The Suicide Squad: Samovražedná misia

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)

Vitajte v pekle, známom ako Belle Reve! Práve tak sa volá väznica s najvyššou mierou úmrtnosti v Spojených štátoch a práve tu sú držaní najhorší superzloduchovia komiksového sveta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali von, dokonca sú ochotní stať sa členmi supertajnej a supertemnej operácie, v ktorej budú musieť na chvíľu prejsť na správnu stranu zákona. Podarenú partičku budú vo filme tvoriť postavy ako Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin či mnohými obľúbená psychopatka Harley Quinn. Keď ich vysadia na nepriateľmi obsadenom ostrove s úlohou „nájsť a zničiť“, bude mať plukovník Rick Flag čo robiť, aby skupinu udržal pohromade. Pravidlá sú pritom jednoduché – jeden zlý pohyb a je po nich! Zomrieť môžu rukami nebezpečných súperov, ale aj svojich nemenej nebezpečných kolegov. Nehovoriac o tom, že ich má po celý čas pod drobnohľadom tím vplyvnej Amandy Waller, ktorá stojí za celým nápadom dať dohromady obávaných zločincov a využiť ich schopnosti v boji proti ďalšiemu zlu. Misia sa teda môže zdať na prvý, druhý aj tretí pohľad naozaj samovražednou... (Continental film)

p.a.douch

Libí se mi tady huhlalové s odpadama a jednou hvězdou. Co by jste asi chtěli od komiksového filmu. Nějakou tragickou lásku a hlubokomyslný dumání nad smrtelností přírody a globálním oteplováním? To že někoho překvapuje přítomnost Nanaua je taky zvláštní. Náhodou film funguje slušně. Gunn je magor, ale rozjet to umí a na filmu je to znát. Elba zastoupil Smitha víc než dobře. Výběr hudby perfektní. Já se bavil a peněz za lístek tedy rozhodně nelituji. ()

halberdier

První Sebevražedný oddíl byla celkem slušná zábava, která po příkladné trailerové kampani slavila i velký úspěch. Nicméně spousta díváku zas tak spokojených nebyla a tak příchází částečný sequel/ reboot, kterého se se ujal režisér Strážců Galaxie James Gunn, který byl "vyhozen" z Marvelu. Úkol od DC zněl natočit film, který bude bližší poetice Strážců Galaxie. Paradoxně Gunn dostal celkem volnou ruku a nový Sebevražedný oddíl dostal R-kový rating. The Suicide Squad je povedený a neskutečně zábavný blockbuster, kerý má opravdu blíž klasickým Marvelovkám než k DC filmům, ale nabízí i spoustu krve, násilí a nekorektního hůmoru. Vrací se několik postav z původního filmu, ale větší prostor dostávají ty nové a dá se říct, že oproti jedniččce jsou všechny sympatické. Příběh je relativně jednoduchý stejně jako v případě prvního filmu, ale na ten film nespoléha, tady se hraje hlavně na postavy. Akce je slušná, ke konci celkem velkolepá, ale je ni vidět CGI. Nový Sebevražedný oddíl je zábavnější, je líp natočený a má lepší než popstavy než jednička, ale k čemu to je, když v kinech film propadl a zatím i díky mizerné marketingové kampani nevydělal ani čtvrtinu toho co první díl. ()

zodiak217 odpad!

Tak tento film som nedokázal dopozerať ani po veľmi veľkom snažení, lebo každá scéna bola absurdnejsia a mnou nepochopená viac a viac ako tá predchádzajúca. Celkom som nepochopil prečo takéto filmy vznikajú, ktorých výpovedná hodnota je pod bodom mrazu, no pre mňa je to len kategória odpad a nevedel som sa tu chytiť žiadnej linky, ktorá by ma nakopla a mal som chuť túto zmesi u všetkého dopozerať. Príde mi to ako škoda peňazí, že takéto filmy vznikajú, no evidentne so to našlo veľa zpriaznrnych duši, ktorým sa tento počin páčil. ()

SamGee

Potom, čo bol režisér James Gunn dočasne vyhodený z Disneyho za urážlivé tweety spred desiatich rokov, Warner Bros. využilo príležitosť a požiadalo ho, aby natočil ľubovoľný projekt zo sveta DC. Rozhodol sa pre tímovku The Suicide Squad, ktorej prvý diel pred piatimi rokmi schytal nepriaznivé ohlasy od kritikov. Podarilo sa Gunnovi napraviť reputáciu o druhoradých grázloch?     Samotný dej nás vrhá priamo do akcie. Amanda Wallerová (Viola Davisová), riaditeľka špeciálneho programu Task Force X, posiela skupinu najnebezpečnejších zločincov na riskantnú misiu, ktorého cieľ je nájsť a zničiť tajnú zbraň na ostrove Corto Maltese. Počas misie musí tím ťahať za jeden povraz a prekonať viaceré prekážky.   Od prvých minút snímky sa režisér spolieha na svoj najväčší kaliber, ktorým sú charaktery jednotlivých postáv. Aj napriek ich antagonistickej povahe členov jednotky samovrahov si vás dokážu vďaka vypracovaním osobnostiam omotať okolo prstov. V porovnaní s prvým filmom je humor špičkový a divák sa ani na chvíľu nenudí. Okrem funkčného humoru má režisér v rukáve samé prekvapenia. Jedným z nich je úvodná scéna, v ktorej postavy umierajú nechutným  spôsobom a končatiny lietajú všade naokolo. Toto krvavé uvítanie je efektívne a vie zapôsobiť na publikum. Čo sa týka akcie, Gunn naplno využíva potenciál R-kového hodnotenia a predstavuje nám akčné scény so štýlovou choreografiou a poriadnou dávkou brutality.  Pri akcií vyniká aj vizuálna stránka, hlavne pri úteku Harley Quinnovej (Margot Robbieová) z panstva a boji s monštruóznou hviezdicou. Filmu by som vytkol iba skupinu rebelov, ktorí nemali dôležité opodstatnenie v deji.   Herecké obsadenie je fenomenálne. Idris Elba hrá výborne postavu Bloodsporta,  ktorý si napriek drsnému zovňajšku stihne vybudovať sympatie u obecenstva. John Cena baví nejedného diváka svojimi patriotickými rečami a rivalitou s Elbom. Bolo by hanbou nespomenúť vedľajšie postavy. Clea alias Ratcatcher (Daniela Melchiorová) je citlivým srdcom tohto filmu, King Shark s hlasom Sylvestera Stalloneho  by mohol v humore a charizme konkurovať Grootovi, Pol-Dotka Man (David Dastmalchian) si prechádza charakterovým vývojom a Harley Quinn presvedčivo mieša šialenstvo so šarmom. Škoda kapitána Ricka Flagga (Joel Kinnaman), ktorý nedostal rovnako veľký priestor ako jeho kolegovia.   Medzi režisérove poznávacie znaky patria pesničky z minulých dekád, ktoré dodávajú tohtoročnej snímke hĺbku a elán. Okrem hudobných čísel si zaslúži pochvalu kamera a strih. Vďaka týmto prvkom je film o niečo dynamickejší. Samozrejme, CGI efekty sú na poriadnej úrovni a kostýmy antihrdinov sršia štýlovosťou.     James Gunn sa odtrhol z reťaze a predniesol nám podarený super-hrdinský počin, ktorý nestráda originalitu, zvrátenosť a srdce. Keď do toho prirátame úžasné herecké výkony, nekompromisnú akciu, kvalitnú techniku a šialené scény, dostaneme nezabudnuteľný zážitok. Nehneval by som sa, keby v budúcnosti Gunn pretrval v DC a natočil niečo strhujúce.     Príbeh: 9/10, Herci: 9/10, Hudba: 8/10, Akcia: 10/10, Počítačové efekty, vizuál, kamera, strih, kostýmy: 8/10, Celkovo: 9/10. () (menej) (viac)

Rian_witcher

Začnu chválou. Harley Quinn nemá chybu a její psychopatické proslovy patří k tomu nejvtipnějšímu co se ve filmu objevuje. Tím dalším plusem filmu jsou občasné hlášky a vtípky postav. A pak výborný úvod filmu s vyloděním :-) To ale nezakryje absolutně bídný děj filmu, debilní obří hvězdici v roli hlavního soupeře týmu a nudně hrajícího Idrise Elbu a absolutně nehrajícího Cenu. DC se snaží vtipem dohnat konkurenční Marvel, ale i když se mu to daří, scénář je prostě tak slabý, že celá snaha se vytrácí. Místy navíc působí až divně brutální záběry na roztrhané kusy těl a krvavé scény v kombinaci se snahou být cool i pro "dětské" publikum. ()

Deadshot

Přestože to asi nebylo tak obtížné, tak James Gunn dokázal překonat předchozí nepovedený díl od Davida Ayera. Ostatně, co jiného bychom mohli čekat po takových “masterpiecech” jako Strážci Galaxie? Hned bych začal tím, že postavy jsou mnohem lépe zpracované a divák je schopen si k nim vytvořit nějaký vztah. Dobrá, možná až na Ratcatchera, ta se mi nezdála až tak povedená. Ale ostatní postavy jsou zapamatovatelné, ať už Elba, Cena, Margot nebo ten random borec, kterého (Spoiler!) zabil Polka Dot. A to bych řekl, že se je další plus, humor. I když předchozí SO (Sebevražedný Oddíl, raději se vyvaruji anglické zkratce), taky byl vtipný, tak tento je snad ještě lepší. Osobně bych hned chtěl vidět (druhý Spoiler!) takového Veasela! Určitě by se našli i negativa, ale za mě povedený film, škoda že jsem nemohl zkouknout v kině. Tak domu dejte šanci! 7,5/10 ()

hony23

Příběh je tedy neskutečně stupidní, jenomže jakmile začne řežba, jsou naši superhrdinové dosti kreativní. Je zábava sledovat, jak masakrují své protivníky, nechybí vtip ani nadsázka. ()

MrFarmer

Podstatně lepší než první díl, sice z toho cákali na všechny strany Strážci Galaxie (který opravdu nemusím), ale na druhou stranu to byla vesele krvavá podívaná, humor až na Johna Cenu taky fajn a vlastně jsem se skvěle ty dvě hoďky bavil. V dnešní hyperkorektní době by to chtělo víc filmů, který si nelámou hlavu s tím, koho urazí nebo se dotknou. ()

Scaevola

Když se to vezme kolem a kolem, vlastně to byla zábava. Po řemeslné stránce se snímku nedá téměř nic vytknout, škodolibá hra s postavami se vyplatila, přestože si většinu plakátového představenstva vyškrtnete poměrně záhy, a zjevení závěrečného padoucha, který je dostatečně nelidský, ale zároveň pochopitelný, dodává filmu bonusový rozměr. Co už je horší, je neustálá, a především prvoplánová krvavost, která ještě ke všemu ve většině případů slouží pouze jako záminka pro nutkavou legraci. V tomhle ohledu prudérnost komiksové tvorby ze stáje DC příliš nechápu: Rozmačkat kohokoli na krvavou kaši je v pořádku, ale při návštěvě nejvyhlášenějšího hampejzu v Costa-kdesi neuvidíte ani jediné nahé tělo... Jinými slovy vše funguje tak, jak to tvůrci zamýšleli, ale já osobně se do toho nějak nemohu vpravit. ()

imaginer21

Dunn ve své nejzvrácenější formě. Ve snaze se za každou cenu vyhnout jakémukoliv klišé dávkuje divákovi tolik (s litry kečupu) brutálně nepředvídatelných scén, že divák se už po prvních minutách ptá, či se vůbec může v rámci filmu dočkat nějaké té staré dobré filmové katarze. A tak dočká se, ale fakt jen za předpokladu, že přistoupí na Dunnova pravidla drsné hry a bude chrochtat blahem nad R-kovými morbidně naturalistickými scénami a vulgárně šťavnatými dialogy, které sem tam prolne nějaká ta srdceryvná scéna s citlivým vyzněním (ovšem jen tak krátkým, aby divák nevyšel z tempa a rychle se zas dostal do víru zvráceností). Já na ta pravidla přistoupil jen zčásti - v těch krvavých scénách u mě Dunn tlačil na pilu až příliš a stejně tak v té nepředpovídatelnosti vývoje postav, díky čemuž nebyl čas si ke komukoliv vytvořit nějaký vztah. A to je škoda. Jako týmovka od DC to překvapivě šlape nejvíce ze všeho, čeho jsme se od tohoto studia zatím dočkali. A to jen proto, že si na to najali otce mňamozních filmových Strážců galaxie. Harley Quinn je snad poprvé za celou svou existenci na plátně snesitelná. ()

panki9922

Po dlllllllhej dlhej dobe komiksovka, ktorá ma príjemne prekvapila, bavila, veľmi slušne odsýpala, bola nápaditá, veľmi svojská a keď chce baviť, je vtipná, keď chce rozvíjať postavy, je seriózna. Teším sa na ďalšie zhliadnutie, klobúk dole. 85% ()

Kushina

Vážně jsem si říkal, jak taková kokotina s lasičkou, mluvícím žralokem a dalšíma barevnýma cosi stvořeními může mít tak dobré hodnocení. Vždyť to musí být hrozná fraška. Omyl! Ten film má skvělý příběh a ještě lepší akce, nakonec to i s těmito tvory působí fakt seriózně a je to zatracená zábava. 85% ()

Tomko87

Zatiaľ čo prvý SS ..ehm.. bol nemastný neslaný, tento.. sequel/reboot ide na úplne inú hudbu. Stačilo málo. Aby Disney vyhodil Gunna a Dc si ho zobralo pod seba. Gunn natočil šialenú komiksový jazdu, kde narozdiel od WW84 a Harley Quinn funguje všetko. Dokonca aj Robbie je už konečne Harley ktorá nerobí hanbu svojej predlohe. Najviac je ako Elba a Cena medzi sebou predbiehajú, ze ktorý je viac alfa samec ()

Grázl83

Cool akce, spousta šílených nápadů, celkově lepší než první film. Nicméně za přeplacany závěr si to více než 3* nezaslouží ()

stanyko odpad!

Vacsiu debilinu som uz roky nevidel. Na dej povodneho suicide squad si nedokazem spomenut, cize to asi nestalo za vela, ale tak toto pokracovanie predcilo moje najdivokejsie sny. Postavy vsetky prijebane, ich konanie prijebane, dialogy este prijebanejsie a dej - hadate spravne - prijebany taktiez. Vtipy nefunkcne, trapne a obleky superhrdinov ako na maskanom plese v materskej skolke. Zralok a ta krysa tiez nemali chybu. Toto by malo mat samostatnu kategoriu odpadu. ()

Cvachetka

Pecka! Byla to prdel s dokonalým monstrem na závěr :-D James Gunn se rozjel k nezastavení a baví. Zřejmě to musí najít svojí cílovou skupinu a tou já jsem. Krásná hudba a moc se mi líbila Daniela jako Ratcatcher 2. Skvělá postava. Nejlepší z oddílu a k ní výborný Idris. 95%. ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (viac)