Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

Saur.us

Originální předsawovský klaustrofobicky psychothriller, kde spis nez o samotný děj jde hlavně o psychiku lidi vystavenych pod možnost náhlé smrti dost brutálními pastmi. Proste reality show v k(K)ostce kde ale nikdo nevysvetlí na jakym programu to dávaj :) Maurice Dean Wint a jeho čím dál tim víc šílenější oči + scéna v modré kostce, kde sem se bál dejchat, to sou pro me nejlepší zážitky filmu...jen škoda že jich nebylo víc. ()

dawe787

Výborný nápad, atmosféra ve filmu, která naháněla hrůzu a postupně jsme ztráceli všechny naše hrdiny. Těšíme se na konec a nic. ()

Viperine

Pamatuju si, jak mě Kostka tenkrát vzala… Myšlenka moc dobrá, interiéry a efekty výborné, atmosféra náležitě úzkostná a tíživá, pěkná kamera, slušně vybraní herci a dobře vykreslený jejich vývoj. Měla jsem malinko problém s koncem – ani ne tak s pointou jako takovou, ale spíš s jejím vyvedením. Ale je to velmi dobrý psychologický horor, rozhodně stojí za shlédnutí. ()

PanTumnus

tohle překvapilo. parta lidí je uvězněna v síti podivných kostek. jediná jejich možnost je rozluštit složitý kód a dostat se ven. jenže ne všechny kostky jsou bezpečné a mohou skrývat smrtící past. upřímně jsem čekal klasickou hororovou vybíjenou, a co sem nedostal? pasti se ve filmu dostanu ke slovu celkem pouze 2x! a jako hlavní zlo je zde představena lidská psychika. úžasné. tleskám. ()

Rambo159

Celkom pozerateľné a chvíľami napínavé, vlastne také akurát. Klasická kocka. Pýtalo by si to nejaký ten finálny film, kde sa všetko rozuzlí. 4* ()

kamigava

Ze začátku to vypadalo jako úplná krávovina, ale nesuďme knihu podle obalu. Film je velice napínavý a někdy vám i nahání hrůzu, co bude dál. Je neuvěřitelné, jak si tak dobrý film dokáže vystačit v omezeném prostoru. Příběh mě vtáhl do děje a až do konce mě nepustil. Nechtěl bych se octnout v tohle vězení. Klaustrofobií netrpím, ale brzy bych asi začal. ()

Everyone

Jak se dá z minima vytěžit maximum, podobně jako u Záhady Blair Witch. Je to tedy pěkně dlouho, co jsem to viděl, ale něco v té hlavě prostě uvízne a v záplavě informací, dojmů a zážitků je to vždy něco výrazného a toto tedy rozhodně bylo! ()

dragoliz

Odvtedy, ako som poprvýkrát uvidel tento film, ma osobne desí predstava pri pomyslení na to, že by som mohol byť uzavretý v geometrickom labyrinte, z ktorého zdanlivo niet úniku. Tento nízkorozpočtový film mám teda už niekoľko rokov v hlave... nie že by som preto nemohol spávať, ale tento film si jednoducho veľmi dobre pamätám. Môže za to určite jeho výborný a originálny námet, ktorý divákovi ponúka ešte nezažité. A preto som(a aj kvôli primeranému rozsahu – 90min.) sa osobne ani minútu nenudil. Filmu takisto veľmi pomáha tiesnivá, klaustrofobická atmosféra, ktorá možno aj dá zabrať slabším povahám. Dojem kazia, hneď od začiatku, úbohé herecké výstupy, kde sa niekedy zdá, že sa v tejto skupinke ľudí stretávame s piatimi retardmi, nie jedným. A keď som už pri tých retardoch... výsledok kazí aj záver, ktorý z celého filmu spravil, aspoň z môjho pohľadu, propagandu pre mentálne zaostalých jedincov. Tak čo... aspoň im majú v ústavoch čo púšťať. Veď vždy je tu nádej aj pre retarda, tak ži! A v neposlednom rade mi trochu prekážalo to posúvanie kociek – inak dosť podstatný prvok pre scenár, síce nie som matematik, a matiku moc nemusím, nejak mi ten systém proste nedošiel a bol som z toho trochu zmätený. Ale tak ako som písal na začiatku, celkový dojem z tohto filmu je dobrý a určite stojí za pozretie. Zaujímavý film. 70% ()

mh.mail

50% — Je to určitě „jiný“ film. Uzavřené, prakticky stále stejné prostředí, nesourodá skupinka lidí, kteří se sem kdovíjak dostali proti své vůli, důmyslné pasti, které na ně čekají. Ponechme stranou praktickou stránku věci, kdo, kde a proč něco takového vybudoval a jak a proč tam unesl právě tyto lidi. Zabývejme se jenom mechanismem, podle něhož kostka funguje. A tady logika trochu skřípe. Holt ta holka je opravdu geniální matematička. Jednou je potřeba čísla sčítat, abychom dostali, co potřebujeme, jindy zase odečítat. Proč? No protože abysme se všichni měli dobře. Zábavné to je, ale nelogičností je tam taky dost. ()

Bozvav

Myšlenka má svou váhu, zpracování ušlo, herecké výkony mne moc nenadchly. Není to můj šálek kávy. dávám 1,5 hvězdy. ()

fisus

Na tomhle jsem byl ještě v našem starém,dnes už neexistujícím,rokycanském kině.Od té doby jsem to viděl několikrát a pořád mě to dostává.Jen z málokterého filmu dýchá taková beznaděj,jako tady. ()

TheSpearCZ

No úplně nechápu, co z Kostky dělá takový kult, o kterém tu všichni mluví. Já jsem viděl pouze strašné herce, nulový závěr a hlavně nevyužitý potenciál... on samotný nápad je výborný, ale provedení je věc druhá. Slabší 3* ()

Warhorr

Jeden z nejklasičtějších kanadských hororů. Skupina lidí je uzavřena v tajemném labyrintu, z kterého se snaží dostat se ven. Nebude to však jednoduché jelikož na ně čekají různé nástrahy a pasti. Existuje však vůbec nějaká cesta ven ? V první třetině může divák vidět nějaké prima smrti ale moc jich není. Zbytek je spíše zaměřen na psychologii postav kde se nehraje na žádná pravidla a je úplně jedno jestli byl někdo ze začátku dobrák anebo záporák. ()

Chino

Tak vynikající nápad si nezaslouží tak odfláknuté zpracování! To to nemohli nechat natočit někým jiným? Obrovitánská škoda, protože námět, jak sem řekl, je úchvatný... ()

Dement

Originální nápad, vymakaná psychologie postav, dobrá atmosféra. Kromě toho Vám film proklepne mozkové závity. Slušný. ()

gusman

Spoustě lidem se nelíbí, mě ale ta představa monstrózní krychle fascinuje, je to zajímavý pokus s lidmi, krásná studie lidských vlastností a klaustrofobie. Nekonečnost krychle je děsivá a geniální počtář jen jeden. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)