Pach krve

• USA Wrong Turn (viac)

Partia kamarátov prichádza do Apalačských vrchov, aby sa v miestnych lesoch odreagovali. Po príchode na miesto sa dostanú do konfliktu s miestnymi, ale neprikladajú tomuto incidentu žiadnu váhu. Situácia sa ale zhorší, keď sa v miestnych lesoch stratia a jeden z nich príde o život. Ani len netušia, že práve vkročili na miesto obývané tajomným spolkom nazývaným Nadácia, ktorý z nečakaných návštevníkov nemá vôbec radosť. (Marceloo)

TomX2

Od nového Pachu krvi (?) som mal najprv celkom nízke očakávania, no nakoniec som ostal nielenže milo prekvapený, ale dokonca sa mi páčil až tak, že som mu miestami mal chuť dať štyri hviezdy (čo je na dnešný hororový štandard fakt veľa). Tie som mu síce nedal, na to to nebolo dostatočne dobré, ale aj tak nemám najmenší problém ho zaradiť medzi najlepšie horory, ktoré posledný rok vyšli. A to z jedného prostého dôvodu - Wrong Turn je viac, než len štandardným hororom. Je to progresívny horor s viacrozmerným dejom, ktorý každú chvíľu prichádza s niečím novým a originálnym, s ničím sa nepára, v ničom nestagnuje a neustále diváka niečím prekvapuje alebo zabáva. Možno to ako celok nefunguje, možno sa dalo niektoré veci spraviť lepšie, možno je to obsahovo strašne nevyvážené a možno to nie je ten starý Pach krvi, ktorý všetci dobre poznáme (za čo som ja osobne rád), ale je to napínavý survival thriller, je to krvavý hixploitation, je to atmosférický folk horor, je to kvalitná satira, je to zaujímavá rodinná dráma, je to zábavne napísaná moralita so sociálno-politickým presahom, je to.. skrátka zábavný mix všetkého možného, ktorý je síce strašne nekonzistentný a neskutočne prekombinovaný, no v žiadnom prípade nudný. ()

Gorehound

Nie. Keby sa film volal inak a v kolonke žáner by mal napísané thriller, bol by dobrý. Miestami výborný, v prvej polovici som si aj hovoril, že niekto skriesil ducha Deliverance a pekne "šponuje" atmosféru. Krásne, hlboké lesy, zábavný dej, výborné technické spracovanie. Ale v okamihu, keď na scénu prídu záporáci v stredovekom oblečení a ich "charizmatický" vodca, naťahované scény so súdom, na žáner mi to nestačí. Nápad nie je zlý, ale buď mi dajte poriadne scares, beznádej, alebo vynaliezavé gore, zhustite atmosféru, niečo, aby som mohol povedať, že pozerám horor. Aj v tomto žánri, backwoods rednecks vs teenagers mali filmy aspoň jedného skvelého záporáka. O Leatherfacovi ani nehovoriac. Takto je to strašne zriedené na dobrý thriller, na ktorý čoskoro zabudnem. Ani žiadne gore scény si nepamätám, to už ani teraz. Chápem, šlo o napätie, nenudil som sa, ale nemôžem to postaviť k vedľa práve v tomto excelujúcom originálu. V "jednoduchosti" je niekedy krása, ani pokračovania sa na nič nehrajú a niektoré z nich excelujú aspoň v gore. Originál ostáva jedným z najlepších hororov po roku 2000 a kedykoľvek si ho ráz pozriem, toto je pekne nakrútené sklamanie, hranie sa na sofistikovanosť a downgrade. Preto o hviezdičku menej než by si zaslúžil tento "iba" tuctový thriller. ()

Trevor

Komentár k tomuto filmu nemožno začať inak ako gratuláciou najväčšiemu filmovému fanúšikovi pod Tatrami s ktorým sa poznám osobne a k tomu že sa práve týmto filmov úspešne prepracoval do prvej 50ky Slovákov, čo sa týka počtu hodnotení. Naše one time next time home office kino, kvôli tomu že Občan Bača stále šikanuje obyvateľov našej rodnej hrudy, dopadlo viac ako dobre. Takmer bez meškania sme sa do Wrong Turnu pustili vo vopred dohodnutom čase, aj s domácim kombom. Málokedy človek nájde toľko hejtu v komentároch na čsfd ako pri tomto filme. Užívatelia sa, tak ako spoločnosť, rozdelila na konzervatívcov a liberálov. Liberáli uvítali úplne nový koncept série, konzervatívci sú oprávnene sklamaní z toho že sa nedočkali rodinky úžasných pod ochranov Maynarda Odetsa (mnoho užívateľov by jeho meno asi z hlavy nevedelo). Ja sa zaradím niekam doprostred tejto debaty. Áno, so sériou Wrong Turn to má spoločný iba názov. Áno, pre ľudí ktorým horor príliš nevonia to muselo byť trápenie. Áno, sú momenty keď to bolo neskutočne zlé (súdny proces, rozhovor ocka s maminkou ako ide do sveta na vandrovku hľadať dcérenku bol asi tak prirodzený ako kozy Pamely Anderson v Baywatchi), na druhej strane s herným headsetom na ušiach sa objavili momenty (aj záverečná scéna) keď mi film vyvolal zimomriavky. Plusom je aj počet výstrelov z koltu Magnum, ktoré som starostlivo rátal (asi všetci okrem ocka), film mi však miestami až príliš pripomínal Midsommar (spracovaním, nie príbehom). Žeby liberálny mindfuck autorov s trendom meniť to čo naozaj bolo za niečo čo by sme chceli? Dvaja homosexuáli, ITéčkar, ochrankyňa prírody a pracovník neziskovky sa stretnú a...a to nie je začiatok vtipu, to je začiatok filmu. Ak by sa to nepýšilo značkov Wrong Turn možno by ma to oslovilo ešte viac, takto solídne 3*. Ak by mi však niekto takto skurvil Posledný dom naľavo či Deliverance tiež by som asi penil...Gratulujácia do susedného historického mestečka pod Tatrami, veru, čože je to päťdesiatka... ()

dyfur

....trocha originality tam je, ale ak sa niekde pravidelne strácajú ľudia a vie sa asi kde ....tak to tam nikto nejde vyšetriť?...ani polícia ani vojsko ?.....a ten koniec ....snažilo sa to šokovať ,ale výsledok bol ,že to pôsobilo hrozne prekombinovano....až smiešne..... ()

Chen

Řemeslně precizně zpracované, herecky slušné a dějově překvapivé (ústřední zvrat není pro každého, ale mě mile překvapil). A ano, stále si to zaslouží jméno Wrong Turn, protože špatná odbočka je iniciátorem děje. ()

M.i.k.e

"originální" sérii vůbec neznám a neviděl sem ani minutu z žádného dílu.Tudíž mě nějaká návaznost,nebo cokoliv jiného úplně míjí a je to evidentně jedině dobře.Tenhle Wrong Turn je totiž v rámci žánru víc než fajn.Slušně vypadá,má spád i atmosféru a jediné co zamrzí je to,že prakticky všechny smrti se odehrají mimo záběr.Osobně mám rád tyhle horůrky,kde by se měl divák bát o hlavní jakože hrdiny,ale tvůrci z nich udělají/obsadí tak nesympatická hovádka,že se tak neděje a může se tak v klidu fandit proti straně.Hojně kritizovaná snaha a jakýsi přesah (morální,společenský) mi tu nijak nevadila a vlastně mi nepřišla nijak výrazná...70% ()

Martin741

S povodnym Wrong Turn seriou to ma spolocny len nazov. Pozeram, ze sa do toho pustil aj uplne novy reziser. A vydarilo sa. TRojprstaka nahradili realni ludia - a pokryti listim a travou s tymi lebkami vyzerali dost hrozostrasne. Nebolo mi vsetko jedno. Lesny survival film jak ma byt, najma sa opalti pockat do konca, ten koniec stoji za tu trpezlivost . 77 % ()

Havaj8

Pach krve po 7 letech a pojatej tak trochu jinak. Rozhodně nezatracovat! Pár sympatickejch postav, fajn pasti a super osada vidláků. ()

bourec

První Wrong turn mám rád. A vlastně nás moc není. Tenhle Wrong turn je zcela jinej, což je vlastně jediný plus filmu. Půlhodina  byla, až na několik debilních scén, celkem v pohodě, ale pak se film rozjel do neuvěřitelnejch otáček. Nikdy jsem nevěřil, že někdo ještě šáhne  po románu pana Štorcha, a natočí takhle pěknej film o Volání rodu.. Jen sem čekal, kdy se na tý hoře objeví Greta Thunberg. To by bylo místo přesně pro ní. Ale vážně! Ten film se mi opravdu nelíbil, a bylo utrpení ho dokoukat. 20%. ()

dubinak

I já jsem se stala obětí omylu a nechala se nachytat, když jsem si myslela, že tento film bude mít souvislost s původním (a původně dobrým) Wrong Turn. I trailer nasvědčoval tomu, že půjde o nějaký vychytralý způsob, jak obnovit a ozvláštnit kanibalskou rodinku tím, že do lesa nastraží pasti. Takže, žádné společné znaky tyto dva filmy v podstatě nemají. Tento kousek je ale co se týče kvality provedení a scénáře velkým rivalem. Má to rozjezd rychlý jako kráva a proto, že trailer skoro vůbec nic neukázal, nešlo si udělat představu o tom, kam se to bude vyvíjet. Ale tohle jediné jsem opravdu nečekala a bylo mi divný, že se tam kosí jedna postava za druhou a to byla stopáž jen asi ve 30ti minutách. Nechci spoilovat a tak řeknu jen, že příběhově je to až překvapivě originální a postaralo se to o několik momentů překvapení, takže těch čtyř hvězd se tentokrát nebojím. ()

Juto

Fanúšikovia kinematografie únosov, napichovania na kôl a vypichovanie oči môžu považovať tento film za šťastné miesto. Pre mňa to bolo zmätené, hlúpe a nelogické. 4/10 ()

LasT_Olt

Původní Pach krve jsem viděl když mi bylo osm let a mám na něj krásné vzpomínky. Dvojka byla taky výborná. Tenhle asi remake (?), je ale hrozná bída. Těšil jsem se zase na starou partu, na tu kanibalistickou rodinu krasavců, místo toho jsem UŽ ZASE dostal nějakou pitomou sektu. Fakt je cpou všude, už mě to unavuje. Ach jo. ()

Deyw

dobry 3/5 --- slusny..na tuhle serii dobrej napadna finale v topu...byl sem prekvapen..misto kryplu jsou tu jiny rizky :-) bavilo me to dost! ()

sir-dave

Nečekané překvapení. Obrovský posun, pocta jedničce. Horor s myšlenkou a promyšleným příběhem. Na hloupé mutanty zapomeňte. Zpočátku to ještě vypadalo na bezduchovou vyvražďovačku, kdy trochu nepochopitelně kláda rozmáčkne prvního. Později se to dějově neuvěřitelně rozvíjí, i díky poctivé délce. Velmi charismatické obsazení. Věřím, že Charlotte Vega má před sebou budoucnost. Wrong Turn má pravděpodobně nejlepší konec u filmů tohohle typu. Poklona režisérovi a scénáristovi. Tohle si rád zkouknu podruhé, potřetí. Musím dát plný počet. ()

Nivenx

A je to tady remake Wrong turnu... do háje děláte si prdel? Film je to dobrý s velice slušnou režií, kamery dělali své, dobrá atmosféra ale krom lesa to nemá s Wrong Turn serií nic společného a bohužel tam nejsou ani mutanti!!! Díky názvu se na to podívá mnohem více lidí, ale není to téma které by utáhlo jakékoli pokračování... promarněná šance na oživení série... ale jako solo film velice dobrý! ()

vnimatkrasu

Fajnová šablona, která se neštítí akce, dobře se na ní kouká a sem tam osvěží slastně uvěřitelným chováním postav. Narozdíl od předchozích dílů Pachu má navíc setting, kterej mi popozítří nesplyne se vzduchem. ()

David.Darco

Reálne to síce je skôr za dobré tri hviezdičky (60-65%) aspoň taký pocit mám, ale vzhľadom na to, že je to tu jemne podhodnotené, vzhľadom na to, že mám horory rád a hlavne vzhľadom na to, že sa nejedná o suchý reboot a tvorcovia sa šikovne pohrali s diváckymi očakávaniami nemôžem inak, ako prihodiť aj 4tú. Pre mňa sa jednalo o pozitívny zážitok (ktorý umocnil perfektný záverečný záber), aj keď v istom bode by film potreboval dotočiť pár záberov, alebo šikovnejšie pracovať s ilúziou časového posunu alebo teda výpustky. V konečnom dôsledku však bude na váš zážitok pôsobiť najviac, či poznáte kontext pôvodných filmu/ov, alebo nie. ()

Lachtaan

Původní Pach krve jsem viděl celý a u posledních částí již hojně trpěl, oznámení o rebootu mě teda v průběhu loňského roku vůbec nepotěšilo a ani mi nenapadlo, že se nakonec na novou verzi vůbec vrhnu. Ta nám nakonec přistála pod nos až nečekaně brzy a, světě div se, vůbec nepokračuje v té hnilobě, v níž se postupně potápěly originální části série nesoucí stejný název jako tento horor. Vůbec mi nevadí, že v tomto pseudorebootu řady filmů o zmutovaných kanibalech záporáky nahradí normální smýšlející lidé, ovšem kvůli jejich vyspělosti oproti původním "monstrům" strhávám hvězdu za totálně přihlouplý závěr. ()

Sfinkter

Všichni se asi shodnou, že film měl vyjít pod jiným názvem, protože součástí hixploitation série určitě není. Jinak je to směs Slunovratu a Proutěného muže. Závěr je povedený a trochu upraví celkový dojem. ()