Pach krve

• USA Wrong Turn (viac)

Partia kamarátov prichádza do Apalačských vrchov, aby sa v miestnych lesoch odreagovali. Po príchode na miesto sa dostanú do konfliktu s miestnymi, ale neprikladajú tomuto incidentu žiadnu váhu. Situácia sa ale zhorší, keď sa v miestnych lesoch stratia a jeden z nich príde o život. Ani len netušia, že práve vkročili na miesto obývané tajomným spolkom nazývaným Nadácia, ktorý z nečakaných návštevníkov nemá vôbec radosť. (Marceloo)

George8

Nadace v Apalačských horách, it sounds crazy but why not?! Jen tak mimochodem, jedná se o trochu jinší nadaci, než na kterou jsme zvyklí. Mladá skupinka lidí si udělala menší výlet a kdo ví, jak si ho vlastně spolu užila :-) Upozorňuji předem, že se jedná o, řekněme, trochu jiný ,, Wrong turn “, než na který jsme sami zvyklí, sakra nechci se pořád opakovat... však uvidíte.😎 Herci zajímaví, příběh taky! Než jsem shlédl tenhle reboot film, nenastavoval jsem si nějak vysokou laťku, přesto to nebylo vůbec špatné. 65%. ()

SAINTS

Wrong Turns napriek tomu, že je to horrorové bečko,nechýba mu aktualny politicky komentar.Šest mladých metskych ludí sa vydá do provinčnych časti štatu Virginia, tu ich čaka stret s vidieckymi predsutkami. Šestica divakom nemusi byt dvakrát sympaticka skor naopak, hlavne vyvojár aplikacii Adam, táto postava má asi zobrazovat aroganciu určitych liberalov. Naopak Jen je voči miestym milá , empaticka a uctivá.Potom sa táto skupinka ludi samozrejme stratí v lese, jedneho z nich zabije kotulajuce sa drevo a potom narazia na komunitu ktora sa oblieka do zvieracich koži a rozpráva s germanskym prizvukom. Tento kult praktizuje svoju vlastnu mikrospoločnost, kde plati oko za oko zub za zub. Je tažké uverit tomu že tento nasilny klan žije 170 rokov na Apačskej ceste len tak, hoci film sa snaži pôsobiť realisticky? Ani množstvo krvi nerobi tento film ničim viac ako priemernym žanrovým filmom. ()

Mr.Ward

Páradní film. Fakt povedený horor, a přijemná nová vize Pachu krve. Líbilo se mi to, a kdo nadává že tam “něco” chybí, tak se zaměřte na scénu z tunelu. Z té sem cítil nádech prequelu, protože časem by to mohlo jít i tímhle směrem... Chápete, ne? 😄 ()

adamix

Myslel som si, že sa jedná o ďalšie amatérske fiasko, ale mýlil som sa. Veľmi. WRONG TURN je ukážkový príklad, ako sa má natočiť horor, ktorý je obsahovo bohatý a spĺňa všetky požiadavky, ktoré sa od neho majú očakávať. Úvod nič moc, ale ako došlo na prvú vraždu, film si u mňa získal maximálnu pozornosť. Ani tu sme sa nemohli zaobísť bez pokrivkávajúcej logiky či občasnej naivity, ale to všetko schovajú klady, ktorých má tento film mnoho. Čo nepochopím, je to nízke hodnotenie, ale vkus máme všetci iný. Má to dobrý zvrat, jednu skutočne mrazivú scénu, kvalitné postavy (mojím favoritom je jednoznačne vodca kultu Bill Sage) a perfektný záverečný ofajč. U mňa 4*. ()

Midar

První polovina je za poctivé čtyři hvězdičky. Jakmile se však děj přesune do "tajné" vesničky, nastává neskutečný kvalitativní sešup dolů, který už prostě nemohlo zachránit zhola nic... ()

Pitryx

Zde se přidávám jednoznačně stranu těch, kteří film haní. Ne, že by to bylo úplně na odpis to rozhodně ne, ale kečupem se mohutně šetřilo a maskéři měli dovolenou. Občasné psychologické momenty to jen utloukly k další nudě a musím přiznat, že jsem musel jet konec znovu protože jsem sprostě pospával. Budiž tedy chvála hercům, za to dostanou dvacet, a to je ta zhruba vše, co lze hodnotit kladně. Na závěr bych jen rád dodal, že to podle mého do série podivných lidí z "Pachu krve" vůbec nepatří. Přece jen zde byl původ tady těchto vysvětlen normálně a žádní mutanti jako v „Pachu krve“ mezi nimi nebyli. Howgh. ()

ac1976

Ale Vám riadne jebe miestne hviezdy. Obalené v modernom šate, aj interracial aj buzo dvojica... S pôvodnou redneck vyvražďovačkou to nemá nič spoločné. Pasce ako od Ramba používajú sedliaci ako z Village a komunita je ako z Wickermana. Ten koniec v kuchyni je tiež superoriginálny. ()

walkingdead

Sice to mělo blíž k Záhadě Blair Witch než k původní sérii Wrong Turn a ze začátku jsem se nudil, některé "oběti" se chovaly jako psychopati, ale druhá polovina byla dobrá a v součtu to vytáhla aspoň na 3 hvězdy. ()

azumi odpad!

Film snese podívání, až když začnou závěrečné titulky.....jinak naprostá lobotomie a opravdu to nemá nic společného s pachem krve... ()

LindaVa

Bohužel. Těšila jsem se na staré známé strašidelné xichty mých oblíbených obludek a místo nich jsem dostala jen slabý odvar blbců z Vesnice. Takže za mě se tenhle díl nepovedl. Hodnotila bych lépe, kdyby film nebyl vůbec spojován s Wrong Turn. ()

xxmurphyxx

Tak to sme sa už dostali do akej piče, keď biela postava uráža vlastných ako white trash hillbillies...Jednoznačne jeden z najrasistickejších filmov za posledné roky. Pôvodne som chcel dať za tie rasistické sračky, ktoré obsahuje tento blm lgbti výplach odpad, ale nebolo by to úplne fér, keďže film mal niečo do seba, hlavne ku koncu. Základ bol pretrpieť tie kokotské sračky mierené proti bielym a zmieriť sa s faktom, že gaylywoodska šablóna nepustí a preto partičku ,,hrdinov'' zas a znova hrá premotivovaná blond blbka s jej negro priateľom, párik teplých arabov a biely woke párik. Divák si preto musí vyžrať neustále kecy a narážky na bielu rasu, lebo šak každý biely vlastnil svojho otroka, pohľady na teplých mudžahídov a ich preafektované chovanie a samozrejme mesto plné hnusných, nevzdelaných bielych vidlákov....V lese sa mejdan konečne rozbehne a jednu nelogickú kokotinu strieda druhá, kde chovanie postáv je na facku, jedna postava sa teleportuje len tak z minúty na minútu z jedného miesta lesa na iný, IT debílek s veľkou hubou so zviazanými rukami aj nohami prehodený cez papek sa behom pár sekúnd rozviaže ako Houdini a umláti únoscu, pokým ostatní čumia naň a vôbec nepostrehnú, že druhý únosca, čo stojí meter od nich sa teleportoval do prdele....Ako fakt, toľko kokotín po kope sa moc často nevidí. A to nejdem ani rozoberať fakt, že táto stoka nemá s originálom nič spoločné. Kľudne sa to mohlo volať buzerantov sprievodca po lesoparku. Normálne som v poho človek a naozaj nemám nič proti inak orientovaným alebo zafarbeným, ale už ma začína neskutočne srať ako sa všetko musí kurviť v ich prospech. Jediné čo sa fakt vydarilo bol koniec, respektíve titulkový koniec a pár atmosférických scén. ()

Facerr

S kultovní stejnojmennou sérií má tenhle biják společný opravdu jen název. Není to ale úplně na škodu, protože ani tak se nejedná o špatnou podívanou, která se vymyká klasickým klišé. Za co by si Wrong Turn zasloužil hvězdičku navíc jsou závěrečné titulky. ()

J.Mayen

Jedine co je na filmu dobre, opravdu velmi dobre jsou vesmes vsechny gore sceny, na to ze se jedna o zcela zapomenute, znovuzrozene becko a jak uz tu mnozi predestiraji,ktere nema s puvodni serii nic spolecneho, byl jsem velice mile prekvapen. Vetsina postav mladasu je tu ale velmi nesympatickych a to jejich ustvani a smrti jim i prejete, neni to neco, kde byste si kousali nehty do masa, nejde o nervy drasajici slasher. Spousta veci me zarazila, to opravdu jsou po celem Apalacsskem pohori nastrazene pasti? Jak to ze se do nich vsichni chytli? Tam by snad neprosla ani kocka. Trochu pritazene za vlasy,ale co na jednu vecerni zabavu stacilo. Lepsi prumer. ()

moviefan4

Priživiť sa na známej sérii a vytvoriť film ktorý nemá nič spoločné s originálnou sériou, je asi aj moderné po filme Child's Play tu máme môj milovaný Wrong Turn. Film nieje pokračovanie keďže tu nieje nič z predošlých filmov, je to samostatný film o ktorý sa tvorcovia asi báli že nezarobí toľko tak mu dali nálepku Wrong Turn série, čož je ta najväčšia chyba a úraz tohoto filmu. Ak by film nenosí hrdo názov série a hrdo sa nevyhlasoval za pokračovanie bolo by to za 2 max za 3* ale takto to je veľmi malý kúsok od odpadu. Ak hodnotím film ako pokračovanie je to čistý odpad, ale par dobrých vecí sa nájde napríklad prostredie, herci, kostýmy a 2 dobre kills. Inak je film sám o sebe slabý keď odpustím môj negatívny pohľad (od toho že sa jedná o pokračovanie) a pozriem sa nato ako na samostatny film ktorý nemá so značkou nič spoločné. Postavám sa fandiť moc nedá kôli ich hlúposti a nezmyselným rozhodnutiam ktoré vytvárajú, aj keď je to škoda lebo ich hrajú celkom fajn herci. Ďalší veľký problém mám s tým že film nevedel ako sa zachrániť od slabej tržby tak museli spraviť všetko preto aby aspoň niečo zarobili a to je vidieť názvom a aj tým že už podľa nových trendov bez ktorých by asi film byť nemohol, je multi kulti homo pár, nemám s tým nejaký veľký problém ale v každom druhom filme je to otravné. Ďalší problém filmu je zbytočne a naozaj veľmi zbytočne dlhá stopáž ktorá by lepšie fungovala ak by bola o 20 alebo 30 minút kratšia. Za ďalšie sa film chce hrať na niečo podobné filmu 2001 maniakov alebo Vesnice čož tým že za tak dlhú stopáž ukázali dokopy nič z ich života a fungovania a iba to na minútu zmienil, čož ma zamrzelo. Veľmi ospevovaná scéna je súd, čomu nejak extra nechápem keďže ta scéna bola čistý priemer ktorý ma nejak extra nenadchol a iba ukázal naše jeblé rozmýšľanie postáv. Strašne sa to chcelo hrať na film o divnej nadácií žijúcej v lese, pritom sa film nasilu priživil na známej značke a nič dokopy nepriniesol do sveta tejto série. S hnevom a smútkom zároveň musím iba pokrútiť ako malo stačí ovečkám hororového žánru na tejto stránke, kde krásne ukazujú že hovno obalené v zlatom alobale je pre nich naramná pochúťka a to že pár rokov dozadu by dokázali tomuto navariť odpad a teraz spokojne 3 alebo aj plný počet svedčí o tom že tu hororový znalci upadli do najväčšieho dna a každé B-čko natočené na zrkadlovku je pre nich high budget a úžasný film. Škoda toho.... ()

Renswo

Nad moje očakávania ! Za mňa 4,5* Konečne tu mame film ktorý má len spoločný názov s dielmi Wrong Turn ! Chvalabohu ! Ja osobne som veľmi rad že to takto aj ostalo. Konečne tu nemáme typkov typu Homo-Homo Erektus s razštepom ktorý pojedaju všetko čo sa v lese pohne alebo ženské pohlavie použijú na materstvo. Toho sme tu už mali XY krát . Tento film je konečne iný. Možno nie tak silný Slasher-štýlom v lese ale absolútne nevadí, nahradilo to oveľa viac zapletky. Užíval som si ten príbeh, jumpscary boli vysoko efektívne a dokonca strašidelné, má to veľmi ľudský prvok a postavy mali inteligenciu, ktorá dnes v hororoch chýbaju. Ak ste fanúšikom hororu a chcete sa trochu pobaviť, rozhodne si to vyskúšajte. ()

ShortyIC

Začalo to fakt dobre a skoro som si aj myslel, že úroveň Wrong Turn ide konečne hore po totálne nevydarených posledných častiach, ale nie. Opäť som ostal sklamaný, aj napriek tomu, že to bolo nečakane iné (bez retardovaných kanibalov), tak to bolo to neskutočne zdĺhavé a nelogické konanie postáv ma vytáčalo do nepríčetnosti. Film vôbec nenaplnil potencionál a dokonalé prostredie na lesnú vyvražďovačku, tak ako to väčšina hororových nadšencov očakávala. ()

srolyma

Typické schéma vidláckých hororů, kdy skupinka turistů narazí na nějakém odlehlém místě na několik rednecků, mezi jejichž koníčky patří kromě incestu a zoofilie i zabíjení zbloudilých pocestných. Tentokrát je to parta městských levicových intelektuálů versus komunita stoupenců pomatené záškolačky Gréty (nejspíš). Přestože mají obě skupiny stejný světonázor, tak místo toho aby si přátelsky poklábosili o významu neziskovek, udržitelných zdrojích energie, uhlíkové stopě či bezodpadovém hospodářství, dojde rovnou a bez zbytečných řečí na zabíjení a mrzačení. Místy to sice moc nedávalo smysl, ale dalo se to. ()

Nikolas__

Tak jak si vede nejnovější, a zároveň nejvážnější díl Wrong Turnu? Dobře. 2021 zatím není na horory úplně nejlepší, ale tohle mě vážně potěšilo. Už první díl této série se dá okomentovat složením: béčkový-napůl teen-napůl drsný-slasher-hixploitation, a k tomuto rebootu více sedí složení: béčkový-lesní hixploitation. Funguje to dobře, i když mohlo i líp. Postavy překvapivě dobré, scéna kdy se vyřítí kláda parádní, soud parádní, vzhled namaskovaných záporáků na lovu prvotřídní. Je to skvěle natočeno, je vidět že si tvůrci daly záležet i na tom, aby byla vidět i ta nádherná příroda. A to beru jako jedno z největších pozitiv. Co se týče násilí, je to ještě tak nějak na té normální hranici. Nebylo to přestřeleně nechutné, takže myslím že rating 15 je ideální, jen v USA si budou Rkové hodnocení dávat každé pohádce že jo. Ale stejně nic pro slabší povahy! Atmosféra je dobrá, soundtrack se povedl. Vlastně i když nejde o úplně top horor ve všech směrech, nemám moc věcí co bych vytkl. Možná se to mohlo jmenovat jinak, ono to vlastně celkově ničemu nevadí když je to ten reboot. S téměř jistotou tu ale máme lesní hixploitation roku (protože jich možná víc ani nebude), ale pořád si myslím že koncept prvního dílu (mutanti v lese) by mě zabavil vždy více než Spoiler (sekta v lese) konec spoileru. I když je to nápad taky dobrý. Vlastně bych pochválil i scénář kromě občasných blbostí (zabijí ho ráno, ale jeho trestem byla přece temnota / rozsudek temnota pro všechny za lhaní když lhala jen jedna a ani to nebyla lež, proč jim u soudu neřekla že kvůli jejich pasti jim zemřel kamarád, možná by jim to pomohlo, ale uznávám, kdyby byly tyto chybky opraveny, děj by asi nemohl dál směřovat). Taktéž si tvůrci mohly odpustit moment - vytáhnutí chlapa nahoru, jednou rukou za košili, to musel bejt jinej rambo. A mohly se doladit střihy. A hlavně velký WTF moment co se týče rozhodnutí jedné postavy. To byla skutečně blbost. Celkově docela váhám s hodnocením, myslím že to vychází na takových sedm až osm z deseti. A jsou to jasné 4*. Vlastně se mi to líbilo jen o kousek míň než první díl, míň hlavně kvůli tomu že od hodiny a deseti minut mi to přišlo spíš průměrné, kromě extrémně WTF konce, ten byl doslova debilní a přestal jsem kvůli němu mít rád hlavní hrdinku. Druhý díl se mi líbil určitě více, ten mám z této série nejradši. Ale pořád se to drží výše než průměrná trojka, katastrofální pětka a atmosférická šestka. Takže finálních 40 minut nic moc, předtím výborné. 7/10  Pořadí série: 02, 01, 07, 06, 03, 04, 05 ()

Valenta28

Od plakatu a nazvu jsem cekal mnohem vice, nez se ve filmu nakonec objevilo. Jedna se o legracni smesici dejovych casti mesto-skanzen-mesto s lehkou horror stavickou, ale spis to ma blizko k thrilleru a akcnimu. Hororem bych to tedy prilis nenazval. Pokud jste fanousci filmu s nabozenskymi sektami, urcite vam to doporucim. Ale ta sekta tu hraje spis roli takove podoby, jako kdyz si prvni stupen zakladni skoly zajede na vylet do male ceske vesnicky se skanzenem pro objevovani toho, jak se zilo v 17. stoleti. Jen okoreneno kapkou nasili. Davam tyhle patvorine prumer a jsem jeste hodny. ()