Nemilosrdný boh temnoty Set (Gerard Butler) obsadil egyptský trón. Kedysi mierumilovné a prosperujúce impérium sa teraz jeho vinou zmieta vo vojne a chaose. Setovej krutovláde si trúfa vzdorovať len hŕstka odvážnych povstalcov. Obyčajný zlodejíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný boh Horus (Nikolaj Coster-Waldau) uzavrú prekvapivé spojenectvo. Dych berúci boj proti Setovi a jeho krvilačným poskokom ich zavedi do podsvetia aj na nebesia. Smrteľník aj boh musia prejsť skúškami odvahy a obetavosti. Inak nebudú mať najmenší šancu nakoniec zvíťaziť. (Bontonfilm SK)

Sobis87

Sympatický únik od všech těch sofistikovaných velkofilmů, ve kterých se zrcadlí současný trend dělat temné a trýznivé drama i z příběhu, ve kterém po nebi lítá panák s červenou pláštěnkou a kudrlinkou. Všichni teď chtějí dělat to co Nolan a najednou tu je Proyas s barevným velkofilmem, který před psychologií upřednostňuje rozjívenost a fantasmagorii, která mě bavila opravdu po celou dobu a film mi velmi rychle utekl. Herci jsou moc fajn, i když nemají co hrát, akce divoká a nijak oslňující, ale zase zrežírovaná pevnou rukou, a když už to někdy nedává moc smysl, pořád je se na co dívat. Z toho světa přecházejí oči a ani nevadí, že triky zrovna nejsou na nejvyšší úrovni. Však i starý Souboj titánů ve své době vypadal zastarale, ale měl své kouzlo. A něco podobného pro mě představují i Bohové Egypta...hravou pohádku plnou atrakcí, která nenudí, a na kterou se pro její chyby snad ani nedá zlobit, nakolik je upřímně přímočará ve svém vyprávění. A tohle má navíc i fantasticky přestřelené scény s Geoffrey Rushem, které mě bavily snad ze všeho nejvíc. Hezké osvěžení v té změti komiksových bijáků, které se bojí vystoupit z komfortní zóny a přežírají davy stále tím samým. ()

HoneyBunny

V egyptské mytologii existuje příběh o bohovi nebes Horovi, který se v bitvě "dobra a zla" utká s otcovrahem, bohem temna Setem. No a tvůrci Bohů Egypta se rozhodli tenhle příběh "okořenit" o lehce steampunkovou technologii (vesmírná loď boha Ra, metamorfující se podoba Bohů), hrozně patosu a CGI a naprosto bezkrevnou love story dvou lidských teenagerů. V teorii by mohl vzniknout cool a zábavný film. Ale někdy během produkce vznikl hrozně rozstříštěný, nezáživný snímek. Zkrátka hrozný bordel. A je mi to líto, protože párkrát jsem zahlédla to, jak dobrý tenhle film mohl být. Nikolaj coby Horus je moc fajn, jako vždycky je na něj radost koukat. Jeho kočkování s Hathor Elodie Yungové je jedním z mála opravdu zábavných momentů. Zbytek je psychedelní jízda, kterou si nejvíc užijete po několika panácích. PS: Nejvíc se mi líbilo, jak filmaři udělali bohy jednou tak velké než lidi. Je to až roztomilé. :-) ()

Anderton

Na Proyasa sa dá spoľahnúť. Aj Bohovia Egypta vyzerajú úchvatne. V Imaxe 3D to musel byť vizuálny masaker. Tým to ale končí. Vlastne tá všadeprítomná piplačka, ktorá vyšla v podstate vzhľadom na tržby úplne nazmar, mohla byť investovaná do niečoho zmysluplnejšieho. Ak Egypt a Hollywood, tak iba fantasy ako Múmia, Exodus, alebo tohtoroční X-Meni. Prečo radšej neinvestovať čas a peniaze do historického spektáklu, ktorý by napríklad mohol byť odrazom súčasnej politickej situácie? Pretože tržby? To snáď nie. No a druhá vec....prečo ma aj dnes dokáže taký Nekonečný príbeh rozplakať a tu ma ani len nenapadne myslieť na postavy? ()

Frajer42 odpad!

Docela se podivuji nad tím, že se tu střílí od boku třemi, ba dokonce někdy čtyřmi hvězdičkami! Gerard je určitě sexy idol a Nikolaj, který musel kvůli účasti v tomto snímku zredukovat objem tělesného tuku na 7 %, za opření kola také určitě stojí. Ať už má očí a rukou, kolik se mu v dané situaci poštěstí. To jsem však vyčerpal vše hezké. A nalejme si čistého vína, nikdo z nás se na to nedíval z jakéhokoli jiného důvodu. Dokonce i pánovi v 6. řadě se to galapředstavení nelíbilo a v 67. minutě nasraně opustil kino. Než tomu dáte takové vánoční hodnocení, vzpomeňte si prosím na tohoto pána. Jako píše se tu, že se bude jednat o fantasy, ale kdo z nás - poslední hrstky géniů, by očekával souboj vylepšených Ironmanů. Alex Proyas je vážně lulda, který stále nemůže naladit tu správnou kvalitativní úroveň svých "velkofilmů". Jinak nevím, co bych tak dodal. Jestli se těšíte na akci, tak vás určitě zklamu. Akce je trapná a hnusná. Pokud byste se rádi něco dozvěděli o košaté egyptské mytologii, tak jste si sice nevybrali ideální prostředek, ale přesto bude v hospodě s čím machrovat, pokud váš kámoš není egyptolog. V takovém případě jste v prdeli a jen jste promarnili svůj drahocenný čas. Dialogy jsou naprostou lahůdkou. Nejen, že slyšíte dost omleté fráze. Vy je dokonce slyšíte opakovaně. Pokud budete mít po celou stopáž zacpané uši, tak stejně o nic nepřijdete. A pokud budete mít zavřené oči, tak vlastně také ne. Tohle se těžce nevydařilo. Párkrát jsem se pousmál nad nekončící debilitou tohoto díla. To jsou mé veškeré dojmy. Já vůl se na to těšil! Viděno metodou 3, 2, 1, teraz. Tuhle metodu nebudu záměrně vysvětlovat, neboť by ji stejně nikdo nepochopil. ()

AppleCore odpad!

Tomu, že jsou Bohové Egypta nejepičtější fail stříbrnýho plátna za posledních asi dvacet let, napovídá fakt, že jsem nebyl schopnej film sledovat ani s promilí alkoholu v krvi. A to klidně máchnu rukou nad tím, že se film odehrává v dobách, kdy země byla ještě placatá a ve vesmíru se dalo dýchat (what the fuck?!!). Že to má vyšší hodnocení, než třeba High-Rise, nebo The VVitch (byť jsou to filmy úplně jiný), musí bejt vážně důkazem idiocie našeho národa. Film bez jakýkoli esence, atmosféry, nebo alespoň dobrých efektů, který nefunguje ani jako pohádka, ani jako fantasy a dokonce ani jako komedie. Tohle si fakt užijí maximálně jenom děti, nebo lidi po lobotomii. ()

Zodd

Příliš dlouhé, příliš pohádkové, ničím doopravdy nevyčnívající a zaujme jen výpravou nebo spíš svým CGI, na některé akční scény se skutečně dobře dívá. Jenže mně už to prostě nestačí. Svými hodnotami je mi film sympatický, ale jen kvůli tomu se nedívám. Courtney Eaton je kočka, mohli jsme ji vidět třeba v novým Mad Maxovi s Tomem Hardym místo Mela Gibsona (je však pravda, že jsem ji nepoznal :)), ale má tady relativně malý screentime. Gerard Butler mi hodně připomínal svou roli v Třístovce (tam však byl mnohem výraznější, ale je pravda, že tady takový potenciál nemá), takže se podle mého hodí na hrdinu i záporáka a je asi nejvyšším pomníkem tohoto propadáku. Ostatní herci mi přišli taky celkem fajn, ale znovu už ten film vidět nemusím. ()

silentname

Ja som absolútne šokovaný. Absolútne, totálne šokovaný. Čakal som všeličo, ale toto je skutočne niečo. "Gods Of Egypt" je podľa mňa ten najlepší najhorší film čo som videl za posledné roky. Pamätá si niekto, keď som hovoril pri filme "Pompeii", že efekty boli príšerné? Ten film je podľa mňa "Guardians Of The Galaxy" v porovnaní s efektmi v tomto filme. Nie je jediný skutočný záber za celý film. Podľa mňa ani jeden. Všetko sú to len zelené a modré steny, ktoré sú tak absolútne nepresvedčivé, že podľa mňa filmy pre televízie využívajú efekty tohto kalibru. Herecké výkony sú strašné a nikto to nedokáže zachrániť. Dialógy tu musel písať asi totálny cvok a neexistuje tu dokopy absolútne nič. Asi iba jedna vec. A to je fakt, že bohovia vyzerajú oproti smrteľníkom oveľa väčší. Toto sa im podarilo asi dokopy jediné. Takže prečo je to najlepší najhorší film? V prvom rade si povedzme, že pri "Pompeii" bol film frustrujúco nudný a nedalo sa ani na nič reálne pozerať. Tuto je to všetko komédia z úplne nesprávnych dôvodov. Rehotal som sa počas celého filmu a musel som sa krotiť, aby som nerušil ostatných okolo seba. Tie scénky boli komické, dialógy v nich boli komické a všetky situácie, ktorými si prechádzali boli komické. Nemohol som si pomôcť. Po celý časom sa bavil úplne naplno. Je to rovnaké ako pri "Saving Christmas". Človek proste nechápe, ako chcel toto niekto ľuďom predať, aby to uverili. A to je skoro ako malý zázrak. A to je dokopy jediný dôvod, prečo film nehádžem do odpadu. Nemôžem to urobiť za tú zábavu, ktorú mi priniesol. Dokonalá filmová katstrofa. Hodnotenie: D- ()

Yoshitsune

Tak nevím, čím to je, někde se srazily dvě planety, nebo Dalajláma dal přes hubu Martinu Konvičkovy, za to, že je to agresivní hajzl, no nevim někde se muselo něco stát, co zapříčinilo že sem tomuhle filmu málem dal plný počet. To že sem filmu nedal plný počet, má však svoje důvody, jeden z důvodů je to množství zlata, které se ve filmu vyskytuje a druhý důvod byl ze začátku Bek, který mně prostě štval, naštěstí se pak pochlapil. Ale důvod proč sem šel na tenhle film byl jednak zvědavost, za druhé Králokat a taky co předvede ten obrovský vikingský nájezdník pan Butler. Ze začátku jede hlavně ten mladý jinoch Bek, se svým parkourem ala Prince of Persia a musím tedy uznat, že mu to šlo, takže si začal napravovat reputaci, ale přesto tomu chyběla ta opravdová chlapácká část. Naštěstí přišla rychle a sem rád, že většinu soubojů, dává s přehledem Horus, který je drzý a rube kde co, byť Bek tady má ještě dvě akční scény, které sou hodně dobré, hlavně ta v tom výtahu, se fakt povedla, dobrý údery, skoky a úhyby. Takže akce je zde opravdu dostatek, je hodně dobrá a co je hlavní je napínavá a baví. Taky se mi líbilo, to popichování mezi Horusem a Bekem prej "Ty bys netrefil ani chromého slona" takže chemie mezi těma dvěma funguje dokonale. A pokavaď bych měl uvést jenom jeden důvod, proč film vidět, tak je to pan Butler, který se po celou dobu filmu, chová jako nekompromisní zmrd. Je to naprosto skvělá jednohubka před Batman v Superman: Dawn of Justice . Jo a ještě co se týče toho zlata, tak jim dejte korunu ze zlata https://www.youtube.com/watch?v=Wy-cSm5qyk0 tolik zlata, kolik jen budou chtít !! ()

PetrPan

Parádní pohádková jízda alá hollywoodský popcorn. Tam kde se ostatní snaží vsadit na hluboké myšlenky zatěžující místo mozkových hemisfér pouze nervus pudendus, Proyas volí jednoduchou a černobílou řežbu pro všechny -leté. Přes veškeré pozlátko se však v Bozích Egypta až nebývale prosazuje cit pro vyprávění, který valná většina podobných megaprojektů postrádá. K cíli sice pospícháme o překot a někdy máte pocit, že na tomhle či onom místě jsme se mohli třeba i chvíli zdržet a jen tak se kochat, nicméně pořád je tohle jedna z nejlepších pohádek v moderním hávu, ale se starými a osvědčenými postupy, jak stvořit chytlavé filmové dobrodružství. Vivat! ()

eLeR

Oči mám ešte teraz oblesknuté od tých všetkých ohňových lúčov, čo tam vystreľovali krížom-krážom. Neustále sa tam niečo rúcalo, takže z toho prachu kašlem. Asi som chytila aj prievan, z toľkého mávania krídiel. Nehovoriac o tom, že ma bolí hlava z tej ťažkej hádanky. A v neposlednom rade kopec roboty, poutierať zo zeme všetko to tekuté zlato, čo vytieklo zo Seta. Ale nebudem sa už sťažovať, určite je to menej driny, akú každú noc zažíval starý Re ... a to bol vlastne už na dôchodku. Ak do toho chcete ísť, tak kľudne, o zábavu je postarané ... len pozor, aby vám nezabehol pukanec. ()

klerik

Priznávam, že kebyže už nemám po WARCRAFTE, zvažujem štyri hviezdy. Pretože Bohovia sú omnoho(!) lepší ako SÚBOJ aj HNEV TITANOV. Paradoxom však je, že napr. výkon (inokedy skvelého) Geoffreyho Rusha je na hrane trápnosti. Inak sa tam ale stále niečo deje a niekam sa behá a skáče, že si spomeniete na PRINCA Z PERZIE, vizuál je tak prepálený až je originálny a dokonca mi nevadili ani tie nie veľmi zvládnuté spomalené zábery v súbojoch (Alex, pozri si 300). Prekvapivo znesiteľná jednohubka, ktorá sa miestami snaží byť zbytočne bombastická... ()

SeBig

Naprosto kulervoucí božskej a monstrozně, vizuálně dokonale barevnej masakr ve starověkém Egyptě. Co víc si přát? Bůh temnoty Set byl top. Taky chválím nejvíc to, že se film bere s nadsázkou a humorem a nebere se to kurevsky vážně, což přidalo o několik % na zábavě. Spokojenost. ()

classic

Filmový HNUS, aký sa dnes, bohužiaľ, vyskytuje veľmi často, a to som mal Proyasa zafixovaného, ako schopného režiséra, námatkovo - Ja, robot, či ešte prelomový - The Crow, ktorý ale zničil život jednému nádejnému človeku. Alex Proyas, u mňa na celej definitívnej čiare, týmto pádom skončil ! Tak debilný, vyšinutý, otrasný projekt, ktorý ma znechucoval tak dlho, ako som musel trpieť jeho mučivú réžiu, a keď sa k tomu pridajú i vygumovaní herci, tak mám vymalované ! Butler je kus vola, správa sa ako z filmu 300, nedokáže sa asi zbaviť tejto nálepky ! Ani ostatní, za ním nezaostávajú, akoby som hrach na stenu hádzal, škoda času ! Tento film odporúčam jedine tým ľuďom, ktorí sa cítia ako ryby vo vode pri sledovaní - fantasmagorie, ztotožnia sa s niečím, čo predstavuje pre nich, čosi nevídané, tak potom, áno, druhá skupina ľudí si bude búchať hlavu o stenu, že venovali čas - totálnemu výplachu, kde si myslím, že všetci museli byť extrémne nafetovaní, nadrogovaní, ustavične napojení na fľaši alkoholu ! Jeden z tých filmov, ktoré keď si predstavím, tak si automaticky z nich urobím trhací kalendár, znechutia ma tak, ako poniektorí zlí ľudia, ktorých poznám, a tak nezostáva nič iné, ako bočiť z oboch príkladoch, ktoré uvádzam ! Nabudúce musím byť viac opatrný, ak sa rozhodnem vstúpiť na pôdu, ktorá neveští nič dobrého ! ()

korbitch22

Dialogy bolí, hlavní zlodějíček je otravná filmová verze Justina Bíbra, bohové v Egyptě jsou černoší, angličané a asiaté a stejně to prostě funguje.Mám rád, když Hollywood souloží s antickými bohy.Celkem se povedl Percy Jackson a druhý díl Titánů taky už nebyl k zahození, ale tady teprve vážně Proyas popustil uzdu fantazii a natočil si vizuálně podmanivý souboj antických božstev.Sice si tim podepsal režijní rozsudek smrti a po tak ohromném finančím neúspěchu už si možná tak z režíruje pilotní díl k nějakýmu seriálu na NBC, ale aspoň se na konec kariéry pořádně vyřádil.Na tomhle filmu nemůžete brát nic vážně, příběh je úplně primitivní a nemá smysl řešit logiku.Kdo by taky řešil to, že Ra je dědek co na pojízdným korábu ve vesmíru kopím jebe obří dým prachu, tak by vám muselo jebnout.Gerard Butler si svoji roli hajzla užil úplně neskutečně a já si tohle úchylné Guilty Pleasure užil s ním.Ve finále by z toho byla bezva hra na X-Boxy :) 70%. ()

Chrustyn

Neskutečná, vizuálně přeplácaná konina, jejíž 70% digitálních scén, vypadá dost mizerně. Na druhou stranu jsem se ale neskutečně bavil a užíval si zábavnou akční jízdu, která mi dlouho chyběla. Jediné co bych tak filmu vytkl (vyjma zmíněné pokulhávající vizuální podoby) je závěrečná třetina, u které se divák těší na vrcholnou akční tečku a dostane nepříliš výrazný závěr. Pořád je ale první cca hodina a půl natolik zábavná a ujetá, že nemohu jít s hodnocením níže a je vidět, že spousta diváku se při sledování naladila na špatnou notu a vlastně film ani nepochopila. Tohle je prostě a jen tupá zábava. ()

Arsenal83

S egyptskou mytológiou nemá tento výplod nič spoločné a navyše je to dejovo nezaujímavé. Jediný Butler stojí za to, ale napriek tomu nechápem, prečo sa tomuto dielu zapredal. Na druhej strane Thwaites neskutočne prehráva a veľmi zle sa na neho pozerá. Efekty trápne a hneď na začiatku, keď tam akože davy ľudí utekajú o dušu, tak je vidieť, ako to je lacno robené počítačom. ()

VenDulin85

Díky bohům za mě všechno vypsal Červenák, já jsem celou první půlhodinu koukala s očima navrch hlavy, kam jsem se to dostala, druhou polovinu už jsem se ponořila do děje (asi se pustím do psaní scénářů) a do obrázků (pěkné barevné, kam jen jedno Horovo oko dohlédne). Šla bych možná s hodnocením ještě níž, ale Bohové Egypta mi už do konce života zůstanou v paměti jako možná největší kino-překvapení vůbec, sice díky naprosto nefilmové záležitosti, ale to je fuck. ()

Stanislaus

Když jsem šel do kina na Bohové Egypta, očekával jsem hrdinsky laděnou jednohubku v podobě audiovizuálních orgií, jež mě nebude mít čím překvapit. Ve výsledku jsem se ani moc nemýlil, jelikož tento film více či méně odpovídá předchozímu popisu. Snímek je to vskutku pestrobarevný, přičemž obsahuje velké množství nápaditých prvků, jež filmu pomáhají, ale i škodí. Při scénách, v nichž se bohové přepravovali na kočárech pomocí ptáků a brouků, jsem značně koulel očima, stejně tomu bylo i co se jejich vzhledu alá "terminátor" týká. Na druhou stranu mě asi nejvíce zaujala linie s Geoffrey Rushem, který tam celkově pozvedával hereckou kvalitu. Film na zaplácnutí večera, u kterého lze použít jedno z nejprovařenějších kritických klišé - "Neohromí, ani neurazí." ()

sharky

70 %V rámci žánru "jednoduchá pohádka s hezkými lidmi plná efektů s pár vtipnýma hláškama, která si nehraje na nic složitýho a velmi rychle odsýpá" je to velmi slušné. 3D tmavé ale pěkně plastické. ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

Comicsům od DC se náramně daří na malé obrazovce. Kromě Arrowa dobývá televizi i Flash, Supergirl nebo Gotham, a k tomu všemu nás příští rok čekají Titans. Mladý superhrdinský tým, jemuž se obvykle… (viac)

Jamie Lannister a kalifornské gangy

Jamie Lannister a kalifornské gangy

26.04.2015

Nikolaj Coster-Waldau potřebuje dobré role a potřebuje je hned. Jeho incestní hrdina ze Hry o trůny je čím dál tím sympatičtější, takže ho možná brzy potká nějaká další tragédie (tip knih neznalého… (viac)

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (viac)