Resident Evil: Vitajte v Raccoon City

• Portugalsko Resident Evil: Raccoon City (viac)

V Resident Evil: Vitajte v Racoon City, kedysi prosperujúcom domove farmaceutického gigantu Umbrella Corporation, je Raccoon City teraz vymierajúcim mestom na stredozápade. Exodus spoločnosti spravil z mesta pustatinu... s veľkým zlom pod hladinou. Keď sa toto zlo rozpúta, skupina preživších musí spolupracovať, aby odhalila pravdu a prekonala noc. (Itafilm)

Kaluž

Z filmového hlediska je to až hrozivá sračka. Ale z toho videoherního, papundeklově béčkového a japonsky bizarního, je to vlastně učiněný klenot. Fanboy Resi série uvnitř mě konečně jásá nadšením u hrané adaptace. Šel bych i na pět, ale ten film je fakt hrozivá sračka. Stejně jako to hrané intro k prvnímu dílu hry, nelze jej však nemilovat. ()

Helo

Skvělá skoro až retro atmosféra a známý, ač neokoukaný ksichty... ovšem zcela prosto jakýhokoli napětí nebo nedej-virus snad gradace, nemluvě o nulový práci s postavama a několikeru scénáristkých dementnin. Naštěstí je to zároveň prosto i debilního rychlostřihu, kvůli kterýmu jsem v předchozí filmový iteraci týhle značky málem dostával epileptický záchvaty a jakožto trochu hráč herní série (fakt spíš trochu než hodně) musím ocenit, že tahle verze tu hru aspoň i tak nějak jakž takž připomíná. ()

M.i.k.e

standardní akčně hororové béčko,které kdyby se nejmenovalo Resident Evil a nesnažilo se o reboot série,,tak by po něm neštěkl pes a o promítání v kinech by si tvůrci mohli nechat maximálně tak zdát.Jenže ono se to jmenuje Resident Evil a snaží se to o reboot a tak to bude mít velmi těžké a to i navzdory tomu,že "předcházející" série taky zrovna nepřekypovala kvalitou.Plusem budiž snaha o to jít víc cestou hororu než akce,stejně jako snaha o to víc se držet samotných videoher.Máme tu tak od začátku známe postavy,jejichž casting mi nijak nevadil a vidíme útržky známých míst (samozřejmě ti co hry hráli) což je fajn.To,že to nakonec dohromady nefunguje úplně tak jak by mělo je dáno nejspíš kombinací nízkého rozpočtu a neschopnosti režiséra lomeno scénaristy.Na některých vskutku bizarních momentech je hodně vidět,že tu sérii má režisér nejspíš rád a opravdu chtěl točit horor,ale jeho um je značně omezený.Na druhou stranu i přes mnohé výtky ale není nové RE zase o tolik horší než libovolný film ze série s Millou Jovovich a i když sem radostí do vzduchu neskákal a nikomu bych nejspíš nedoporučil aby na to koukal,tak sem se vyloženě nenudil a časem asi nebudu mít problém se na to podívat znova,stejně jako jsem nedávno koukal na všechny filmy s MJ...50% ()

Chen

Původní filmy Resident Evil nepovažuji za nic světaborného, ale na některé se dívat dalo. Tohle jsem musel sledovat na etapy a nutit se do toho. Napětí téměř žádné, akční scény podprůměrné, stejně tak jako vizuální efekty a masky, situaci zachraňují jen někteří fajn herci, ale jinak bohužel nevidím na filmu žádné pozitivum. Působí to jako první epizoda laciného seriálu na Syfy. ()

Martin741

Chcel som dat dva spunty, len som videl prilis vela blbych hororov. Niektore to boli spatne zabavne horory, tento je tiez o baveni sa. vyzdvihujem temnu atmosferu, temne ulicky v prvej polke filmu. Reziser mi nic nehovori, no snazil sa, obycajne dialogy v drvivej vacsine prevaladaju, tak to ma byt a tak to mam rad. Jo a za spojenie akkcny film a horor dam proste slusnych 56 % ()

Vyhy

Už od samotného začátku jsem k tomu přistupoval jako k podprůměrnému béčku, takže mě (ne)kvalita snímku asi nepřekvapila. On ani není problém malý budget, šílené efekty a příběh přes kopírku, ale je problém v postavách. Nejsou to sami o sobě za prvé moc sympatičtí herci (nebo alespoň to tak mám já), ale za druhé ani ty jejich postavy nejsou nic moc a divák si k nim horko těžko najde cestu. Hororové to taky moc nebylo, takže mi už nezbyde moc, co hodnotit. Má to zajímavé momenty, které jsem jednoduše nechápal - týpka se sluchátky nevzbudí výbuch kamionu, ale výstřel z pistole ano? Atd. atd. Vyjít to před patnácti lety, tak to by to sklidilo větší ovace, ale v dnešní době to už nestačí ani na klasické béčko s béčkovými herci a s šíleným digi nechutným big bossem na konci. ()

bourec

Asi to je celkem zvláštní, ale mě se to po dnešních hovnech, který jsem na obrazovce odkoukal, docela zamlouvalo. Já už stejně na nějakou posloupnost a návaznost rezignoval, a navíc i kdyby, tak si z těch předešlejch dílů nic nepamatuju. Tohle určitě není nejhorší díl série. 50%. ()

moviefreak

Čakal som niečo ako z blata do kaluže, a ďaleko od pravdy to nebolo, ALE! Vizuál a atmosféra naozaj prekvapila, a bolo vidieť, že sa režisér ako aj celý štáb snažil za málo peňazí nakrútiť niečo viac. To sa im však nakoniec nepodarilo, a pravdepodobne nás čaká tretí remake a reštart celej série. Škoda... ()

Martrix

Hru neznám, takže pokud už bych s něčím mohl a chtěl srovnávat, tak jen s dosavadní Resident sérkou s Milkou Jovovich. I bez ní (a to je co říct), je většina filmů z tohoto universa zábavnější, než tento Obyvatel Emil: Mývalí město. Možná je Johannes Roberts velký fanda hry a tak vůbec super gameboy, ale scénárista a režisér je podprůměrný. Pokud tento film vznikl převážně pro nespokojené ortodoxníky herní předlohy a ani ti nejsou dle místních komentářů spokojeni, zdá se být jasné, že je to film na hovno. Žádný horor se nekonal a v předvidatelnosti by zápletka mohla soupeřit s kdejakým pornem. Pobavila mě potitulková scéna...jakoby si Roberts myslel, že mu někdo dá prachy na pokračování. Do půlnoci zapomenu jakoukoliv scénu z tohoto filmu a po Novém roce už si ani nevzpomenu, že jsem ten film vůbec viděl. ()

SHI-SHA

Vůbec to není špatný film! Ale má zásadní problémy - snaží se narvat obsah třech kultovních her do jednoho celovečerního filmu za každou cenu. I za cenu, že výsledný mash-up občas přestane dávat smysl. Druhým zásadním problémem je podle mě příšerný casting, ten se absolutně nepovedl. Claire je nesnestitelná a arogantní, Chris je naprosto nevýrazný (kam se poděl OP drsňák z her?), Leon je naprostý ňouma a slouží v podstatě jen jako comedy-relief, Wesker je vlastně kladná postava (imho by se mnohem lépe hodil do role Chrise) a nejhorší ze všech mi přišla Jill Valentine - se svým videoherním protějškem má opravdu společné jen jméno a pohlaví. Je to škoda... mám pocit, že Herce obsazoval někdo, kdo absolutně neměl žádný vztah k původnímu obsahu. Promarněná příležitost. Mohli jsme konečně mít dobrou adaptaci herního světa, který by si to tak strašně moc zasloužil. Objektivně je to tak na slabých 60%, nicméně přidávám hvězdu, protože aktuálních 47% si film nezaslouží. ()

majo0007

Ak by toto bolo moje prvé stretnutie so svetom RE, tak by som nemal absolútne šajnu, o čom to vlastne bolo... a to je na reštarte, reboote, či čo to vlastne je, zásadná chyba. ()

CinemaRanger

Nečekaně zábavné laciné béčko. Odporné CGI, herecké výkony na úrovni školního divadla, předvídatelný scénář, ale také skvělá Carpenterovská atmoška, řádná dávka zmutovaných potvor, zajímavá práce s nasvícením a výborná hudba můžou za to, že se z nové adaptace RE stává mé nové guilty pleassure. Chci další díl! Vzniknout tohle v osmdesátkách, je z toho dnes kult. ()

Sabrewulf odpad!

No ty vole, hned v prvních 20ti minutách úplně rozmrdat celou frančízu tím, že postavím na hlavu první dva díly, to chce fakt koule. Chris a Claire Redfieldovi jsou jako děcka v sirotčinci (něco mi uniklo? -aha, sirotčinec byl v remaku hry RE2, tak ho tam fláknem a co na tom, že v žádné z her nebylo zobrazeno dětství hlavních hrdinů) a spolu s nimi je tam Lisa Trevor (která má mít úplně jiný původ a se kterou se potká jen Chris a to ještě úplně jinde). Redfieldovci se znají s Birkinem (s ním se má setkat pro změnu jen Claire a to až ve chvíli, kdy je Birkin zmutovaný). Celý STARS team pracuje na policejní stanici spolu s Leonem (Leon se s Jill a Weskerem nikdy v žádném díle nepotkal). Wesker je kamarád do nepohody a Jill po něm jede? Ty pičo! A milion dalších chuťovek, jako např. Claire ví mnohem dřív než Chris, že Umbrella je zlá, či zmutovaný Birkin v klídku klábosí s hlavními hrdiny - pochopil ten ultrakokot (čti režisér), že z Birkina šel strach proto, že ve zmutované fázi už to bylo jen řvoucí, nemyslící monstrum? A taky nesmí chybět dnes už asi evergreen RE předělávek: Umbrella a její virus jsou nám cpány pod nos od prvních minut (pro neznalé - Umbrella má být až pointou prvního dílu!). Časové skoky jsou úplně mimo - tenhle restart, který měl začít od nuly, jakoby začíná někde na začátku herního RE3, město už je v podstatě zamořené, divákům se ukazuje, že bude zničeno, aby se pak najednou skočilo k RE1 prozkoumávání mansionu v lese. Dobrý matroš. Příšerný casting nemůže popřít nikdo, jenže jak už tu pár lidí zmínilo, nezůstalo jen u toho, oni překopali i charaktery postav. Ke kamarádskému Weskerovi (celý film je bez ikonických slunečních brýlí) připočtěme třeba Leona, ze kterého tu udělali takového podřadného ťulpase pro pobavení diváků (a STARS teamu). Andersonovy filmy jsou sice taky urážlivé, ale tam aspoň ta rezignace na nějakou podobnost byla daná od začátku, zatímco tady byl trailer strašně lživý, ukázali jen scénky podobné hrám, které ve finálním kontextu nemají logiku ani nějakou posloupnost. Po rádobyvtipné scéně s hořícím kamioňákem, ve které ten ultrakokot (režisér) otevřeně křičí:" fandové, dělám si z vás piču!", jsem to začal překlikávat vpřed, páč nervy mám jenom jedny. Celé tohle hovno ještě vynásobte tím, že nefunguje ani jako samostatný film. Vypadá to strašně lacině jako nějaký fanmade z youtube, akce neumětelská, CGI zamrzlo někde před 20ti lety, herci ochotničí, z lokace na lokaci se skáče hala bala (i bez proklikávání) a to úplně nejhorší - zombíci (v podstatě stěžejní faktor prvních Residentů) jsou naprosto UBOZÍ!!! Ty vole, jak může mít někdo tak neuvěřitelnou DRZOST po všech těch televizních (!) Walking dead maskách přijít v roce 2021 s tímhle?! Bezďáci potření krví. Oni se ani nepohybují, nechovají jako zombíci, celé to působí spíš jako by to byli jen nakažení lidi. I v tom mansionu, jak se s nima hrdinové perou a přetahují, je to strašně jalové. Pro ty, kteří frančízu vůbec neznají a nemusí chápat rozzuřené komentáře, které se oprávněně snesly na tuhle sračku - představte si tohle - Že první tři díly Die Hard nejsou filmy, ale slavná herní série. A někdo natočí podle nich film. A v tom filmu by Zeus (Samuel L. Jackson) píchal McClaneho ženu v budově Nakatomi, zatímco McClane by se silnou podporou policisty Lorenza pobíhal v metru a chytal Simona (Jeremy Irons), který by z vagonu metra naváděl letadlo k pádu. V letadle by letěl Hans Gruber = brácha Lorenza. A to vše v létě. V Číně. Je k smíchu (nebo k pláči?) jak se tu někteří zoufalci bijí do prsou, že jsou fandové RE her a tento film je super předělávka. Buď o tom fandovství lžou, až se jim od huby práší, nebo jim prostě stačí strašně, ale strašně, ale strašně málo. Aby bylo jasno, tenhle film není nepovedená (nebo jakékoliv vulgární přídavné jméno) předělávka. Tohle je regulérní aprílový vtípek, cílená provokace, nonstop plivání fandům do ksichtu. Existovat na CSFD žolík pro ULTRAHOVNA (komentář k Aquamanovi), tohle by ho schytalo z fleku bez rozmýšlení. () (menej) (viac)

CatcherBlock

Největší překvapeni roku. Perfektní atmosféra 90. Let, skvěle vybraní herci, výborný efekty a triky, neni co dodat. Krásně to ctí hru, je to dokonale napínavé a hororové prvky na jedničku.  Takhle to má vypadat, konečně pořádný zombie film po dlouhé době Ta atmosféra mě ještě teď hřeje ()

NiWi

Znám RE lore, znám postavy a příběh, ale hry jsem nikdy nehrál, to jen tak na úvod. A možná i proto musím říct, oh my to je tak špatnej film.. po opravdu mizerných trailerech sem čekal průser, ale tohle je fakt bída. Jediné plus je to, že to je opravdu Resident Evil, narozdíl od Andersonových filmů, to je ale asi tak všechno. Jelikož jsem hry nehrál, tak na mě fanservis v podobě výjevů z her převedený do filmu nijak nefungoval, scénář a především dialogy postav jsou přímo debilní, ztvárnění jednotlivých postav přinejmenším podivné, a to nijak neřeším jejich obsazení (Leon, Jill..). Efekty jsou příšerný, masky tady skoro neexistují, drtivá většina krve a všeho je nekvalitní CGI, téměř na všech lokacích je do oka bijící malý budget filmu, a to se děj zas v tolika lokacích neodehrává. Ano, režisér se asi snažil z rozpočtu vytřískat maximum, hororová atmosféra tam je, první půlka docela ujde.. ale to prostě nestačí. Na to, že je do filmu vměstnán děj hned dvou her sem byl překvapený, jak je ten film místy fakt pomalý a nezajímavý. Jedna průměrná epizoda Lovců duchů má větší produkční hodnotu než tohle. Film jako je Welcome to Raccoon City patří na Prima COOL ve 22:10, a ne do kin. ()

sir-dave

Zrecyklovat Resident Evil nemusel být špatný nápad, poslední díly už za moc nestály. Je zde vidět snaha změny žánru z akčního filmu na komornější horor, jak tomu bylo ve hře. Při nízkém rozpočtu rozumné řešení, bohužel to působí až moc levně, kór, když se film odehrává během jedné noci a tudíž ve tmě. Aspoň to má známé seriálové, či z vedlejších rolí, herce. Tady by to ani Mila nespasila. ()

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (viac)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (viac)

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)