Kliatba kvíliacej ženy

• Česko La Llorona: Prokletá žena (viac)

La Llorona. Plačúca žena. Desivý prízrak chytený medzi nebom a peklom s hrozným osudom spečateným vlastnou rukou. Už len zmienka jej mena desí po svete celé generácie. Počas života v záchvate žiarlivosti utopila svoje deti, no vzápätí sa za nimi so žalostným plačom vrhla do rozbúrenej rieky. Teraz plače naveky. Jej slzy sú smrteľné a kto v noci začuje jej volanie smrti, je zatratený. La Llorona sa zakráda tmou a loví deti v zúfalom pokuse nahradiť vlastné. Stáročiami sa jej nenásytná túžba stáva čoraz väčšou... a jej metódy čoraz desivejšími. V 70tych rokoch 20teho storočia sa La Llorona v Los Angeles zakráda nocou – za deťmi. Ignorujúc strašidelné varovanie znepokojnej matky podozrivej z ohrozovania detí, sa sociálna pracovníčka so svojimi malými deťmi čoskoro ocitne v hrôzostrašnej nadprirodzenej ríši. Jedinou nádejou ako uniknúť smrteľnému hnevu La Llorony zostáva kňaz zbavený ilúzií, ktorý na pomedzí strachu a viery pomocou mysticizmu vyháňa zlo. Vystríhajte sa pred jej chladným kvílením… nezastaví sa pred ničím, aby vás pohltila do svojej temnoty. Jej muky už nič nezmierni. Jej dušu už nič nespasí. Niet úniku pred prekliatím La Llorony. (Continental film)

d-nao

Cista tuctovka plna klise. Rodinu terorizuje duch, hned prichadza na scenu cirkev, exorcista, nezmyselne chovanie dcerenky, dosla asi sol, tak dajme okolo domu nejaky iny bordel a babizna sa nedostane zarucene dnu... Nechapem tiez soky v scenari typu- matka musi zobrat decka kdesi uprostred hlbokej noci ku utopencom z rieky a namiesto spanku doma v posteli ich nasackuje do auta? Na spaleniny na rukach staci vysvetlenie ,,spadla som na zem,, a viac nie je problem, no a hlavne vykradacka s amuletom (Evil Dead) mi prisla ako tragikomedia.. Dalo by sa tu pokracovat dookola kde, co, ako okopirovali z inych filmov, ale to je dnesny biznis. Napad hodnotim pritom pozitivne. Mexiko ma plno legiend a skoda len toho skutocne sablonoveho americkeho spracovania odohravajuceho sa nakoniec len v jednom dome. Nic nove sa teda nekona. 2* ()

EternalS

Nuda, klišé, béčko béček, bez špetky nápadu či invence, jede to podle stokrát dokola omleté šablony, milionkrát viděné a pro jistotu ještě jednou zopakované, impotentní, monotónní, tuctové, sterilní, průhledné, absolutně nezáživné, laciné a naprosto zbytečné tisíckrát zrecyklované komerční hovno. ()

majorzeman13

Nic proti ničemu průměrná,klišoidní,tuctová žánrová podívaná. Jako jednohubka postačí a díky stopáži ani neurazí.Nic proti ničemu a další snímek do Wanova universa jest. ()

MekyJ

Nebylo to vůbec špatné, jak tvrdí hodnocení. Tohle je přesně příklad filmu, kde obyčejný divák nemůže dát na ČSFD. Já už mám něco nakoukáno a tak někdy ve scénách kde je ticho, asi tušíte že přijde takové to BAF. Ale pro obyčejného diváka, je tenhle film ideální. 57% se mi zdá málo. A výjimečně souhlasím s Verbalem. ()

Wiceman

Další z řady filmu, točící se kolem Annabelle a Conjuringu. Problém však je, že v tomhle hororu už jsme viděli vše dříve. A proto asi ani nestraší. Nebudu lhát, trochu jsem v něj doufal aspoň tedy podle traileru. Slabší povahy možná vyděsí, ale ostřílené hororové fanoušky spíše rozesměje. No nic. Celá ta sága kolem rodiny Warrenových (leč zde nevystupují) začíná trochu zavánět a tvůrci by měli přijít s opravdu něčím novým a neortodoxním, jinak to spadne do hlubokých análů hororových filmů. 2 *. ()

Flycon

Promarněná příležitost, jedno klišé za druhým. Ale co mě úplně nejvíc iritovalo byl totální dabing fail. Kterého idiota napadlo obsadit Marcelu Rojíčkovou na Lindu Cardellini ? Příjemně posazený hlas Lindy Cardelliny v české verzi totálně zničený uječeným falsetem M. Rojíčkové. Od začátku filmu jsem byl celý nesvůj a nevěděl proč. Pak mi to došlo ... Holt nemůže být každý Petrem Olivou nebo Jiřím Štěpničkou, ale co prošlo u hloupé afektované Christiny Applegate v Married with children je tady jak kopanec do varlat ... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: Bílá paní, která potápí děti. V pořadí již šestý film propojeného filmového světa V zajetí démonů. Hlavním hrdinou je Raymond Cruz coby vymítač ďábla - bývalý kněz, který je nyní šamanem a věří v Boha i ve vědu. Nepříjemně ubrečený přízrak oblečený do bílých šatů se závojem a vlečkou byl opravdu strašidelný. Jinak je to znovu film založený jen na lekačkách. - 40%. ()

Duffman 97

Průměrná duchařina plná klišé,tupých lekaček a bez špetky atmosféry.Jako jednohubka možná ujde ale že bych to musel vidět znovu nehrozí.Spíše jsem to zkouknul kvůli propojení s Universem. ()

lukas.pukas.

Pro někoho kdo má rád horory to bude hodně slabe , standartní klišé lekačky naprosto očekavané , střašidlo na mě působilo směšně , věřím že kdyby si s tím trochu více pohráli mohlo to dopadnout lépe , dějově budiž ale i tam by se dalo co zlepšovat . Dokoukal jsem z donucení . Znovu bych si to nepustil.40% ()

Zaks

Strašidelné časti filmu boli až neprirodzene naťahované, až tak, že prestali byť desivé a boli už skôr otravné. Tiež hudba nebola pôsobivá, skoro žiadna, film sa moc nepodaril. ()

Foltest

Již po sté stejné téma i provedení. Připravte se na zlého démona, který vás bude děsit strašidelnými zvuky. Bohužel se jedná o film bez nápadu, který mě silně zklamal. ()

janececek

Hororový standard. Tvůrci zde použili vše, co v normálním duchařském hororu funguje a taky to fungovalo. Chyběla tomu nějaká přidaná hodnota, ale té se v dnešní době asi u podobných kousků těžko dostanu. ()

SzotekCZ

Vizuálně to vypadá hezky, ale scénář nic moc a horor? Ten jsem teda nenašel. The Nun mělo alespoň atmosféru, která přidala na celkové kvalitě, ale tohle byla prostě nuda. A i když očividně film dost sází na lekačky, ani jednou jsem se nelekl. Kdo viděl před filmem trailer, předpokládám, že to musel mít podobné... ()

JasiraEk

Vcelku povedený film, kde jednotlivé postavy, scény i děj dávají smysl. Nečekejte nic až tak strašidelného či nepředvídatelného, ale jako klasická hororová oddechovka je to dobrý. 60% ()

felix410519

Tady trochu nechápu to nízké hodnocení. Ja když sem se v práci na noční dival sám,tak mě přešlo i spaní :) . Podle mě spis nadprůměr než podprůměr ()

Somewheres

La Llorona: Prokletá žena je dalším hororem z Conjuring Universe. Děj je vystavěný na pověsti, že v roce v 1673 v Mexiku utopila kdysi nejkrásnější žena mexické čtvrti své dva synu, aby se pomstila nevěrnému manželovi. Když si uvědomila, co vlastně udělala, vrhla se do vody a utopila se také. Její duch ovšem zůstal na tomto světě a nyní hledá jiné děti, které by zaujali místo jejích utopených synů. Příběh začíná tím, že La Llorona utopí dva syny, které jejich matka schovávala doma, ale když jí je sociální pracovnice odebrala, byli převezeni do sociálního ústavu, kde je před tímto nebezpečím nikdo nechránil. Od této chvíle se matka těchto synů modlí k La Lloroně, aby jí vrátila její děti a místo nich si vzala děti oné sociální pracovnice. Ta se tedy musí spojit s bývalým farářem, aby ochránila sebe i své děti před vražedným duchem, který se nezastaví před ničím. Jedná se o horor naprosto průměrný, nijak strašidelný, a ani lekačky nejsou nic moc. Zase má ale docela dobrou atmosféru, protože celou dobu přejete hlavní hrdince štěstí, aby zachránila své děti. Vyzdvihla bych legendu o La lloroně, které skutečně existuje (legenda) a je dobrým námětem, a ztvárnění podoby La Llorony, které je docela strašidelné. ()

ARIS

Na rozdíl od ostatních jsem byl při sledování spokojen. Z té záplavy nudy, která se z televizních obrazovek valí do našich obýváků, to bylo nadprůměrně napínavé. Od takových levnějších hororů neočekávám, že budu muset naplno zapínat své, za celý den už tak unavené, mozkové závity. Ta vraždící postava byla pěkně děsivá a za dveřmi bych ji uvidět nechtěl. Děj měl spád. Ty děti navíc hrály perfektně. Námět byl originální, scénář detailní a režie propracovaná. Ty čtyři hvězdy si to určitě zaslouží. ()

AtemuLukas

Jako nevím, ale všechny tyhle “conjuring” filmy mi připadají na stejnou notu. Zase monstrum útočí na děti a zase tu máme samá klišé, které známe už z Nun, nebo Annabelle. Ovšem oproti Annabelle tu je lepší atmosféra a hlavně se tu už cca od 20 minuty začíná něco dít. Zase na druhou stranu nezoufejte v nějaký masterpiece. Spíše o klišovitý horor, který však neurazí. Malo kterou scénu si však zapamatujete, s výjimkou deštníku u bazénu, ta byla docela povedená. Ale takových tu najdeme opravdu málo. Nelogičnost chování postav tu je stejná, jako u každého hororu. Pokud to shrneme, tak se nejedná o nějak dobrý, nebo špatný horor. Spíše lehce podprůměr. 40% ()

K1K0

Zaujímavý námet a celkovo v pohode dej aj keď takýchto hororov su stovky, na moj vkus a pre ukojenie môjho hororového ducha je to ok. ()

La Llorona ovládla Velikonoce

La Llorona ovládla Velikonoce

22.04.2019

Nadpřirozený horor La Llorona: Prokletá žena, jenž je spin-offem k V zajetí démonů a zároveň samostatně stojícím filmem, ovládl v zámoří nejhorší velikonoční víkend za poslední dekádu a půl. Snímek… (viac)