Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn

• Slovensko Fantastická premena Harley Quinn (viac)

Počuli ste ten vtip o policajtovi, vtáčatku, psychoške a mafiánskej princeznej? Vo filme Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn rozpráva hlavná hrdinka svoj prekvapivý príbeh tak, ako to vie len ona. Keď sa v Gothame jeho najnechutnejšie sebestredný zločinec Roman Sionis a jeho horlivá pravá ruka Zsasz zamerajú na dievča menom Cass, mesto počas jej hľadania okamžite prevrátia hore nohami. Cesty štyroch svojských žien - Harley, Huntress, Black Canary a Renee Montoya – sa pretnú a ony nemajú na výber. Musia sa spojiť, aby zločinca porazili. (Continental film)

MaxBodycount

Žiaľ, ani rozkošná capartica Margot neutiahne tento wokefest s wall-of-text názvom /nie jediná spojitosť s left can´t meme/ pozoruhodný jedine tým, že naplno odhaľuje pravú tvár toho čo je dnes vydávané ako progres - nenávisť. Na nejaké nuansy a vyváženosť zabudnite - tu sa divákov mozog vypína krompáčom. ()

eMejla

Film začal někdy po hodině a dvaceti minutách stupidní koláže s časoprostorovými přesuny, vysvětlivkami a budováním charakteru hlavně Harley, která celou dobu byla za úplnou pitchu. Narozdíl třeba od takového Deadpoola , který byl vlastně v jádru dobrák s přece jen nějakými pozitivními vlastnostmi, a se kterými se divák může nějakým způsobem ztotožnit, Harley Quinn byla kráva od začátku až do úplného konce. Ve finále jediná jakž takž sympatická postava byla Huntress. Choreografie bojů připomínala ochotnické divadlo a scény, kdy borec se samopalem dojde na metr, aby mohl dostat pálkou přes palici, byly doslova ubíjející. Možná, kdyby film nebyl tak roztříštěný svým vyprávěním a kdyby hlavní postava nebyla úplná pizda, asi by se na to i dalo podívat. Tohle jsem dával po částech asi na desetkrát a víckrát to už vidět nechci. ()

Hayley_Kelly

Já nevím, filmy od DC mi připadají čím dál tím slabší... mám pocit, že zapadám do kategorie "cílová skupina" ale stejně mi tenhle film připadal neuvěřitelně hloupý, dívný a příliš rozvleklý. Až na Harley jsou všehny postavy tak nějak úplně mimo, pořádně nedovysvětlené a ploché, člověk se vlastně vůbec nedozví, kdo jsou zač, proč jsou takové, co tam vlastně dělají... Například postava Black Canary je tam vyloženě jenom proto, aby Jurnee Smollett předvedla, jak dobře vypadá v upnutých kalhotech. Taky všechny souboje jsou příšerně nerealistické, uvážíme-li, že tintítko Harley, která strávila posledních pár dní/týdnu (ani časová návaznost filmu mi moc nedává smysl) mazlením se s hyenou a jezením kteréhokoliv nechutného jídla, dokáže podkopnutím nohy donutít dvou metrového nabušeného chlapa udělat salto vzad... je to pitomost. Tři hvězdičky si proto film zaslouží snad jenom za Margot Robbie a její kostymérku... jo a kadeřnici Jurnee Smolett! ()

hvldvt

Žádnou vysokou kinematografii nečekejte, to je jasný, ale člověk si film užije, hodně. Harley a vlastně všichni ostatní mají rozhodně styl, všechno je barvený, vizuální stránka skvělá a soundtrack je taky super. „Nechceš gumičku?“ ()

HombreT

Fuuuu, to ako vážne ? Tu sa ani neoplatí to rozmazávať. Keď nefunguje ani jedna zložka filmu, tak to ani pekná Margot nezachráni. No a z tej prehrávajúcej starej mrochty som sa doslova skoro povracal. Ešte raz tu skúste kritizovať Suicide Squad ! ()

nel93

Myslela jsem, ze mi bude vadit, ze uz neuvidim ikonicke duo Harley+Joker pospolu. Ale Margot to zvladla jako Harley naprosto perfektne a zapletka se mi take libila. Takova oddychovka, ktera me sakra bavi ()

ArchAngel_

Akční scény super, Margot jako Harley je senzační ... bohužel film působí poněkud lacině a zbytečně ... DC to prostě pořád nezvládá. Na druhou stranu MARVEL nasadil laťku tak šíleně vysoko a je jen málo talentovaných lidí ve filmovém businessu co to dokáže hrát na úrovni MARVEL kvality, takže tohle je dost možná maximum, na co DC dnes má ... Za mě 60%. ()

Johny203

Audiovizuálne podmanivé a v tomto ohľade aj kreatívne s dobrými nápadmi. Inak slabota a je to hrozne hlúpe. Policajti sú mimo záber kamery iba neživí panáci. Jediná zaujímavá postava je Black Mask. Táto stále sa opakujúca snaha tvorcov napodobniť Deadpoola je otravná, toto nebolo vtipné ani raz. PS: Ak nemáte radi feminizmus ( aj keď ho tam zďaleka nie je toľko ako som čakal) tak nepozerajte. V tomto filme sú všetky mužské postavy vykreslené negatívne. ()

diZAXter

O Suicide Squad jsem prohlasil, ze to je to nejhorsi co nam DC/WB naservirovala. Omyl, DC/WB to umi jeste hur. Na tomhle filmu nebylo zabavny vubec nic. Prisernost, ke ktery se uz nikdy nevratim a radsi rychle zapomenu. Dam aspon * za uvodni titulky, nic lepsiho ve filmu totiz neni. ()

muffmuff

Od tohoto filmu jsem toho upřímně moc neočekával vzhledem k obsazení. A dobře jsem udělal. První půlku filmu jsem víceméně čekal, až se začne něco dít, a ono se prakticky nic nestalo až do konce. Příběh je strohý, herecké projevy nijaké, obecně mi to přijde jako obří snaha o dokázání, že i ženy mohou být zlé. Finále utahané a nudné, už jsem se fakt těšil, až budu v autě a pojedu z kina domů. Mnohými oceňovaná Margot Robbie se snaží, to se jí upřít nedá, ale já ji tu Harley Quinn prostě nevěřil. Jako fanda komixů vnímám jako jakousi povinnost vidět filmy s touto tématikou, ale tenhle kousek řadím snad ještě pod Green Lanterna. S jistotou můžu říct, že už si ho nikdy nepustím a doporučovat ho budu asi jen mladým slečnám, které jsou dle mého tou pravou cílovou skupinou filmu. ()

Marcel25

Bláznivé rozprávanie príbehu, bláznivá Harley Quinn, absurdné rozpracovanie hlavných postav, chabé záporné postavy ako aj samotná zápletka. Avšak, aj napriek tomu všetkému som sa dostatočne bavil na to, aby som túto bláznivosť dokázal ohodnotiť ako film, od ktorého som v konečnom dôsledku neočakával nič iné, ako len zábavné natočenú blbosť. ()

opatstviolov

Začátek a hlavně konec jsou největšími přednostmi tohoto filmu. Kdyby to mezi bylo o něco lepší, možná bych i dal lepší hodnocení. Ale i tak je to překvapivě dobrý film. 7/10 ()

Figuto

Tak a mně se to líbilo. Tady místní smetánku intelektuálních hnidopichů to samozřejmě nemohlo uspokojit, pokud se tu nevedly "složité" filozofické úvahy o smyslu života, žádné artové, sebemrskačské záběry a hudba za mě sice dostatečně cool, ale pro zapřísáhlé obdivovatele pana Zimmera to asi nebude. My jsme se bavili, uvidíme co příště. ()

Foltest odpad!

Brrrr, tak tohle bylo opravdu děsivé. Už dlouho mě žádný film tak šíleně nenamíchl a zároveň nezklamal. Toto bylo totiž opravdu hrozné. Celý film je očividně šitý na míru progresivní agitce, která je dnes v Hollywoodu takřka všudypřítomná. Vždyť stačí se podívat na casting nebo na různé feministické kecy o boji proti mužům, jichž je film plný. Ne, toto byl opravdu děs. Navíc ty herečky jsou snad až na Margot Robbie opravdu nesympatické. Já prostě nechci trávit svůj čas, abych sledoval takovéhle typy na svém monitoru. No, snad už se příště nenechám nalákat. To ani nemluvím o stupidním ději, který je prostě otřesný. Vůbec nic se tam nedělo. Tomuhle bych scénář zvládl vymyslet i já. Birds of Prey jsou prostě opravdu blivajz. Děj je jednoduchý a rozřešení v podobě jakési pseudomegalomanské bitky stupidní. Jednoznačně nejotravnější postava byla ta malá kamarádka Harley. Ta mi opravdu pila krev pokaždé, co promluvila. No, prostě děs. Birds of Prey rozhodně ke zhlédnutí doporučit nemůžu, spíše naopak. ()

Zaks

Parádna babská jazda. Jednoduché, nenáročné, moc sa to nepretvarovalo. Proste, zábava sa pekne rozbehla, vždy, keď už hrozila nuda. K dokonalosti chýbalo trochu väčšie pritlačenie na pílu, fighty ale natočili prehľadne a vtip v nich často hral svoju rolu. Prostredie univerza sa moc nevyužilo, vlastne bolo zbytočné, bez neho by sa na to možno pozeralo ešte lepšie. ()

Michal_Z

Nebyť toho, že už roky trénujem silu vôle, tak túto trapošinu určite do konca nedopozerám! Dej, scenár a dialógy boli na úrovni, ktorú by pri minimálnej snahe dorovnal môj 12 ročný syn, ktorý sa akoby celý život nesnaží o nič iné, iba byť totálne trápny. A to presne dosiahol tento film. Ja naozaj nemám absolútne žiadne pozitívum, ktorým by som ho ohodnotil, pretože to bolo stupídne, nudné, trápne, suché, škaredé a totálne o ničom. Tú hviezdu dávam azda iba zo slušnosti a úcte voči DC .... ()

akiba

Počáteční naděje jdou rychle do kytek.  Přichází nuda u trapné, nevtipné, nenapínavé kvazi akce. Dokonce Margot vypadá, že jí v křeči praskne žilka, jak se snaží to celé uhrát se ctí. Bojové scény zoufale nevěrohodné a těžkopádné, sex appeal tu má snad jen McGregor. No fun at all :( ()

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (viac)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (viac)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020

Podle interních zdrojů to vypadá, že studio Warner Bros. seriózně zvažuje, jestli by nebylo lepší vynechat kina, a poslat snímek Wonder Woman 1984 rovnou na domácí nosiče a k digitální koupi. Důvodem… (viac)