Smrtiaci príliv

• Česko Mělčiny (viac)

Surfistka Nancy si ani nemohla vybrať krajší deň na zdolávanie vĺn. Odľahlá pláž pripomína raj na zemi, no nevinné surfovanie sa čoskoro zmení na peklo. Z mora sa totiž vynorí hrozba - veľký biely žralok, ktorý Nancy síce zraní, no napriek tomu sa jej podarí dostať na neďalekú bóju. Žralok sa však svojej koristi tak ľahko nevzdá a okolo bóje trpezlivo krúži. Pobrežie je síce vzdialené len 200 metrov, no so stúpajúcim prílivom je žralok k svojej koristi každou minútou bližšie... Nancy tak musí musí pozbierať všetku odvahu, aby sa dostala bezpečne na breh. (Itafilm)

LEGACY

Hororová branže má po dlouhých letech nečinnosti pořádného majestátního zvířecího predátora. Mělčiny dokáží velmi dobře těžit z překrásně vybrané lokace, kde ovšem trochu tkví kámen úrazu a já se tak trochu ptám jestli si tvůrci neukousli moc velké sousto, protože ze žraloka museli logicky udělat trochu tupce, na malém prostoru nemohli s postavou moc manipulovat, a tak nezbývalo než trapně natahovat každou minutu, aby byla dostatečná stopáž na celovečerák. Nevadí mi to, ale zase tak moc a stinná stránka mé temné duše byla vcelku uspokojena. Jen mě hlava pořád nebere, proč dělají ze žraloků pořád dokola maniákální vraždící monstra, když je ve skutečnosti souboj člověka a žraloka jednoznačnou záležitostí bílého muže. Bratránkovské a sesterské ovládnutí rodného obývacího pokoje 7/10 ()

SamVimes

Blake Lively se hodinu a půl cachtá ve vodě a bojuje se žralokem. Mělčiny neurazí, nenadchnou a nenabídnou nic moc zapamatováníhodného, natožpak nového. Ale v rámci subžánru žraločích thrillerů asi ani nic jiného už vymyslet nejde, pokud se do toho tedy nezačnou míchat genetické mutace či tornáda. ()

Trustme

Excelentní survival nervák o krásce a zvířeti. Dokonale splněný žánr se strachem o nekřehkou blondýnku v dechberoucích záběrech kameramana Flavia a krevtuhnoucí surfařské nájezdy mořského predátora toužícího po bílém masu. Moře, kuře, stavení - nic víc tento film nepotřeboval k tomu, abych mu vysekl high five. ()

Yoda sama

Jednoduchý, intenzívny, bezútešný a pri konci som už nemal nechty na okusovanie. Blake si to dáva, Jaume si to dáva, žralok si to dáva a ja som celý čas rozmýšľal, či som videl tento rok horor, ktorý sa mi dostal tak moc pod kožu (Jaws sú srdcovka takže). ()

bizz_mjc

Nejde o dokument, tudíž odpustíme nějaké ty nonsensy z "hlubin", ale jednoduchý survival děj a titulní kočka fungují, kamera a místy i střih jsou poměrně nápadité a přidávají filmu na napětí. ()

VanTom

Nerovný "duel na zuby" krásné surfařky s neodbytným nenažraným žralokem svou střídmou stopáž i tak nuceně natahuje, že nějaké to zívnutí se mi nevyhnulo. Natočený je však suverénně profi a pár digitálních rybiček rázně přebíjí dokonalými reklamními záběry pláže, vln a v neposlední řadě Blake v bikinách. ()

lykan9

Po velice dlouhé době jsem viděl velmi zdařilý eko horor. Prostředí, ve kterém byl film natáčen, je nádherné a Labianovi se bravurně povedlo tu nádheru zachytit. Doba očekávání, kdy se konečně objeví žralok byla nadávkovaná přesně akorát a kromě závěru se mi souboj nezdál vůbec nijak přehnaný. Kromě asi dvou pasáží jako zdlouhavý příjezd na pláž a natočím si rozloučení s rodinou, není prakticky, co Mělčinám vytknout. Já jsem spokojený. ()

zdenny

Naprosto nádherná a úchvatná příroda a one woman show. Krásná postava, pěkná holka a jeden fakt zlý žralok. Já bych řekl, že kdyby se to jmenovalo „Čelisti“ asi „4“, tak by to nebylo úplně špatné béčko. Samozřejmě srovnávat s kultovními „jedničkou“ a „dvojkou“ by bylo ignorantství. Měřítko „novodobých“ béčkových Čelistí by to ale snést mohlo. Neviděli jsme moc krve, kromě tedy prokousnuté dívčí nohy (na tak pěkném těle to mrzí dvojnásob). Zato přepůlený mexikánec si to vlastně zasloužil – neměl krást. Kdyby film nebyl, nechyběl by, ale protože je, je celkem zábavný. To moře bylo fakt nádherné. ()

Killda

Co mohl být hitchcockovsky mrazivý thriller je nakonec nemastná neslaná přehlídka v plavkách Blake Lively. Ale mohlo to dopadnout hůř... mohla tam hrát Melissa McCarthy! ()

drackula

Neboli to žiadne Čeluste, ale úplne blbé to nebolo. Teda, logika občas krívala, ale nie tak, že by to mal človek chuť vypnúť. Pekné prostredie, dobre urobený žralok, sympatická herečka - za mňa spokojnosť. 70% ()

strelenaL

Další film kde zákeřná ploutev plující ve vodách oceánu útočí po potravě, protože má hlad. :-) Trochu se divím, proč Blake Lively šla do takovéhoto scénáře. Myslím si, že má rozhodně na víc. ()

Tft

Už od začátku je jasné, že se jedná o žraločí béčko, ale ono si to na nic víc nehraje a prostě to je takové jaké to chce být a to se cení. Serrovi kořeny v horrorech se nezapřou a je vidět, že umí pracovat s napětím a vystavěním toho co se odehrává na plátně tak aby to diváka vtáhlo do děje. Na Blake Lively se dobře kouká ikdyž se nejedná o kdoví jak skvělej hereckej výkon do tohohle filmu prostě zapadne. Cgi žralok nic moc, ale s ohledem na rozpočet filmu se musí ledacost přehlédnout a svůj účel splnil. Nic extra se ve filmu neodehraje a všechno už předtím bylo viděno, ale to jak je to upřímně naservírované z toho dělá něco víc. Určitě tomu pomohla i kratší stopáž. Jedno z těch příjemnějších překvapení roku. 75% ()

ghatos

Štíhlá sexy Američanka to nechtíc musí nandat šmejdovi z moře. No jako ne. To spíše budilo úsměv a do toho ty city...48%. ()

Autogram

Skutočne napínavé. Tak ako môže byť napínavé plávanie medzi žralokmi a medúzami s jednou funkčnou nohou. Hodnotenie mohlo byť aj lepšie, keby si odpustili záverečnú fantasy scénu so žralokom, ktorý kvôli kočke v plavkách je ochotný si vylámať zuby na oceľovej konštrukcii a stvárať ďalšie úplne neprirodzené veci. No asi nebol jediný, kto na ňu mal chuť už od prvej plavkovej scény. –––– Dávaj pozor, je to tu drsné pre malé dievča z Texasu. ()

Vercinka.

První tři čtvrtiny filmu 75%, konec totální průšvih, z filmu se stalo sci-fi a komedie. Je to škoda, jelikož má film dobrý potenciál a mohl dosáhnout úplně jiných čísel. Každopádně díky finále celkových 45% // ČSFD projekce 10/8/2016 Cinestar Anděl ()