Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

iXtr3m3

Svojho času extrémne originálny, totálne neznámy a predsa úspešný scifi triler, o ktorom sa hovorilo medzi najväčšími fanúšikmi scifi a hororu. S odhliadnutím času asi najlepšia časť. Film dokázal preraziť s minimálnym rozpočtom a nulovými hviezdami podobným spôsobom, ako o pár rokov neskôr prerazil Pitch Black. ()

Milano33

Cube ako film dokáže byť v niektorých momentoch vážne úžasný, divák má dokonca pocit, že pozerá na niečo znamenité, niečo výnimočné. No a potom sú tu tie ostatné momenty, čo je skrátka jeden obrovský fail - skutočná hrôza sa na to pozerať. Námet je naozaj veľmi originálny a skvelo mysteriózne pojatý. Páčila sa mi celková tá premisa, že hŕstka ľudí je uväznená v obrovskej konštrukcii trojdimenzionálnej kocky, ktorá sa skladá hneď z niekoľkých ďalších menších kociek, a postavy v nej uväznené sa snažia nájsť cestu von. Vnútro týchto kociek však obsahuje nastražené pasce, ktoré predstavujú pre našich hrdinov smrteľné nebezpečenstvo. Postupom času sa situácia našim postavám stále viac a viac komplikuje, hádanky sa zamotávajú a je treba hľadať logické súvislosti. Snímok je výrazne podložený práve matematickou rovinou, čiže číslami, zohrávajú tu veľkú úlohu rôzne algoritmy či kombinatorika, tiež sa tu stretávame pre dej dôležitými prvočíslami, ktoré sa ako dej plynie len ďalej umocňujú. Do toho si treba pripočítať klaustrofobické prostredie, dychberúcu atmosféru a napínavosť thrilleru. Len ten deravý scenár neskutočne bije do očí, uši, vlastne do všetkého. Z odfláknutých dialógov bolí hlava, psychológia postáv je prekreslená v niektorých prípadoch naozaj až smiešne. Povahové zvraty, nelogické chovanie postáv a k tomu všetkému to bolo ešte vskutku otrasne zahrané prkenými hercami, tieto všetky faktory neuveriteľne zrážali kvalitu filmu dole. Je skutočne ťažké prísť na svet v dnešnej dobe s niečím takto originálnym a je ozaj poľutovaniahodné tento koncept zabiť niečím tak absurdným a debilným. ()

Perry-

Tohle nebyl horor. Bát se u toho nebude asi ani pěti lettý dítě, spíš se mu otočí kufr... A jak vidím asi jsem osamocen s tímto názorem :) ()

tereza_p

Pravda, horor to pro mě určitě není, ale oceňuji originální náměť, z kterého se sice dalo vytěžit ještě víc, ale i tak jde o dobrý film. ()

Hanys_

Bomba natočená za pár dní a za pár korun. Takový "předSaw", který se mi kupodivu dnes líbí o dost více než před těmi 10 lety, kdy jsem jej viděl poprvé. 8/10 ()

Jan Tucnak

Tady je to zelený... Hodně povedené, a že filmy tohohle typu nemám rád, tenhle starší mě mile překvapil. Většina věcí podle příručky, ale nevadilo mi to a dokonce mě to těšilo. Charaktery vyvážené, občas trošku umělé, ale fungovalo to. Efekty mě uspokojily, na rozdíl od jiných podobných filmů. Trošku by chtělo rozvést onu konspirační teorii, nebo kdo teda kostku plní, ale beru že "Lovecraftovsé nevyřčeno" je jak jednoduší tak efektivnější. Dobrá zábava na sobotní večer, když ostatní vymetají hospody a vy nemůžete:) ()

Paity

Sice nejsem nějaký superfanda těch rádoby mysteriózních thrillerů, ale že by tohle byl nějaký zázrak bůhví čeho, to tedy ani omylem. ()

Scevola

Originalny namet, slusne prevedenie a to vsetko za "low costove" ceny. Velmi sa mi pacila matematicka prepracovanost ako aj to ze pocas celeho filmu som bol v napati ako to cele dopadne. 8/10 ()

Bouřňák

Když jsem to viděl před x lety poprvé, byl jsem nadšený a dal bych jistě vysoké hodnocení. Nedávno jsem to viděl znovu a bohužel jsem viděl chybičky - hlavně vyvrcholení to mohlo mít opravdu lepší. ŠKODA. Ale nápad jistě velmi dobrý. ()

ThomasL

Óooo...jak dokonale kruté. Mohlo jich ale v těch pastích zemřít mnohem víc, aby se nemuseli na konci trapně povraždit mezi sebou. Konec to prostě celé zkurvil. ()

Ještěřák

CUBE vypadá, jako by 90% snímku natočil génius a zbytek pablb s výučním listem místo režisérský licence (pakliže něco takového existuje; no, asi ne, viď, Uwe Bolle). Přesto ale zůstává vynikajícím filmem, mj. proto, že (SPOILER) zabít týpka z coveru a nejsympatičtěji se rýsující postavu v prvních 5 minutách je, abych tak řekl, zvráceně invenční a perverzně příjemné. Navíc, pro horůrky na tohle brdo mám jistou slabost. ()

iampatrik

Co na filmu obdivuju je fakt, že na mě doléhala stísněnost a klaustrofobická atmosféra. Napjatost a očekávání, co skupinku lidí čeká v další místnosti - kostce. Nápaditý sci-fi horor, který si zaslouží pozornost i nehororového diváka. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)