Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

aLPaC

Velice originální námět. Já jsem kdysi viděl třetí pokračování "Kostka 0" a moc si jí nepamatuju. Pak jsem se koukl na moje hodnocení a už vím proč. Nicméně první díl mi přišel vážně skvělý. Na pár metrech čtverečních se odehrává celý film, který ale ani na vteřinu nenudí. Hlavní postavy jsou zajímavé, každá má svůj účel. Konec tajemný, stejně jako celý děj. Tak se mi to líbí. ()

Renfield

Díky nápadu, který se v různých obměnách využívá dodnes, je Kostka pro hororový žánr velmi zásadním filmem. Ten nápad je tu navíc příběhově solidně rozveden a podpořen postavami, které se zase v rámci žánru nechovají úplně hloupě. V závěru sice příběhu lehce dochází dech a ani herci mu příliš nepomohou. Jenže ještě je tu pečlivě budovaná atmosféra, místnosti co dokáží překvapit a hlavně výborný soundtrack Marka Korvena. 75% ()

Emo-haunter

Velmi kvalitně vystavěný klaustrofobický snímek se spoustou filozofických myšlenek, symbolů a vodítek i kontrastů a paradoxů. Škoda ale, že ve své podstatě zůstala většina věcí o kostce skryta. Zajímalo by mě, kdo za tím vším stojí a proč. Takové mysterióznosti já ovšem velmi rád! Vidíme zde jasnou ukázku toho, že i s malým rozpočtem, když máte solidně vymyšlený scénář či hutnou atmosféru, lze vytvořit velmi kvalitní snímek. ()

hell_boy

Originalita, to je věc, která je největším plusem tohoto nízkorozpočtového snímku. Postavy jsou skvěle napsány a během těch 90-ti minut, co film trvá, si některé stihnete i oblíbit (pokud teda předtím nestihnou zkonat :-). Kostka je velice zajímavé a originální sci-fi, které nezbývá než doporučit, i když rozhodně není pro všechny. ()

laserr

Co se mi na kostce tolik líbí? Hlavně ty úžasné interiéry - plánuju si dát stejnou tapetu i do pokoje. Ale teď vážně - takto depresivní prostředí jsem ještě neviděl (osobně nechápu, proč ho tak zprznili ve 2 a 3(či 0 chcete-li)). Hudba více než výborná, herecké výkony sice pokulhávají, ale dají se skousnout. Uznávám, že je z toho cítit Béčko na sto honů, ovšem film šlape takovou rychlostí, že jsem to při prvním shlédnutí téměř přehlédl. Past střída past, prvočísla nefungují, ale "most" už je na cestě, tak nasedat. PS: Taky jste zadržovali dech, když prolízali tou modrou místností? :))) ()

Andresito

Skvělý horor natočený v jedné, vždy jinak osvětlené místnosti s pěti herci. Od začátku se s nimi budete bát, co přijde příště, od začátku s nimi budete přemýšlet: Jak se tam dostali? Dostanou se ven? Kdo je za to všechno zodpovědný? A vše spěje do finále, na které se zatraceně těšíte, doufáte, že v něm naleznete odpovědi na své otázky, a ono ... nepřijde. Přijde jen další otázka. Ach jo, mohlo to být krásných pět hvězdiček. 75% ()

Mortemiss

Horor leda v blbým snu! Možná drama, ale tohle strašidelné nebylo. To že jsou v těch čtveŕatých místnostech pasti, ve mně nevzbudilo sebemenší záchvěvy strachu ani deprese. ()

majec4

Uz podla cisel to vyzeralo na celkom dobry film, ale bol som trosku skepticky. Vysledok ma prekvapil, lebo pribeh ma fakt bavil. Namet je super a ani to spracovanie mi nevadilo. Par ludi sa tu stazovalo, ze chceli vediet viac ako postavy, ale prave to ma viac vtiahlo do deja. Miestami to vsak bolo citatelne, co pri hororoch nie je nic nezvycajne. Mozno z toho dovodu som cakal iny koniec, takze neviem ci mam byt z konca sklamany, alebo poteseny :). Ale tak ci tak, mozem len odporucit. ()

lardko

Film se mi dost líbil, ale postavy se mi tam vůbec nehodili. Na jednu stranu sem si užíval scény , a na druhou stranu se mi film kvůli hercům čím dál tím víc znechuťoval. ()

TheSpearCZ

No úplně nechápu, co z Kostky dělá takový kult, o kterém tu všichni mluví. Já jsem viděl pouze strašné herce, nulový závěr a hlavně nevyužitý potenciál... on samotný nápad je výborný, ale provedení je věc druhá. Slabší 3* ()

radekgfx

Filmové opáčko kritérií dělitelnosti přirozených čísel, zajímavý koncept a nezajímaví herci. Film exceluje ve schopnosti omotat si diváka všudepřítomnou klaustrofobní atmosférou a zprostředkovat mu pocity permanentního nebezpečí a obecného strachu z neznámého prostředí. Vztah prostředí a diváka pak zůstává po celou dobu v podstatě hlavní a jedinou devizou filmu, jelikož herecké projevy se omezují především na zlověstné koulení očima a režisérská práce s dějem a postavami je založena hlavně na chabé práci s proxemikou. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)