Pach krve

• USA Wrong Turn (viac)

Partia kamarátov prichádza do Apalačských vrchov, aby sa v miestnych lesoch odreagovali. Po príchode na miesto sa dostanú do konfliktu s miestnymi, ale neprikladajú tomuto incidentu žiadnu váhu. Situácia sa ale zhorší, keď sa v miestnych lesoch stratia a jeden z nich príde o život. Ani len netušia, že práve vkročili na miesto obývané tajomným spolkom nazývaným Nadácia, ktorý z nečakaných návštevníkov nemá vôbec radosť. (Marceloo)

AxelWers

Prvá tretina fajn, mysteriózna atmosféra bola dobrá, neskôr keď sa vyfarbilo o čo išlo a ako skupina dopadla, tak už to pokleslo a nedivil by som sa, keby to tak aj skončilo, ale potom prišla posledná tretina, čím sa to zlepšilo a úplný záver to správne zaklincoval. Doslova. ()

kukkik

Slabota, velké zklamání. Bohužel vůbec ne horor. Ani nevím, kam to pořádně zařadit ale do škatulky dobrých filmů určitě ne. Jediné plus, které mě u filmu potěšilo, bylo že počet vystřelených nábojů z revolveru odpovídal kapacitě zásobníku, což se moc často nevidí. 1/5 ()

Hellierer

Tenhle film má s onou vyčpělou "hororovou" sérií (při hodnocení jsem s údivem zjistil, že má dokonce šest, ŠEST! dílů) jen pramálo společného. V podstatě jediný společný bod je název a nějaká základní kostra příběhu. Jinak se jedná o kompletní reimaginaci, která je zručně a pevnou rukou natočena, má pekelný rozjezd, příjemný twist a nabízí i sociálně-politický komentář. Jen teda nesmíte v žádném případě očekávat děs, protože toho tady není ani špetka. Ve výsledku tedy opravdu velice milé překvapení a fajnový thriller, který rychle uběhl a bez problému bavil, a to daleko více, než jsem původně čekal. BTW: Závěr je naprostá paráda. ()

Likan7

Restart? Prequel? Nový pohled? Minimálně první půl hodina je intenzivní občas hororová podívaná, která mě mile překvapila a navnadila s čím se režisér vytasí v té zbývající hodině. Dokonce se mi líbil i takový ten malý twist někde v polovině, kde se dozvím, že všechno je jinak než to vypadá. A přesně v momentě, kdy se dostaneme do Nadace, to jde totálně do hnoje. Akce chybí, lehký gore taky, intenzivní naháněčka v lesích taky a z nudy mě vytrhne jen tatík a jeho najmutí poskoci, kteří dojdou asi 10 metrů za okraj lesa. A jsem asi v menšině, ale kdyby film končil odjezdem auta, byl by to skvělý depresivní závěr. Ta titulková tečka mi moc nesedla svou absurditou. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Ako začať? Tento horor je dvojsečná zbraň. Má veľa plusov aj jeden veľký mínus. Začnem mínusom. Mínus je, že veľká časť ľudí od toho filmu očakáva, že to bude rovnaké alebo aspoň trochu podobne pôvodnej sérii. Omyl nie je to ani zďaleka podobne. Tento film vážne nemá nič spoločné s pôvodnou sériou nič spoločné. Teraz plusy. Film má skvelú atmosféru. Film má kolísavé tempo. Spoilerová časť! Najprv je to pomalé tempo. Film nám ukáže, že niekto zháňa svoju dcéru. Po krátkom rozhovore s nejakým pánom v reštaurácii sa muž vyberie zháňať dcéru a hneď na to sa vrátime o šesť týždňov naspäť. Film nám ukáže čo sa stalo s partiou ľudí. Partia v lese narazí na skupinu ľudí, ktorých obyvatelia nazývajú Nadácia. Stratia sa v lese a tak sa rozhodnú prenocovať. Teraz naberie rýchlejšie tempo. Jeden chalan sa chytil do pasce a ľudia z "Nadácie" sa rozhodnú ho oslobodiť a potom pustiť ale on to nevie a tak jedného z nich zabije zo strachu. Znova tempo filmu spomalí a vraciame sa do súčasnosti. Otec narazí na jednu staršiu ženu, ktorá ho zavedie za jej synovcom a ten mu pomôže nájsť jeho dcéru. Hlavne vo filme nie sú žiadny mutanti. Koniec spoilerovej časti! Po tomto, krátkom opise si asi viete predstaviť ako film pôjde ďalej. Horor má skvelú atmosféru. Hudba, ktorá je v tomto filme je ohromujúca a je skvelé dávkovaná. Herecké sú veľmi dobre vybratý. Film má 110 min takže je to najdlhší film série. Teda ak tento film chcete brat ako ďalšiu časť série. Charaktery postáv sú skvelé napísané. Ako samostatný film tento horor funguje skvele ale ako časť zo série? Slabo, keďže ja osobne počítam do sérii Pach Krve 6. Wrong Turn je film proste mimo. Každopádne film môžem len odporučiť. Ak máte radi hlavne atmosférické horory viac ako vyvražďovačky, tak choďte do toho. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. Film síce nie je na Oscara ale za to je určite lepši ako 4-6 diel. ()

Knor

S kanibalskou sérií Wrong Turn to má společný akorát název a prostředí hlubokých lesů, jinak si jde tento film svojí cestou a je to dobře, protože mě přijde zbytečný remakeovat něco jako Wrong Turn. Do zhruba půlky filmu tu máme klasický hixpoiťák a pak se přejíždí do trochu jiného směru, který jsem docela vřele uvítal a těšil se na něco nevídaného. No a bohužel se z toho zase vyklubal šablonovitej děj, který se dá předvídat hodně dopředu s mraky nesympatickejch postav, snad kromě hlavní hrdinky mě srali úplně všichni. Je třeba super, že tvůrci nevydali veškerou snahu do gore, protože o množství krve a vnitřností tu vůbec nejde, naopak myslím, že se tu klidně mohlo hodně přitlačit a několik mordů bylo špičkových :-). Co se atmosféry týče, funguje bez problémů, prostředí hlubokých lesů s tajemnými lovci lidí prostě funguje, tady není problém, horší je to s napětím a jak jsem zmiňoval vztah k postavám se tvoří těžko, když je to banda idiotů. Každopádně, není to žádná katastrofa, řekl bych lehkej nadprůměr, který mu by pomohlo víc odvahy a nápaditosti, určitě bych tvůrce pochválil za snahu a trocha svěžího větru do série, jestli se to tak dá říct :-) ()

ANTYCHRYST

Nechápu.. Proč se to jmenuje wrong turn.. Tohle nemá absolutně nic společného s legendárním bijakem.. :( i jako samostatnej film.. Obsazení bidne.. Pasti bez nápadu.. Napětí akce.. Nula.. Konec docela dobrej..díra utrpení v temnotě taky.. 30% zbytečný film a budu si muset v nejbližší době spravit chuť s originálem. ()

beso74

Generali Robert Lee či Stonewall Jackson asi z hrobu vyskočili - nielen oni, aj radový slušný člen provinčnej bunky KKK musel byť poriadne zaskočený - do srdca juhu si to namierila pestrá multikultúrna úderka millenianov, na ktorej by im asi najmenej vadilo, že jediný biely samec je sprostý ako vrece gitu a jeho počínanie si koleduje o poriadnu výchovnú facku. Aj ja som neveriaco krútil hlavou a očami, o čo tu tým tvorcom vlastne ide. Našťastie, hneď potom, ako vyhoveli väčšine menšín, venovali sa už len deju, kde síce ten biely bol i naďalej poriadne tupý, avšak scenáristi si to v tichosti vybavili s tými menšinami po svojom a to vcelku nápadito. Problémom filmu nie je dej a ani postavy (aj keď je tu niekoľko vážnych kotrmelcov v logike deja), kameňom úrazu je tu názov, ak si v reštaurácii objednám guláš z diviny a oni mi donesú hovädzí, aj keď môže byť chutný, ostane ten pocit, že ma oklamali. Aj tu sa vynechali ingrediencie, ktoré boli trademarkom série, aj keď výsledný efekt nebol zlý a aj nový folklór okolo pôvodu obyvateľov Apalačských hôr bol celkom zaujímavý, mám vážne obavy, že nás v blízkej budúcnosti čaká celý rad bizarných projektov - Predvečer všetkých svätých sa bude servírovať bez Michaela, Najsmolnejší piatok bez Jasona a mládežníkom z Brestovej ulici sa do snov už neprikradne žiadna kreatúra s vylepšenou bejzbalovou rukavicou a  ikonickým svetríkom. A o niečo tak asi väčšina divákov nestojí... ()

Shanen29

Po pravdě řečeno jsem byl hodně překvapený.Tímto rebootem zkončil zřejmě celý Wrong Turn našich oblíbenců,pokud to ještě nebude jinak.Spolek Nadace-co to jako mělo být??.Samosoudci??.Ne,moc mě to nebavilo a kdyby to mělo jiný název než Wrong Turn, ani bych to nezaregistroval.Zklamání je u mě velké,i tak dávám za tři. ()

BFG2000

Je to taková Shyamalanova The Village z trochu jiné perspektivy :-) V rámci žánru rozhodně TOP za poslední dlouhou dobu. Není to hloupá vyvražďovačka. Není to žádná prasečina plná plastových zbytků těl a kečupové krve. Vlastně to není ani hloupé a ani příliš brutální a defakto je tam jen více nepříjemné atmosféry, než krvavých scén. Perfektní casting. Super hudba, super lokace, kamera kupodivu velmi čistá a přehledná. Lekačky, deprese. Pár gore scén. A totálně mega závěr, který tomu nasazuje doslova korunu. Naštěstí to s původním Wrong Turnem má společný jen název a les. PS.: Ze všeho nejvíce mě bavila linka z depresivní vesnice :-)) PS.2: Zdejší hodnocení opět naprosto totálně mimo. Nenechte se odradit! ()

ardno5

Námět super. Asi i poutavější než původní pach krve.. ale to je asi vše. Zvuk je asi nejslabší stránka, dále nelogičnosti postav na úrovni Céčkoveho hororu. Celé to působí opravdu stupidně. Nechápu, že spousta filmových fanšmejkrů tu dává 4*. Jako opravdu je to pro vás film na 80%?? Za mě je to o dva stupně níž než původní zpracování. Rádoby morálku a zamyšlení nad lidskostí válcuje brutální nelogičnost a tupost. Dávám 45% ()

Najt

V celku kvalitní film na který se dobře kouká. Je to ale pach krve úplně jinak, prakticky to už ani pach krve není. Les zůstává, skupinka nadšenců taky, ale žádné zrůdy, jen burani, kteří žijí podle svého a distancovali se od okolního světa. Souhrou náhod se cesty studentíků a buranů skříží a pak už jsou postavy v nebezpečí. Podaří se jim uprchnout ? ()

petrik11 odpad!

Tak v rámci súčasného trendu, úpadku v júesej, klasická multikulti srajda si pribrala ešte LGBT komunitu. Scenár je tak priblblý, že akýkoľvek iný pahoror by tu bol ako diamant oproti tomuto hlúpemu trendy braku. ()

Mamlas

Tohle není špatné, ale není to Wrong Turn, jedna z mála mých oblíbených značek! Někdo uzmul jméno a zdevastoval ho ve prospěch vlastní invence. Kdy jsou kanibalové, kde je ten malý hnusný zmrd, proč se lidi nejí, ale spalují, proč je gore mimo záběr, proč ti dementi nosí lebky a rohy, proč je tam nějaký pitomý táta a proč všichni neumřou??? Nemůžu objektivně protestovat proti filmu, nebyl špatný, ale je to jako z Mekáče udělat Drogerii Teta. Blejt šmejdy. (54%) ()