The Suicide Squad: Samovražedná misia

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)

Vitajte v pekle, známom ako Belle Reve! Práve tak sa volá väznica s najvyššou mierou úmrtnosti v Spojených štátoch a práve tu sú držaní najhorší superzloduchovia komiksového sveta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali von, dokonca sú ochotní stať sa členmi supertajnej a supertemnej operácie, v ktorej budú musieť na chvíľu prejsť na správnu stranu zákona. Podarenú partičku budú vo filme tvoriť postavy ako Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin či mnohými obľúbená psychopatka Harley Quinn. Keď ich vysadia na nepriateľmi obsadenom ostrove s úlohou „nájsť a zničiť“, bude mať plukovník Rick Flag čo robiť, aby skupinu udržal pohromade. Pravidlá sú pritom jednoduché – jeden zlý pohyb a je po nich! Zomrieť môžu rukami nebezpečných súperov, ale aj svojich nemenej nebezpečných kolegov. Nehovoriac o tom, že ich má po celý čas pod drobnohľadom tím vplyvnej Amandy Waller, ktorá stojí za celým nápadom dať dohromady obávaných zločincov a využiť ich schopnosti v boji proti ďalšiemu zlu. Misia sa teda môže zdať na prvý, druhý aj tretí pohľad naozaj samovražednou... (Continental film)

panvasik

Nejsem zrovna velkým fanouškem DC světa, ale tohle jsem si fakt užil :D Mám ten film radši, než trilogii strážců. James Gunn v nejlepší formě 90% ()

baiskon108

Parta magorů konečně v magorskym vydání! Hlavně Peacemaker a Polka Dot-Man si to neskutečně dávali, zbytek vlastně zas tak úchylnej nebyl, což je škoda a rozhodně bych ocenil víc společných interakcí namísto zbytečné přítomnosti druhé skvadry a dávání extra prostoru ještě zbytečnější Harley… ()

animario

Kopie prvního dílu jen s novým týmem,se vším co mě na něm nebavilo. Bizarní superhrdinové, mezi kterýma opět není nic moc chemie, jdou opět z bodu A do bodu B (tentokrát v džungli) splnit sebevražednej úkol. Proje*anej potenciál podruhé 🎬. Nechápu,že to mohl natočit týž člověk,kterej má na svědomí komplexní a kvalitativně stabilní Strážce galaxie.. ()

Wallis3 odpad!

Cosi mi furt vrtalo hlavou, že já ten styl a rukopis už někde viděl. A ono ejhle, Džejms Gán. Potřebuje šaškovat nejen u Marvelu ale teď i u DC. Tak nám servíruje pitoreskní postavičky. Kdyby to ukončil po prvním vylodění na ostrově, byla by to bezesporu nejzábavnější komiksárna za poslední dobu. Ale ono né, on musel mučit dvouhodinovou stopáží, kde lítají papoušci, Harley bžodá kopím a stříkají květinky. Ještě uznám zábavnou hádku ve vězení mezi fotrem a nezdárnou dcerou, to ostatní bylo 🤢🤮 ()

gazogazo

Extrémně osvěžující superhrdinský kousek. Je i jiná cesta, než dokola ta samá Marvel nuda, tak proto 5* . Prosím, když už nás musí neustále otravovat komixový hovna, tak ať jsou alespoň takhle vyosený. ()

RoneXxXD

Tohle je považováno za nejlepší DCEU film za poslední léta? A jako jste magoři? Jedná se prakticky o naprostou vykrádačku různých akčních Béček. Ačkoliv se může zdát, že se bude ve filmu umírat prakticky co 20min. a nám by nezbylo nic jiného než hádat kdo, opak je pravdou. Nastane jedna pasáž, která totálně vymázne většinu. A to je ono. Nic víc. Soundtrack je na Gunna VELMI slabý. Vizuál je jako z roku 2009, přesněji to vypadá jako počáteční komiksovky. Kamera se třepe o 106% a Zoomy jsou jako z laciného seriálu. K postavám nejsme schopni si udělat jakýkoliv vztah, jsou rovnou vrhnuty do akce. Vesměs už rovnou víte, kdo dostal plot armor a kdo chcípne. Celý film je předvídatelný, nic originálního jsem nenašel min. 95% projekce - ale posledních 20min. bylo docela fajn. Co se týče humoru, nejen že je otřesný, ale také mírně pedofilní až divně zvrácený. Jakože totálně jsem nechápal co zrovna sleduju. R-rating je prakticky nevyužitý, resp. je využitý, ale tak nechutně že to není možné. U některých scén mi vyloženě bylo špatně. Očividně Gunn má fakt úchylku na mrtvý ptáky a děti. A až u tohoto filmu mi došlo, že asi fakt není ten člověk v pořádku a já se zase mýlil. Pozitivum, které bych ale rád napsal je rozhodně vylepšení charakteru Bloodsporta, který je nyní prakticky daleko líp udělán a promyšlen než ta směšná verze z komiksů, snad se tedy nyní budou v komiksech držet tohoto prvku, což by z něho dělalo velmi rovnocenného a možná i lepšího protivníka pro Deadshota. Oblíbil jsem si také toho puntičkáře, který byl ztvárněn starou dobrou tváří jež se u DCčka několikrát objevila. A king shark s hlasem Sylvestera byl prostě k popukání. A co Harley? Ačkoliv Margotka, byla nehorázně dobrou volbou pro ztvárnění, ten charakter DCEU prostě nenávratně položil na zem. A bylo mi opravdu už zle z toho, co zní udělali. To, co jsem viděl z BoP se přenáší i zde. Verdikt: Hlavním problémem, je tedy bezesporu neoriginalita, rychlost děje a nechutnost Gunna. Mám už pokrk DCEU a rozhodně budu mít pokrk lidí, co o tomhle filmu budou říkat, že je nejlepší z DCEU (Shazam, Aquaman a Superman byl daleko lepší) a nedejbože lepší než původní SS, což je opravdu vtipné slyšet od člověka, co "jedničku" nesnášel kvůli Letovi nehorázně. Očekávání byly naprosto jiný, jedná se o kolosální zklamání, ať jde celý DCEU k čertu. Dodatek: Je možné, že jsem se někde naštval až moc, ostatně můj problém leží především se směrem DC filmů. Nemají absolutně žádnou osobnost. Každým snímkem se snaží zkusit jiný styl vyprávění a celkového feelu, a upřímně už to nezvládám. Sure, není to nejhorší film, ale se šablonou a inspirací jež se Gunn snaží zde protlačit mám problém. DC má na víc. 3*, 60% ()

bararich8

6/5! Tak tohle je naprostá chuťovka, na kterou se vyplatí jít do IMAXu. Dle trailerů jsem čekal, že se film nebude brát moc vážně a budu se bavit a opravdu jsem se bavil královsky. Jedna z nejlepších (rozuměj nejzábavnější a nejnečekanější) otevíraček vůbec. Super zvraty (říkal jsem si, jak se film popere s tolika hrdiny ve 2 hodinách, inu svébytně), hlášky, akce je šílená, brutální a neskutečně zábavná. Čekejte také několik WTF momentů. Herecky skvělé obsazení s dobrou chemií. Prostě to všechno šlape a řítí kupředu jako neřízený vlak, čas vydechnout máte až na konci. No prostě jděte do toho, zde chybu neuděláte. Tohle je ta správná odpověď Marvelu. ()

geek.ondra

Brutální, svižná, vtipná a nekompromisní jízda která od začátku do konce nesešlápne z plynu a ani na chvilku vás nepřestane překvapovat. Stoprocentní nášup toho co si přejete od zvrhlých úchylek Jamese Gunna ale taky maximální vyšťavení předlohy. 8,5/10 ()

ViktorS

Od začiatku až do konca, neskutočne brutálny a zábavný film, ktorý jednoznačne prekonáva prvý diel. Skvelé hlavné postavy, z ktorých má každá svoj osobitý charakter vďaka čomu majú takmer vždy odlišný názor na riešenie danej situácie. Film má veľmi dobré tempo a je plný vtipných scén, ktoré dodávajú snímke odľahčenosť čo je len a len žiadúce. Aj keď začiatok bol poňatý dosť zvláštne alebo zaujímavo, tak koniec koncov bol rovnako zábavný ako zvyšok filmu. Spomínaná brutalita a akcia tú idú ruka v ruke a tak tento film nie je nič pre ľudí, ktorým sa hnusí tečúca krv. ()

Grimlok

Milí Warneři, dělejte si poznámky. Takhle má vypadat správnej DC film a stačí k tomu málo. Dobrej režisér, kterej ví, co chce a hlavně mu do toho nekecat. ()

Epero

Prvý diel bol nudný, nezábavný so sileným humorom a dejovo úplne plytký. Dvojka je prekvapivo výrazné zlepšenie. Hoci ak latku u DC nastavíme podľa prvého dielu, či Birds of Prey, alebo aj lepšieho, no úplne ničím neprekvapujúceho Batman vs. Superman, tak latka nie je veľmi vysoko a prekračuje ju akurát prvý diel Wonder Woman.             Opäť máme bandu béčkových darebákov, ktorí aby si skrátili trest vo väzení, majú vykonať špinavú prácu za Americkú vládu. Strážcov galaxie som mal rád už v komikse, no aj tak nebolo ľahké vziať pre širokú verejnosť neznáme postavy a podať o nich film tak, aby boli zaujímavé. Tu to James Gunn nezvládol až tak dobre, no aj tak je to slušná práca, aby človek sledoval bandu neznámych niktošov a zaujímalo ho, ako to dopadne a nenudil sa keď odhaľujú niečo o svojej minulosti. Dokonca na rozdiel od väčšiny DCčkovských filmov tu majú títo niktoši aj mierny vývoj charakterov. Náhradný Will Smith (rovnaké schopnosti, farba pleti aj pozadie s dieťaťom) a wrestlingový herec Cena majú dobrú chémiu, keď sa doťahujú, kto je lepší zabijak. Krysiarka sa ukáže byť silnejšia, než by sa na prvý pohľad s jej schopnosťami zdalo a aj Bodkovač a Žraločiak majú svoje chvíľky. Rozhodne tomu pomáha aj zaradenie filmu do kategórie pre dospelých, pretože niektoré príbehy, či postavy proste ako family friendly fungovať nemôžu (haló, Disney). Niežeby to preháňali, ale aspoň sa vybláznia v krvavých zabíjaniach.              Príbeh je plytký a v podstate je len kvôli tomu, aby sme mali možnosť vidieť postavy v akcii pri prestrelkách, výbuchoch, útekoch. Oproti strážcom galaxie, kde navštevovali rôzne miesta vo vesmíre, planéty a mimozemšťanov, tu je to fádne len za účelom spomínaného nastavenia sa na akciu. A samozrejme treba vypnúť centrum logiky a nezamýšľať sa, že zrútenie veže ľudia v neďalekom stane vôbec nepočujú.                 Z prvého dielu si všetci asi pamätajú len Harley a po Birds of Prey sa na ňu všetci snažíme zabudnúť. Harley je ako Hulk, vie si získať priaznivcov, ale sama film neutiahne. Tu ju našťastie dávkujú v malých množstvách, takže tu pôsobí dobre a vie diváka zabaviť. Hoci ako keby tiež chvíľu nevedeli čo s ňou a jej dejová linka v prvej časti filmu je len nato, aby mohla byť vo filme.              Vtipov sem naládovali hromadu a hoci väčšina nie je nejako zábavná, nájdu sa také, čo človeka pobavia. Ale hlavne celý film vie zabaviť, čo je v dobe hromady plytkej tvorby prekvapivé. A zvlášť po predošlej tvorbe DC človek do toho ide s veľmi nízkymi očakávaniami, tak aj priemerne dobrý film ktorý zabaví je veľkým prekvapením. ()

AngelG

Značně Gunnovské. Oproti předchozímu dílu rozhodně odlehčené, nebere se to vůbec vážně, což je patrné i na skladbě postav, které jsou mnohdy absurdní, ale originální a skvěle využité. SPOILER Kdo by kdy čekal, že hlavní padouch bude gigantická hvězdice, co z podpaždí vyflusává menší kopie, co se přicucnou lidem na obličej a tím je ovládá?? KONEC SPOILERU DC má prostě problém s tím, že jejich filmy jsou tónem děsně nevyvážené a tak lidi asi nikdy neví, co čekat. Na rozdíl od Marvelu, kde se celkem stále drží stejná laťka humoru a vážnosti u všech jejich filmů, u DC jednou dostaneme temného Snydera nebo Jokera a pak.. tohle. :D Zase na druhou stranu možná ta variace není od věci, Marvel začíná lehce nudit se svým zajetým formátem a tak to začíná být všechno na jedno brdo. Každopádně, tohle bylo zábavné, ne vždy ten humor sedl, není to rozhodně dokonalé, ale jako reboot určitě krok správným směrem. ()

Kadas97

Od Watchmenov najlepší film podľa komiksu. Od Méďu najlepšia komédia. Nie, že by Deadpool nebol super, ale toto je extrémna nálož vtipu a brutality. 10 z 10 ()

Fionor

Suicide Squad je letní blockbuster - jednoduchá pop-cornová zábava, která se rozpadne, když o ní začne člověk víc přemýšlet. A i když bych mohl kritizovat, jak Gunn zachází s filmovým časem a prostorem, bylo by nefér nepřiznat, že jsem se královsky bavil a většina děr v příběhu mi došla až během závěrečných titulků. Celkově, v rámci DC filmů, jeden z těch lepších kousků, který člověka donutí zapomenout na tragický první díl. ()

anitae

Opět jsem nevěděla na co jdu, prý akčnák. Jak jsem zahlídla komiksové postavičky tak jsem chtěla odejít. Lasička, žralok, blondýna a asi milion způsobů jak naporcovat člověka. Vizuálně pěkné, ale něco tak šíleného jsem hodně dlouho neviděla. ()

Kingjiri

Po projekci mám hodně rozporuplný pocity. Potěšil mě na poměry blockbusterů odvážnej gore, (částečně i díky tomu) fajn akce, nepředvídatelná úmrtnost postav, hlášky nebo jeden z hlavních motivů, kterej USA nevykresluje v uplně nejlepšim světle. Na druhou stranu mě dobrá polovina hlavních postav vůbec nesedla, ať už svym vizuálem nebo schopnostma (Polka-Dot Man dokonce v obou kategoriích). No, tak aspoň, že King Shark, Bloodsport nebo Harley Quinn byli fajn. Střídání svižnejch a ukecanejch pomalejších pasáží taky nebylo dle mýho gusta stejně jako místama zvláštně zvolenej soundtrack. Uplně jsem postrádal nějakýho pořádnýho záporáka, hlavní monstrum byl teda jeden velkej úlet a za mě asi jeden z největších problémů celýho filmu. Asi to tak všechno v komiksech bylo, ale mně tohle přebarvičkovaný crazy pojetí komiksovýho žánru s ulítlejma kostýmama nic moc neřeklo. Upřímně se radši někdy znova podivám na poněkud míň výraznej, ale za to z mýho pohledu líp koukatelnej, původní biják. ()

KOOHA odpad!

žiš to byla píčovina. jak tohle vůbec muže někdo natočit. úmorně dlouhý, koukal jsem to na-čtyřikrát. mě už tyhle filmy vůbec nebavěj. to nemá cenu se na to koukat, když tam neplatí vůbec nic z pravidel a je jedno kolik máte před sebou enemies, když stejně vyhrajete. zákony fyziky ani nezmiňuju, to už se začalo přehlížet ve Fast and Furious, ale prostě cpát sem humor, když se tam zabijí, ale už prostě nad rámec ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (viac)