Resident Evil: Posledná kapitola

• Česko Resident Evil: Poslední kapitola (viac)
Nemecko / Austrália / Kanada / Francúzsko / Veľká Británia / USA / Južná Afrika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternatívna 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

noriaki

Šestý díl a šesté přeformátování skutečnosti. Všechno co jsme doteď věděli o hlavním záporákovi je špatně. Nově je to náboženský fanatik, a jeho motivace už neleží ve vědě, ale ve svatých textech. Aby to nebylo tak jednoduché, tak ten o kterém jsme si doteď mysleli že je hlavní, je ve skutečnosti vedlejší, a ten opravdu hlavní se představuje až teď. Hlavní hrdinka je také někdo jiný než by se zdálo, ale ne zase tak úplně, jak by to na první pohled vypadalo. Tolik k bordelu co Paul W.S. Anderson vytvořil. Snad poslední díl zombie ságy se pokusil o ambiciózní scénář s přesahem a jak je v téhle sérii typické, šlápl úplně vedle. Příběhový veletoč působí hodně křečovitě a časový limit pohánějící hlavní postavu je pitomý i na nízké standardy téhle frančízy. Ani ty bojové scény nejsou co bývaly. O napětí film ani nezavadil a o atmosféru sen snad ani nepokusil. Nuda nuda, šeď, šeď. Co se týče obrazu, tak i doslova. ()

biglion odpad!

Vážně poslední? Tohle všechno mělo skončit už u trojky. Minulý díl byl průser a tahle na hlavu postavená splácanina, totálně ignorující vše co se událo, to už dodělala totálně. Alice je Červená královna? To jako fakt? A pozor :-D Incident v Racoon City začal před deseti lety? :D Když už ani toto nedokážete spočítat.... Odpad a to jsem obrovským fanouškem této ságy. ()

Yoshimitsu

Kam se poděl starej dobrej Resident Evil? Po takový době čekání se dočkám tady toho a ještě to má být poslední kapitola? Ono většinou zfilmovaní podle počítačové hry není to pravé ořechové. Za mě velké zklamaní. Už to nejsou ty krvežíznivé boje se zombíky jako byly tam, ale kontakt s nimi byl minimální a vystupují tam jen jako tupá banda oveček, která jde v řadě na porážku. Millu mám rád, takže ta neurazí a ukazuje, že se naučila pár nových chvatů, ale ukončit takhle výbornou Resident Evil sérii. To jako vážně? Za mě 40% ()

Pajkenzi

Jsem ráda že mě ani tenhle poslední snímek nezklamal, akčnost super herci super a co se týče efektů, tak jsem hodně spokojená. ()

Mishqo

60% ... Po boku 1 a 3 sa môže zaradiť k tým lepším z tejto série (narozdiel od zmagorených troch ostatných), no stále ide len o béčkový film s prihlúplym scenárom, kde chcú diváka presvedčiť o neskutočných veciach len vďaka chladnému a seriózne vážnemu odvrknutiu Milly. Avšak vizuálne dobrý, len škoda, že sa viac toho neodohrávalo znova v tých spustnutých púštnych oblastiach (ako 3), ktoré tak veľmi pasujú postapo filmom. All in all, dúfam, že sa už neuvidíme RE. ()

Brain-D odpad!

Tak tohle bylo hodně zlé. Tmavý, akční, superrychlý, šedivý, nepřehledný a nudný mišmaš, který pohřbil značku Resident Evil hluboko. Rozhodně je to nejhorší díl. ()

VanTom

Od minulého dílu se s P.W.S.A. absolutně rozcházíme, přes tu už nikoliv jen prostotu či hloupost, ale čiročirou debilitu scénáře, kde vůbec, ale vůbec nic nedává logicky pochopitelný smysl, se ke své smůle nepřenesu. Přitom mám postapo i zombie rád (k tomu Resident Evily hraju), no zde se jejich bezprecedentní megalomanii musím bezmocně smát. Zkrátka blbost na entou, kterou jsem odzíval i přes hyperkinetickou akci, jež tentokrát místo zpomalovaček vsadila na opravdu extrémně epileptický střih (a mně to překvapivě tolik nevadilo). ()

Danny F.

Důstojné zakončení ságy. Až na nepřehledný střih je film plný akce. Konečná to určitě nebude, jak tomu nasvědčoval závěr. 90% ()

bizz_mjc

Tuhle sérii trefně vystihuje jeden film Jima Carreyho - Blbý a blbější. Ne že by tu snad nebyly světlé momenty, W.S. se snaží i pointovat, ale recyklace a opakovaná tupost linie RE příběhů v čele s telenovelovostí (herectví, neemočnost, prvoplánovost ad.) veškeré snahy zabijí. ()

lykan9

Tak tomu říkám rozloučení. Po předchozích dvou dílech, kdy jeden hraničil s podprůměrností a druhý byl vyloženě katastrofou, se Paul W.S. Anderson vzchopil a natočil vynikající zombie horor, u kterého mi je až líto, že ságu Resident Evil uzavírá. Akce, napětí, postavy i herecké výkony byly skvělé a závěrečná pointa byla nijak urážející. Hlavním pozitivem bylo, že se příběh opět přesunul do exteriérů a celek byl tak syrovější. Díky tomu jsem měl pocit, že se dívám na přímé pokračování Zániku a mohl jsem tím prakticky vytěsnit filmy mezitím. Poslední kapitola je prostě skvělá. ()

fabecc1222

No tak teda spousta vedlejších linek zůstala otevřená (Jill, K-Mart, Chris...) ale hlavní linka se povedla zakončit vcelku uspokojivě. Jasně, logika celé série se dávno někde ztratila, ale to asi nikdy nebylo hlavním cílem. Poslední díl už není tak přímočarou videoherní rubačkou, jako dva předchozí díly, ale nabízí i klidnější pasáže. Akce je tu stále dostatek, dostane se opět i na ikonické psi a lasery. Druhá část filmu je takovou recyklací jedničky, kdy opět dochází k postupnému vyvražďování zbytečných kumpánů všemožnými nechutnými způsoby. ()

JustMeeKatie

Samotná Milla Jovovich během propagace filmu uvedla, že RE není určený pro kritiky, ale fanoušky. Já mám filmy Resident Evil v oblibě už několik let (ačkoliv moje nadšení už trochu opadlo) a na poslední díl jsem se fakt hodně těšila, protože už jen z traileru mi přišlo, že půjde o pořádně akční zakončení. Bohužel jsem byla docela zklamaná. Příběh nebyl moc dobře vymyšlený, prostě mě nezaujal, staví se tady hlavně na spoustě akčních scén - plno z nich ale bylo dobrých, to se musí nechat! - a nových druhů zombie. Přišlo mi, že v tomhle díle Alice přišla do kontaktu s "tradičními" zombíky nejméně, což je škoda. V Poslední kapitole jsme taky měli dostat odpovědi na otázky typu "jak vznikla Umbrella", "kdo ji řídí" nebo "jaká je minulost Alice". Musím říct, že Anderson nebyl moc originální a pár věcí mi tam přišlo až moc jednoduchých na vysvětlení. Závěrečné odhalení o Alice bylo částečně zajímavé, ale na druhou stranu to divák v průběhu filmu tak trochu uhádne. Navíc mi přišlo už trošku trapné (?) to s těmi klony. Na filmu mi asi vadilo nejvíc, že jsme neměli šanci moc dobře poznat nové postavy - mrzí mě to hlavně u Ruby Rose, na kterou jsem byla fakt zvědavá! Chabé mi přišlo i vysvětlení o tom, co se dělo s Claire a návaznost na předchozí díl. Mně teda nestačilo vysvětlení, že Wesker Alice zradil. Chtěla jsem vědět, co udělal a hlavně co se stalo se všemi těmi lidmi, co do Washingtonu D.C. dorazili spolu s Alice (a kde je její "dcera"?). Ono když se to tak vezme - Anderson už v minulosti vypustil některé postavy, se kterými úplně nevíme, co se stalo - např. K-Mart nebo Chris (bratr Claire). Co říct závěrem? Já jsem byla trochu zklamaná. Čekala jsem něco velkolepějšího, když má jít o ten poslední film - ačkoliv si na konci nechali otevřená vrátka pro možné sedmé pokračování. Pro mě asi zůstává nejlepším dílem pětka, která obsahuje vše, co jako fanoušek RE chci vidět. ()

Bad Guy

Ačkoliv mám nějaké výtky, tak musím uznat, že na nízkorozpočtový snímek, nám toho ukázali až dost. Tvůrci vsadili na to, co funguje a ponaučili se z minulých dílů – pryč jsou zpomalovačky a jiné nudné pasáže. Nejedná se sice o nic převratného, ale rozhodně je to zábava, a během celého filmu se mi nestalo, že bych se sebemenší chvilku nudil. Vše si jede svižným tempem. Finální snímek je zakončen na úrovni. Zarytí fandové mohou jásat, protože si tuhle zběsilou podívanou naprosto užijí, běžní diváci budou spokojení a staří známí hateři mohou opět zasahovat. ()

blackJag

Člověk si sice vůbec nepamatuje, co se v kterém díle stalo (je to už fakt pořádně naleželý guláš), že by to ale nějak zásadně vadilo, to se říct nedá. Víc než provařenost tématu je mi protivný filmařský styl, kterým je celé toto univerzum servírováno - totální záběrová fašírka akčních sekvencí - být divák epileptikem, tak se ze sálu nedostane zdravý. 50% ()

ghatos

Až na ten epileptický střih, kde člověk viděl vždy jen záblesk čehosi je to poměrně sympatické béčko s áčkovým lookem. Samozřejmě je to nablblé, natahované, ale sviští to. Čistá relaxační záležitost pro fanoušky a přátele jednoduchého filmu. 54%. ()

Dagoussek

Zakončení série celkem zajímavý, což bylo jediné co mě udrželo v křesle. Zbytek filmu bylo už natahované, zdlouhavé, nezajímavé a ohrané. ()

JohnSmith

Poslední neposlední kapitola. Už by to měl Anderson ukončit. Sice je tenhle díl o něco lepší než předchozí, ale už je to fakt moc. ()

Jaro.Krafcik

Úprimne nechápem to nízke hodnotenie, zároveň to je jeden z najlepších časti a pomerne dobré ukončenie tejto filmovej klasiky, na motív videohier. Akčné to bolo dostatočne a myslim že hlavná herečka predviedla skvelý výkon. Už sa uvažuje aj o reštarte a novom resident evil filme. Ale mám dosť obavy, môže to dopadnút horšie. Netflix opäť ponúkol iba titulky, za dabing sa asi plati astronomické sumy.. čo už. 4* ()

stitch7 odpad!

/// "Hmmm radost nemám, dobrý večer." "Ahoj Alenko." Poslední (prosím! doufám!) Resident Evil mohl mít alternativní název Alenka a osvěžovač vzduchu. Alice má totiž sthujících 48 hodin (z nichž 15 prochrápe) na to, aby roztřískla ampulku protijedu, který se zázračně zjevil v hlubinách Úlu. Největší potíž je v tom, jak je Poslední kapitola naprosto stupidní. Ono se sice najde několik nápadů, ze kterých mohla vzejít slušná zápletka. To by však scénář nesměl mít na starost patlal Anderson. Jak se dá klesnou takhle hluboko, když se některé díly pěkně povedly, nepochopím. Každopádně jakýkoliv moment, který dává smysl buď vzápětí nabídne otřesně sestříhanou bitku (tři změny záběru v jedné vteřině) nebo dementní dialog. Vedlejší postavičky tak akorát na odstřel. Samozřejmě nesmí chybět klon! To jsme totiž dlouho neměli. Film naprosto selhává i v tom, aby vysvětlil, jestli teda Alice má nebo nemá superschopnosti, které jí měl na konci Odvety znovudarovat Wesker. Což je zřejmě ale kvůli tomu, že v takový hovadině herci z minula (včetně toho neskutečně nutně zachráněného dítěte) nechtěli hrát. Ada, Leon, Barry jsou pryč. No, zkrátka odpad. A nejvíc mě mrzí, že kvůli tomuhle veledílu přišla jedna kaskadérka o ruku. ()

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (viac)