Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

maverick10

Kdyby se zde tvurci vice zamerili na atmosferu, ktera byla patrna pouze v "mistnosti ticha" byl by to daleko vetsi zazitek, protoze namet je velmi originalni. To se bohuzel nestalo, hodne povidani o smyslu zivota a snaha zachytit fungovani kostky, film potopila do prumeru. ()

easaque

nostalgické -3* bez zopakovaní chci okomentovat tento již kultovní horor s několika pokračováními. Viděl jsem kdysi jen tento první a nemůžu říct, že by to nemělo atmosféru, nebo že bych se nebavil. Ale bylo to v době, kdy jsem hltal všechno nové a horory mi přišly cool ... teda tehdy se to tak neříkalo ;-). Ale zpětně si uvědomuji, že šlo o samoúčelnou zábavu bez nějakých logických příčin a důsledků. Nápad to mělo, napětí že by se dalo krájet taky a co víc si hororový fanoušci můžou přát. Důvod k připomenutí nevidím a vím, že by mě to už nebavilo a hodnocení bych minimálně o hvězdičku snížil, a proto to odbiju tuhle minimalistickou sci-fi řezničinu jen tímto komentářem. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

raffspIn

Kostka rozhodně vyniká originalitou, to samo o sobě dělá film velmi dobrý. Nevím v čí hlavě se mohl zrodit takový nápad. Příběh je hodně o šílenství, strachu ze smrti, beznaději. Nízkorozpočtový. A závěr je takový pokus o filozofii, né moc povedený. Ale budiž ()

balba

Výborný námět na film , který tu ještě nabyl.Opravdu se jim tento první díl povedl.Film má spoustu vynikajících napínavých scén u kterých Vás až zamrazí.Mohu jen doporučit. ()

Nuala

Úžasný nápad ve slušném provedení. Nevíte co čekat a místy napětím ani nedýcháte. A tak to má v tomhle žánru být, po dlouhé době hodně kvalitní sci-fi thriller, který jsem viděla. ()

HappySmile

Další horor s originálním nápadem - strčit lidi do velké kostky plné menších kostek a tam na ně nachystat pasti. I když už pak člověk vlastně věděl, co bude následovat, tak čekal s jakou další pastí tvůrci přijdou a koho tentokrát obětujou. ()

Martin741

Kostka 1 je scenaristicky vyborny film s klaustrofobickou atmosferou, ktora sa behom filmu da priam krajat. Prostredie, v ktorom sa film odohrava, rozhodne neprida divakovi na odvahe a sebavedomi. Herecke vykony sice nie su ani zdaleka oslnive, to sa vsak nahradza kvalitnou reziou /Vincenzo Natali/ a efektivnymi vyvrazdovackami. Velmi kvalitny horor, odporucam kazdemu fanusikovi kvalitnych hororovych filmov : 85 % ()

Wiikii

Chvíli jsem tápal, jestli dát čtyři nebo tři hvězdy. Nakonec mě přesvědčila hlavně jedna věc. A to, že se nám autor snaží vštípit jen tolik informací co mají naši hlavní hrdinové. A v tom je ten hlavní problém, protože většinou Vám dají dost jednosměrnou myšlenku, kterou ani nemusíte rozvíjet, protože jí stejně nějak rozvedou samotní účinkující a Vám nezbývá nic jiného než jí jen odkývat. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

honajz2

KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY! Popravdě, čekal jsem nějaký film s nulovým dějem, dementníma postavama, hodně brutálníma způsoba smrti a taky jsem tak nějak očekával, že se celý film budu nudit a jenom čekat, kdy kdo jak brutálně zemře. Ne. Byl to úplný opak toho, co jsem napsal v první větě: děj to má, postavy jsou v pohodě, hodně brutální smrti jsou tam snad jenom dvě a ne, nenenudil jsem se, celý film mě už od začátku (a to se stane u málokterého hororu) udržoval v napětí. Je tam komu fandit, je i zajímavé, jak poznávají ty kostky s pastí, je to zajímavé už samo o sobě. Abych jenom nechválil: konec je zklamání, čekal jsem nějaké vysvětlení, kterého se mi nedostalo, naopak mě ale překvapilo, kdo z nich to přežil. Chtěl jsem dát jenom 4*, ale už jenom ten fakt, že mě film udržoval v napětí od začátku až do konce, což se mi stalo snad jenom u čtyř hororů, je pro mě znamením, že si to těch 5* přece jenom zaslouží. ()

kaposlav

Originálny nápad je viac než jasný. Prepletenie žánrov vyšlo výborne. Nadpriemerný film, kde sa vykresľujú charaktery jednotlivých ľudí. Výhodou filmu bola nepredvídateľnosť. Aspoň ja som teda nepredvídal. ()

rakovnik

Díval jsem se kdysi dávno u kamaráda na malém CRT monitoru. Dodnes si pamatuji skvělý nápad, ztvárněný do povedeného horrorového, později spíše psychologického zážitku. Sice se nekonalo až tak mnoho drsných scén, protože počet potencionálních obětí byl dost omezený, ale napětí fungovalo stále. Jen závěr byl trošku lacinější. ()

Rocky88

Nápad vskutku originální, atmosféra hustá, postavy standardní, prostředí skličující. Škoda jen, že film nemá začátek ani konec, působí proto trochu neuceleně. A závěrečná narážka na lidstvo ve formě věty "A co je venku? Nekonečná lidská blbost." sem tak trochu nepatří. Nedoporučuji těm, kteří neumí matiku. Přišli by tak o zásadní pocity z filmu. ()

dezorz

N a dobry horor moze byt aj vela gore scien, ale prioritny je skvely napad. Preto navratutivsi sa romero nedokaze z raz pouiziteho napadu o zombiach vytrieskat viac, nez standard. ()

Nautila

Pěkný nápad i slušná atmoška, ale film mě zklamal svým koncem. Díky němu se mi zdá, že se tvůrcům zalíbil jen ten nápad lidí zavřených v obrovské labyrintní kostce a byli tím tak uneseni, že zabývat se jakýmkoliv vysvětlením jim už přišlo zbytečné. Aneb: "Ukončíme to záhadně, protože nás dál nic nenapadá a diváci budou mít alespoň pocit, že se mají nad čím zamýšlet." ()

Pugo

Veľmi dobre zahraný a zrežírovaný snímok so zaujímavým nápadom. Pri scéne v miestnosti s tichom, som už dlho tak napätý pri sledovaní filmu nebol. K dokonalosti mi chýbal už len nejaký ten lepší záver... ()

O´Neill

Dokonalý příklad toho, že pořekadlo "nelze mít za málo peněz hodně muziky" ne vždycky platí. V překladu - režisér dokázal natočit film který má tři stejné interiéry u nichž se mění jen barva. A co je na tom nejlepší - dokázal to natočit natolik dobře aby to zaujalo! Zkrátka se to povedlo. Herci jsou zde průměrní, a jediný který předvádí excelentní výkon je David Hewlett. Konec byl absolutně nečekaný, a v tomhle filmu se opravdu nehodí klasický hororový "nevyřešený end", ale řádné rozzuzlení. ()

Mefistofelle

Kostka už je dnes klasika, která jen tak snadno nenajde konkurenci co se nápadu týče. Způsob, jakým je vytvořen labyrint ve tvaru kostky, se mi opravdu líbil. Pasti jsou důmyslné, po vizuálnní stránce je to taky vyřešeno dobře a mezi různorodými postavami si jistě každý najde svého oblíbence i bastarda na odstřel:). Jak se postupně vyvíjí schizoidní atmosféra a paranoia narůstá, dostává to opravdu úžasnou atmosféru a závěr je jeden z nejnapínavějších, jaké jsem viděla. ()

cubajz

bezvadný nápad, rozmanité charaktery a levné zpracování - hodně se mi líbilo, že se film nezdržoval žádným vysvětlovaním, jak na začátku tak na konci. ()

DruidKarel

1056. hodnocený film: Velice zvláštní horor, kdy jsou naprosto cizí lidé zavřeni v jakési kostce, která zkouší jejich dovednosti a na cestě při úniku nastražila svým zajatcům spoustu smrtících pastí. Tohle je velké fantasy hororové představení, které si vystačí s malým prostorem a pár postavami, které se do toho ale opřou a tak máte možnost vidět skutečnou hru o přežití. 4* si tenhle počin ode mě prostě zaslouží a jen doufám, že nikdy nic podobného nezažiju. 4* ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)