Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

Brano

Veľmi dobrý a originálny nápad, ale bohužiaľ spracovanie horšie. Občas prišla dobrá scéna, potom zas na pár minút okno, ktoré sa ponáralo až do béčka. Záver takisto nebol dotiahnutý dokonca. Ale za pozitívum môžem ešte označiť pre mňa neznámych hercov. Ale celkovo film neurobil na mňa zlý dojem. ()

Kucino

Čakal som lepšie vyvrcholenie, pretože námet mi prišiel veľmi zaujímavý. S takým otvoreným koncom by som spravil aj dvojku a zahrnul tam nejakých mimozemšťanov a Vesmír. To by mohlo byť aj za 5. :) (EDIT) Všimol som si, že 2 aj je no škoda, že dejovo nepokračuje a opäť strká ďalších ľudí do labyrintu... ()

anyonecek

Zvláštní film s výbornou atmosférou. Moc mi neseděli herci, přišli mi místy nějací zasekaní, ale naopak originální námět a výborné hororové zpracování. Skvělá podívaná, která ani na minutku nenudí, možná škoda závěru, který byl trochu slabší ,vzhledem k tomu čím si zůšastnění prošli. Ale můžu doporučit určitě zábavná podívaná. ()

ostravak30

Po celou hodinu a půl se dá říct, že všechny možnosti dané umístěním a možností pokračování děje byly využity bezezbytku. Škoda jen, že jak už to tak bývá u béčkových hororů, opět nebylo nic vysvětleno a i konec je takový podivný. Právě střední část a konec nedávají smysl. Když se hrdinové ocitají nahoře, tak nepochopitelně nelezou dolů, aby v podstatě neměli kam spadnout a mohli vylézt, ale naopak se cpou doprostřed, protože věří v most, díky kterému se zachrání. Psychedelická atmosféra však i díky barevností jednotlivých kostek působí dostatečně na smysly. Nejzajímavější tak byla ta část, kde museli být zticha a pak konec. Já v pubertě viděl nejprve druhý díl, teď jsem si tedy dal jedničku. Už dvojka mi přišla nesmyslná a u vstupního dílu se nic nezměnilo. Je to víc mysteriózní thriller než horor, svou atmosféru to místy má. To je ale tak všechno, co se o tomto díle dá říct. ()

adamix

Je to inteligentnejšie, ako sa zdá, ale iba na tom zložitom postupe ako sa stade dostať. Na postavách to chabne. Tam, kde scenáristi plánovali zobraziť skupinku uväznených martýrov, nakoniec herci odohrali skupinu klaunov na čele s černošským hrdinom, z ktorého sa nakoniec vykľuje tá komicky stupídna sviňa. Chcelo to však viacej (lepších) postáv, aby sa mohlo predstaviť viacej pascí. Tento escape sci-fi žáner zbožňujem, ale viem, kedy sa pozerám na kvalitný film, a kedy na kvalitný brak. U mňa 3*. ()

MFloyd

Předpokládám, že kdybych film viděl v době vydání, tak si film užiji více, protože mám pocit, že celkem zestárnul. Nebo jinak, dnes už těchto mysteriózních dramat/hororů je tolik, že na mě nezafungoval ani zajímavý nápad, celkem tupá sociální myšlenka a o to tupější (ne)rozuzlení. Co mi přišlo nejhorší na tomto filmu jsou herecké výkony. Vykulený pan policajt je toho důkazem, jediná jeho emotivní reakce je vykulit oči a vycenit zuby. Podle mě jediný, kdo si odehrál poctivě svůj kus byl pan autista, jinak to na mě působilo jako amatérský pokus o to udělat něco strašně chytrého, až z toho zbylo jen pár(doslova) dobrých gore scén, ale nic víc. Napětí krom tiché místnosti žádné a opravdu nechápu nálepku horor. Výhoda je, že film rychle uteče, hodina a půl je tak akorát, ale pro mě jen průměrný, spíše lehce podprůměrný "horor" u kterého jsem se nebál. ()

PlysovyMacko

Výborný nápad, priemerne prevedenie a slabý záver. Mňa vôbec nefascinovali pasce a postavy mi boli ukradnuté-ked sa ešte snažia prísť na racionálne vysvetlenie, baví to, ale keď ich chytá ponorka a začnú sa vraždiť, to je totálne mimo. Zaujímala ma konspiracia za tým, prečo kocku postavili a dali tam ľudí-to sa ale divák nedozvie. ()

hrumsrt

Dávno (ehm zhruba 5 let) před legendárním SAW tu vznikl tenhle snímek, který zase jednou "ukázal Kanadu na mapě". Jedná se o dosti originální nápad, který stojí na jedné straně na propracovanosti všemožných šifer a pastiček, ale současně sazí na napjatou vztahovou chemii mezi postavami. Skvělá vtahující dosti klustrofobická atmosféra, kdy jen čekáte, kam naši hrdinové vplují příště. Vcelku fajn originální nápad, který je ale těžce nevyužit. Scénář soustředící se na postavy, ale nijak zvlášť Vám je nepředstaví (hodně by se sem hodily flashbacky), a tak si je nejen štítkujete podle ehm barvy kůže, ale současně je Vám úplně ukradené, co se s nimi děje, či dokonce fandíte ať je teda aspoň kreativně odpraví. Jako celek se jedná o typické filmové béčko, které se neubrání typicky rasistickému pojetí či ani levným efektům. I když samotné provedení krychle a její funkce jsou hodně zajímavé, tak že by nám v 90minutové stopáži byla důstojně představena, se bohužel říci nedá. Dostat to v závěru alespoň nějaké dobře ukotvující rozuzlení uznám to jako zajímavou žánrovku, takhle to končí jen u té žánrovky.. 50% ()

kneekal

Co na tomto filmu oceňuji především je nápad... umístit pár lidí do kostky aniž by bylo divákovi vysvětleno co a jak považuji za velmi originální... triky ucházející, herecké výkony nejsou špatné.. co si mohli autoři odpustit byl tradiční comeback záporáka... holt klišé je klišé a hluchá místa se musí zaplnit... Každopádně při Kostce se pravděpodobně nudit nebude a jestli jo, tak se náš názor liší... co naděláme.. 75% ()

weasel.p

Skvělý sci-fi horor, tak "odlišný" film se objeví málokdy. Atmosféře přispívá to, že protagonisté jsou obyčejné typy lidí, se kterými se můžete běžně potkat. ()

Weirdman

8/10... Aj s minimálnym rozpočtom a partou neznámych hercov sa dá natočiť nezabudnuteľný a skvelý film... Kocka je krásnym príkladom... ()

m.xFuck

Všechny tři KOSTKY ohodnotím zde a pak to jen nakopíruju. KOSTKA(1) 5hvězdiček zcela oprávněně. Atmosféra kterou bych nenakrájel ani motorovou pilou a nicneříkající konec je dobrá kombinace. Akorát za ten konec bych dal v prvotním návalu rozčarování o tři hvězdy míň :) tak moc jsem chtěl kdo a proč. KOSTKA 2 HYPERKRYCHLE nebo TESERAKT Tohle pokračování je jak tak bývá nedobrým zvykem trošku slabší, ale stejně podle mě může hrdě stát vedle jedničky. Zatímco jednička byla stroj tohle je fyzikální jev. A tvůrci ztvárnili čtyřrozměrnou krychli tak jak měli. Dávám za 4 KOSTKA 0 Aha tak takhle to tedy bylo... Tohle sem si řekl, když film skončil. Podle mě slušný závěr (nebo snad začátek) trilogie dávám též za 4, byl jsem spokojen. ()

Dr.Loomis

Na to že se to odehrává v jedné místnosti. Se mi to moc líbilo. Skvělý.A nejlepší že nezjistíte odkud ta Kostka je.Ani na konci. :-))) ()

DooFooS

Úžasný začátek bez jakýchkoliv širších souvislostí mě okamžitě vtáhl do děje a nepustil ani po skončení titulků. Jen ten konec mě mrzí, protože otvírání všech dveří mělo tak charakteristický zvuk, který jak herce, tak mě vždy vyděsil, že nechápu, jak si toho nemohli všimnout… ale co už, je to zkrátka silný film. ()

Cechyno4

Skvělá. Jednička Kostky je výborná. Viděl jsem to jen jednou, ale klidně bych se na to podíval znova. Pasti jak v Saw, ale příběh celkově lepší. K tomu ten pocit ztísněnosti, který panuje v kostce. Ať se dostanete kamkoliv (do jakékoliv místnosti) jste pořád stejně daleko od východu. Je to beznaděj a vede to k šílenství. Pasti parádní a originální. Já se královsky bavil. ()

Apoxyomenos

po odchode z baru, nasledovalo polnočné stretnutie s bratom doma a mal zapnutu KOCKU, fajcil, pytam sa co to je, ze nevie asi nejaka blbost tak som prisadol zapalil si tiez. Po desiatich minutach sme obaja pochopili ze to nie je blbost, pozerali sme to az dokonca a sli spat so spokojnostou nad desivostou ktoru v nas zanechal, len skoda toho konca ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)