Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn

• Slovensko Fantastická premena Harley Quinn (viac)

Počuli ste ten vtip o policajtovi, vtáčatku, psychoške a mafiánskej princeznej? Vo filme Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn rozpráva hlavná hrdinka svoj prekvapivý príbeh tak, ako to vie len ona. Keď sa v Gothame jeho najnechutnejšie sebestredný zločinec Roman Sionis a jeho horlivá pravá ruka Zsasz zamerajú na dievča menom Cass, mesto počas jej hľadania okamžite prevrátia hore nohami. Cesty štyroch svojských žien - Harley, Huntress, Black Canary a Renee Montoya – sa pretnú a ony nemajú na výber. Musia sa spojiť, aby zločinca porazili. (Continental film)

Lenites

Margot Robbie má fakt koule. Po rozchodu s Jokerem se malinko rozkoukává chlastá a využívá imunity. Když však dá celému světu najevo, že už nejsou s Jokerem pár, strhne se na ni lavina pomstěchtivých týpků, kteří ji chtějí ublížit nebo rovnou zabít. Pořídí si fajn byt a roztomilou hyenu jménem Bruce. Když už ji jde opravdu o život dostane nabídku od Black mask - najít a vrátit diamant. Přitom si najde fajn nový kámošky. Film se mi líbil, ale na sebevražedný oddíl to nemá. I sestřih byl poněkud zvláštní.. ()

lex85

Už z trailerů je znát že DC comics chytá druhý dech. I když je film občas odlehčený tak to že se jedná o zástupce DC v ničem nezapře. A to je dobře, filmů s přístupnosti R a především tech komiksových je stále více a doufám že ještě bude. Pozornější z vás zaujme na první pohled špatná kamera a střih ale vše je naprosto účelné a v celku to dokonale zapadá do sebe. DC comics je zpět a to je dobře, pokud se bude držet R kových filmů podobného střihu tak budeme mít o zábavu postaráno. Tože na ( skoro konci ) je velká girls power scéna je naprosto v souladu s celým filmem a osobně jsem spokojený jak nenásilnou formou je toto natočeno. ()

inhotep

Barevné, bizardní, zábavné, kontroverzní, neottřelé a nafouknuté nic. Je to ale velmi zábavné a Margotka si to neskonale užívá. ()

GOTFAN

Bylo to chvilemi velmi slabé, ale na druhou stranu ta akce byla neskutečně dobrá. Choreografie na jedničku. A velké plus za to, že nejvíc co jde z Letova Jokera vidět je jeho hlava ze zadu :D . Black mask a Szasz podle mě byli skrytý homosexuální pár. ()

Johnny88

Tak úplně špatný to nebylo, 3* dávám kvůli Margot, která byla super a taky choreografii akce (alespoň teda u Harley). V podstatě kdyby tam Harley nebyla, dal bych tomu odpad. Nechapu proč se film jmenuje Birds of Prey, když se spojili až na konci a Harley do nich vlastně ani nepatřila ne? Ten team Birds of Prey nesympatický ,zbytečný a cringe.. Jsem rád, že si film nehraje na neco vážnýho (jako například Vin Diesel s FAF :)) a ví o sobě, že je to blbost. Ale fajn blbost. 6/10 ()

kkafi

Kousíček nad odpadem tohle se fakt nepovedlo a naprosté zklamání holt DC není Marvel. V malých dávkách v lize se to dalo ale solovka se nepovedla. Vtipné to bylo asi do chvíle kdy opřela tu cisternu do té fabriky a tím to tak akorát mohlo končit. ()

Chovis

Pokud někdo očekává, že se jedná o něco ve stylu Jokera, tak se šeredně mýlí. Je to kravinka ala Charlieho andílci, která stojí pouze na výkonu Margot Robbie. Ta opět ukázala, že je velmi nadanou herečkou, která to může dotáhnout hodně daleko. Druhým nejlepším hercem ve filmu byla bohužel hyena Bruce, jinak byly herecké výkony doslova tragické, a to v čele s McGregorem. Ten si měl nechat masku ze závěrečné scény po celý film, obdobně jako Bane v Batmanovi. Tak špatnou až vyloženě trapnou postavu záporáka jsem totiž skutečně dlouho neviděl. Na můj vkus tam bylo přehršle flashbacků, které zbytečně snižovaly tempo děje. Hudba a zvuk o ničem, napětí nula, dynamika žádná, emoce to samé. ()

MatyRock

Podivuhodná, avšak pohodová, akční jízda, kterou si užijete, jen musíte poslat mozek na dovolenou. Akční scény, hudba a Harley Quinn s Black Maskem boží! Sice Ewan McGregor nehraje úplně záporáka z kterého by šel strach, ale magora podobného samotné Harley, jenže si to neskutečně užívá. Ostatní vedlejší ženské hrdinky ujdou, bohužel mají některé z nich zbytečně málo prostoru. Největším problémem je příběh samotný. Nejenže je úplně debilní, ale namísto toho aby to hrdě přiznal, tak divákovi podsouvá různé veletoče a scénáristické klíčky v podobě nelineárního vyprávění děje od samotné Harley. No konec konců já si to užil a rozhodně se mi to líbilo víc než Shazam! 7/10 ()

krovinorez

Jakožto fanoušek DC Světa super film. Výborný soundtrack, výborné postavy, Margot opět jako Harley Quinn a nezklamala. Trochu mi vadil (SPOILER) závěrečný boj, kdy se Harley spojila s ostatníma a útočníci se chovali jako NPC, místo toho, aby zaútočili, tak čekali, až bude jeden zbitý a pak přijde další. Jinak zábávné scény, škoda, že Hyeny se moc nevyužilo. I přesto se mi film hodně líbil. ()

lil7minmin

I přes to, jak Harley jako antihrdinku miluji, jsem neměla od filmu vysoká očekávání - a samozřejmě jsem se opět mýlila. Na film jsem do kina zavítala až dva týdny po vydání a bohužel už nebylo k dispozici originální znění, takže jsem velice nerada šla na český dabing, který ale naprosto předčil všechna má očekávání a pochybnosti. Obsazení bylo skvěle vybrané a překlad (přesněji sprostá slova) nebyl omezený a překladatelé se vážně nebáli scénář opepřit. Film se nevázal jen na Harley a dal prostor naprosto každé postavě (narozdíl od Suicide Squadu, kde byl přibližný počet postav a o půlce divák sotva věděl jejich jméno). Film byl skvěle propracovaný, vtipný a plný neskutečných hlášek, soundtrack je na jedničku a vůbec bych neprotestovala, kdybych si na to mohla zajít znovu. ()

Asparah

Upozorňuji že toto je pouze můj subjektivní pohled na film, každý máme jiné "chutě" ! No, abych to vzal ve stručnosti a rychlosti - Margot Robbie coby Harley Quinn je naprosto skvělá a úžasná ! Dokonale hraje mentalitu za obzorem každého zdravého člověka a je v ní krásně cítit na "narušenost". Za mě pecka ! Jakmile přišla na scénu ona, okamžitě mi to vždy vyzdvihlo dojem z filmu.... Proč? Protože scény kde jsou vedlejší postavy mi přišly tak nějak nudné. Ale chápu - musí se tam točit ten příběh a nakonec z toho vyšel opravdu hezký snímek, který i pobaví a i když ten film už vidím po 3 tak pořád žasnu jak dokonalého psychopata dokáže ta ženská zahrát ! ()

Vlastik100

Očekávaný film, po Jokerovi. Margot Robbie jako jeho komiksová partnerka skvěle ztvárnila věrnou kopii komiksové Harley Quinn, dokonce se jí povedlo odebrat z této herecké role i svůj osobní šarm, sexapeal, což je trošku i škoda. Na druhou stranu, kaskadérské akce cool kousky v záběrech, kde byla úplná pecka. A ten její nezapomenutelný smích, který už beru za vzor pro obsazování Harley Quinn... Kamera perfektní, období sice opět moderní, ale uvěřitelná atmosféra, tady už víc nebylo co vymýšlet jakmile nastoupila na scénu. Hodně jsem se zklamal kvůli makeupu, ach ouvej co tam s ní v tom filmu provedli(doufal jsem, že ta kapalina do které spadla, z ní udělala ohebnou silikonovou panenku, což ale nebylo specifikováno, takže to byla jen moje domněnka). Horší je to bohužel s ostatními herci. Ostatní herci to nebrali vůbec vážně, to nemá smysl ani jmenovat, nechtěl bych být ve studiu, doslova to přenášely na kamery. Věčné feministické stěžování si a přenos na to dítě, které zavází a je přítěží samotné emoce dítěte ve filmu vůbec nikdo neřeší a musí jen poslouchat, neboť ony prožili muka tak ať se popere s tvrdým životem taky že... Pochopím, že se celý film jedná o tom, že chlapi ubližují ženským, každá má svůj vzor v mužské roli jako padoucha a tedy i pomstu. Takže ta protivnost vůči chlapům ok. Chlap jako divák to musí nějak překousnout. Ale mohlo se to vzít jako do role starosti o dítě. Řekněme, že krom Harley, která se přeorientovala po rozpadu na starostlivou padoušskou macechu(opět musím zopakovat, že za ty scény s Margott Robbie, stojí za to na ten film zkouknout i víckrát), tam ostatní vůči dětem byli tak nějak trochu i imunní. Názory dítěte v pubertě s možností reakcí na situaci, třeba i vtipných mizivé... No a finále to byla forma dívčí války, kde to dítě doslova zavází… Takže film pro děti to taky nebude, pochopení minimální a moc dlouhé průběhy bez ponaučení a vtipů či krátkých gegů, nejvíce si užijí asi ty feministky. Obsadit herce padoucha Ewana MCgregora hmm tak to je jako slušný úlet a zbytečně to muselo stát rozpočet. Po tom co jsem shlédl sérii s Lawrence byla ta herečka co střílí šípy hrozně špatný vtip, ani mi nestojí za to jí jmenovat. Herečky byly celkově nesympaticky ztvárněné a už teď si nedokážu vzpomenout na jejich tváře. Holt herci z béčkových filmů top herec dobrák dosazen jako padouch a nefotogenické dítě z ulice jako z castingu, no nedá se nic dělat, dneska asi už nejsou ani lidi, aby chodili před kamery s fotogenickým obličejem, protože asi povinnost dosadit multikulti a neřešit charisma v obličeji před kamerou… Celkově za mě kvůli Margotce. 82% ()

Drslw

Absolutely adorable Margot. Veľmi ma pobavil aj zlý Bono Vox Evana Mac Gregora. Plus 1 za formu a odvahu to robiť takto inak, drzo, ale dobre. A všeobecne vzaté, asi som cieľová skupina - my cup of tea ;) ()

user1982 odpad!

Nevydržal som to dopozerať. Pri X tom "we need to go back" pretáčaní príbehu som to už vzdal. To nehovorím o prehnanej feministickej slátanine ako je každý chlap menej ako žena. Najviac ma asi dostala scéna kde HQ si pochoduje po policajnej stanici a robí si čo sa jej zachce a nikto, opakujem NIKTO ju nezastavil, ale skôr od nej utekal. Viem že film je zrkadlo DC komiksu a preto sa na to má aj tak pozerať, ale toto sa proste nedalo. Za mňa velké NOPE! ()

arowhill

Nevím co tenhle směr Hollywoodu znamená,ale opět vynikající postavu vzali a přetvořili na dobráka... Pokud je někdy psychicky narušený(totální magor) má jím zůstat, veškeré pokusy tuto postavu stavět na stranu dobra jsou nesmyslné a ničí samotnou postavu. Harley Quinn je magor a takovou měla zůstat až do konce. Ta proměna zničila celý film. ()

Pavlis.xxx

Tohle bylo hooodně špatný aneb girl power + girl režie = girl sračka. Naprosto nevyužitý potenciál už tak béčkových postav. Obsazení v čele se stařenou Perez katastrofální. Humor ani akce nic extra, prostě úplně zbytečný projekt. Netuším co ti v DC hulí, že tohle dovolí pouštět ven, ale takovýma sračkama se jen topí hlouběji a hlouběji. Až na pár výjimek jsou filmy od DC jeden velkej propadák. Jedna hvězda za Harley, druhá za Sionise. ()

ajmdzizis

Dějově to bylo slabý, zrychlený. Ale je to vlastně film, kterej "točila a režírovala" Harley. Je to fucked up a pokud vás bavil suicide squad tak tohle taky zvladnete. ()

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (viac)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (viac)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020

Podle interních zdrojů to vypadá, že studio Warner Bros. seriózně zvažuje, jestli by nebylo lepší vynechat kina, a poslat snímek Wonder Woman 1984 rovnou na domácí nosiče a k digitální koupi. Důvodem… (viac)