Pach krve

• USA Wrong Turn (viac)

Partia kamarátov prichádza do Apalačských vrchov, aby sa v miestnych lesoch odreagovali. Po príchode na miesto sa dostanú do konfliktu s miestnymi, ale neprikladajú tomuto incidentu žiadnu váhu. Situácia sa ale zhorší, keď sa v miestnych lesoch stratia a jeden z nich príde o život. Ani len netušia, že práve vkročili na miesto obývané tajomným spolkom nazývaným Nadácia, ktorý z nečakaných návštevníkov nemá vôbec radosť. (Marceloo)

Mallyyy

Takový průměr, moc nechápu proč to má název Wrong Turn, když to s tím nemá nic společnýho. Spíš to tomu filmu uškodí. Divní herci, kdyby tam šupli sympatičtější mohlo by to bejt o * víc. ()

Bozvav

Přiznám se, že filmy jako Hora má oči, Pach krve, Maskr a podobné, mne nechávají ledově chladnou. Ne, že bych se bála, ale spíše se u nich děsně nudím. Jsou hrozně hloupé, prvoplánové násilí, extrémě debilní magoři a většinou naprosto nelogické chování potencionálních obětí mne irituje. Skoro z žádných výše jmenovaných, jsem nebyla sto dokoukat do konce. Tento Wrong Turn je ovšem zcela z jiného soudku. Pečlivě budovaná atmosféra, několik dějových linek, dobré herecké výkony, evidentně dostatečný rozpočet a výborná režie, udělaly zjevně své a máme tu slušný hororový počin, který se dá nazvat i dramatem. Takový National geographic z přírodní rezervace pro psychopaty a jejich kamarády. Naprosto famózní titulkový závěr. Za ten přihazuji jednu hvězďuli navíc. Tedy 50+20. ()

Extrakritik

S pachem krve to nemá skoro nic společnýho,ale dá se na to koukat. Menší rada. Stačí si vždycky přečíst recenzi LIVINGDEDA a hnedka víte na čem jste. Vždycyk se ale musíte řídit opakem jeho hodnocení. ()

Israha

Původní série šestým dílem ztratila i poslední zbytky soudnosti a fungovala jen na úrovni obscénního torture porna, tento "remake" (těch pojítek s původním Wrong Turnem, potažmo celou sérií, je tu minimum) jde úplně opačnou cestou a ze pokleslé škatulky hixploitation vyvražďovačky se snaží vymanit pokusem o přesah, ale ve výsledku mi to připadalo ze všeho nejvíc tak, že Mike P. Nelson čuměl moc na Asterův Midsommar a myslel si, že vypůjčením několika myšlenek a vizuálních prvků z něj, a zařazením elementů hry s diváckým očekáváním, udělá z vidláckého krváku nějaké vyšší umění. Opak je pravdou, protože nový Wrong Turn je po hříchu koukatelný zase jen jako vyvražďovačka (napětí minimálně zpočátku solidní, špinavá atmosféra venkova a lesů zachycena slušně, death scenes efektní a nepříjemné), a rádoby obsažná a myšlenkově hodnotná omáčka okolo působí spíše směšně. A vůbec tomu neprospívá doslova úmorně natažený konec, kterému zcela chybí údernost (dějová linie s otcem úplně nadbytečná). Slabší tři, a to převážně díky poměrně solidní řemeslné kvalitě. ()

Aurus odpad!

Velké sklamání a velmi debilní pokračování této kultovní hororové série. Příběh je docela dobrý, postavy jsou fakt debilní a strašný, hudba je docela ok, atmosféra tu trochu je, napětí je zde jenom párkrát, lokace jsou docela zajímavé a kamera filmu ujde. Alespoň ten konec byl docela dobrý ale jinak sračka. Za mě 0,5/10. ()

Rathalos

Od Wrong Turn som ocakaval klasiku a to zmutovanych kanibalov zijucich v lese,ktori zabiju vsetko zive,ale nie je to tak,je to len rovnaky nazov filmu,ide tu o nieco ine,ale som prijemne prekvapeny,nechybalo napatie,herci frcali dobre,zabijalo sa dostatocne vela,gore efekty a masky boli fajn,aj ked mohli tvorcovia s brutalitou este pritvrdit,no a finale sa mi tiez ratalo,no a kedze dobrych hororov je malo,tak davam patku...:-) ()

Rockerman

Pohled na obsazení auta nás ujišťuje, že je všechno v pořádku. Máme tu bílý heterosexuální pár, pak stejně sexuálně zaměřený smíšený pár (to už teď bude v každém americkém filmu?) a nakonec homosexuální pár, který tvoří dva snědí chlapci. Darius pracuje v neziskovce, ketrá chce změnit svět, kde se uplatní lidé ne podle bankovního konta nebo barvy pleti, ale podle svých schopností a o všechno se budou dělit. Kdo by to byl řekl, že v komunitě lesních lidí najde spřízněné duše? Když se přenesu přes tento korektně-komunistický nesmysl, tak musím uznat, že to nebylo vůbec špatné. Děj nutí dokonce k přemýšlení, jak se z uhlazené moralistky za šest týdnů stane chladnokrevná vražedkyně. Závěr se povedl a kdyby tvůrci zvolili jako rozuzlení tu Jeniynu představu asi bych jednu hvězdu přidal. ()

Wallis3

Chyběly mě ty pitoreskní postavičky vzešlý z incestů. Chyběla mě jejich krutost. Tady v té osadě se to nabízelo ještě víc. K dobru tomuto dílu bylo, že se ukázalo, jak se k ním může někdo přidat, bohužel nebylo ukázáno, jak zlomili jejich vůli. Místy uspěchané a promarněné. ()

figliar

Nikdy nekončiaca séria Wrong Turn sa dočkala rebootu a dopadla tak, ako som čakal. Menej krvi, menej lakačiek a aj menej hororovej atmosféry. Tematika kultov, kde prevádzajú náboženské obrady je momentálne evidentne v kurze, ale podľa mňa, do hororového žánru sa nehodí. Ďalší tuctový film, ktorý po týždni vyfučí z pamäti. ()

helloween93

Reboot Wrong Turn, který s původní sérií má společný jen název je ekvivalent originálního hororu, který jde jinou cestou, chce bořit žánrová klišé a do posledního záběru nechává diváka v nejistotě z toho, jak že to vlastně dopadne. Pak že ze zápletky burani vs teenage parta nejde udělat zábavný a originální horor. Příjemné překvapení hororové sezóny 2021. ()

BOURQUE

Predchádzajúce kúsky tejto „ságy“ som nevidel, takže moje pripomienky (hodnotenie) sa týkajú čisto daného filmu. Režisér Mike P. Nelson spojuje vo svojom filme niekoľko (známych) prvkov niekoľkých žánrov (dráma, thriller, horor) do masívnejšieho celku. Výsledok je prekvapivo pôsobivý a náročný na psychiku. Scenár má problémy, ale pri jednotlivých scén (súdnictvo, odsúdenie na „dark“) na to prestanete myslieť. Charlotte Vega pôsobí presvedčivo, nehovoriac o Bill Sage. Prvý záver nepôsobí tak silne ako ten druhý pri titulkách (nehovoriac o alternatívnom závere). Keby prvá polovica filmu neobsahovala toľko známych (a miestami klišé) riešení a keby v druhej polovici trochu viac zobrazili zo života „uzavretého spoločenstva“, tak viac-menej by som neváhal nad lepším hodnotením. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Lyžař odpad!

Tohle je hodne spatnej pokus o beckovej horor. Vydrzel jsem asi 20 minut. Uvodni scena super, pak divny rozhovory, dabing se fakt nepovedl a scena s kladou v lese, no to uz jsem se musel hodne nahlas zasmat. A to jsem se na tohle tema tak tesil! Skoda, promarnenej potencial :( ()

geek.ondra

Rovnou řeknu že se tam za těch 109 minut nestane vůbec nic oslnivého ani zajímavého. Nemá to pořádný děj ani zajímavý námět ale co mě donutilo dát tomu aspoň ty 2 hvězdy je překvapivě kvalitní řemeslo. Zajímavá kamera a snaživá režie překonává původní film ve všech bodech. Nejlepší přírůstek do této frančízy ale stále to nemění nic na tom že absolutně nechápu jak se tahle řada béčkových kravin mohla dočkat 7 filmů. 4/10 ()

helraiser

Uf tak tohle se tedy opravdu povedlo, něco takového jsem tedy nečekal. Samozřejmě to má i své mouchy, ale těch není zas tolik. Když pominu název, který je tak trošku podvod na fanoušky série se kterou tenhle film nemá absolutně nic společného a naprosto neuvěřitelný zásah gender nesmyslů do filmu tak se jedná o povedený kousek, který potěší. Takže prostředí potěší, to je prostě nádhera, příroda nádherná. Pasti jsou parádní a sekta lesních lidí a jejich vizuál to je prostě mazec. Ani s gore a brutalitkama se moc nešetří i když v některých případech se mohlo trošku přitvrdit, mrtvol je ovšem dost. No celkově se na to kouká fakt dobře, co možná trošku kazí celkový dojem je starouš hledající svou dceru a přepálená minutáž, kterou ovšem vynahrazuje parádní konec. V každém případě se jedná o slušnou podívanou a pro mě rozhodně velké překvapení. Zdejší hodnocení a výblitky zdejších horrorových expertů jsou naprosto mimo mísu. ()

Vabr

Neměl jsem moc vysoká očekávání, ale vážně se nový Wrong Turn povedlo! Jen škoda, že mohu popsat tady jen zhruba prvních 40 minut, protože bych jinak spoileroval. Už ze začátku jde vidět, že se nebude jednat o další bobek do kupky sra*ek. Má to sice svý mouchy, ale to se dá odpustit. Má to úroveň, postavy nejsou plochými figurkami, záleželo mi na nich. Je tu skvělá atmosféra, akce, killy i pasti a dojde i na originální zvraty. Problikávání záběrů na otce hlavní postavy, nebylo překvapivě otravné. Vždy tam bylo, kdy se hodilo, bylo dlouhé tak akorát a nepůsobilo násilně vecpané, ba naopak to doplňovalo dobře děj. Asi zhruba po 40 minutách film přejde do trochu jiného subžánru, což na jednu stranu vítám a na druhou ne. Myslím si, že subžánr, kterým se nakonec ubrali má obecně rádo více lidí, je dějově zajímavější, propletenější a lze v něm vymýšlet stále originální scény a zvraty. Bohužel na druhou stranu to fanoušky Wrong Turn dost nase*e a osobně si myslím, že i kdyby se po celou dobu drželi v stejném subžánru, tak by to nakonec stejně dobře zvládli plus by to ocenilo více fanoušků Wrnog Turn, u kterých hádám, že to byla většina zde hodnotících. Sice tento film nemá moc společného s původní frančízou, ale vůbec mu nezazlívám, že si ponechal tento název. Bohužel to má opět dvě strany. Film si vybuduje takto ,,slávu" pod značkou Wrong Turn a chytí se tak víc lidí, ale na druhou stranu to očividně nase*e skalní fanoušky původní frančízy a ti pak budou natruc snižovat hodnocení. Mají prostě smůlu, s*acky z dvoutisícovek jednoduše zůstanou uvízlý v dvoutisícovkách. Tečka. Konec je skvěle šokující! V každém jiném díle Wrong Turn by zvrat tohoto typu působil neuvěřitelně sračkoidně, ale tady prostě skvěle pasuje. Jen možná tu poslední sénu nemuseli dávat do závěrečných titulků, ale měli ji nacpat jako normální konec. Co musím ještě velmi pochválit je herecký výkon Charlotte Vega. Hrála skvěle! Rozhodně je to nejlepší díl ze série Wrong Turn a konečně dobrý horor za poslední dobu! Jen si nejsem moc jistý, jaké budou další díly, jelikož by se prý mělo jednat o reboot. Ale jsem si jistý, že tento film dlouho nic nepřekoná. VYHODNOCENÍ: POKUD JSTE VZDALI SLEDOVÁNÍ PŮVODNÍ FRANČÍZY WRONG TURN A POSLALI JI DO ZATRACENÍ, PROSÍM, DEJTE NOVÝMU WRONG TURN ŠANCI!!! ()

Kingjiri

POZOR SPOILERY. Začíná se tuctovym hororem s omladinou, co se i přes varování vydá do míst, kde se ztrácej lidi a samozřejmě sejdou z cesty, i když před tim byli varovaný. Z šedýho průměru biják vytáhla druhá polovina v podobě sektářskýho thrilleru, která z násilí páchanýho členama sekty neudělala prvoplánovou záležitost, ale naopak mu dodala aspoň z části opodstatnění formou odplaty za spáchanou vraždu člena sekty. Objevilo se pár dobrejch nápadů (temnota nebo samotná sekta) a příběh mnohdy překvapil úmrtností postav. Fakt jsem nečekal, že třeba namachrovanej Cooper s kámošem coby doprovod Jenina otce vezme za svý tak rychle. V tomhle kontextu teda působil Jenin otec jako Superman vzhledem k tomu, jak si pak s přehledem počínal. Finále bylo sice zbytečně přitažený za vlasy, ale za to bylo poměrně efektní. Filmařina i herci solidní, atmosféra místama slušně napínavá a kdyby si tvůrci víc vyhráli s příběhem (zejména se víc věnovat samotný sektě na úkor klišoidního úvodu a udělat záchranou misi Jenina otce o něco uvěřitelnější) dokázal bych si pak s klidem představit čtyři hvězdy, takhle dám tři hodně silný. ()

moviechecker

S pôvodným Wrong Turnom to ozaj nemá nič spoločne. Ale celkom zaujímavý počin, chýbali mi však moji retardovaní obľúbenci so svojim hehehehehe. Každopádně scenárista je aj bez toho pekný úchyl veď uvidíte. Pokiaľ sa krčovito nedožadujete pôvodných filmov tak na jedno zhliadnutie je to jednoduchá oddychovka, kde Vás pár zvratov aj prekvapí. Kto však očakáva nejakú poriadnú cicu micu ako v každom diely zostane sklamaný. ()

KUFI

Lesnicky horory mam nejradsi, ale nesmi to bejt takovahle blbost. V ty negro-asiato-buzno skupine uz schazel snad jenom eskymak. ()