Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn

• Slovensko Fantastická premena Harley Quinn (viac)

Počuli ste ten vtip o policajtovi, vtáčatku, psychoške a mafiánskej princeznej? Vo filme Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn rozpráva hlavná hrdinka svoj prekvapivý príbeh tak, ako to vie len ona. Keď sa v Gothame jeho najnechutnejšie sebestredný zločinec Roman Sionis a jeho horlivá pravá ruka Zsasz zamerajú na dievča menom Cass, mesto počas jej hľadania okamžite prevrátia hore nohami. Cesty štyroch svojských žien - Harley, Huntress, Black Canary a Renee Montoya – sa pretnú a ony nemajú na výber. Musia sa spojiť, aby zločinca porazili. (Continental film)

KoRner

Tretia * je len a iba za Margot, pretože film až tak slávne nedopadol. Snaží sa tváriť bláznivo a cool, ale mimo Harley sú všetky postavy dosť otravné a čo je fakt chyba je, že nemá jedinú ozaj vtipnú scénu na hláškovanie! Akcia však celkom ujde a body tiež za tú trochu krvi. Hej, a vo filme nie je jediná kladná postava mužského pohlavia, ale to mi je šuma fuk, aj tak som celkom sklamaný, že sa toto univerzum pochovalo už tak skoro. ()

NifKor

Po zklamání jménem Shazam! jsem od Harley Quinn absolutně nic nečekal a jsem rád, protože ten film není vtipnej v částech, kdy se o to snaží. U Harley by mi nevadilo, že do příběhu někdy mluvila, kdyby tam nebyly typický hlášky a momenty, které se snaží být zase vtipný a nebo přeskakování příběhu a potom vracení se na místo, kde to mělo klasicky začínat. Samotný příběh byl i časem předvídatelný. Ve filmu byly pěkné lokace a celkově bylo CGI dobré. Margot Robbie je samozřejmě jako v Suicide Squad tahounem a díky bohu je skvělá. Věc, kterou jsem nějak nepochopil je využití schopností Black Canary, které ve filmu není využito skoro vůbec a upřímně by to i zkrátilo samotný film o pár minut. !SPOILER! (např. finální souboj) !SPOILER! Celkově jsem rád, že jsem od filmu nic nečekal a pokud DC filmy fakt budou vypadat takhle, tak budou mít problémy. 4.5/10 ()

Kienast

Hezky barevné nic se slabým odvarem Harley ze Suicide Squad. Není to správně šílené a dlouho jsem neviděl nudnější záporáka a to mám Ewana hodně rád. 4/10 ()

Wally

Nevkusné, chaotické, hloupé...jednu hvězdu dávám za odvahu, za sexy Black Canary a za to, jak bylo vidět, že to R. Margot baví... bohužel to je málo... ()

wooozie

Stejně jako se Kick-Ass 2 snažil napodobit úspěch jedničky, tak se Birds of Prey snaží napodobit úspěch Deadpoola a v obou případech je z toho podobný průšvih. Pochválit tu lze tak maximálně stylizaci a Margot Robbie, která si Harley vyloženě užívá a role nespolehlivého vypravěče ji sedne. Jinak je to ale zoufalost. Jde vidět, jak si dali na place velkou práci s choreografií, jenže dobré nápady střídají ty šílené, které se nechtěně dostávají na úroveň parodie (bitka před koncem nemá daleko od závěru Žhavých výstřelů 2). Jednoznačně nejhorší na celém filmu je ovšem casting, kdy se do týmu, který měl pravděpodobně tvořit jádro filmu, nehodí ani jedna z hereček. Třeba Rosie Perez je tu synonymem nudy. Mary Elizabeth Winstead, jak ji mám od Scotta Pilgrima rád, tak tady předvádí pravděpodobně nejhorší výkon své kariéry. A takový Ewan McGregor? Jak je to vynikající herec, tak by se měl modlit, aby se budoucí Star Wars s jeho Obi-Wanem povedli, nebo by měl vyměnit agenta, protože prakticky v čemkoliv poslední dobou hrál, tak to v kinech shořelo jak papír, což už je vážně na pováženou. Ale zpět k Birds of Prey. Je super, že v rámci girl power vlny dostaly šanci natočit blockbuster i neznámá režisérka a scénáristka, ale těm se povedlo natočit film, kde nefungují vztahy mezi holkami v týmu, nefungují tu příběhové zvraty, některé dialogy jsou přímo příšerné a celé je to ledabyle odvyprávěné až hanba. Výsledkem je tedy film, který je sice možná o chlup lepší než katastrofální Justice League, ale v kinech vydělal méně než deset let starý Green Lantern! Zkrátka ne každý má komediální a vypravěčský talent jako Ryan Reynolds v Deadpoolovi a ne každý stylový komiksový film má dohled od génia Matthew Vaughna jako Kick-Ass. ()

Han22

V podstatě jsou Birds of Prey blbým a malým komiksem. Nejde tu o žádnou záchranu světa, není tu nic sci-fi jako v jiných DC filmech a v podstatě tu není ani žádný hrdina. Ty tři ženské (policajtka, Black Cannary, Huntress) jen ukazují, jak zoufale málo zajímavých komixových postav má stáj DC. Ale nevadilo mi to. Harley Quinn je poskok padoucha, psychopatka, která hrozně ráda mlátí chlapy basebalkou, obřím kladivem nebo čímkoliv co je po ruce a děsně ji to sluší. Zato záchrana světa podobně jako v Sebevražedný oddíl ji nesluší vůbec. A tak tu máme Harley po rozchodu s Jokerem, po které bez ochrany  jde půlka gothamského podsvětí, včetně jednoho mafiána co tuze rád skalpuje lidem obličeje. Harley musí přežít a zároveň chrání malou zlodějku, která sežrala důležitý diamant. Nic víc, ale v tomhle případě to stačí. Je to vtipný, rychlý, hraje tu ostrá hudba, je tu řízná akce se spoustou parádních soubojů a i trocha té Batmanovské atmosféry v lunaparku. A Margot Robbie jako Harley je úžasná. Mě to na ty slabší 4* stačí. ()

Blondsky

Miluju, když jdu na film a neuvěřitelně mě překvapí. Birds of Prey mi tento pocit dnes dodaly. Předem chci říct, že trailery mě zanechávaly chladným a na film jsem se výrazně netěšil. Margot Robbie si to neuvěřitelně dává, to jakým způsobem využívá slovní zásobu, to jakým způsobem se pohybuje ale především to, jak reaguje na situace mě neskutečně bavilo pozorovat a úvodní dvacetiminutovka byla pro mě čirým blahem. Black Mask víc obyčejnější už ani být, ale to jakým způsobem ho hraje Ewan "McŘehoř" tu postavu pozvedává daleko víc. Bál jsem se, že ostatní členi Birds of Prey budou hrozně ploší a nezajmaví a o to víc je pozoruhodnější, jak mě každá postava dokázala upoutat a jejich scény mi nelezly krkem. S kamerou se zde správně experimentuje a každá bitka má minimálně technicky zajímavě zvládnutou choreografii, která tím pádem vůbec nenudí a jen víc upoutá divákovu pozornost. Humorem se zde nešetří, hyena správně zabavila a provokující narážky Harley dokonale pobavily. Nakonec Birds of Prey odchází jako překvapivě dobrý zářez do DCEU univerza, které se mi stává čím dál sympatičtější. Dobrá práce! ()

Janega

Milujem keď si herci svoje role užívajú a v prípade Margot Robbie a jej Harley Quinn ide o hereckú orgiu. Tá sa tejto role len tak nevzdá. Egocentrický, metrosexuálny mafiánik Black mask v podaní Ewana McGregora je pre mňa doteraz najzaujímavejší záporák v doterajšom filmovom DCEU, a to ani nemá superschopnosti, či ambície ovládnuť svet. Ďalšie členky BoP by si zaslúžili väčší priestor, no svoju úlohu v záverečnom zúčtovaní splnili na 100%. Najmä Black Canary svojim výkrikom aj mňa odhodila do zadného radu v kine. Film síce nie je taký cool, akoby chcel byť, no je fajn osviežením v DCEU. ()

Eraserhead

Margot Robbie zkrátka potřebuje silného režiséra, protože jinak hraje otřesně, což je tento případ. Viděno den po Bombshell a nechce se mi věřit, že jde o tu stejnou herečku. Nudná režie, nevydařený casting (ten McGregor bylo jako co?!). A vlastně by mě asi víc zajímal film o postavě, kterou hrála M.E.Winstead. ()

aquiver odpad!

Říkal jsem si, že komiksová sólovka Margot Robbie s přístupností od 15 let by mohla být konečně trochu divácky zajímavý film, ale opak je pravdou. Je to USA, takže málo sexu, přespříliš násilí, otřesný scénář nedávající smysl. Filmové utrpení, Margot Robbie je tu dokonce zcela nepřitažlivá, gratuluju tvůrcům, sám bych to nesvedl. 10 % ()

Stromovous87

Možná ne tak vtipné jako Deadpool, ale i tak jeden s nejzábavnějších komiksů. Margot Robbie je v roli Harley úžasná a role jí padne jako ulitá. Ewan se na roli Black Mask taky skvěle hodil - škoda jeho závěrečného rychlého konce. Zdejší slabé hodnocení, je pro mě opět nepochopitelné. Přijde mi, že dost lidem zkrátka vadí, když má film výraznou hlavní hrdinku. Mě vlna Girl power filmů nevadí - je to příjemná změna po těch desítkách filmů s mužskými superhrdiny. ()

Corpsegrinder

První třetinu filmu jsem uvažoval že to vypnu a nedokoukám protože to byla hrůza - hroznej střih, pitomý dialogy, nulovej děj a každá akční scéna prostě musela mít nějakej rádoby cool song co akorát odváděl pozornost od toho co se na obrazovce děje. Jakmile se však skončí s flashbackama tak se na to koukat dá, s obsazením jsem neměl problém až na Obi-Wana kterej se do role zoufale nehodil a jakmile si na konci nasadil masku tak vypadal jak pětiletý dítě díky obří hlavě, kupodivu i akce v závěru mi přišla docela zábavná (asi protože použili originální soundtrack a ne nákej licencovanej shit). Dá se to. ()

SpaceOdyseus

Harley Quinn se okoukala uz v prvni Suicide Squad a nema co nabidnout ani v jejim vlastnim filmu. Pribehove chabe, akci nudici, charakterove zbabele. Jedine, co me bavilo byla McGregorova variace na Black Mask. Ne, diky. ()

cmenda

To byl totální nářez co člověka úplně odrovná a Margot Robbie jako Harley Quinn neměla chybu , a i přes určitou dávku násilí a ujetosti to bylo geniální po všech stránkách. Co bych možná vypíchl tak hudbu tu sem si užil hned akčních scénách asi nejvíc. ()

matisse

Kéž by to bylo celý o tý hyeně, který by patřil i ten voicover. Pak by měl třeba i smysl. Je to tak strašně zastaralý, sebevysvětlující a infantilní a vůbec ne edgy, že je mi všech zainteresovaných vlastně líto. Mysleli to dobře. Feministický superhero movies ano, takhle ale ne, prosím. ()

xmatysekx

Nablblá feministicko emancipační etuda, kde to Harley sama sice neutáhne, ale její kolegyňky jí vlastně úplně nepomáhají. Nepomáhá jí ani její rádoby potrhlé a nesystematické vyprávění, které se občas pokusí probořit 4. stěnu (nebo tak něco), ale nějak to nejde. Je to příliš na sílu. Do toho lehce komiksový vizuál, který je ale velmi sporadicky využit pouze pro představování postav a občas se objeví v drobných detailech na pozadí, dokreslující kolážovitost celého filmu. Co se Harley samotné týče, její příběh ve své podstatě absolutně nepřitáhl moji pozornost. O to mémě příběhy vedlejších ptáčků. Charisma, které měla v předchozím díle už tak nějak vymizelo. Není vtipná, vysmívá se klišé, kterých se pak ale nešikovně drží, a choreografie akčních scén je stejně naivní jako desaturovaná panoramata Gothamu, ve kterých měla podivuhodně proměňující se emancipovaná Harleen Quinzel vynikat barevnými kostýmky a širokým červeným úsměvem. Mně však film úsměv nevykouzlil. ()

woodsman

dalo sa to ale mohlo to byt lepsie taka odnoz od hlavnej vetvi DC preco boha nenatocia MoS 2 batmana s Affleckom nechapem pozrel znova v dabingu taka odychovka uz len 3 mesiace a Snyder cut je tu ()

Jespi

Film byl vtipný, potrefený, Margot Robbie správně střelená a tak nějak super oddychovka, která svištěla a člověk se nenudil. Soudtrack taky parádní, pecka. Normálně bych dal 4* za nadprůměrnou popkornovku, ale genderově, rasově politicky korektní výplach mozku tomu hvězdičku ubírá. Původně po naprosto zbytečné, na sílu vloženě informaci o lesbické černošce, která měla vztah s lesbickou asiatkou, jsem chtěl dát filmu hned 2*, ale nakonec si to vytáhl alespoň na ty 3. HEIL HI...LGBTQ soudruzi !! ()

Mauric

Ženské verzi Deadpoola to nevyšlo. K uzoufání nudné dvě hodiny bez špetky fungujícího humoru. Margot Robbie je cool, ale herecky na hlavní roli zatím nemá. Scénář přeplácaný a režie plytká. Snaží se to vypadat stylově a potřeštěně, přesto slib velké "psychoušské jízdy" se naplnil leda nesčetnými zásahy do mužských přirození. Další ukázkový příklad, že frenetický hon za nálepkami "první žena/ženský film, co ..." páchá více škody než užitku. Nu což, tak snad někdy příště (a mnohem lépe). ()

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (viac)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (viac)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020

Podle interních zdrojů to vypadá, že studio Warner Bros. seriózně zvažuje, jestli by nebylo lepší vynechat kina, a poslat snímek Wonder Woman 1984 rovnou na domácí nosiče a k digitální koupi. Důvodem… (viac)