Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn

• Slovensko Fantastická premena Harley Quinn (viac)

Počuli ste ten vtip o policajtovi, vtáčatku, psychoške a mafiánskej princeznej? Vo filme Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn rozpráva hlavná hrdinka svoj prekvapivý príbeh tak, ako to vie len ona. Keď sa v Gothame jeho najnechutnejšie sebestredný zločinec Roman Sionis a jeho horlivá pravá ruka Zsasz zamerajú na dievča menom Cass, mesto počas jej hľadania okamžite prevrátia hore nohami. Cesty štyroch svojských žien - Harley, Huntress, Black Canary a Renee Montoya – sa pretnú a ony nemajú na výber. Musia sa spojiť, aby zločinca porazili. (Continental film)

JimmyII

Meh. Je to zábavný, ale ne dost. Je to švihlý, ale ne dost. Mohl to být dobrý film… kdyby jej napsal a natočil někdo jiný. Takhle jsou bohužel Birds of Prey nevýrazné, tak nějak na půl cesty. Ani feministický to nebylo dost. Kolem a kolem dobrý… ale ne dost. ()

kinghome

Tenhle film je největší urážka DC charakterů, která se kdy natočila. Dokud jsem film neviděl, tak mi bylo líto, že film vydělal tak málo peněz.Furt jsem si říkal, že to přeci nemůže bejt tak hrozný, ale spletl jsem se. To že byl film obří propadák je ta nejlepší věc, co se DC univerzu mohla stát, tahle sračka snad nikdy nedostane pokračování a tomuhle utrpení bude vážně konec. A to říkám jako někdo, kdo miluje postavu Harley a o Margotce jsem si myslel, že umí zahrát Harley perfektně. 1* za pár cool akčních scén. ()

oveckaoa

Přiznám se, že na film se mě moc nechtělo a trailery mě absolutně nezaujaly nicméně v rámci toho co jsem viděl je to povedený kousek. Film má pouze jediné velké mínus ta Asiatka je taková tlama , že hnusnější ženskou jsem viděl snad pouze v nových Star Wars kdyby tam nebyla nebo byla třeba pouze minutu dal bych i čtvrtou hvězdu. Jinak oceňuji brutalitu (to nikdy v žádné marvelovce co uvidíte tady neuvidíte) a pobavila ta hyena. Pokud bude další pokračování klidně jsem ochotný do toho jít. ()

Zek

Film celou dobu táhnou Robbie a MacGregor, bez nich by ten film, byl totálně v hajzlu. Ostatní postavy jsou ve filmu úplně zbytečné a nemají, tak velký prostor. Black Canary použije svojí schopnost pouze jednou wtf, proč? To samé Huntress, u tý kdyby někdo řekl, že se jmenuje Killerss, tak bych nepoznal rozdíl a bylo by mi to i jedno. No nevím, ale přijde mi, že DC ani přesně neví co chce točit. ()

Koocik

Feministický hovno na popud dnešní rádoby zhovadilé, tolerantní a antišovinistické (ve vztahu k ženě) společnosti, mi v mnoha ohledech připomíná spíše pokus o vyjádření rovnocenného postavení muže a ženy - potažmo v tomto případě o ženské nakopání mužské prdele. Nepřitažlivé, přeafektované, nudné, zcela zbytečné. Další ostuda pro DC, což mě na tom štve nejvíce. Ani jsem to nedokoukal a asi v půlce filmu usnul, což se mi vůbec nestává. Této zhovadilosti dávám 1* a to pouze za tu hyenu. Jinak se jedná o výblitek hodný odpadu. Bohudík, že jsem za to neutratil prachy v kině. ()

hroubek

Opět půjdu proti proudu, jelikož se mě film líbil a bavil mě. Přesto nemám na obličeji nasazené růžové brýle a jsem si plně vědom toho, že film má kupu chyb a problémů. Moje milované studio Warner Bros. do všeho chodí po hlavě, nebojí se riskovat, utrácet a nebo zkoušet nové věci. Dost často si nabijí hubu a pak musí odepisovat milionové ztráty. Na druhou stranu jejich filmy jsou vždy nejokázalejší a někdy i nejhlasitější. A toto je problém Birds of Prey. Warneři měly velké oči, a hned na začátku viděly spoustu lehce vydělaných milionů. Zkusily na to jít cestou nejmenšího odporu, a na všechno říkaly ano. A to je velký problém. Birds of Prey by potřebovali někoho, kdo by říkal, že tohle už je moc, a nebo, že tady by se mělo krátit, a nebo tahle postava by měla mít více prostoru a tak. Režisérka Cathy Yan odvedla slušnou práci, řemeslo má v ruce, umí udělat zajímavou scénu, chápe své postavy a rozhodně není tuctová režisérka. Bohužel ona a scénáristka Christina Hodson nepochopily, proč si lidi zamilovaly Harley Quinn. Lidi si jí zamilovaly, protože byla hravá, sexy a ukecaná, a taky měla kolem sebe normální postavy, které jí krotily a ukazovaly její potenciál. Tady takové postavy chybí, jelikož je zde všechno cíleně přepálené, barevné a absurdní. A na mě to fungovalo, protože jsem věděl do čeho jdu, ale normálním divákům z toho musí být špatně. A moc tomu nepomohly trailery a kampaň, která nezvládla prodat samotný film a vedlejší postavy. Což, ve výsledku zamrzí, pač je vidět, že se všichni dobře bavily a svoje role si užívaly. Margot Robbie je super a krade si skoro každou scénu pro sebe, a jako nespolehlivý vypravěč funguje na výbornou. Mary Elizabeth Winstead nemá moc prostoru a je to velká škoda. I ostatní herečky jsou dost nevýrazný, od Rosie Perez, Jurnee Smollett-Bell až po Ella Jay Basco. Naštěstí má film výborného Ewan McGregora, který si svou roli užívá, a jeho přiteplený záporák je zábavný, směšný a i absurdní. A totéž platí i pro Chrise Messinu, jenž je správně slizký. Film by šlapal mnohem lépe, kdyby zde nebylo tolik WTF momentů, a v některých věcech se držel více při zemi, a nebo se více věnoval vedlejším postavám. Osobně jsem byl hodně nadšený z akční stránky filmu, protože ta se povedla na výbornou. Dost mě sedl humor a narážky. Birds of Prey není bezchybný film, ale svým způsobem mě dost bavil a docela se těším až ho někdy uvidím znovu. ()

Timak

Crazy úlet na tripu. McGregor je pořádný magor, jinak je to špatný, špatný, špatný. Už od začátku to byl špatný nápad a je vidět, že Warneři jsou prostě totálně v prdeli a nevědí, co mají s komiksama dělat. Nemůžete postavit celý film na jedné vedlejší postavě. Holt Kevin je jenom jeden. Trochu se bojím, že Suicide Squad bude v hodně podobném duchu. ()

JohnSmith

Kdybych neměl Margot Robbie tak rád a nebyla jako Harley Quinn tak roztomilá, dal bych mnohem horší hodnocení. Je to neskutečně spatlaný a chvílema dost divný. Akce je sice slušná, ale příběh děs. No a McGregor? Hoodně špatnej záporák. Takhle DC Univers niky nenakopnou. ()

VanTom

Jakkoliv se Margot Robbie v hlavní roli (vyloženě vedoucí, zbylí přicmrndávají) snaží + vypadá skvěle, její uličnické (brutální) blbnutí se rychle okouká a serióznější náznaky citů či zodpovědnosti charakter bláznivé Harley nepatřičně vykolejují. Společně s Huntress navíc představuje jediný zdařilý casting (třeba ta malá asijská zlodějka mě vysloveně iritovala), ještě snad Ewan McGregor, ovšem jeho záporák toho moc nepředvede. Ostatně v tom si podává ruku s fádní režií a tupoučkým scénářem, na sílu tlačícím programovou "girl power". Nejde o úplný nepodarek, ale o nezáživnou (pre)pubertální komiksárnu (s eRkovou přístupností, he?), která nemá příčetnému co nabídnout. 50% ()

Trustme

Žádná jiná komiksová žena mě nebaví tolik jako Harley Quinn, protože má imidž a jednání absolutně odlišné od ostatních superděvčat. Je s ní sranda a dá se s ní zažít bláznivá jízda, aniž by šlo o záchranu světa. Tohle bych asi netoleroval mužskému komiksovému hrdinovi (nejblíž k Harley má Deadpool, ale toho právě nesnáším) i když nějaký ten Kick-Ass mi přišel hodně fajn, ale tam šlo taky o tu nestandardnost hrdiny. Všeobecně jak je u mě zvykem nemusím Marvel, ale DC zbožňuju. Protože DC je méně pohádkovější a více zlobivější. A Harley je tou nejzlobivější komiksovou ženskou. Jsem proto rád, že dostala taky svůj vlastní film a Margot Robbie jí prezentuje natolik crazy/sexy/psycho/cute, že tento herecký výkon je estrogenním ekvivalentem k výkonu Joaquina Phoenixe v Jokerovi. Líp to na ženský akční film natočit asi už nešlo a i ta strašidelná emancipace tu není krom pár zmlácených samců cítit. Já se bavil báječně, protože cokoliv je v tomhle filmu trapný, je vlastně vtipný, když si uvědomíte jak by se chovala a bojovala zfetovaná pornoherečka s výcvikem krav maga. ()

Sany33

Vtáky noci vďaka rozumnej minutáži nestihnú nudiť, no po pár týždňoch vám vyblednú z pamäte. Neponúkli totiž nič svetoborné. Margot Robbie má postavu Harley Quinn veľmi rada a zahrala ju skutočne bravúrne a hravo. Jej šialené herecké výpady bavia a predvedie aj zopár excelentných akčných scén. S nimi pomáhali kaskadéri Chada Stahelskiho, ktorých prácu môžete poznať z trilógie John Wick či Atomic Blonde. Avšak okrem efektných a farbami hýriacich súbojov ide len o spleť šibnutých epizódiek, ktoré neskúsená režisérka Cathy Yan nedokázala pospájať do dostatočne atraktívneho celku. 55% ()

VasaX

Děj, zde nehledejme. Nějaký příběh to má, ale to nejhlavnější tady je akrobacie násilí v podání Harley. Jinak je všechno alespoň o třídu nižší. Herecké výkony i o dvě (vyjma McGregora, který ujde, ale je na něm vidět, že to bere lehkovážně, protože tohle nebude tahák ani kdyby se na halvu postavil). OK, viděl jsem Harley a její hyenu, zajímavý, nashle. ()

Jaro.Krafcik

Vtáky noci po skvelej horúčke sobotnajsiej noci. Jednoducho nahoda, ešte aj že filmy som pozeral v sobotu. 3.800 hodnotenie postarané a spestrené so super ľudmi v skoro prázdnej kinosále tentokrát v sieti SCC. Do ktorej ísť je už skôr rarita. Aj keď sme meškali. Tak musím dať o čosi lepšie hodnotenie. Hlavne vďaka tomu že sme videli šťastnejšieho kamaráta ktorý bude ešte nedávno oslavovať. Film bavil aspoň v niektorých pasážach. Aspoň hlavná postava bola fajn, aj super hudba, ktorá bola na úrovni komiksovky viac než dobrá. Nieje to najlepsi film ale tých 70% si zaslúži , suicide squad bol o niečo lepší. 4* ()

LizianShaw

Nic moc jsem od tohoto filmu neočekával, říkal jsem si, že mě to třeba překvapí jako Deadpool. Harley se v komiksech ukrutně snaží napodobovat Deadpoola (např. prolomením čtvrté stěny), ve filmu je to podobné, kdy mluví k divákům a v zastaveném záběru se objeví titulky, abychom tomu lépe rozuměli. Nebudu zde rozebírat, že Harley v komiksech nemá nic společného s Birds of Prey (to spíše Gotham City Sirens), ve výsledku mi to až tak nevadí, Harley by se hodila snad to každého týmu. Film se jmenuje Birds of Prey, ale tak by to vůbec nemělo být protože je to film o Harley, samotný tým (celý pospolu) je tam pouze 5 minut. Připadám si jako strašný bručoun, ale ani obsazení se mi nelíbilo. Margot Robbie je skvělá a hraje to dobře, ale ostatní hrdinky mě nijak nezaujaly. Huntress se ve filmu objeví asi až po hodině, postavu zesměšní tím, že se naparuje před zrcadlem. Z Cassandry Cain (dcery těch nejnebezpečnějších assasinů Lady Shiva a Davida Caina) místo zamlklé smrtící bojovnice udělali nějakou pouliční zlodějku. Nevadí mi, když si tvůrci jdou u postav vlastní cestou, ale ta změna by měla charaktery vyzdvihnout ne ponížit, Black Canary byla dost super, škoda, že Canary Cry použila pouze jednou. Ačkoliv mě hrdinky (ani Zsasz) nepobavili, úplným králem tohoto filmu je Ewan McGregor jehož Roman Sionis (nikoliv Black Mask) je šíleně zábavný a každá scéna s ním mě prostě bavila. Akce se taky povedla, šel znát choreograf Johna Wicka, ale tvůrci zase ujeli na tom, že vložením nějaké gangsterské rapperské hudby to ještě vylepší, na mě to mělo opačný efekt. Jakoby se opičili po Suicide Squad (která se opičila po GOtG). Režisérka zmiňovala jak se film snaží propagovat sílu žen, metoo atd., mě to spíš připadalo jako propagace, násilí jako zábavy, policie je banda idiotů a znečišťování životního prostředí je naprosto v pořádku (dobrá reklama...). Prostě mě tento film spíš nudil, než pobavil. A ta potitulková scéna tomu dala korunu. ()

blackJag

Spíš úmorné než humorné. Za libovolnou "dámu" mohla nastoupit ta roztomilá hyena (co ve filmu nakonec skoro není) a výsledek mohl být podstatně lepší. Asi mělo jít o femine verzi Deadpoola a cosi jako odpověď od DC, ovšem opět je to čisté KO ve prospěch Marvelu. Stěží průměrná zívačka. 50% ()

dragon94

Nejotravnější film co jsem za poslední roky viděl! Našlo se pár dobrých věcí, ale podruhé to opravdu vidět nechci. Veškeré souboje jsou sice fajn, ale všechny na jedno brdo. Charakterově absolutně slabé a celkové vyprávění příběhu je neuvěřitelně otravné. 2* 40% ()

mkubalikova

Zklamaná nejsem, protože jsem dobrý film nečekala. Nas*aná jsem, protože jsem neodolala a vyhodila za to peníze v kině. Vaječný sandwich ale vyzkouším. 🍭🍭 50% ()

drackula

Tak toto bola neuveriteľná somarina. Harley Quinn a jej komparz (tak sa mal volať aj film) je tak neskutočne nudná zlátanina, že som v "gradujúcom" finále zaspal. Film vystavaný okolo jednej postavy, ktorý sa zároveň tvári ako tímovka jednoducho nemohol dopadnúť dobre. Oceňujem akčné pasáže v ktorých bola Harley a Ewana McGregora. Inak fakt nič. Finančný výbuch je naozaj logický. Dokonca si myslím, že aj Suicide Squad bolo lepšie. Aj keď to je ako porovnávať Toi Toi na Vinobraní a na letnom festivale. Jedna z tých kadibudiek bude určite lepšia, ale aj tak budú obe na ... 40% ()

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (viac)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (viac)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020

Podle interních zdrojů to vypadá, že studio Warner Bros. seriózně zvažuje, jestli by nebylo lepší vynechat kina, a poslat snímek Wonder Woman 1984 rovnou na domácí nosiče a k digitální koupi. Důvodem… (viac)