledujeme 6 teenagerů co jdou na výšlap na hory a něco se jim stane a zbývající čas sledujeme otce jedné z těch teenagerek jak ji hledá. Z 6 teenagerů jich většina umře tak rychle , že si zapamatujete maximálně vraždu kyjem a vraždu kládou teď si třeba vůbec už nevzpomenu jak umřela ta doktorka a to ještě na ten film koukám a ke konci se z toho stane sektystická sračka na styl Hory Mají Oči, ale s nulovou inteligencí (chápu dobře, že ty lidi vydělávají, ale stejně tam kdesi žijí všichni to ví, ale nikoho to nezajímá borec co mu zabili bratra tam žije a vůbec ho to nesere naráz z ničeho nic dojde ženská dá mu 5000 tisíc a naráz ho to začne srát a chce to řešit nebo ti mstitelé proč tam nešly do toho lesa dříve pochopil bych kdyby tam byl špatný přístup, ale v podstatě stačí do toho lesa jít a najdete je). Jako lesní slasher je to obstojné jako remake Pachu Krve to absolutně selhává a je to někde na úrovni 2 dílu. 40 procent ()

Koocik

Namistrovanej běloch, eko-sluníčkářskej negr, moralizační čuba s její sebestřednou kamarádkou a dvě bukvice - jeden rákosnicky řízlej původní amík a indickej přistěhovalec. No hnedka po úvodu jsem si říkal: "WTF?!?!?" a hledal tu spojitost s původní morbidní zabíjačkou Pachu krve. No furt jsem hledal srovnání a vědomě se snažil porovnat neporovnatelné a díky tomu mě začátek trošku odrazoval a já byl v přesvědčení, že tomu dám odpad. ALE.. Nenechte se mýlit, tohle totiž nemá s původními filmy vůbec co pohledávat a nejlepší je se zcela odprostit a zapomenout, pokud jste některý z filmů té série Pach krve viděli. Díky tomu si tento film vychutnáte třeba tak, jako já. Ta akce a celkové napětí se postupem stále a stále stupňuje a musím uznat, že mě neskutečně zaujala celá nepředvídatelnost filmu. Byl jsem celou dobu s postupným vývojem pořád ve větším a větším očekávání a hlavně napětí. Sekta či squadra horských rádoby "mormoňů", jejichž hlavou je diktátorský sociopat, je přesně to, co jsem chtěl vidět. Na to, že se jedná o nízkorozpočtovej snímek céčkového charakteru, tak je to fakt filmový skvost. Prostředí, herecké výkony - všechno to je banda takových amatérů, ale zahráli to celkem s přehledem dost suprově. A ten konec.. No tak něco takovýho jsem netušil ani omylem. Slušná propletenost a inspirace z jiných filmových děl, ale skvěle to do sebe zapadá a určitě bych něco takového chtěl vidět na plátně v kině, abych si zážitek o to víc vychutnal. Když oskarovej Parazit tolik zabodoval, tak tohle by si zasloužilo určitě nominaci - jen teda je zapotřebí se odprostit od všeho známého a neznámého a sledovat tento film s pocitem, že se jedná o něco zcela nového a odlišného. ()

bizz_mjc

Reboot Wrong Turn nám připravil skutečný příběh, reboot WT je natočen velmi dobře. Jediné společné s původní vyvražďovačkou jsou pasti v lese a teenageři, je to teda ještě WT? Trošku ano, víc ne. Asi se tím tedy nebudu zabývat a pokud bude reboot rebootem a dojde i k natočení druhé dvojky, pak dojde i na sesumírování, jak se tvůrci s myšlenkou obnovy původní série (no série, max tak prvních dvou dílů) popasovali. Wrong Turn 2021 beru jako start něčeho nového, s čím si budou až scenáristé muset poradit. Beru, jak je dáno, a je dáno velmi obstojně, i když prosto té explicitní a šokantní brutality. ()

Brain-D

Můj první pach krve. Tenhle řadově 7.díl je celkem kvalitka. Dynamické tempo, drsné scény a zajímavé postavy. Rozhodně jeden z těch lepších hororů poslední let. 80% ()

Jaro.Krafcik

Týmto hodnotením som privítal top 50ku slovenských užívateľov na tento databáze počtom hodnotení. A predbehol tak vytrvalého Františka. Ešte šancu ho prekonať bude mať dalši užívatel a hlavne veľký fanúšik seriálov a filmov, on si to zaslúži taktiež. Teraz k novému Wrong Turnu, alebo inak povedané Pach krve. Horor sa mi zdal trochu natiahnutý je pravda že od konca som možno aj čakal viac aj od hercov a určite chýbali mutanti, ktorí boli v predošlých častiach. Tu je fakt len spoločný názov a les plný rôznych pastí. 3* ()

zigíš

Lionel Hutz by z fleku mohl podat žalobu na Wrong Turn (2021) za podvodnou reklamu, když mu vyšla ta na Nekonečný příběh :) Tady se zpočátku hezky hraje hillbilly muzička partičce nesympatických teens do skoku, klasicky bez nějakých úskoků aby se po půl hoďce zadělalo na Midsommar 2 ?! A odkdy mají horory dvě hodiny ?! Jo, vlastně od Midsommaru ! ()

KASUGI

Remake, který jde na to úplně jinak, dokonce tak jinak, že jsem do půlky uvažoval o třech hvězdách s nadějí na čtvrtou. Důvodem byla korektníma kvótama vytvořená partička mladých městských nesympatických pičusů (arabské buzny obzvlášť nechutné), při jejichž postupné likvidaci jsem nabyl dojmu, že se jedná o scénáristy cílenou likvidaci dementních jedinců, jakousi vážnější alternativu filmu Tucker & Dale vs. Zlo. Bohužel, od půlky film úplně přepne a na scénu nastoupí šedivý Rambo dědek a Rambo dcera a jde to úplně do kopru. Finále je otravnější a natahovanější, než koncertní přídavky kapely Tři sestry a hlavně to celé vůbec nedává smysl. V lese nějaká komunita zabije vaše kamarády, jeden z nich tam dokonce zůstane živý a vy se jdete do civilizace nastěhovat do nového domečku?!!! Nějaká policie, vyšetřování, pozůstalí, to jako vážně ?!!! Kdo to psal?  Samozřejmě se jedná o naprostý odpad , protože film, u něhož se rozčilujete, že hlavní hrdinka přežije a nechcípne, si ani nic jiného nezaslouží, ale za tu první půlku tu hvězdu dám. ()

jefff

Pravda, s původním Wrong Turnem to nemá vůbec nic společného. Snad jen kulisy kdesi v amerických lesích. Postupem času šla série Wrong Turnu někam do céčkových vod a nápad sérii restartovat nebyl vůbec špatný. Proč příběh pojali úplně jinak je mi záhadou, ale film jako takový je dobrý. Kvalitně zahraný, napínavý a se solidními gore scénami. Za mě dobrý, ale klidně to mohlo být pod jiným jménem. ()

blackkocour

Tak se parta mladých batužkářů, znovu odbočila vedle, do králičí nory, kde mimo Jeskyňek a Skřítků, se obydlují Homo Sapiens, nebo lidově nazývaném, indiánům. Jojojo, tohle se mi líbí. Člověk, aby se nebál koukat na nějakou baby sračku, ze špenátu a nastrouhané mrkve, když tu od Livingdeada, Psychouše a spol. dozvídá jen samé špíny a pomluvy, od "hororových expertů". Však, já jsem také expertem na to, kdo si ve vládě rozkrade peněz na dovolenou v Dubaji. Já jsem také odborníkem na lidské vyměšování, a za jak dlouho se člověk vysere, po tuňákovým salátu s avokádem, ananasem a párků z Kosteleckých uzenin. Na to nemusíte být sexpert, abyste si vyvodili, že se člověk z toho posere nahned! A rovnou z postele. Moderní a energicky latný horor, který se dokonce strefuje do problémů dnešní doby. Ano, skáče to odevšad. Srká to fermautovaný čaj z chalul papírovým brčkem, nosí to ručně bavlněné, a z hoven vyšité hadry, které jsou 100% šetrné a ekologické, a žere nejakou divnou patlaninu ze směsy kořínků, masa asi z vyhynulýho druhu křečka, a ze zeleným koprem, podlitým filtrovanou močí z mořské škeble, a nazývají to veganskou svíčkovou!! Kurva, to není svíčková. Je to jen nechutná a syrově odpuzující sračka, která se ani nepodává na talíř, ale na špinavou prdel houmlesáká, co se nazývá ekologistou, použivajíc solární panel místo elektřiny, a nosící dredy! Tyhle všechny obludy, bezstarostnej kmen Křováků, chladnokrevně zabíjí, a dělá dobře. Jen tak dál, Apačů Vinnetou. Líbí se mi, že nikdo z herců nezůstane nazbyt, a všechny otravný týnedžri, dostanou svou zaslouženou roli, být umlácen Obelixovým šutrem, sestřelen šípem nebo ubodán na škvarky vidlemi. Nikdo zkrátka, nebude pátý kolo u vozu. Kdybych já hrál v nějakým béčkovým hororu, poděkoval bych režisérovi za to, že si zrovna mě vybral pro nějakou ošklivou smrt. Třeba aby mi byl amputován čurák do mýho řitního otvoru, a já bych v agónii dvanácti hodin, řval v závalu bolestným orgasmem, až byl zdechnul. Takovou smrt si zřejmě představuje každej černej homosexuál! Doporučeno Greenpeace. ()

herr_carter

AJ-aj-aj - ajajajaj ! Prvotní nadšení ze zjištění, že nové špatné zatočení nebude s lidožravými dementními mongoloidy vystřídala po asi 35 minutách panika a nasranost. Podle mě, pokud někdo chce pokračovat v sérii, která se zapsala u diváků určitým vzezřením (sympatická lesní rodinka kanibalů), měl by pokračovat ve stejném, nebo podobném duchu. A ne, že se pokusí celou sérii obzvláštnit tím, že do lesa posadí osadu plnou alternativců, kteří žvatlají jakousi finštinorštinou a uznávají společnost bez výdobytků, plnou lidských práv a možnosti na spravedlivý soud (rozmlácená hlava klackem). Tento film byl všechno kromě hororu, který se tak krásně vyjímá pod názvem, tohle je prostě zklamání. Určitým způsobem možná lze hodnotit akorát to, že se to z céčka dostalo někam do lepšího béčka...............moje hodnocení = 4 z 10. ()

netahlo

Opravdu mi chce nekdo tvrdit, ze kdyz se parta mladych lidi v USA rozhodne udelat vylet, tak je naprostym, ale NAPROSTYM standardem, ze v aute budou sedet: jeden bily heterosexualni par, kdy kluk je samozrejme za curaka, pak blondyna prcajici s empatickym negrem a k tomu dve bukvice odnekud z Bangladese??? To uz je fakt nesnesitelny a diky temto novym poradkum, jsem byl prinucen hned po peti minutach fandit vidlakum. Jinak s vynikajicim prvnim dilem serie Wrong Turn to melo spolecneho opravdu pouze nazev. ()

sedm.1

Já zvolávám rázné NE, a je mi upřímně úplně jedno, jestli je tento snímek zamýšlen jako sedmý díl, či jako restart původní série, já bych byl totiž nejradši, kdyby to s ní nemělo společného vůbec nic, jelikož i přes výraznou nekvalitu posledních dílů šlo pořád o zábavnější podívané, než co přinesla tato nová hororová atrapa, která navíc nemá s původními filmy nic společného, tedy krom lesů, kde se většina filmu odehrává, takže se i jako spousta jiných diváků jen tak mimochodem též divím, proč se to k sérii Wrong Turn vlastně hlásí, jelikož opakuji, krom lesů je to oholené o vše, co tak zdobilo starší díly. Takže krvelační zmutovaní kanibalové? Zapomeň! Násilí, krev, brutalita? Zapomeň! Parádní působivá atmosféra? Zapomeň! Sympatičtí kluci? Zapomeň! Kozatý pohledný holky? Zapomeň! Hromada mrtvol, spád, napětí, šílenství? Na vše prostě a jednoduše zapomeň!!! A cože nám to tedy ten ,,nový,, Wrong Turn místo toho nabízí? Místo nekompromisních vraždících maniaků jakousi naprosto mdlou, nudnou a silně nepřesvědčivou sektu, jejíž jedinou touhou je mít klid. Fakt drsný :-/. Místo parádních, efektních jatek pár záběrů na mrtvoly po mordu, ty provedeny mimo záběr, nebo hloupě utnuty střihem. Taky pecka. Atmosféra zcela nepůsobivá, mrtvol pomálu, spád krutě nezáživný, napětí nefunkční a co se postav a jejich hereckých představitelů týče, to je zřejmě to vůbec nejhorší, co film nabízí, banda trapošů, složená z ekošů, emošů, buzen a dalšího podobného plevelu, díky kterému směřuje tento svět do sraček. Herci pak působí vážně nevýrazně, holky jsou ošklivé ploché dráhy, prostě casting též k popukání. No a abych se ještě vyjádřil k samotné zápletce, mě to přišlo, jako by se tu tvůrci snažili o nějakou reflexi na současné dění ve světě, která mě ovšem ani náhodou neoslovila, nepřišlo mi to nikterak zajímavé, nápadité, a především ani zábavné, takže i v tomto ohledu bída. Já tak zkrátka budu tento příspěvek radši úplně ignorovat, dělat že nikdy nevznikl, že nezkazil jméno původní sérii a až se budu chtít zase někdy v budoucnu hororově pobavit, tak se stokrát raději vrátím třeba právě ke starým dílům Wrong Turn, než abych si jen vzpomněl na tohle. ()

iXtr3m3

Nebyť toho parazitovania na názve niekdajšieho celkom slušného slasheru, či splatteru, či ako nazvať prvú a druhú časť Wrong Turn-u, tak to mohlo byť zaujímavejšie. Ja by som tam dal názov Foundation a bolo by to všetko OK. Ale späť k filmu. Slušné ale len slušné gore, vedelo by to byť aj lepšie. Na druhú stranu to malo aj atmosféru, aj zvraty, aj dramatické prvky a sem tam aj celkom slušné "napínáky", aspoň manželka sa párkrát otočila od TV... :) Lepšie tri hviezdy. ()

Kienast

Největší mínus filmu je vlastně jeho název, který je zavádějící. Mutanty prostě nečekejte. Kdyby to k nám dorazilo pod názvem "Nesympatická skupina teenagerů vs. Les" bylo by to vlastně v pohodě. Námět je totiž dost zajímavý a jiný, natočené je to pěkně a úplný závěr mě vyloženě potěšil. Proto je škoda již zmíněných nesympatických postav, kterým jsem prostě nefandil, až tedy na hlavní hrdinku. Průšvih se nekoná, naopak třeba scéna "Útěk přes temnotu" je přímo dokonalá. Solidních 6/10 ()