Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

kobe6

Kvalitní film se dá udělat i bez peněz, tady máme důkaz. Já se opravdu bavil celou dobu. Mysteriózní v té době originální dílko s výbornou atmosférou a zajímavým vývojem postav. ()

Honzeek95

Tento film si přece nemůže nechat říkat horor! Podle mě vám tam chybí žánr psychologický, protože je to čistě jenom o tom, jak se lidé chovají v určitých situacích. Kdo hledá kvalitní horor, tak tento film rozhodně nedoporučuji. Film si vynutil mou pozornost jen díky tomu, že jsem byl strašně zvědavý, jak to dopadne. Kdo si chce popřemýšlet a má rád filmy, jejichž hlavní zbraní jsou pouze dialogy (doporučuji fanouškům Hvězdné brány), tak si Kostku užije. Kdo hledá lekavé scény a akci, tak ať jde o dům (resp. film) dál! ()

orkadimenza

Tak toto je opravdu proklatě nevyužitý potenciál! Kostka by svým námětem mohla patřit mezi prvotřídní a kultovní thrillery. Jenže skutek utek. Ani mi tolik nevadilo polovičatě amatérské zpracování, ale tolik minel ve scénáři jsem už dlouho neviděl. "Prvotřídní" narcistická matematička celou záhadu náhle vyluští, potom si říká jak je hrozně blbá, přijde na problém znova a takhle 3x dokola. Zatímco se redfobijní darwin při pomyšlení na trojciferná čísla (nevím jestli to je chyba překladu, ale počet DĚLITELŮ a PRVOČINITELŮ je obrovský rozdíl) čvachtá ve vlastních chcankách, psychopatický policajt likviduje zbytek konkurence, včetně své herecké kariéry. Na konci jsem čekal nějaký pořádný mindfuck s prvotřídním vyústěním a.k.a. Saw, jenže takto mi zůstalo spousta nezodpovězených otázek (vybrání postav s určitými schopnostmi, vysvětlení principu permutací laikům a snaha o nalezení společného problému vyšumělo do prázdna stejně jako spousta dalších načatých záhad, se kterými se dalo krásně pracovat), díky nimž se o hodnotě snímku nemá cenu dál bavit. Obrovská škoda! ()

derryl

Je to sice béčko, ale mě to bavilo a fascinovalo zároveň (možná proto, že je to béčko!): zvláštní. Musím dát 80% a být rád, že jsem film dopředu nezavrhnul. Doporučuji! ()

woodsman

velmy dobra atmosfera dobry napad na natocenie davno som to videl ale uz som si nic nepametal tak som si urobil repete a paradicka nechcel by som byt v ich kozi ()

Marys

Inu, veľmi zaujímavý nápad. Chytľavý film, ktorý mohol aj lepšie využiť svoju originalitu. Aj riešenie konfliktov mohlo byť trošku prešpekulovanejšie. No, samotný film a mnohé expresívne scény boli jednoducho uau. Fakt dobré. ()

spiritus

Originální a stísněná podívaná, která dokáže divákovi sugestivně vnutit pocit beznaděje a zoufalství. Drastičnost některých záběrů je zcela na místě a jenom podtrhuje oprávněný strach, z něčeho tak tajemného, čím kostka bezesporu je. Jednoznačně nejlepší z celé série. ()

Se7enteen

5/10 laciny konec v podani makace cernocha,ktery najde sve "pratele" v jedne z miliona kostek,prestoze mu utekli a odputovali v teto kostce asi tak 100 metru. Navic , kdyz se dostaval do kostky, tak ho nikdo zazrakem neslysel, aby je chvili na to mohl probodnout..finale, kdy se jeden z probodnutych jeste probere a zachrani tak jedineho prezivsiho autistu, uz je spise usemvne..ale je to skoda, film ma jinak myslenku a ma velmi dobry prubeh ()

Zombi

Originální námět s kostkou a myšlenka, že ne vždy je největší hrozbou neznámé a nebezpečné prostředí. Závěrečná proměna černošského policajta mohla být podána věrohodněji, přesto skvělý scifi horor. ()

lukasd

Velmi originální námět a místy hodně napínavé. Je opravdu škoda, že se tenhle scénář nedostal do ruky nějakému opravdu invenčnímu režisérovi - mohlo to být ještě o třídu lepší. 75% ()

Delaney

No teda já vám nevim... Jediné co mě potěšilo byla místnost ticha a že jsme konečně po dlouhé době viděli černého záporáka (to nemyslím nijak rasisticky, ale emrické filmy posledních 20ti let ve mě vytvořili pocit, že i sebevíc záporný černoch na konci obětuje svůj život pro dobro autisty... Není to snad pravda?) 40% ()

fredisek

Perfektní námět, ale když začly běžet titulky, přišlo mi, že tam toho hodně chybí, ale opravdu hodně...příběh? proč jsou v kostce právě tihle lidé? kdo je tam zavřel? ale i tak jsem se nenudil.... ()

TheKiw

Jak originální a stylový film! (taky trochu kostrbatý, ale co už) Člověk odpustí i tu matematickou nesmyslnost (nic jsem si nepřepočítával, ale vsadím boty, že to není postavené na hočijakém fest matematiš základu). Kombo špatných hereckých výkonů a hodně slabého střihu sice člověka bije do očí neustále a na milosrdenství z mojí strany už tak nedosáhne (David Hewlett z toho nakonec vyšel jako jediný rytíř hereckého stolu), ale hergot, té originality a stylu měla Cube kotel, ergo 4*. P.S.: Je trefné, že Csfd dává ve výčtu žánrů horor až jako poslední - za celou dobu se servíruje jenom jedna "brutální" a jediná napínavá scéna. ()

Martin_W

Veliké zklamání.. Podprůměrné efekty, (až na Nicole de Boer) podprůměrní herci a celkově hodně slabý film na to, že se u něj zobrazuje červená barva. Když už nejde o bůhvijaký scénář, čekám alespoň že se budu bavit.. Příkladem může jít série SAW. Hloupý thriller, který vidět podruhé už nemusím. 53% ()

Mikino00

Originální námět v napínavém zpracování, které konečně odhaluje k čemu je v životě dobrá matematika. Hrozně mi ale vadila až přílišná genialita zůčastněných a dost překombinovaný konec. ()

Santino7

Vynikajúci nápad, prevedenie taktiež na vysokej úrovni, hoci to mohlo byť aj lepšie - na zlepšenie je tu priestor vždy. Napriek tomu to však bolo vysoko nadpriemerná sonda do ľudských myslí vystavených vrcholne absurdnej a nezávideniahodnej skúške. Mierna klaustrofóbia. Rozhodne sa Kocka nemôže škatuľkovať čisto do hororového žánru, ten totiž ďaleko presahuje. Nie je to bezchybné, no čo sa týka samotného námetu, ten je naozaj geniálny. 4/5 ()

Movie Gourmet

Smysl toho filmu asi neexistuje. Zjistíte zde akorát, kolika způsoby lze zemřít v šílené pasti v podobě nestabilní krychle. Mindblowing. Fakt nechápu, i přesto ale... Verdikt: 2 1/2* a 50 - 70 %. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)