Nemilosrdný boh temnoty Set (Gerard Butler) obsadil egyptský trón. Kedysi mierumilovné a prosperujúce impérium sa teraz jeho vinou zmieta vo vojne a chaose. Setovej krutovláde si trúfa vzdorovať len hŕstka odvážnych povstalcov. Obyčajný zlodejíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný boh Horus (Nikolaj Coster-Waldau) uzavrú prekvapivé spojenectvo. Dych berúci boj proti Setovi a jeho krvilačným poskokom ich zavedi do podsvetia aj na nebesia. Smrteľník aj boh musia prejsť skúškami odvahy a obetavosti. Inak nebudú mať najmenší šancu nakoniec zvíťaziť. (Bontonfilm SK)

rengers

Nádherná podívaná na oko, scénář sice nic moc, ale stojí za to se na film podívat. Je to ve stylu Souboj titánů, ale příběhem se to nevyrovná, ale i přesto jsem se dobře bavil. ()

Sashmen13

Ok po regulerním zhlédnutí musím říct, že je to, koukatelné, ani dobré, ale ani úplně tak špatné, koukatelné docela sedí, nektěré efekty ovšem, hehehe... ()

Bull2

Gerald Butler dělá, co může, aby film aspoň trochu za něco stál z herecké stránky. Příběhově nic nového pod sluncem a efekty jsou místy přeefektované. Jako sobotní odlehčení to stačí. ()

hephaestus

otazkou je preco. preco niekto natocil co natocil a ako. neni to velkolepe nie je to vypravne a ani pc efekty to nezachranuju. posobi to ako mortal kombat s bykmi a sakalmi. krasna British anglictina s belochmi ako päsť na oko. mytologia totalne v riti. ()

soukyd33

Vypravěč je vážně trapas. 😄 Jsou zde dva hlavní hrdinové. Kdo je lepší? Musím říct, že film jsem si užil. Je to zábavná podívaná. Herecké výkony výborné. Herecké obsazení super. Příběh TOP! Efekty úžasné a oslnivé. Hláška: Je to salát! 😄 Poznámka: Bůh a člověk, si dali slib. To tu ještě nebylo. 🤔😄 Poznámka: Bůh Ra je sympatický stařík, a konec dojemný. Poznámka: Film vyšel i ve 3D. To musí být výzva, to tak vidět. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

quokam

Jako jo, vizual ok, ale jinak nic moc. Uznávám, že na velkém plátně kin by film působil impozantně, ale teve obrazovka mu nestačí, neboť neopije diváka rohlíkem, ale vyžaduje příběh, který zde vcelku chyběl. Film však jisté může probudit zájem o mythologii a historii starého Egypta. 40 proc. ()

matous20063

I guess že tím nudu zabijete, ale jinak na filmu není vůbec nic extra, ale vůbec. CGI není nejlepší, a celkové zpracování je hodně mid. Řekl bych že tohle je definice filmu, na který se měli vysrat už pri čtení scénáře, a lituju lidi kteří na tomhle byli v kině. 50% ()

Thalin

Prostě film, kde se všichni berou hrozně vážně, ale jako takový se vlastně vážně vůbec brát nedá. Vše je přehnané, barevné a křiklavé, každý má pusu plnou velikých slov a rádoby gest, ale jako celek to působí spíš směšně. ()

Frontier

Tohle fakt ne. Že půjde o chujovinu mi bylo jasný hned z kraje, když pubescentní egypťanka řešila koupi nových šatů. Odmítám přihlížet tomuhle znásilňování starověkýho Egypta. ()

AdelleR

Překvapuje mě, jací herci do toho šli... Ona by to byla super podívaná, kdyby to mělo lepší efekty a taky trochu rozpracovanější příběh. Takhle je to strašně zhuštěné, některé plot-twisty si naskočí jako deus-ex-machina, chemie mezi postavami nefunguje. V podstatě je to taková pohádka, vše je poměrně čitelné. Dívat se na to ale dá. ()

Ammit

Moh' to bejt velkofilm! Pomineme-li to, že Egyptští bohové jsou všelijak míšení, zjednodušení a poprasení, brnění jsou plastová a CGI by tam radši bejt nemělo, celkem to ujde. Interiéry a exteriéry jsou těsně na hraně kýčovitosti, s kostýmy si dali dost práce, ale až příliš je modernizovali, děj je jednoduchoučký a poamericku hrdinský. Škoda, že se filmu nedostalo tolik pozornosti jako kdejaké kravině, páč je o dost lepší. Trochu mě překvapuje, že se podařilo natočit film o bozích Egypta a mohli je hrát běloši. Oproti tomu je ticho po pěšině z černé strany pokaždé, když se černoška cpe do role Kleopatry. ()

TomKey

Tenhle film mě bavil. Měl spád, napětí, dojemné i romantické chvilky, trochu humoru (ne Trošku!), zkrátka všechno do sebe zapadalo. Včetně počítačových animací, které byly i ve 3D docela zdařilé. Dávám 3/5 jen proto, že to není film o hereckých výkonech nebo nějaké filozofii, prostě čistá zábava, která po čase vyšumí. Plusy: co se týče 3D, bavil mě víc než Avatar nebo příšerný Souboj titánů. Druhým plusem je herectví Geoffreye Rushe, který i přes nevýraznost své postavy vdechnul svému bohu Ra prvky až divadelní role. ()

artudytu

Když pominu naprosté sprznění úžasné egyptské mytologie, na což jsme si už ostatně museli co se filmů týče zvyknout, je to hl děj, a herecké výkony, co sráží film na dno propasti. Nezachrání to ani bujné dekólty hlavních protagonistek. Ze začátku nudné, místy až trapné scény, které se ke konci zvrhnou v jakousi honidbu dvou "egyptských" ironmanu. Nic neříkající hudba a hrozná kamera. Chtěl jsem dát dvě hvězdy za povedenou sfingu, která ovšem ve filmu figuruje asi dvě minuty. Klasický zástupce moderního trendu přeanimovaných pohádek bez jakéhokoliv povedeného příběhu. Na film si půl hodiny po jeho shlédnutí ani nevzpomenete. ()

emarie

Moc som od toho nečakala, ale priznám, užila som si to. Necháte doma mozok a vychutnáte s fantasy rozprávku. Hudba výborná a Egypt z ptačej perspektívy super. Oceňujem stvárnenie bohov, vačších ako ľudia. Jediné čo by som si vedela predstaviť lepšie boli okrídlenci, trošku moc Iron mani, prírodnejšie prevedenie by im svedčilo viac. Za mňa jo a kľudne by som to skukla ešte raz, ale v 3D. ()

MAsakRA

No, trailer mě nenadchnul - vypadalo to, že to bude slátanina. Recenze mě nakonec přesvědčily jít do kina a musím konstatovat. že to byla slátanina. Dvě hvězdičky - jedna za monstra a druhá za Jaimeho. ()

brona4545

Celkem solidně udělaná pohádka. Natočené je to pěkně a to hlavně díky ,,zelenému plátnu,,. Bohové jsou udělaní vesměs tak jak jsou popsáni v knihách. Bohužel, to je tak všechno a to rozhodně nestačí ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

Comicsům od DC se náramně daří na malé obrazovce. Kromě Arrowa dobývá televizi i Flash, Supergirl nebo Gotham, a k tomu všemu nás příští rok čekají Titans. Mladý superhrdinský tým, jemuž se obvykle… (viac)

Jamie Lannister a kalifornské gangy

Jamie Lannister a kalifornské gangy

26.04.2015

Nikolaj Coster-Waldau potřebuje dobré role a potřebuje je hned. Jeho incestní hrdina ze Hry o trůny je čím dál tím sympatičtější, takže ho možná brzy potká nějaká další tragédie (tip knih neznalého… (viac)

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (viac)